10 priežasčių, kodėl nejauti orgazmo

Orgazmas nėra toks įprastas ir lengvai pasiekiamas, kaip dažnai galvojama. Jau daug kartų esame kartoję, kad tik 1 iš 4 moterų gali patirti vaginalinį orgazmą be jokios papildomos stimuliacijos. O kartais ir stimuliacija nepadeda – didysis malonumas taip ir neateina.

Kodėl taip yra? Priežasčių gali būti daugybė – šiame tekste apžvelgsime dešimt.

10 priežasčių, kodėl nejauti orgazmo

Iš tiesų daugelis mums įprastų veiksnių gali trukdyti patirti orgazmą: amžius, hormonai, seksualinė patirtis, fizinė stimuliacija, bendra sveikata, stimuliacijos tipas, seksualinės veiklos rūšis (pvz., masturbacija), tai, ar santykiai yra trumpalaikiai ar ilgalaikiai. Ir tai tik sąrašo viršūnė. Panagrinėkime visas tas priežastis plačiau.

1. Jaučiate nerimą

Nerimas dažnai yra atsakingas už įkyrias mintis mūsų galvose, kurių tikslas – sutrukdyti pasiekti malonumą. 2018 m. Valparaiso universitete Indianoje atliktas tyrimas parodė, kad daugiau nei pusė apklausoje dalyvavusių moterų nurodė nerimą kaip priežastį, kodėl joms nepavyko pasiekti orgazmo.

Kodėl jaučiame nerimą? Dėl įvairių priežasčių: vieni gėdijasi savo kūno, kiti jaučia kaltę, tretiems nejauku, jeigu nežino, kaip elgtis lovoje ir suteikti kitam malonumą. Dar kiti sekso metu galvoja apie visiškai kitus dalykus, pavyzdžiui, rytojaus susitikimą su darbo vadovu (-e), paskolas ar tai, kad šaldytuve nėra pieno. Tad jeigu šiuo metu jūsų gyvenime vyksta daug svarbių ir nerimą keliančių reikalų, normalu, kad nepavyksta tinkamai atsipalaiduoti ir mėgautis seksu.

2. Jūsų oksitocino lygis yra žemas

„Woman’s Day“ mokslų daktarė teigia, kad oksitocinas, dar žinomas kaip „laimės“ arba „meilės“ hormonas, yra susijęs su orgazmu. Jei jūsų kūnas jo negamina pakankamai, pasiekti kulminaciją gali būti sunkiau. Stresas gali būti pagrindinė sumažėjusio oksitocino gamybos priežastis, tačiau įrodyta, kad laiko praleidimas su partneriu (-e), žiūrėjimas jam (jai) į akis, laikymasis už rankų ir bučiavimasis padidina šio hormono gamybą.

3. Esate pernelyg susikoncentravę į rezultatą

Sekso metu per didelis dėmesys orgazmui gali paversti seksą į tikslą orientuota užduotimi. Tada intymumas labiau primena darbą, o ne malonų užsiėmimą. Kai per daug stengiamės patirti orgazmą arba per daug susikoncentruojame į rezultatą, ne tik orgazmas, bet ir malonumas, susijaudinimas, apskritai erotika dingsta. 

Kaip tai pakeisti? Sutelkite dėmesį ir būkite čia ir dabar – mėgaukitės patiriamais pojūčiais. Gali padėti sąmoningumo metodai, tokie kaip gilus kvėpavimas arba susitelkimas į fizinius kūno pojūčius. Ir, žinoma, nustatykite realistinius lūkesčius: supraskite, kad ne kiekvienas seksualinis susitikimas turi baigtis orgazmu. Priimkite mintį, kad malonumą galima rasti kelionėje, o ne paskirties vietoje, ir mėgaukitės ryšiu bei intymumu su savo partneriu (-e).

4. Sekso metu tylite

Įrodyta, kad garsų skleidimas sekso metu (pavyzdžiui, dejonės) daro stebuklus bandant pasiekti orgazmą. Ir tai paaiškinti labai paprasta: kai atsakydami į prisilietimus leidžiame įvairius garsus, partneriui (-ei) tai padeda suprasti, kas mums patinka. Be to, triukšmas sekso metu gali padidinti abiejų partnerių susijaudinimą – juk gera girdėti, kad šia patirtimi mėgaujatės abu, tiesa?

5. Jūs niekada nesimasturbuojate

Viena iš priežasčių, kodėl mylintis su partneriu (-e) nepasiekiate orgazmo, yra ta, kad nesimėgaujate seksu solo – masturbuojantis. Masturbacija yra puiki galimybė artimiau pažinti savo kūną, išsiaiškinti, kurios kūno vietos yra jautriausios, kokie prisilietimai labiausiai kaitina. Kai atrandame, kaip sau suteikti malonumą, šias žinias galime perduoti partneriui (-ei)! 

