Į viršų

Prasidėjo NEBEGĖDA

Ilgą laiką man buvo gėda.

Gėda dėl savo kūno (nuolat jame iškrapštydavau po penkiolika trūkumų).

Galvojau, kai pagaliau turėsiu tobulą kūną, tuomet būsiu verta meilės ar santykių.

Man buvo gėda komunikuoti jausmus (užstrigdavo balsas tuomet, kai labiausiai reikėjo prabilti), mieliau savo jausmus užgniauždavau, užsičiaupdavau, negu bandydavau juos ištraukti į paviršių.

Gėdijausi reikšti nuomonę, dažniau išklausydavau kitų. Nemaniau, kad mano nuomonė kažką nulems. Bijojau, ją išreiškusi, ką nors įžeisti.

Man buvo gėda pasakyti „ne”, net negalėjau ištarti šių dviejų raidžių. Ypač tai vykdavo situacijose, kur patirdavau psichologinį spaudimą arba kito asmens manipuliacijas.

Bijojau pasakyti aistringą „taip”, nors visu kūnu taip jaučiau – deja, tas „taip” man atverdavo didžiulį mano pažeidžiamumą, dėl to aš tylėjau.

Man buvo gėda dėl begalės dalykų: gyventi taip, kaip norisi – nes tai atrodė nenormalu, keista, didžioji visuomenės dalis atrodė normali, o aš nenorėjau būti kitokia.

Man buvo gėda jausti malonumą – ne tik seksualinį, bet ir malonumą, kurį jauti valgydamas maistą; malonumą, kurį sau suteiki, leisdamas ištisas dienas nieko neveikti ir bimbinėti, malonumą nebėgti paskui minią, o linguoti savo tempu.

Man buvo gėda kalbėti apie seksą; galvoti apie save, kaip apie seksualią būtybę, nes, buvau išmokusi, kad moterys negali būti pačios savaime seksualios, jos visada seksualios kažkam, dėl kažko. Jų kiekvienas klubų kryptelėjimas yra kažkam skirtas. Ir net jeigu ji tądien niekam to nededikuoja, netrukus atsiras bent keli, kurie tą kryptelėjimą nusavins savo žvilgsniu, pastaba, o gal net ir prisilietimu. Tai nebuvo tai, ko aš norėjau.

Tai skatino dar labiau užsidaryti ir neigti savo kūną bei jo troškimus.

Kai dabar rašau šį tekstą, girdžiu sakant: „Bet ar paauglystėj ne visiems taip būna?” Taip, galbūt aš ir rašau apie paauglystę. Ji gali būti išties klaiki. Bet kartais ji užsitęsia. Kartais paauglystės baimės ir nesaugumas, ilgas stovėjimas prie veidrodžio ir savo kūno proporcijų analizavimas, autoritetų įskiepyti kompleksai nusivelka į mūsų trisdešimtuosius, keturiasdešimtuosius metus. Juk nebūtų teisinga teigti, kad tik paaugliai nepasitiki savimi – aš sutikau labai daug vyrų ir moterų, kurie, būdami vyresni už mane, turėdami ne vieną stambų pasiekimą savo kišenėje, vis dar bijojo reikšti savo nuomonę ar jautėsi neverti meilės.

Mes augome visuomenėje, kurioje jausmai, seksualumas, kūnas yra slaptos temos. Apie jas kalbama tik šnabždant arba išgėrus. Portalai joms prilipdo pikantiškas antraštes ir pasismagindami renka slaptus spustelėjimus.

Mes augome visuomenėje, kurioje jausmai, seksualumas, kūnas yra slaptos temos.

Man nusibodo gėdytis. Ta gėda mūsų gyvenimus nuspalvino tamsiom pasekmėm. Aš noriu sklaidyti debesis. Dėl to su komanda ir ėmėmės kurti nebegėdą.

 

Ko jūs galite iš mūsų laukti?

Tekstų apie asmenines patirtis, psichologės-seksologės žvilgsnio, patarimų.

Podcasto „Sultys”, kuriame su pašnekovais kalbėsime apie kūną, seksą ir santykius.

Parduotuvės, pripildytos kokybiškiausių produktų, skirtų atrasti malonumą ir pažinti save.

Tokia yra mūsų pradžia.

Su meile,
Beata +

Nori prisijungti?

Jeigu tu jauti, kad visos šios temos tau artimos ir nori prisidėti prie mūsų augimo – parašyk!

Mes labai ieškome žmonių, kurie:

+ pasidalintų su mumis savo žiniomis bei profesine patirtimi (seksolog(i)ų, ginekolog(i)ų, urolog(i)ų, psicholog(i)ų);

+ padovanotų mums savo mintis, pastebėjimus bei patirtį (jeigu nori parašyti mums tekstą viena ar kita tema – drąsiai siųsk, jeigu reikės, garantuosime anonimiškumą);

+ palaimintų mus savo kūryba, kuria mes galėtume dabinti nebegėdą (fotografai (-ės), iliustratoriai (-ės) – pasidalinkit savo kūryba su mumis)

Mes esame savo pradžioje, todėl į kiekvieną jūsų iniciatyvą žvelgiame kaip į impulsą augimui.

