Praktiniai patarimai moters orgazmui

Iliustracija: Rugilė Merkevčiūtė 

Esu girdėjusi super vaizdingą orgazmo apibūdinimą, kad tai – „kaip bangų mūša į sielos krantą“. Visgi pasak knygos „Žemiau kaklo. Viskas apie intymų moters gyvenimą“ autorių Ninos Brochmann ir Ellen Stokken Dahl, moterys, įprastos vaginalinės sueities metu patiriančios orgazmą, tarsi išlošė anatomijos loterijoje, nes tokių yra mažiau nei trečdalis. Deja, moterims nepatirti orgazmo – norma. Net į lytinę sueitį dažnai žiūrima kaip į nepavykusią, jei orgazmą patiria tik moteris. Kodėl tada vyrų ejakuliacija traktuojama bene kaip būtinybė įvykti lytiniam aktui?

Autorės pastebi, kad, jei norime būti sąžiningi, kasdienis seksas turi teikti pasitenkinimą abiem partneriams, o moters orgazmas neturėtų būti it reta premija. Nors, žinoma, negalime ignoruoti fakto, kad orgazmą dažnai sunku patirti dėl anatomijos, genetikos, tačiau yra paprastų praktinių patarimų, kurių galbūt kaip tik ir trūksta jums, siekiant patirti pasakišką malonumą.

1. Pašalinkite dirgiklius.

N. Brochmann ir E. S. Dahl sako, kad mūsų smegenys nuolat gauna signalus apie kūno būklę, pavyzdžiui, jei sekso metu jums šąla kojos arba esate nepatogioje pozicijoje, mintys nuolat klaidžioja kažkur kitur. Galbūt jus blaško įjungtas televizorius ar prie lango zyzianti musė. Tada orgazmą galima nuvyti taip toli, kad atgal nebeprisikviesi.

Visas aplinkybes rekomenduojama suderinti taip, kad galėtume susikoncentruoti tik į tai, ką darote.

„Orgazmas ateina tada, kai jaučiatės taip komfortabiliai fiziškai ir psichologiškai, kad galite daugiau apie nieką negalvoti. Tai pati sunkiausia pamoka, kurią žmonės paprastai užmiršta išmokti“, – rašo N. Brochmann ir E. Dahl.

2. Nors dažnai moterys yra raginamos atsipalaiduoti, pamėginkite daryti priešingai – neatsipalaiduokite.

Atsipalaidavimą reikėtų suprasti kitaip – kaip ramybę galvoje. Jeigu nuolat zuja atsipalaiduoti neleidžiančios mintys, tai jums tikrai nepadės. Tačiau kūną kaip tik reikėtų įtempti. Pabandykite įtempti sėdmenis ir sutraukti lytinų organų raumenis. Tai paskatina kraujo tekėjimą į genitalijas ir padeda sukoncentruoti dėmesį į tai, kas vyksta ten, apačioje.

N. Brochmann ir E. Dahl pastebi, kad iš pradžių tai gali pasirodyti nemenka užduotis. Tačiau ne veltui moterims rekomenduojami kėgelio pratimai: dalis moterų, reguliariai sutraukinėjančių raumenis, patiria stipresnius ir lengvesnius orgazmus bei geriau jaučia savo lytinius organus. Tai gali padėti ir lytinės sueities metu patiriančioms skausmus. O pradėti itin paprasta – griebkite porą kėgelio pratimų kamuoliukų arba treniruoklį „Kegelsmart“.

3. Atraskite sau tinkamiausią pozą ir jos nepaleiskite.

Jeigu jums trukdo šąlančios kojos ir zyziančios musės, pozų kaitaliojimas vidury lytinės sueities taip pat gali išmušti iš vėžių. Jei yra viena ar kelios pozos, kurios jums padeda lengviau pasiekti orgazmą, tebūnie tai būna ta poza, kurią ir naudosite viso sekso metu. Visgi, žinoma, eksperimentuoti ir ieškoti naujų malonumo klodų niekas netrukdo.

Nors gali atrodyti, kad misionieriaus poza yra pati paprasčiausia ir nuobodi, įrodyta, kad būtent ji yra tinkamiausia, siekiant suteikti moteriai orgazmą. Tam taip pat reikia praktikos, bet kantrybė atsipirks su kaupu.

4. Prisiminkite, kad moters lytiniai organai nėra mechanizmas su instrukcija.

Parodykite partneriui (-ei), kada jaučiate didesnį malonumą, nukreipkite jį (-ą) tinkama linkme, o kai jis (-i) atlieka viską teisingai, pagirkite – taip jis (-i) žinos, ką daryti kitą kartą.

„Paprasčiausias būdas yra pradėjus lytinius santykius masturbuotis pačiai arba kartu su partneriu. Laikui bėgant partneris išmoks jūsų gudrybių“, – sako N. Brochmann ir E. S. Dahl. Žinoma, gali būti nejauku ir nedrąsu, tačiau tai – vienas geriausių būdų abiem pažinti vienas kito kūnus.

5. Gal šimtą kartų girdėta, bet praktika tikrai padeda.

Masturbavimasis veikia. „Atlikus tyrimus su moterimis, kurios niekada nepatirdavo orgazmo, 60–90 proc. iš jų sugebėjo jį patirti po to, kai septynias savaites reguliariai treniravosi vienos arba su partneriu“, – pastebi N. Brochmann ir E. S. Dahl.

Naudokitės ranka arba vibratoriumi ir ieškokite to, kas padeda jums įsijausti. Galbūt jus gelbėja erotinių knygų skaitymas, gal pornografiniai filmai arba tiesiog laki fantazija, kurioje matote labiausiai jaudinančius scenarijus.

Svarbiausia: nekankinti savęs nuolat galvojant apie tikslą – orgazmą. Tiesiog mėgaukitės akimirka ir joje ieškokite to, kas jums suteikia didžiausią malonumą.

6. NEPAMIRŠKITE ORGAZMŲ KARALIAUS – KLITORIO.

Tai yra svarbiausias patarimas partneriui. Klitoris – vienintelis organas žmogaus kūne, egzistuojantis išskirtinai dėl malonumo. Tekste „Moteris nepatiria orgazmo: kur jo ieškoti?“ Beata jau rašė, kad 3 iš 4 moterų nepatiria orgazmo vaginalinės sueities metu – tai yra be papildomo klitorio stimuliavimo. Būtent todėl, norint prisidėti prie moters orgazmo, reikia žinoti, kur yra šis magiškas organas ir kaip su juo elgtis.

Žurnalistė Ellen Scott apklausė moteris, norėdama sužinoti, koks elgesys su klitoriu joms patinka ir koks nelabai. Dauguma apklaustųjų pastebėjo, kad joms patinka ritmingi, ramesni judesiai laikrodžio rodyklės kryptimi, o kandžiojimas, stiprus trynimas ir klitorio dirginimas, vos numovus kelnes, erzina. Visgi atsakymų buvo įvairių. Tai tik dar kartą įrodo, kad visi žmonės yra skirtingi, todėl siekiant didesnio malonumo būtina kalbėtis.

Lori Malepart-Traversy sukūrė mini dokumentinį filmuką, padėsiantį šiek tiek artimiau susipažinti su klitoriu:

Daugiau apie orgazmus: Kur gyvena orgazmai?

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.