Kur gyvena orgazmai?

Nuotraukos autorius: Kostas Rutkauskas
Iliustracijų autorė: Varnų Motina

„Orgazmas kūne pažadina orgazmą gyvenime.” – Julia Lepiochina.

Įvedusi į google žodžius: „Kaip patirti…”, išvydau tris pagrindines užklausas:

– kaip patirti orgazmą
– kaip patirti orgazmą vienai
– kaip patirti persileidimą

Apie būdus patirti persileidimą mes niekada nerašysime. Ši užklausa atspindi tai, kokią žalą mūsų visuomenėje padaro lytinio švietimo ir psichologinės pagalbos stoka. Mes stengsimės daryti viską, kad tokių klausimų jokiai merginai ar moteriai mūsų šalyje nekiltų. O apie pirmąsias dvi užklausas kaip tik šiandien pasikalbėsime.

Seksologė Julia Lepiochina išvyko iš Lietuvos 9-oje klasėje ir su mama įsikūrė Niujorke. Ji baigė klinikinės psichologijos studijų magistrą ir pasuko sekso terapijos keliu. Kasdien savo klientams padeda atrasti ryšį su savo kūnu, moko juos, kaip komunikuoti savo jausmus partneriui ir atsiverti autentiškam seksualumui. Susiskambinom su ja per skype pasikalbėti apie orgazmus.

Julia, ką tu pastebi iš savo klienčių patirčių: ar tai yra dažna problema, kad moteris nepatiria orgazmo?

Tai yra labai paplitęs klausimas. Žinoma, situacija nebėra tokia tragiška, kokia buvo anksčiau, bet vis tiek yra daug moterų, kurios nepatiria orgazmo. Taip yra dėl paprasčiausios priežasties: mes turime tikslų įsivaizdavimą iš filmų, žiniasklaidos, draugių pasakojimų, kaip jis turi atrodyti ir vis laukiame, kada gi jis įvyks. Bet mes pačios nepažįstame savo kūnų, nežinome, kas orgazmas yra mums, asmeniškai. O orgazmas gali aplankyti kiekvieną moterį skirtingu būdu ir įvairiose situacijose.

Mes pačios nepažįstame savo kūnų, nežinome, kas orgazmas yra mums, asmeniškai. O orgazmas gali aplankyti kiekvieną moterį skirtingu būdu ir įvairiose situacijose,” – Julia.

O kas gali padėti sužinoti, kas mums patinka?

Pirmiausia, reikia duoti leidimą savo seksualiniam gyvenimui. Daug moterų iki šiol gyvena įsitikinimu, kad seksualinis gyvenimas turi teikti pasitenkinimą tik vyrui. Jos galvoja, kad seksas yra ne joms ir patyliukais svarsto: vieną kartą per mėnesį pasimylėsiu su juo, o vėliau tegul atstoja nuo manęs.

Daug moterų iki šiol gyvena įsitikinimu, kad seksualinis gyvenimas turi teikti pasitenkinimą tik vyrui. Jos galvoja, kad seksas yra ne joms ir patyliukais svarsto: vieną kartą per mėnesį pasimylėsiu su juo, o vėliau tegul atstoja nuo manęs.

Mes turime įsisąmoninti, kad seksualumas yra ir mūsų pačių pradas. Mums pačioms irgi to reikia, nepriklausomai, su kuo susitikinėjame, ar esame susituokusios, ar gyvename vienos. Reikia pradėti nuo ryšio su savo kūnu. Mūsų kūnas yra didelis seksualinis organas. Pradėkime valyti tą gėdą iš savo sąmonės ir kūno, kurioje gyvenome visą gyvenimą. Mes buvome atplėštos nuo šios temos, kadangi seksualumas visada priklausė vyrams ir moteris galėjo būti tik jo objektas. Moterys neturėjo teisės į savo seksualinius įgeidžius, tyrinėjimus, juk kaip čia moteriai gali patikti seksas…

Laikai pasikeitė, tačiau mes vis tiek augame kolektyvinės gėdos lauke ir nuo to reikia išsivalyti. Pradėkime nuo vidinės revizijos: koks mano santykis su kūnu? Su seksualumu? Ar aš išvis galiu ištarti žodį SEKSAS garsiai? Kaip aš elgiuosi, kai bendrauju su savo draugėmis ir jos pradeda kalbėti apie seksą? Ar susigūžiu, atsitraukiu, pašiurpstu?

Su kai kuriomis klientėmis pastebiu, pokalbio metu, kai aš paminiu žodį SEKSAS, jų kūnas iškart įsitempia, susispaudžia. Tad, pirmiausia, kviečiu pažinti savo reakcijas, gėdas, įsitikinimus, kurie buvo įdiegti religijos, tėvų, visuomenės.

Pirmiausia, kviečiu pažinti savo reakcijas, gėdas, įsitikinimus, kurie buvo įdiegti religijos, tėvų, visuomenės.

Nuoširdžiai savęs paklauskite: ką seksas man reiškia? Ar man atrodo, kad tik vyras gali jį inicijuoti? Jeigu aš tikiu, kad tik vyras gali inicijuoti seksą, o vyras grįžta jau mėnesį iš darbo klaikiai nuvargęs, tai, matyt, aš labai ilgai lauksiu (juokiasi).

Mūsų laikais dar yra paplitusi orgazmų „hierarchija”. Vaginalinis orgazmas yra tas TIKRASIS, siektinas, o visi kiti nėra tokie svarbūs. Prie to labai prisidėjo Sigmundas Freudas, įteigęs masėms, kad vyro ir moters susiliejimas yra vienintelė sveika sekso forma. (Taip buvo patogiau patriarchalinei visuomenei – įsiskverbimas į moterį ir savo varpos stimuliavimas teikė malonumą vyrams, tad nebuvo jokio reikalo ieškoti ar priimti kitus malonumo taškus, kurie moterims leistų patirti orgazmą.) Tokiu būdu, daugumai moterų, nepatiriančių vaginalinio orgazmo, buvo prilipdyta frigidiškumo etiketė. Jaučiu, kaip ji velkasi iki šiol. Julia, ar tiesa, kad orgazmų būna įvairių?

