6 populiariausi Nebegėdos tekstai apie seksą

Nuotrauka: Kira Ikonnikova

Jūs mums kasdien parašote klausdami mūsų įvairiausių patarimų apie seksą: ką daryti, jei partneris nenori su manimi mylėtis? Ar normalu, kad aš nenoriu sekso? Kaip jai suteikti malonumą? Kokius sekso žaislus naudoti ir kaip tai daryti? Atsakymų į šiuos ir daugybę kitų kiekvienam begėdžiui kylančių klausimų kasdien ieškome su įvairių sričių ekspertais. Šiandien dalijamės skaitomiausiais mūsų tekstais, kuriuose nagrinėjamos įvairiausios su seksualiniu gyvenimu susijusios problemos, greičiausiai, pažįstamos ir artimos daugeliui mūsų. Taigi.

Ką verta žinoti apie pirmąjį kartą?

„Labai apmaudu, bet daug žmonių pradeda lytinį gyvenimą visiškai sutrikę ir pasimetę. Nesinori pamokslauti, bet jeigu prezervatyvus taip stipriai gėda pirkti, jog mieliau renkatės nesaugų seksą, tai… na, patys turbūt suprantate, kad reikia padirbėti bent mažiausiai su gėdos jausmu? Tą gėdos jausmą aš suprantu – jis paprastai mums iš išorės įskiepytas dar ankstyvoje vaikystėje („Kaip tau negėda?“, „Ką žmonės pagalvos?“ ir t. t.). Bet jeigu klausiate mano nuomonės, kada galima pradėti lytinį gyvenimą, tai vienas iš požymių yra štai koks – tada, kai aš matau, jog gebu tinkamai pasirūpinti savimi ir savo kūnu. Į tą gebėjimą pasirūpinti savimi ir savo kūnu įeina gebėjimas aptarti su būsimu (-a) sekso partneriu (-e), kaip konkrečiai mes saugosimės nuo lytiškai plintančių ligų ir nuo nėštumo. Iš anksto, o ne spontaniškai, kai galų gale tėvų nėra namie, laisvas plotas, draugai visi išsiskirstė ir reikia arba staigiai suktis, arba teks dar ilgai laukti“, – rašo psichologė-seksologė Laura Butvilaitė. Jos tekstą rasi čia.

Sekso pozos jos malonumui

Žinoma, seksas yra kur kas daugiau nei tinkamos pozos pasirinkimas. Tačiau atsižvelgiant į liūdnoką moterų orgazmų statistiką, tinkamą pozą pasirinkti taip pat svarbu. Ekspertai sako, kad geriausios sekso pozos moters orgazmui yra tos, kurios suteikia gilesnį įsiskverbimą, tačiau čia yra ir daugybė kitų svarbių niuansų. Šiame Rugilės Merkevičiūtės tekste rasite informacijos, parengtos remiantis rekomendacijomis, specialistų patarimais ir moterų, kurioms prieš tai buvo labai sunku patirti orgazmą, atsiliepimais.

Jei susiduriate su ta pačia problema, galite išmėginti šias pozas, galbūt atrasite jums skirtąją?

Vienas skaitomiausių Nebegėdos tekstų ever! Ir, greičiausiai, neveltui. Jį rasi čia.

Oralinis seksas: kaip jį įvaldyti?

Vieni bando įminti mįslę, kaip tą oralinį atlikti partneriui (-ei) taip, kad šis (-i) patirtų orgazmą, kiti bando suprasti, kaip jo metu atsipalaiduoti, o treti jo bodisi ar netoleruoja. Dar yra visokių kitokių požiūrių, bet šiame tekste Beata Tiškevič su seksologe Julia Lepiochina aptarė baimes, neigiamas nuostatas ir rekomendacijas, kurios galėtų padėti paįvairinti oralinį seksą.

„Labai svarbi įvairovė ir žaismingumas. Visa tai darydami, atkreipkite dėmesį į partnerio (-ės) kūno kalbą, paklauskite: „Kaip tau norisi? Ar greičiau? Lėčiau? Stipriau?“ – šiuos ir dar daugiau puikių seksologės patarimų rasite šiame tekste.

Karolina Gurskienė. Gal pasimylim?

Štai taip provokuojančiai į Nebegėdos rašytojų gretas įsisuko psichologė Karolina Gurskienė. Mūsų ir mūsų skaitytojų jau pamėgta autorė šiame savo tekste žaismingu ir originaliu savo pasakojimo stiliumi aiškinasi, ką galima daryti, jei ilgalaikiuose santykiuose tarp partnerių išsikvepia aistra ir atrodo, kad seksui reikia ruoštis it kokiam pasirodymui ant scenos, o ne maloniam laikui su mylimu žmogumi…

„Jiems gera kartu, nes jie artimi, jie myli vienas kitą, nes tarp jų yra stiprus emocinis ryšys, tačiau tarp jų nėra aistros. O nėra, nes dėl nepaaiškinamų priežasčių jai neskiriama dėmesio“, – rašo Karolina. Kas dar pradangina mūsų aistrą ilgalaikiuose santykiuose ir kaip ją prikelti? Skaityk čia.

Keli paprasti būdai pagerinti reikalus lovoje

Kad ir kaip keistųsi mūsų mąstymas ir tarpusavio ryšiai, kalbos apie intymų gyvenimą vis dar priskiriamos tabu temai. Linksmi pajuokavimai pažįstamų būryje tęsiasi tol, kol pradedama labiau gilintis į kiekvieno problemas lovos reikaluose ir tuomet jau pokalbis kaip ir baigtas.

Niekas nebenori analizuoti, kodėl tos problemos apskritai atsiranda, o apie mėginimus ką nors patarti iš viso neturi būti nė kalbos – kas jie tokie, kad kištųsi į mano asmeninį gyvenimą?

O kartais tokie patarimai gali būti labai naudingi. Visi, turintys partnerį (-ę) sutiks, kad į visaverčių santykių sudėtį įeina ir nemaža dalis sekso. Svarbu, kad lovos reikalais būtų patenkintos abi pusės, tačiau neretai kelią į džiaugsmingus santykius pastoja monotonija ir nuobodulys. Ką daryti, jei taip nutiko ir jums? Skaityk šiame mūsų tekste.

Man nepatinka seksas – ar su manimi kažkas negerai?

„Jau seniai seksas man išvis nepatinka, jo metu laukiu, kad kuo greičiau pasibaigtų, nors ypatingai dažnai pati jį inicijuoju. Ar su manimi kažkas negerai? Ar ir dar kažkam taip yra buvę? Be to, tai tikrai ne dėl partnerio, nes partnerį pakeičiau, bet su nauju tas pats“, – vieną dieną gavome tokį skaitytojos laišką. Jos problemą perdavėme seksologei Juliai Lepiochinai. Ką skaitytojai atsakė seksologė, skaityk čia.

Neradai sau aktualios temos? Rašyk man@nebegeda.lt ir mes pamėginsime ateityje panagrinėti Tau rūpimus klausimus.

 

 

Daugiau sekso temomis klausyk šiame SULTYS epizode: Apie masturbaciją ir sekso žaislus

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.