PRISIJUNK

O dabar, susipažink su mūsų nuolat augančia komanda

Beata Tiškevič

Projekto Steigėja

Vedu radijo laidą „Pasimatymai” per Žinių radiją, vaidinu O.Koršunovo spektaklyje „Kankinys”, visai neseniai išleidau savo pirmąją knygą „Vyvenimas”. O dabar visa galva panėriau į kūno, sekso ir santykių temas – šiuo metu man tai užvis įdomiausia.

Instagram:
@beata.tiskevic

Kotryna Bass

Projekto Vykdytoja

Internetinių projektų autorė, konsultuojanti klientus iš viso pasaulio internetinio verslo, bei identiteto klausimais. Esu labai laiminga galėdama prisidėti prie šio projekto vystymo ir nuoširdžiai tikiu, jog jo dėka ne tik daug išmoksime, bet ir pagaliau atsikratysime to bereikalingo gėdos jausmo.

Eglė Jakaitė

Tekstų akis

Eglė piešia, rašo, fotografuoja, yra 2-o kurso lietuvių filologijos studentė.

Instagram:
@sielossala

Aistis Norkus

Rinkodaros specialistas

Rinkodaristas, mylintis kiną ir muziką. Šiuo metu itin pasinėręs į išsilaisvinimą iš 1 000 kompleksų ir visuomenės primestų gyvenimo rėmų.

Instagram:
@isrinktasas

Julia Lepiochina

Seksologė

Julia nuo devintos klasės gyvena Niujorke. Čia baigė klinikinės psichologijos magistrą ir daug mokslų apie seksualumą. Ji konsultuoja žmones ir padeda jiems atrasti džiaugsmą seksualiniam gyvenime. Savo darbe ji sujungia psichologijos, seksologijos ir dvasines žinias.

Laura Butvilaitė

Seksologė

Psichologė-seksologė, sertifikuota European Society for Sexual Medicine ir European Federation of Sexology, o nuo šio rudens pradėjo žmogaus seksualumo doktorantūros studijas Porto, Portugalijoje.

Kurikuri

Iliustratorės

Kurikuri – trys draugės, piešiančios nuostabias ir jautrias iliustracijas. Jos sukūrė šio puslapio rūbą bei užrašė jo vardą.

Savo vizualinėmis istorijomis jos dalinasi čia:

facebook.com/kurikurigurls

Agnė Čižauskaitė

Iliustratorė

Kuriu iliustracijas ir piešinius, o viso to procese bandau pažinti save ir aplinką, taip ugdau pastabumą detalėms ir žmonėms.

Instagram:
@agne_cizauskaite

Kata Bitowt

Garso inžinierė

Podcasto „Sultys“ garso valdovė, turinti akylą ausį. Kata mokėsi Aberdeene, Škotijoje, po studijų grįžo į Lietuvą ir kartu su Nanook komanda kuria labai gerą podcastą NYLA.

Martynas Gailius

Kompozitorius

Podkasto „Sultys“ natos pagamintos jo talentu, pirštais ir jausmais.

Agnė Papievytė

Fotografė

Ji myli žmones visų faktūrų ir sąskambių. Savo meilę užfiksuoja objektyvu ir įkelia į instagram profilį: @appvt

Liepa

Facebook moderatorė

Studijuoju Media and Culture programą Olandijoje. Esu ganėtinai spiritual žmogus, tikiu karma ir visatos jėgom, dažniausiai vadovaujuosi nuojauta bei jausmais. Šios mano savybės padaro gyvenimą nenuobodų, nes pati nežinau, kada kas šaus į galvą.

Instagram: @igorinaite

Mergaičių ir Moterų Akademija

MMA

Akušerijos ginekologijos specialistų įkurtas nepriklausomas ir visuomeniniais pagrindais grįstas projektas, kurio tikslas yra šviesti mergaites, merginas ir moteris apie fizinės ir psichologinės sveikatos ypatumus skirtingais gyvenimo periodais, lytinės ir reprodukcinės sveikatos palaikymą, ligų profilaktiką, nėštumo planavimą ir gyvenimą pastojus bei laikotarpį po gimdymo, didžiausius mitus ir kartais labai tyliai girdimas tiesas bei kitus aktualius akušerijos-ginekologijos srities klausimus. MMA komandą sudaro gydytojos akušerės ginekologės – Raminta Baušytė, Ieva Šiaudinytė, Lina Sakalaitė, Jelena Klimašenko ir akušerijos ginekologijos gydytojos rezidentės – Brigita Vaigauskaitė, Diana Žilovič ir Rūta Einikytė.

Donatas Zazirskas

Fotografas

Didžiosios gausybės mūsų puslapyje naudojamų nuotraukų autorius. Jo požiūris į žmogaus kūno kampus unikalus.

Instagram: @donatas_zazirskas

Monika Kristinytė

Tekstų akis

Esu žmogus, kuriam labiausiai patinka paprastumas ir tikrumas. Dar patinka pastebėti pačias mažiausias smulkmenas. Tiek gyvenime, tiek tekstuose.

Teklė Ūla Pužauskaitė

Iliustratorė

Mano kūryba vis labiau siejasi su šiuolaikine moterimi, tokia kokia ji yra iš tiesų, su kasdienės magijos ir mistikos doze.

Instagram: @tekleulaart

Berta

Facebook moderatorė

Esu iliustratorė. Domiuosi menais, feminizmu, lėta mada. Esu veganė ir dievinu gaminti maistą draugams.

Instagram: @berta.kar

Paremk Nebegėdą →