Tai yra visiška tiesa ir vaginalinis orgazmas tikrai nėra pagrindinis. Taip, yra vadinamasis g-taško orgazmas, kuris labiau pasiekiamas pirštais. Jį galima pasiekti taip pat ir vaginos su varpa sąveikos būdu, bet tam reikia tam tikrų pozų, taip pat daug praktikos. Čia jau toks gerokai pažengusiųjų lygmuo.

Yra daug įvairių orgazmų: klitorinis, g-taško, spenelių, analinis. Kai kurioms moterims išvis net nereikia liesti genitalijų, kad jos patirtų orgazmą. Todėl labai svarbu save pažinti, nes čia nėra jokių taisyklių. Taip pat šie malonumo taškai gali nuolat keistis.

Yra daug įvairių orgazmų: klitorinis, g-taško, spenelių, analinis. Kai kurioms moterims išvis net nereikia liesti genitalijų, kad jos patirtų orgazmą. Todėl labai svarbu save pažinti, nes čia nėra jokių taisyklių. Taip pat šie malonumo taškai gali nuolat keistis.

Jeigu nepatiriate vaginalinio orgazmo, visiškai neverta jaudintis. Jeigu jūsų seksas neatrodo kaip iš kino filmo, tai visiškai nėra blogai. Jeigu moteris patiria orgazmą sporto klube, bet nepatiria lovoje, tai irgi nereiškia, kad su ja kažkas negerai. Svarbu susidraugauti su savo autentišku seksualumu ir auginti pasitikėjimą juo. Tokiu būdu jausite didesnį atsipalaidavimą ir galėsite iškomunikuoti partneriui, ko norite.

Mes prisirišame prie vieno sekso paveikslo ir pamirštame žaismingumą, eksperimentavimą. Bet orgazmas nebūtinai atrodys taip, kaip rašė Cosmopolitan žurnale. Seksas yra kūno, jausmų ir sielos žaismas. Išsikėlę sau bereikalingų lūkesčių, sukrentam į lovą kaip robotai, kontroliuojam save ir partnerį, iš visų jėgų bandydami pasiekti rezultatą. Taip nieko nebus. Tai neturi būti stresinė patirtis, tai turi būti smagus žaidimas.

Kai nesiseka ir tas lytinis gyvenimas tampa vis dėlto stresine patirtimi, lengva pasiduoti ir nutarti: man nelabai patinka seksas… Kaip susikurti sau motyvaciją ieškoti, tęsti eksperimentavimą?

Aš esu didelė masturbacijos šalininkė. Būna, kad moterys man sako: „Kam man masturbuotis, juk aš turiu vyrą?” Aš visuomet atsakau, kad tai yra du visiškai skirtingi sekso modeliai. Tu gali turėti fantastiškiausią partnerį ir jūs galite turėti geriausią pasaulyje seksą, aš tokių partnerių turėjau ir dabartinis mano partneris yra toks, bet aš negaliu sau leisti nesimasturbuoti. Man tai buvo didelis gyvenimo lūžis, kai supratau, ką man reiškia masturbacija.

Aš esu didelė masturbacijos šalininkė. Būna, kad moterys man sako: „Kam man masturbuotis, juk aš turiu vyrą?” Aš visuomet atsakau, kad tai yra du visiškai skirtingi sekso modeliai.

Masturbacija padeda išmokti, kad seksas gali vykti be jokio spaudimo. Tu esi viena, niekas į tave nežiūri, nereikia bijoti savo kūno ir tokiomis palankiomis sąlygomis tu išmoksti būti su savimi, išmoksti save mylėti. Klientėms visada pasakoju apie tą nuostabų jausmą, kai tu pati nori su savimi mylėtis.

Tuomet ir per gyvenimą imi eiti visiškai kitu žingsniu. Meilė sau yra nuostabus jausmas, kuris padeda visiškai kitaip tvarkytis su iškilusiais iššūkiais gyvenime. Nusipirkite gerą žaislą, galite daryti tai ir rankomis, su bet kuo, kad ir su agurku (juokiasi). Reikia pradėti nuo suvokimo, kad aš esu verta malonumo, meilės, geresnio sekso. Ne kokio sovietinio: įkišo, ištraukė ir viso gero.

Seksas nesibaigia tuomet, kai tik vyras baigia. Aš kalbu koncentruodamasi labiau į heteroseksualius santykius. Panašu, kad jiems labiau reikia dėmesio: pagal statistiką lesbietės orgazmą patiria apie 20 proc. daugiau, negu heteroseksualios moterys.

O ką mums duoda orgazmas?

Jeigu nukryptume šiek tiek į dvasinį pasaulį, tai orgazmas moteriai yra kaip dvasinis prabudimas. Kadangi mes visi esame gimę iš sekso, tai seksualinė, mūsų gyvybinė energija, teka per visą mūsų kūną. Ji yra vadinama prana, chi, kundalini ir per ją skleidžiasi mūsų kūrybiškumas. Jis gali turėti įvairiausių formų: savo namų aplinkos kūrimą, savęs realizavimą darbe, žaismingumą santykiuose. Orgazmas kūne pažadina orgazmą gyvenime. Per orgazmą ateina noras gyventi, kurti, didelė meilė gyvenimui, laisvė. Mūsų ego numiršta per orgazmą – per tas porą sekundžių pajuntame atokvėpį nuo baimių, egocentriškumo, kontrolės, perfekcionizmo. Tai primena meditacijos metu patiriamus pojūčius, kai išgyvename palaimą.

Orgazmas kūne pažadina orgazmą gyvenime.

