Sunkiai susijaudinu ir patiriu orgazmą: ką daryti?

Iliustracija: Meda Dargytė

Apiesunkumus patiriant orgazmą jau esame daug rašę – tiek ieškodami priežasčių, kodėl taip nutinka, tiek siūlydami išeitis, kaipgi vis dėlto atrasti tą „pasislėpusį“ orgazmą. Norint patirti orgazmą ne ką mažiau yra svarbus ir susijaudinimas. Ką daryti, jeigu nepavyksta susijaudinti? Ar su manimi kažkas negerai? Ar galiu sau kuo nors padėti? Į šiuos klausimus atsakome šiandienos tekste.

Kur gyvena orgazmai?

Būtent tokiu pavadinimu „Nebegėdos“ bendraįkūrėja Beata Tiškevič yra parašiusi tekstą, kuriame stengėsi atrasti tą nematomą orgazmų slaptavietę. Tad kodėl kartais taip sunku patirti orgazmą?

Visų pirma, mūsų orgazmų įsivaizdavimai yra atėję iš aplinkos. Filmai, erotinės knygos ir kita medžiaga, kurioje orgazmai prilyginami kažkokiai minčių kelionei į kosmosą, kai atsijungi nuo pasaulio ir paskui negali atsigauti 10 minučių. Skamba gražiai, tačiau reikėtų nepamiršti, kad nors realybėje orgazmai yra vis dar nepakartojami, tačiau jie – vos vos kitokie. Tad galima tik pacituoti seksologę Julią Lepiochiną: „Mes pačios nepažįstame savo kūnų, nežinome, kas orgazmas yra mums, asmeniškai. O orgazmas gali aplankyti kiekvieną moterį skirtingu būdu ir įvairiose situacijose.“

Taip pat nepamirškime vieno fakto, kai kalbame apie moterų orgazmą – sekso metu vaginalinį orgazmą patiria tik nedidelė dalis išrinktųjų. Tačiau ir čia reikėtų pamiršti užsilikusius stereotipus, kad pagrindinis orgazmas – būtent vaginalinis. O kur gi klitorinis, G taško, analinis, spenelių? Jūsų kūnas – tikra malonumų oazė, tad nesustokite tik vienoje stotelėje, kai tolumoje – dar neatrasti, bet labai viliojantys kraštai. 

Apie tai, kaip pasiekti orgazmą, kalbėjo ir „Nebegėdos“ įkūrėjos Beata ir Kotryna. Siūlome pasižiūrėti ir pasisemti idėjų, kurios galbūt pagelbės kovojant su problemomis miegamajame. 

Sunkiai susijaudinu

Problemos susijaudinant – irgi nėra naujiena. Tiesa, vyrams ir moterims šios problemos priežastys gali būti skirtingos.

Vyrų pasaulyje egzistuoja reiškinys, vadinamas „giliavandenio jūreivio sindromu“. Ką tai reiškia? Ilgas susilaikymas nuo sekso iš tiesų gali tapti negalėjimo susijaudinti priežastimi. Kad būtų to išvengta, vyrams patariama neatsisakyti masturbacijos, stengtis seksu užsiimti reguliariai. 

Kartais dėl sunkumų susijaudinant gali būti kalta psichologija. Savo galvoje mes sukame devintą apmąstymų ratą kaipgi čia geriau patenkinti partnerį (-ę), o patys tuo metu esame įsitempę (-usios), nesugebame atsipalaiduoti, dėl to – ir susijaudinti. Čia gali padėti paprasčiausias pokalbis su partneriu (-e) – geriau iš karto atskleiskite, kas jums patinka, o ne užmerktomis akimis klaidžiokite, galbūt taip ir nerasdami atsakymo į savo klausimą.

Taip pat dažna negalėjimo susijaudinti priežastis yra alkoholis. Atrodytų, apsvaigus kaip tik užsidegame iš vidaus ir atrodo, kad su partneriu (-e) taip nusiaubtume miegamąjį, kad net kaimynai išgirstų? Žinoma, nedideli alkoholio kiekiai bėdų nepridarys, tačiau dažnas ir besaikis alkoholio vartojimas ženkliai sumažina vyriško hormono testosterono gamybą organizme, o tai kenkia vyriškumui.

Apie moters susijaudinimą byloja jos vaginos sudrėkimas. Sausumas – dar viena labai dažna problema, su kuria kartais visai nesunku susitvarkyti. Reikėtų išmesti iš galvos mitą, kad jeigu moteris nesudrėkusi – ji nenori mylėtis. Iš tiesų drėgnumo stygiui įtakos gali turėti daug dalykų.

Visų pirma, reikėtų žinoti, kad ciklo metu moters drėgnumas gali būt skirtingas. Didžiausias drėgnumas gali būti jaučiamas ciklo pabaigoje. Tad daugelis susiduria su problema, kai nori mylėtis ciklo pradžioje, o sudrėkti niekaip nepavyksta. Šioje situacijoje pagelbėti gali lubrikantas.

