Ką daryti, jeigu atsibodo seksas?
Jeigu šiuo metu jaučiate nuobodulį savo seksualiniame gyvenime, skubame jus nuraminti – beveik visos poros vienu ar kitu santykių metu jaučia tą patį. Ar tai reiškia, kad santykiams galas? Tikrai ne!
Šiame tekste pasidalysime keliais paprastais būdais, kurie padės mėgautis intymumu, net jeigu ir atrodo, kad seksas tapo nuobodus. Tačiau apie viską – nuo pradžių!
Nuobodus seksas: kas jį sukelia?
Apie nuobodų seksą kalbame dažnai – kas dėl jo kaltas? Panagrinėkime kelias priežastis.
Viena dažniausių – atsiradusi rutina. Mylėtis yra tarsi kasdien valgyti picą. Kad ir kaip mėgstate šį patiekalą, ilgainiui nusibosta valgyti tą patį be perstojo. Taip yra ir su seksu. Vieniems kurį laiką gali patikti nuspėjamumas ir pastovumas, o kitiems nuolat reikia daug naujovių, kad būtų seksualiai patenkinti. Tad jeigu užsiimate seksu toje pačioje lovos vietoje, inicijuojate tuo pačiu būdu ir mylitės tokiomis pačiomis pozomis, tai gali būti nuobodaus sekso priežastis.
Reikia paminėti, kad rutiną formuoja ir ilgalaikiai santykiai. Užmezgę naujus santykius, dažnai įdedate daugiau pastangų į seksą. Jis yra labiau sutelktas, tikslingesnis ir aistringesnis. Tačiau vėliau, kai ilgą laiką esate kartu, lengva manyti, kad apie savo partnerį (-ę) žinote viską ir nieko naujo apie jo (jos) poreikius sužinoti nebegalite. Turbūt net nereikia sakyti, kad toks mąstymas nėra teisingas.
Išoriniai veiksniai, pavyzdžiui, įtampa, pervargimas ir gyvenimo pokyčiai, taip pat gali daryti įtaką seksualinei monotonijai. Daugeliui žmonių stresas darbe, finansinės bėdos, naujagimio atsiradimas, artimo šeimos nario praradimas, persikėlimas į kitą gyvenamąją vietą ar tiesiog per didelis užimtumas gali sumažinti libido ir seksualinį susidomėjimą.
Ir galiausiai – jūsų psichinė būsena yra vienas svarbiausių gero sekso elementų. Jei su partneriu (-e) ginčijatės, jei jaučiatės nepastebėti ar neįvertinti, jei jūsų santykiuose esama nuoskaudų ar tiesiog jaučiatės nutolę, dėl šių emocinių iššūkių galite jaustis atsiskyrę ir seksas gali tapti nuobodus, monotoniškas ar tiesiog nemalonus.
Tad kaip atkurti tą ugnį miegamajame? Dalijamės keliais patarimais.
Ką daryti, jeigu atsibodo seksas?
Tikėtis, kad aistra sugrįš nieko nedarant, yra gana naivu. Tačiau tikrai nereikia ir šokti aukščiau bambos – kartais paprasčiausias pokalbis gali stipriai apversti situaciją aukštyn kojomis. Vis dėlto, kuo daugiau pastangų į tai įdėsite, tuo geresnių rezultatų, tikėtina, sulauksite.
Pirmas žingsnis – būkite atviri vienas kitam
Jei jūsų seksualinis gyvenimas tapo nuobodus, pirmas ir svarbiausias žingsnis – atviras ir sąžiningas pokalbis su partneriu (-e). Jei seksualinio gyvenimo pokyčiai jus skaudina ar neramina, būtina apie tai pranešti partneriui (-ei). Paklausti jo (jos), ar jaučiasi taip pat, ar pastebėjo, kad seksas tapo kitoks. Pabandyti kartu ieškoti būdų išspręsti šiai problemai.
Tiesa, labai svarbu kalbantis vienas kito nesmerkti. Ir jokiu būdu nekalbėkite apie tai prieš pat seksą arba po jo. Antraip pokalbis gali atrodyti kaip kritika.
Jeigu sunku pradėti šį sudėtingą pokalbį, prieikite prie šios temos žaidimo forma. Tam sukūrėme kortas poroms „Mudu“ – kortelėse pateikiami klausimai yra būtent apie seksą, poreikius, fantazijas. Atsakinėkite į klausimus, kalbėkitės be jokių įsipareigojimų – su šiomis kortomis tai padaryti bus daug lengviau.
Galite rinktis tiek popierinę, tiek skaitmeninę kortų versiją.
Pabandykite seksą planuoti
Suplanuotas seksas gali labiau atitikti kai kurių porų poreikius. Pavyzdžiui, mokslininkai pastebėjo, kad poroms, kurios daug dirba ir dar augina vaikus, gali likti nedaug spontaniško sekso galimybių, todėl planuotas seksas tampa naudinga priemone išlaikyti intymumą. Be to, kai kurie tyrimo dalyviai pasidalijo, kad suplanuoto sekso laukimas pridėjo labai daug jaudulio.
Neseniai žurnale „The Journal of Sex Research“ buvo atliktas tyrimas, kuriame nustatyta, kad spontaniškas seksas nėra lygus didesniam seksualiniam pasitenkinimui. Tyrime dalyvavę žmonės atskleidė, kad nesvarbu, ar seksas suplanuotas ar spontaniškas – jis teikia vienodą malonumą. Tad nebijokite atsikratyti to spontaniškumo.