Iš savo klienčių patirties pastebiu – jos ateina susikausčiusios, bijančios gyvenimo, jos bijo prarasti darbą, o po tam tikro laiko kryptingos terapijos, leidžiant sau patirti orgazmą, jos išlaisvėja, nebebijo priimti svarbių sprendimų gyvenime.

Sekse svarbiausia išmokti mėgautis kelione – bučiniais, glamonėmis. Daug svarbiau susijungti su gyvenimo aistra, su savo vidiniu seksualumu. Nesiekite specialiai orgazmo – jis gali būti, gali ir nebūti, svarbiausia, jausti malonumą jau pačiame procese. Seksas prasideda nuo jūsų bendravimo, nuo sexy žinučių ryte, – svarbiausia yra ryšys. Procesas yra daug svarbiau, nei finišo tiesioji.

Komentarai (68)

 • Emilija

  Kaip supratau iš straipsnio sporto klube ne man vienai orgazmai gyvena 😀 tik visada susimąstau – kažin kiti ką nors įtaria, ar matosi ar ne. Tikiuosi, kad ne. Seksas viešumoj aišku yra netoleruotinas, o ką manot apie orgazmą viešumoj (jei neatliekama jokiu seksualinių veiksmų)- amoralu, ar jei niekas nieko nesupranta tai viskas ok?

  reply
  • Elzbieta

   Labai smalsu, kaip zmones patiria orgazma sporto klube?

   reply
   • Emilija

    Paslapčia 😀 o šiaip man asmeniškai vieną pratimą atliekant, kuris pakakamai sunkus, bet kuo sunkiau – tuo greiciau 😀 P.S. Jei kam kiltu klausimas kodel namie geriau to nedarau, deja jam reikia įrangos, kurios namie neturiu 🙂 man asmeniškai tas pratimas – ištiestų kojų kilnojimas pakibus ant lygiagrečių. Viena slayga- presas jau turi “degt”… Bet čia kogero nuo anatomijos viskas priklauso, nors dažnai kai merginas pamatau darant šį pratimą pagalvoju, jaučia jos ką nors ar ne..

    reply
    • Rasa

     Ir maaan ! 🙂

     reply
  • Eglė

   O Dieve galvojau, kad čia tik man taip 😁😁

   reply
  • Modesta

   Tai žinoma

   reply
 • Amelija

  Ačiū Jums! Svarbi tema, o ypač merginoms bei moterims, atsisakančioms to! Nors pati jau moku (ir vis dar mokausi bei vis bandau tobulėti) liesti save, mylėti save, džiaugtis savimi, vis dar turiu draugių, kurios yra nuostabios bei nepriklausomos moterys ir vis tiek nedrįsta liesti savęs, nes joms tai netgi šventvagiška, nes moterį gali liesti tik jos vyras. O liesti save – gėda ir iš viso – nuodemė. Tad tokie tekstai labai svarbūs. Laužyti nusistovėjusias normas. Padėti suprasti moterims (ir, ei, ne til moterims), kad jos (ir jie) gali liesti save. Netgi turi! Nes jei patys nemokėsime suteikti sau malonumo, kaipgi galėsime išmokyti tai daryti kitus?

  reply
  • Kotryna Bass

   Tikrai privaloma! Neseniai ėmiau interviu iš vienos seksologės ir ji pabrėžė, jog savęs lietimas yra greičiausias būdas išmokti patirti orgazmą, o tai LABAI padeda ir santykiaujant su partneriu.

   reply
 • Olga

  O kur komentarai? Nebe gėda? 🙂

  Labai geras tekstas. Man taip liudna dėl tu visų durnų perakaitytu žurnalų. Love you!

  reply
 • Jurgita

  Geras interviu, nors ir trumpas (visai kaip orgazmas :)). Norint patirti orgazmą, pirmiausia reikia mylėti save ir savimi pasitikėti, save pažinti. Masturbacija, manau, puikus sprendimas. Aš pati dažnai masturbuoju būdama viena ar šalia partnerio arba po sekso, jeigu jis baigė anksčiau, o man pritrūko šiek tiek iki orgazmo. Anksčiau viskas baigdavosi taip kaip baigdavosi ir man būdavo net šiek tiek liūdna, kad seksas buvo toks geras, o orgazmo nepasiekiau. Bet ilgainiui supratau, kad na mes neprivalom kartu baigti, ne tai yra esmė, todėl dabar nesigėdiju ir padedu sau pasiekt orgazmą šalia gulint ką tik palaimą pasiekusiam partneriui. Man netgi patinka, kad jis mato mane, liečia mane ar laiko už rankos tuo metu, kai aš masturbuoju. Galiausiai HAPPY END ir mes abu laimingi 🙂

  reply
  • Austėja

   Geras, nuostabu, nepakartojama!!! Niekaip nesuprantu, kaip man anksčiau nekilo tokia mintis – visad mudviejų pabaiga būdavo tada, kada partneris baigdavo. Būtinai pasinaudosiu jūsų NEBEGĖDA ir aš, ačiū <3

   reply
  • Greta

   Labai geras patarimas! Vakar išbandėm su vyru ir “šiek tiek liūdna” nebebuvo visiškai! Ačiū.