Moteris taip pat vargina psichologinės problemos. Stresas, nuovargis, nepasitikėjimas savimi ir savo kūnu taip pat gali tapti stabdžiu stengiantis susijaudinti. Pasitaiko situacijų, kai sekse jums kažkas nepatinka, tačiau neišdrįstate to pasakyti savo partneriui (-ei).

Tokiu atveju „apsimetate“, kad jums malonu, nors visai nemalonu, todėl ir susijaudinimas išnyksta. Tad nebijokite kalbėtis.

Įveikti sausumą galima ir natūraliai, pavyzdžiui, ilgesnėmis įžangomis. Daugiau bučinių, daugiau intymių prisilietimų.

Ilgesnės įžangos

Padėti susijaudinti ar netgi patirti intensyvesnį orgazmą gali padėti ilgesnė įžanga prieš seksą. Ką reiškia ilgesnė įžanga? Daug bučinių ir glamonių – nereikia niekur skubėti.

Norint dar labiau įkaitinti atmosferą siūlome pasimėgauti masažu. Juk masažas kartais gali būti netgi intymesnis nei pats lytinis aktas. O technikų tam yra daugybė. Galite pradėti nuo paprasto, atpalaiduojamojo masažo, kad partneris (-ė) atsipalaiduotų ir galėtų visiškai atsiduoti pojūčiams, kurie dar laukia. Pamažu pereikite prie erogeninių ir intymių zonų. Svarbiausia – neskubėkite. Kuo ilgiau „erzinsite“ vienas kitą, tuo labiau vienas kito geisite.

Sekso žaislai

Vieni iš geriausių miegamojo pagalbininkų yra sekso žaislai. Jeigu niekada nebandėte įtraukti jų į savo miegamojo žaidimus – čiupkite pirkinių krepšelį ir tiesiu taikymu lėkite į sekso prekių parduotuvę!

Seksualines patirtis tiek poroje, tiek solo itin pagyvins vibratorius. Visiems gerai žinoma, kad vaginalinį orgazmą pasiekia tik labai nedidelė dalis laimingų moterų. O ką daryti visoms kitoms? Sekso metu leiskite sau pasimėgauti papildomomis vibracijomis klitorio srityje.

Tokioms pojūčių kelionėms itin tinkamas Laisvų rankų vibratorius „Eva II“, stimuliuojantis klitorį ir varpą vienu metu. Vibratorius ypatingas ir tuo, kad  jo nereikia laikyti rankomis, tad visą dėmesį galima sukoncentruoti tik į partnerį (-ę). Tokius žaidimus galite perkelti ir į vonią ar dušą, kadangi vibratorius yra atsparus vandeniui. Turint tokį pagalbininką, orgazmą pasieks kiekvienas.

Įdomūs geliai 

O ar girdėjai apie šaldančius, šildančius ir kitokius gelius? Jeigu ne – pats laikas su jais susipažinti ir galbūt patirti nepamirštamiausią orgazmą savo gyvenime.

Jeigu sunku susijaudinti, išbandyk susijaudinimą skatinantį gelį, pavyzdžiui – „O gel“, skirtą moterims. Gelis padidina intymių vietų jautrumą pagreitindamas kraujo cirkuliaciją lytinių organų srityje. Dėl šio produkto jūsų orgazmai bus intensyvesni ir lengviau pasiekiami. Nuostabi pergalė!

Taip pat yra ir gelių, skirtų vyrų malonumui. Erekciją stiprinantis gelis „PLEASURE PROLONGING FORMULA“ taip pat veiksmingai stimuliuoja kraujotaką, todėl sukuria galingesnes erekcijas. Dar daugiau gelių, skirtų didesniam malonumui rasi „Nebegėdos“ parduotuvėje.

Kėgelio pratimai

Moterims, sunkiai patiriančioms vaginalinį orgazmą, gali padėti Kėgelio pratimai. Iš tiesų dubens raumenų treniruotės gali atnešti daug naudos ne tik seksualiniame gyvenime. Daugelis tikriausiai žino, kad stiprūs dubens raumenys itin pasitarnaus gimdant. Tad kodėl nepabandžius?

Geriausiai raumenys mankštinasi, kai dirbama su tam tikromis priemonėmis. Pavyzdžiui – kėgelio pratimų kamuoliukais. Jeigu esate pradedančioji „sportininkė“, rinkitės mažesnio dydžio rutuliukus ir palaipsniui keiskite juos į didesnius. Kad netektų kaskart pirkti naujų produktų, galite įsigyti visą rutuliukų rinkinį. Žengiant vis naują treniruočių žingsnį galėsite išbandyti vis kitą kamuoliuką, kol Jūsų dubens raumenys bus plieno stiprumo. O tada jau beliks tik kur nors įsitverti, nes orgazmai bus išties galingi.

Apskritai, ieškant savojo orgazmo svarbu nepasiduoti – išbandykite naują sekso pozą, techniką ar naują priemonę: vibratorių, lubrikantą, gelį, skirkite daugiau laiko įžangoms. Sėkmė ne visada slypi pačioje lytinėje sueityje – raskite orgazmą ten, kur dar neieškojote, ir nebijokite į seksą pažvelgti naujomis akimis. Juk mums – nebegėda.

Daugiau apie orgazmo paieškas: Kur gyvena orgazmai?

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.