Pabandykite į masturbaciją įtraukti ir sekso žaislus, paeksperimentuoti su jais – jeigu atrasite jų teikiamą malonumą, galėsite visus tuos pačius žingsnius pakartoti ir poroje.

6. Nesijaučiate seksualūs

Jeigu nesijaučiate gerai ir nepriimate savo kūno, gali būti, kad ir mylėdamiesi susidursite su sunkumais. Viena iš dažniausių priežasčių, kodėl moterims gali nepavykti patirti orgazmo, yra ta, kad jos per daug mąsto apie savo seksualumą. Jos nerimauja, kad jų partneris (-ė) pastebės jų pilvuką, svarsto, ar jų vulva jam (jai) pasirodys graži, ar šioje sekso pozoje atrodo patraukli – tokios mintys iš moterų atima svarbią akimirką.

Beata Tiškevič viename iš savo tekstų yra rašiusi: „Vaizdas veidrodyje yra skirtas tam, kad pasitikrintume, ar neišsiterliojome marškinių ir gerai išsivalėme dantis prieš darbo pokalbį. Nesustokite ties juo. Už jo – visas platus meilės kupinas pasaulis.“

7. Bijote prarasti kontrolę

Kai esi išmokytas kontroliuoti kiekvieną savo gyvenimo aspektą, gali būti sunku lovoje elgtis visiškai priešingai. Sekso metu kontrolės nėra daug: jūs nekontroliuojate to, kaip atrodote, kokius garsus skleidžiate, kokias emocijas išduoda jūsų veidas arba kaip jūsų kūnas reaguoja į prisilietimus, bučinius. Ir kai kuriems tai priimti gali būti sunku. 

Tačiau seksas toks yra. Jis netvarkingas, triukšmingas, bet ir nuostabus. Tad jeigu pasitikite savo partneriu (-e), leiskite sau atsipalaiduoti ir nieko nebandykite sau įrodyti. Tiesiog mėgaukitės. Paprasta, bet labai veiksminga.

8. Nenaudojate (pakankamai) lubrikanto

2018 m. Valparaiso universiteto atlikta apklausa parodė, kad lubrikacijos trūkumas paveikė beveik ketvirtadalį moterų, kurioms buvo sunku pasiekti orgazmą. Jei trūksta drėgnumo, seksas gali būti mažiau malonus ir orgazmą pasiekti gali būti sunku arba net neįmanoma. Tad visada turėkite po ranka savo mėgstamą lubrikantą, nes seksas su juo bus tikrai malonesnis tiek solo, tiek poroje.

9. Jaučiate skausmą

Jei moteris sekso metu patiria skausmą ar diskomfortą, jai bus neįtikėtinai sunku patirti orgazmą. Vulvodinija ir vaginizmas yra moteris varginantys sutrikimai, sukeliantys skausmą ir dažnai ilgą laiką nediagnozuojami. Jei yra fiziologinė priežastis, kodėl seksas ar masturbacija yra nepatogūs, svarbu pradėti gydymą būtent nuo to. Tad jeigu sekso metu dažnai jaučiate skausmą, apsilankykite pas gydytoją ir išsitirkite.

10. Nekalbate apie tai, ko norite miegamajame

Nei jūs, nei jūsų partneris (-ė) negalite skaityti vienas kito minčių, tad tikėtis, kad jis (ji) viską žinos apie jūsų poreikius miegamajame yra naivu. 2017 m. atliktas tyrimas parodė, kad pokalbiai apie seksą poroje gali padidinti moterų tikimybę pasiekti orgazmą. Ir tai visiškai normalu – jeigu pasakysite, kas jums patinka mylintis, jūsų partneris (-ė) tai ir darys. O tuomet liks tik sulaukti didžiojo malonumo!

Jeigu jums sudėtinga kalbėti su partneriu (-e) tokiomis temomis arba kartu esate dar neilgai, pabandykite šį pokalbį inicijuoti žaidimo forma. Tam mes sukūrėme santykių kortas su klausimais poroms „Mudu“. Jas naudodami aptarsite viską: nuo erotinių fantazijų iki mėgstamiausių pozų, netgi prisiminsite geriausią (o gal blogiausią) seksą gyvenime. Galite rinktis tiek spausdintas, tiek skaitmenines kortas.

O pabaigai norime palinkėti nebijoti ieškoti, bandyti, eksperimentuoti ir jokiu būdu nenuleisti rankų, jeigu orgazmo pasiekti nepavyksta. Tikėtina, kad tikrai yra to priežastis. Mes tikime, kad ją rasite. Visi nusipelnėme patirtį tokį malonumą, apie kurį autoriai rašo erotiniuose romanuose.

kodėl nejauti orgazmoTaip pat skaityk: 12 klausimų apie seksą, kurių bijai paklausti

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.