   reply
 • Cecilija

  Norėčiau pasidalinti apie savo didžiojo O atradimą. Su savo vaikinu draugavau metus iki mūsų pirmojo karto. Mūsų lytinis gyvenimas buvo aktyvus, tačiau su juo nė karto nesu patyrusi orgazmo. Ir net maniau jog aš esu iš tų merginų, kurios niekaip negali to parti. Gyvenimas taip susiklostė jog po dviejų metų mes pasukome skirtingais kelias. Pradėjus draugauti su dabartiniu vaikinu, aš jam buvau pasakojus, jog man tai nepasiekiama. Tačiau jo raginimu bandėme skirtingas pozas, ir įvarius man skirtus tenkinimo būdus. Ir po kiek laiko, įvyko tas lauktasis O. Iš po to karto mano seksualinis gyvenimas tapo dar aktyvesnis. Man pradėjo patikti seksas dar labiau negu prieš tai. Man tai patapo kažkas tobulo.
  O apie masturbacija galiu pridurti tiek: nebuvau pratusi prie to, tačiau dabar tai darau gan dažnai. Mano vaikinui tai nelabai patinka, nes jo požiūris yra būtent toks kokį ir įvardinot “Kam tau tai, jei tu turi vaikiną?” Man yra taip- kartais, po sunkios dienos, tu nenori nieko, tavęs netraukia seksas, tu tiesiog nori to O. Nori kad viskas tiesiog dingtų. Nori nuo visko pailsėt. Tam mano manymu labai puikiai tinka savęs tenkinimas. Na, o jeigu viso labo kartais noriu lovoje patinginiauti, mano vaikinas visuomet pasiruošęs šiek tiek man pagelbėti. Esu kelis kartus tiesiog paprašiusi jog jis nusileistų žemiau, ir tiesiog mane patenkintų, be jokių įžangų. Ir jo atsakymas iš tikrųjų buvo gan keistas. Jam nebuvo kažkas tokio keisto, jis nesakė “Ne”. Jis tiesiog paklausė “Kodėl?” O jam paaiškinus kad tiesiog noriu O, jis buvo supratingas. Jis tuoj pat nusileido žemyn, ir neilgai trukus mano kūną perskrodė tas neapsakomai malonus O.
  Dabar neperseniausiai užsisakiau vibratorių. Ir laukiu nesulaukiu kol galėsime jį išbandyti, tiek kartu su draugu, tiek aš viena.

  reply
 • Viktorija

  Kol moteris nepajus orgazmo pati su savimi, tol nežinos, nemokės, nesupras kas tas orgazmas yra su partneriu. Spėju mano atveju aš su tuo susipažinau dar vaikystėje, pirmosiose klasėse, aišku kalbant apie išorinį klitorinį, tik nesupratau kas ten per ‘tas’ jausmas, ką aš čia darau, dienoraštyje parašydavau ‘vėl dariau tai’ bet labai greitai tuos lapus ir išplėšdavau jog ginkdie niekas nepaskaitytų. Jau kuris laikas viskas man aišku kas ten buvo ir visai tuo džiaugiuosi, nes su orgazmo pasiekimu jokių problemų neturiu. Vėlgi manau dėl to jog tą gerą jausmą pažinojau dar prieš sueitis su partneriu. Ir pasidžiaugsiu tuo jog tai sakau, rašau pirmą kartą! Nes visgi atrodė jog tai yra nelabai normalu, būtų įdomu sužinoti koks yra jauniausias amžius kada mergaitė gali pajusti kažką panašaus?

  reply
  • Cactus

   As pamenu, kad jau budama visai maza pradejau tyrineti savo kuna, ir dabar augindama dukra, skaitydama literatura, suprantu, kad 4-5 metai yra normalus amzius, kai vaikai pradeda pazinti savo kuna ir pojucius. O, kad butu tada mano mama daugiau apie tai ismanius, nes labai gerai pamenu, kaip mane sugedino, kai uztiko mane lieciant save pirma karta, kazkada, jau siek tiek paaugus, buvau ir nubausta ir labai subarta, kad netinkamai elgiuosi. Tikrai, savivertes tam nepridejo, o ir uzdraustas vaisius pasirode labai paslaptingas. Ir “purvinas” reikalas. Atrode, kad esu ne kaip kitos mergaites. Ir dabar, jau budama suaugusi moteris, turiu keleta kompleksu sekso ir malonumo tema. Dekinga, kad mano gyvenimo partneriai pasitaike labai atviri ir savo seksualuma galejau islaisvinti. Bet.. vis dar negaliu labai laisvai isreksti savo troskimu, kaip noreciau buti lieciama, kas man patinka ir kas ne, nors puikiai suvokiu, kad tarp dvieju suaugusiu zmoniu, pasitikinciu ir atviru vienas kitam, jokiu tabu nera.

   reply
 • Anonimas

  Sveiki!Džiaugiuosi galėdama skaityti tokius straipsnius,esu labai sudominta visais jūsų tekstais ir tiesiog negaliu nustoti džiaugtis,kad yra žmonių,kurie pagaliau diskutuoja tokiomis temomis!Labai jums ačiū!Be to norėjau paklausti,kaip suprasti ar visgi patyriau orgazmą su savo vaikinu ar ne..?Seksu užsiimame jau daug metų viskas atrodo labai maloniai ir begalo jaudinančiai,bet niekaip negaliu suprasti ar patyriau orgazmą ar ne.Gal galite papasakoti plačiau,kaip tai suprasti?

  reply
  • Kotryna Bass

   Sveika, o ar esi bandžiusi patirti orgazmą būdama viena? 🙂

   reply
  • Vita

   Pasimasturbuok. Tai baigiasi orgazmu. Jei to jausmo su partneriu nepatyrei, vadinasi, iki orgazmo nepasimylit. Orgazmo jausmo su niekuom nesumaišysi 🙂

   reply
 • Anonimas

  Labai džiaugiuosi jumis! Taip ir toliau!

  reply
 • Lukrecija

  Aš iš tų sportoklubinių. Pirmas sportinis orgazmas – prieš 10 gimtadienį. Mane visada intrigavo toks mano “nukrypimas”, bet nebuvo kaip išsiaiškinti apie tokią savybę, ilgą laiką buvau tikra, kad niekam kitam taip nebūna, todėl net neprasižiodavau. Ką suprantu dabar, tai itin stiprus pilvo raumenų aktyvinimas (specifiniai pratimai) prineša kraujo į lytinę sistemą (spėju, kad į tą monstrą nematomose plotmėse išsikerojusį klitorį), ir orgazmas ateina gana greitai, greičiau nei bet koks kontaktinis. Žodžiu, pats dorybingiausias, vienuolėms subalansuotas, orgazmas 😀

  reply
  • Elena

   Lukrecija, labai įdomu, kokius pratimus atliekate;D

   reply
  • Emilija

   Valio! I’m not alone… 😂. Irgi bijodavau prasižioti, dabar galėsiu jaustis “normali” :).

   reply
   • Laura

    Kažkada man yra tekę jausti malonumą bėgant ilgesnes distancijas, tačiau iki orgazmo nepavyko prieit. Gal galit pasidalinti kokie pratimai sporto metu padeda jums pajusti orgazmą? 🙂

    reply
 • Anonimas

  Gal man pasiseke, bet orgazmo pasiekimo atzvilgiu niekuomet neturejau problemu. Nuo pat vaikystes man patikdavo save liesti ir apie tai fantazuodavau. Todel mane labai nustebino kai pirma karta isgirdau, kad tiek daug moteru nepasiekia orgazmo. Tada net pamaniau, gal su manim kas negerai?
  Esu dekinga, kad vaikinai tiek buve, tiek dabartinis beveik visuomet islaukdavo kol orgazma pasiekdavau ir mano vaikinui net labai patinka stebeti kaip save lieciu. Man atrodo, kad jausti ta visiska laisve pasiekti malonumui ir yra svarbiausia.
  Instagramoje seku kelis puslapius, kurie mane ikvepia saves pamaloninimo tema. Pagalvojau, pasidalinsiu ir su jumis:
  https://www.instagram.com/the_yoni_empire
  https://www.instagram.com/pusssywitch

  Na, o cia siaip seksualus menas is moters poziurio tasko 🙂
  https://www.instagram.com/tinamariaelena

  reply
 • Mmm

  O kas, jei net tai nepadeda? Nes atrodo mielai pati užduočiau tokį patį klausimą. Pati save tenkindama arba besimylėdama su vaikinu kartais pradedu jausti tarsi įtampą, kylančią kūne, kuri kyla kyla kyla ir taip pffff ima ir atrodo išsileidžia kaip balionas. Tada klitoris pasidaro max jautrus, kas, kaip suprantu, ir turėtų būti orgazmo pasekmė, bet nei mane užplūsta kokia palaima nei ką (matydama, kaip vaikinas atrodo patirdamas orgazmą, tikiuosi to paties, bet net arti to nebūnu).

  reply
  • Rasa

   Asmeniškai man taip nutikdavo dėl per grubios stimuliacijos arba greito tempo. Gal tiesiog reiktų paekspermentuoti su skirtingai greičiais ir stimuliacijos intensyvumais? O gal pabandyti pačiai labiau atsipalaiduoti? 🙂

   reply
 • Elena

  Lukrecija, prašau pasakykite, kokius pratimus atliekate!:)

  reply
 • Rasa

  Įsivaizdavau, kad visos merginos masturbuojasi, tik apie tai nekalbama. (Patyriau malonumą ir tiek, ką čia aptarinėti? Bent vienas reikalas gyvenime, kur tikrai nereikia pagalbos ir kalbų) Po jūsų straipsnių supratau, o gal ir ne visos, čia tai bent atradimas. Kitomis spalvomis nušvito kai kurie draugių komentarai ar užuominos. Tai gal jos nesimasturbuoja, nebūčiau pagalvojusi.

  reply
  • Klasiokė

   Paauglystėje galvodavau, kad turbūt nė vienas žmogus (net vaikinai) iš mano klasės nesimasturbuoja, tik aš čia viena tokia nenormali, iškrypusi… Oi pagriovė toks galvojimas savivertę.

   reply
 • Monika

  O kas yra vaginalinis?

  reply
  • Andrius

   Vagina – moters makštis, liaudyje kitaip dar vadinama eile kitų žodžių: putė, pizda, dziundzė, “katytė” ir kt. Vaginalinis orgazmas – tai orgazmas, patiriamas stimuliuojant makštį.

   reply
 • Lukrecija

  Lipimas virve/vamzdziu i virsu, koju kelimas i virsu laikantis rankomis uz “tureklu”, labai intensyvus prisilenkimai. Gal ir daugiau kas, esme yra kuo stipriau itempiami gilieji pilvo raumenys. Realiai ta pati galite daryti per sueiti, gali nustebinti.

  reply
 • Izabelė

  Masturbuojuosi nuo ankstyvos paauglystės ir žinoma, kad labai ilgai dėl to buvo gėda ir aišku, dabar beveik niekas nežino, kad tai darau, jau nekalbant apie tėvus ar pan.. Todėl labai džiaugiuosi, kad bent jau čia galiu atvirai pasakyt, kad taip, aš masturbuojuosi ir taip, tai puiku!
  Turėjau porą partnerių, kurie paskatino mane mažiau gėdytis savo seksualumo ir to, kad masturbuojuos, vienas netgi yra įvairių žaisliukų pridovanojęs, kurie tikrai labai praverčia 😉
  Dar norėtųs papasakot, kad taip, net ir turėdama pastovų partnerį, vistiek masturbuodavaus ir pačiai tuomet dėl to būdavo keista, na maždaug, negi tau negana? Bet dabar aiškiau suprantu, kad tai buvo ne tik didysis O, bet ir įtampos nuėmimo ir tiesiog atsipalaidavimo būdas.

  reply
 • Morta

  Aciu, labai faina, kad rasote! Nezinau, ar tai verta atskiros temos, bet man visgi labai butu idomu, jei kas galetu pasidalinti savo mintimis apie ”suvaidinta” orgazma. As vaidinu ji labai daznai, beveik visada, ir man del to paciai labai liudna ir pikta ant saves. Zinau, kad po tuo slypi visokie psichologiniai niuansai – noras, kad vaikinas gerai jaustusi ir jo neapimtu kaltes jausmas, kad manes nepatenkino, o gal kartu ir tiesiog vengimas kalbeti sekso tema – ai, suvaidinsiu, tai gal neklaus nieko. Su dabartiniu vaikinu esu beveik metus ir man jis – pats nuostabiausias: jauciuosi su juo saugi, grazi ir man jis labai seksualus. Taciau to neuztenka, kad sugebeciau jam prisipazinti, jog man sunku patirti orgazma (nors, matyt, ne sunkiau nei daugumai merginu)..

  reply
  • Izabela

   Privalai pasikalbeti ir nebijoti to. Isbandyti kitas pozas. As ilga laika taip pat nepatyriau orgazmo, bet viena karta atsipalaidavau ir apie nieka daugiau negalvojau. Mano vaikinas paprase manes, kad atsisesciau ant jo hmm.. veido. Kad ir kaip tai keistai skamba, patikek manim, tai labai padejo. Taip pat padedavo kai naudodavom kartu sekso zaisliukus. Ir svarbiausia, ne tik man buvo gera, bet ir jam. Tad nebijok pakalbeti, pasiulyk kazka isbandyti naujo. Siuo metu as geriausiai jauciuosi, kai as esu ant virsaus.

   reply
 • Dovilė

  Pirmuosius orgazmus patirdavau dar darželio laikais, kai visi suguldavo pietų miegelio. Būdavo gan smalsu, bet gera. Visiškai nesupratau, kas tai per dalykas. Dabar aš sekso noriu net daugiau už savo partnerį, ir džiaugiuosi, kad mes sugebam vos ne kaskart prieiti prie orgazmo, kartais pavyksta net vienu metu. Manau gerai, kad yra tokie straipsniai padedantys suvokti, kad tai nėra blogai, tai netgi gerai.

  reply
 • Gabija

  O kokia seksologės nuomonė apie tai, kad savarankiškam orgazmui pasiekti vienareikšmiškai reikia stimulo – pornografijos? Ir tai yra visiškai must be, kitaip nepasiekčiau orgazmo apskritai. (Partnerio šiuo metu nėra, ir apskritai jo niekada nebuvo)

  reply
 • Ale

  Ačiū už puikų straipsnį!! Tikiuosi jo tęsiniai atsakys ir į kitus mūsų klausimus, nes komentaruose jų kyla vis daugiau 🙂
  Mastrubuojuosi nuo paauglystės turbūt, gal 16-17kos, neatsimenu. Kai esu santykiuose, tą darau mažiau ar išvis nedarau, nežinau net kodėl. Tačiau tai nepadeda patirti didžiojo O sueities metu, niekada nesu to patyrusi su nė vienu savo vaikinu, bet neprarandu vilties, kad ateityje patirsiu. O ir apsimesti, kad patiriu jį, nemoku, neįsivaizduoju kaip kitos moterys tą daro ir kaip jų partneriai nepastebi, kad tai netikra 😮

  reply
 • Izabela

  Privalai pasikalbeti ir nebijoti to. Isbandyti kitas pozas. As ilga laika taip pat nepatyriau orgazmo, bet viena karta atsipalaidavau ir apie nieka daugiau negalvojau. Mano vaikinas paprase manes, kad atsisesciau ant jo hmm.. veido. Kad ir kaip tai keistai skamba, patikek manim, tai labai padejo. Taip pat padedavo kai naudodavom kartu sekso zaisliukus. Ir svarbiausia, ne tik man buvo gera, bet ir jam. Tad nebijok pakalbeti, pasiulyk kazka isbandyti naujo. Siuo metu as geriausiai jauciuosi, kai as esu ant virsaus.

  reply
 • Laura

  Dievinu šį puslapį, pagaliau galiu sakyt #nebegėda ir #esu normali! Pasidalinsiu savo patirtimi: masturbuotis ir save tyrinėti pradėjau nuo 12 metų įvairiais būdais. Labai norėjau pasimylėti su žmogumi, tačiau pirmas kartas įvyko tik 18 metų. Tas jausmas buvo nuostabus, iškart pajaučiau didelį malonumą, bet ne orgazmą. Kitos seksulainės patirtys taip pat buvo malonios, iškart supratau, kad seksas yra tas dalykas, kuriame esu gera ir geriausiai jaučiuos, tačiau orgazmą patirdavau tik su savimi. Kartais reikėdavo pornografijos, žaisliukų ar seksualios aprangos. Susiradau pastovų partnerį su kuriuo esam beveik 10 metų, jis labai kantrus, daug visko išbandėm (mane labiausiai jaudina seksas outdoor), tačiau supratau, kad orgazmą galiu pasiekti tik masturbuodamasi arba… analinio sekso metu. Kas bandę, turbūt supranta, kad analinio sekso nepavyks dažnai praktikuoti (reikia morališkai pasirengti ir ilgesnės įžangos), tai lieka masturbacija po sekso, kai jis baigia. Iš pradžių būdavo gėda, bet vaikinas labai supratingas, ir duoda man erdvę sau po TO. Žodžiu, vis dar jaučiuos ne tokia, kaip kitos, labai norėčiau pasiekti orgazmą vaginalinio sekso metu, taičiau nevayksta. Kartais galvoju, kad gal reiktų kito partnerio, kitokios varpos. Dar vienas, galbūt įdomus dalykas, po intensyvaus orgazmo, ne masturbacijos, bet po analinio sekso, dažnai imu verkti. Orgazmas daug stipresnis, nei tiesiog masturbuojantis, bet verksmas toks geras, tarsi išsilaisvina emocijos, katarsis apima… Įdomu, ką apie tai pasakytų psichoterapeutas 😀 Ar kam nors dar taip yra? 🙂

  reply
 • Aurelija

  Seksas man dar vis yra tema, kuria sunku kalbėti, nes jaučiuosi nenormali. Praeituose santykiuose su pirmu savo partneriu mano patirtis buvo skaudi. Mokiausi mylėtis, dariau, kas maniau turi būti daroma, bandžiau vėl ir vėl, bet seksas buvo ‘sovietinis’, taip niekada ir nepasiekiau orgazmo, po to būdavau labai liūdna, kartais tiesiog apsiverkdavau, o jis atrodo net nepastebėdavo, kartais tik paklausdavo kas nutiko, bet nebandydavo kažko pakeisti. Po dvejus metus trukusių tokių santykių, buvau kaip nesava, visai to nebenorėjau. Vieną vakarą jis ėmė eiti link to, aš pasakiau ne, pasakiau, kad nenoriu, jis nenustojo, tiesiog pasidaviau ir dar kartą su juo pasimylėjau, gulėjau ten neišleisdama jokio garso, be jokių judesių. Tą naktį tai darėm paskutinį kartą, labai supykau ant savęs, kad leidau tam įvykti, nors visai to nenorėjau. Išsiskyrėm. Žinau, kad tai nebuvo tik jo kaltė, suprantu, kad nepasakiau jam ko noriu, nors ir pati nesupratau ko man reikia. Su dabartiniu vaikinu stengiausi viską daryti kitaip, papasakojau jam apie savo patirtį. Po metų draugystės dar vis nejaučiau orgazmo, ėmiau vėl liūdėti, nusprendžiau nekartoti klaidų ir pasikalbėti apie tai visiškai atvirai. Pasakiau jam, kad niekada nejaučiau orgazmo, kad man patinka mylėtis su juo, bet fizinio malonumo nejaučiu, pasakiau, kad man reikia daugiau glamonių, bučinių, kalbėjau švelniai, labai bijojau jį įskaudinti. Ir mačiau, kad vistiek jis labai nuliūdo. Po to jis tikrai bandė pakeisti kai kuriuos dalykus, aš taip pat. Bet atsirado įtampa aplink šią temą. Ėmėm mylėtis daug daug rečiau. Kai kartais po savaitės be jokio sekso ar glamonių jo paklausdavau ar jam nekeista, kad mes nesimylim, ar jis to nebenori, jis atsakydavo, kokia prasmė tai datyti, jeigu žinau, kad tu nesi laiminga po to. Mane tai slegia. Anksčiau negalėdavom sulaukti kol man baigsis mėnesinės (nors ir nejutau orgazmo, norėdavau su, juo mylėtis), dabar jaučiuosi rami kai man mėnesinės, nes nereikia apie tai galvoti ir kalbėtis. Žinau, kad turiu būti atvira su juo, aš jį myliu ir jis manimi rūpinasi, bet nežinau kaip pasakyti, kad man reikia glamonių, bučinių, prisilietimų taip, kad jo neįskaudinčiau. Tiesiog negaliu mylėtis, jeigu sekso metu jis visai neliečia manęs, tik atlieka judesį, kuris turėtų padaryti mane laimingą. Jau esu tai sakiusi, nenoriu kartoti vėl ir vėl, tai kelia įtampą, tada abu negalim atsipalaiduoti. Nežinau kaip pakeisti tą negatyvumą, kurį jaučiu pagalvojusi apie seksą ir imti kalbėti apie tai be gėdos ar kaltės jausmo. Ačiū už tai, kad kalbate šia tema.

  reply
  • Andrius

   > nežinau kaip pasakyti, kad man reikia glamonių, bučinių, prisilietimų taip, kad jo neįskaudinčiau.
   Moterys dažnai viską komplikuoja, bandydamos savo troškimus “suvynioti į vatą”, besukdamos galvą, kaip subtiliau išsakyti savo norus ar kokią gudrią užuominą sugalvojus… Tuo tarpu mes, vyrai, iš prigimties esame primityvūs sutvėrimai ir dažnai net nesuprantame moters siunčiamų užuominų. Dėl to vyrams viską reikia sakyti kuo atviriau ir tiesiau – mes megstame, kai viskas sakoma “tiesiai į kaktą”.
   Dėl to, Aurelija, nekvaršink sau galvos, kaip pasakyti, o tiesiog imk ir pasakyk: “Brangusis, aš norėčiau daugiau glamonių, bučinių, prisilietimų…”. Neįsivaizduoju, koks vyras galėtų atsisakyti tenkinti tokius aiškius ir nedviprasmiškus partnerės pageidavimus ;-).

   reply
 • Asta

  Klausimas toms, kurios pacios save “pribaigia”,kai biski pritruksta po sexo su partneriu: ar nesmagiau jei pribaigia partneris (rankom ar kitaip) ar jie niekad nepasiulo?

  reply
  • Rima

   Smagiau būtų jei jis ‘pribaiginėdamas’ nesnūduriuotų :). Jau kai jis baigia tai jam lieka dvi minutės iki “saldžių sapnų”, o jei imasi rankom ar kitaip – tai žiūrėk jau per stipriai daro, ar per silpnai, tai per giliai, tai sustoja, kai man jau jau tuoj … Tai geriau jis tegu užmiega, o tada aš pati be trigdžių prisibaigiu 🙂

   reply
  • Laura

   Pritariu Rimai, kažkaip nesmagu man prašyt vaikino, jis aišku neatsisakys, bet aš būsiu įsitempus, kad turiu greit pabaigt (o jis iš tų kur ir pats greitai baigia ir neužsiima ilgomis glamonėmis, jam gali ir žandikaulį ar liežuvį paskaust…). O man pasibaigt kartais užtrunka, būna 5 min, bet kitais kartais gali užtrukt ir iki pusvalandžio, tai geriau atsipalaiduot vienai, daugiau malonumo.

   reply
  • Rima

   Nebegėda jau dabar pasidalint ir tuo, kad prieš kelis metus atradau labai gerą daiktą :). Susuko tada nugarą po eglyną bevaikštant, kad grybų prisirinkt. Radom nemažai tada baravykų, bet į vakarą jau nebegalėjau pasėdėt – tiek surakino, kad skudžiausi draugei – gal kokią pagalbą išprašysiu. Tai ta tuoj pat atvežė tokį gan masyvų masažuoklį – rankena ir plokščia galva vibruojanti – sako jai prieš metus padėjo tuo klausimu ir dulka nuo tol, tai sako pabandyk strėnas su juo. Tiesa pasakius nusivyliau, nes nelabai norėjau kad kas nors ir taip skaudanačią nugarą purtytų… Kitą dieną į darbą po pietų, šeimyna iš namų, o aš lovoje vartausi – galvoju iki pietų išsigulėsiu.. bet kur tau – pasiverst ant šono ir tai problema. Tai šiaudo griebdamasi nusitvėriau tą ‘nudulkėjusį’ daiktą ir diklaku nugarą išsitepusi draugės patarimo prisiverčiau pasinaudoti. Įjungus vibravimas po kelių minučių strėnas iš tikro šiek tiek atpalaidavo. Bet besiverčiant šonu, ta vibro galva prisilietė šiek tiek žemiau bambos, tai žinokit, apsalo širdis ir už kelių sekundžių ta galva jau buvo priglausta kitoje vietoje… aš negalėjau patikėt kad taip gali būti, o juo lab kad aš pati sau tai darau ir dar po kelių minučių aš jau nebesiorientavau aplinkoje ir žadą atėmė ir net įvyko ko vistik net ir čia gėda prisipažint.. vienu žodžiu – labai gaila, kad tas daiktas pakankamai garsiai dirba – “prisibaiginėjimui” netinka, bet nuo to laiko laukiu nesulaukiu dienų, kai popietinė pamaina būna – patikėkit… :))))

   reply
   • Andrius

    Iš Tavo, Rima, nupasakojimo susidariau vaizdą, jog kalba ėjo apie tokį arba panašų vibratorių: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f7/Hitachi-magic-wand.jpg
    Tokio tipo vibratoriai kaip tik ir yra skirti klitoriniam (kai kurios merginos jį naudoja ir vaginaliniam) masturbavimuisi. Jei Tavo draugė jį naudojo tik nugarai masažuoti, tai ji pati vibratorių išradingai prisitaikė ne pagal paskirtį :-)…

    reply
    • Rima

     Pagal paskirtį, tikrai pagal paskirtį. Tikrai nepatikėčiau, kad jis tuo daikčiuku daro tai ką aš darau. Pas mane tas daiktas išbuvo beveik pusmetį ir ji jo nepasigedo – aš be jo dviejų savaičių neištveriu :).. gražinau jai jį atgal ir nusipirkau tokį –
     https://www.alibaba.com/product-detail/Cordless-Rechargeable-Back-Massager-Portable-Electric_60493413245.html beveik toks pat kaip jos. Instrukcijoje parašyta tik apie nugaros, kaklo masažą bet ne “tos vietos” .. tad nebrukite nuomonės, kad mano draugė tokia ‘sugedusi’ :D.

     reply
     • Andrius

      Aš nei pusės žodžio nepasakiau, kad Tavo draugė “sugedus”. Truputį nesusikalbėjom, na bet nesvarbu. – Svarbu tai, kad Tu suradai sau tinkamą žaisliuką ;-)…

 • Mėnulė

  Prieš pusę metų pradėjau seksualinį gyvenimą ir su vaikinu niekaip nepatyriau orgazmo. Teko jam rodyti ir aiškinti, kaip noriu būti liečiama, net masturbuotis jam matant. Jam rūpėjo, bet kartais rodydavosi, kad abiem per sunku. Visgi neseniai daug kas pasikeitė. Vieną vakarą jis netikėtai pradėjo mane liesti, daryti oralinį, jutau, kad nuoširdžiai stengiasi. Nusprendžiau, kad tai gali būti tas lemtingas kartas, įsijaučiau, galvojau apie tai, kas jaudina.. ir pavyko. Kitą kartą teko paprašyt, kad dar pamalonintų mane, bet jau žinojau, kad gali baigtis laimingai ir vėl pavyko. Žodžiu, buvo sunkiau nei tikėjausi, bet įdomu link to eiti….supratau,kad daug lemia, kas galvoje, kad lengviau susijaudinu, kai tikiu, kad manęs laukia orgazmas, kad gal reikia tik tam tikrų prisilietimų, ir vaikinams nelengva tiksliai atkartoti. Maniau, kad bus nedrąsu mokyti vaikiną tokių dalykų, bet jis tas, šalia kurio galiu atsipalaiduoti.

  reply
 • nuliudusi balta varna

  o man atvirksciai… as kaip tik puikiai zinau ka reiskia masturbacija (pradejau dar 1-2 klasej ir pirma orgazma patyriau gal 10ies metu) ir moku save patenkinti – galiu baigti kada noriu ir kiek noriu kartu, buna ir per minute baigiu 🙂 deja su vaikinu yra zymiai sunkiau, bet visiskai imanoma. paskutiniai mano santykiai truko 2 metus ir as visad baigdavau su juo, bet visad taip pat! ZIAURIAI isitempus (isitempia visi kuno raumenys, kojos istiestos ir beveik suspaustos) stimuliuojant klitori ir is esmes taip pat kaip masturbuojantis vienai… noreciau baigti kita poza ir atsipalaidavus, o idealiu atveju nelieciant saves 🙁 kazkur skaiciau kad kaip tik ankstyva masturbacija merginoms sukelia problemu ateityje patiriant orgazma su vyru – gal tai tik mitas? idomu, gal bus tokiu daugiau 🙂

  reply
  • Ruta

   Pas mane identiska situacija, tik as kazkaip del to nepergyvenu. Daznai vietoj sekso renkames abipuse masturbacija vienas su kitu, kas mums labai tinka, nes nereikia apsisaugojimo priemoniu, o ir mano orgazmas tada garantuotas. Gali buti, kad tai susije su ankstyva masturbacija, nes as tikrai tuo uzsiimdavau labai daznai ir nuo labai anksti.

   reply

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.