Sutelkite dėmesį į malonumą, o ne orgazmą
Užuot visą savo dėmesį skyrę tik orgazmui, pirmenybę teikite visos patirties malonumui. Skirkite laiko vienas kito kūno pažinimui, judėkite lėtai, susipažinkite su jautriausiomis vienas kito erogeninėmis zonomis. Jeigu mėgstate užsiimti oraliniu, paerzinkite vienas kitą būtent tokiu būdu. Jeigu trūksta įgūdžių ir pasitikėjimo savimi, turime puikų oralinio sekso gidą, kurį atsisiuntė jau šimtai begėdžių.
Prieš lytinius santykius labai svarbus vaidmuo tenka laukimo ir susijaudinimo stiprinimui. Daugiau laiko skirkite bučiniams, glamonėms ir kitoms preliudijos formoms, kad padidintumėte abiejų susijaudinimą ir, žinoma, malonumą.
Ieškokite įkvėpimo kitur
Jeigu patiems sunku sugalvoti, kas galėtų padėti atkurti jaudulį miegamajame, darykite tai, ką šiuo metu ir darote – ieškokite informacijos, kuri gali padėti. Natūralu, kad patys ne visada viską žinome. Tad skaitykite knygas, įvairius straipsnius, žiūrėkite mokomuosius vaizdo įrašus, kad pasisemtumėte naujų idėjų. Bendras įvairių šaltinių tyrinėjimas gali būti smagus ir švietėjiškas būdas sustiprinti jūsų seksualiniams santykiams.
Kai manome, kad viską žinome apie savo partnerį (-ę) tiek miegamajame, tiek už jo ribų, nuobodus tampa ne tik seksas, bet ir kiti santykiai. Ieškokite naujovių ne tik sekse, bet ir kitose santykių srityse. Psichoteraueputė Esther Perel yra sakiusi, kad „labiausiai nepastebimas erotinis organas yra mūsų protas“, todėl ieškokite tokių akimirkų su partneriu (-e), kurios ugdytų malonumą, artumą ir fizinį bei emocinį gyvybingumą.
Išbandykite ką nors naujo
Išbandyti ką nors naujo tikrai nereiškia, kad turite tapti svingeriu, užsiimti BDSM ar atsiduoti atviriems santykiams (nors visi šie variantai irgi tinka, jeigu tik jums patiems to norisi)! Bet kokia unikali patirtis, kuria dalijatės su partneriu (-e), smegenyse išskiria dopaminą, sukeliantį malonumą patirti ką nors naujo.
Išeiti iš savo komforto zonos gali būti labai seksualu – tą taisyklę galite taikyti ir mylėdamiesi. Eksperimentavimas yra svarbus visaverčio seksualinio gyvenimo aspektas. Nebijokite išbandyti naujų sekso pozų, žaislų, vaidmenų žaidimų, netgi naujų mylėjimosi vietų. Tai padės išsklaidyti nusibodusią rutiną ir įneš daugiau jaudulio.
Lengviausias būdas tai padaryti – išbandyti naujas sekso pozas. Turime puikų sekso pozų gidą, su išsamiais aprašymais ir aiškiomis iliustracijomis.
Eksperimentuokite su skirtingais pojūčiais
Pojūčių žaismas gali būti puikus būdas prisijaukinti naujus ir galbūt intensyvesnius pojūčius. Pradėti galima nuo paprastų eksperimentų su temperatūra, pavyzdžiui, ledo įdėjimo į burną arba karštos arbatos gurkšnojimo, o tada – bučinio. Įvairius produktus, kurie sukelia šilta–šalta efektą, galite rasti ir „Nebegėdos“ parduotuvėje, libido kategorijoje.
Kad sustiprintumėte kitus pojūčius, galite naudoti raištį ant akių, eksperimentuoti su lengvu (ar stipriu) pliaukštelėjimu, masažais. Svarbiausia, būkite vienas kitam atviri ir kalbėkitės apie tai, kas jums patinka ar nepatinka sekse. Vienam užrištos akys sukelia didelį malonumą, o kitą tai gali išgąsdinti. Kad galėtumėte tokių nesusipratimų išvengti, kalbėkitės.
Kartu išsirinkite ir išbandykite sekso žaislą
Jeigu šiuo metu su partneriu (-e) nenaudojate jokių sekso žaislų, šie gali drastiškai pagerinti jūsų seksualinį gyvenimą. Būtinai kartu įsigykite bendrą sekso žaislą: bus smagu kartu rinktis, aptarti, kur ir kada norėsite juos pasinaudoti.
Be to, sekso žaislai gali būti ypač naudingi poroms, kurių vienam iš partnerių gali būti sunku pasiekti orgazmą vien įsiskverbiant. Tyrimai rodo, kad vos 1 iš 4 moterų orgazmą patiria be papildomos klitorio stimuliacijos. Tad vibratorių ar masažuoklių naudojimas gali padėti užtikrinti abiejų partnerių malonumą lytinių santykių metu.
Pabandykite žaisliuko valdymą perduoti partneriui (-ei) ir tapti visiškai priklausomos (-i) nuo jo (jos) malonės. Jau vien pati mintis jaudina, tiesa?
Kreipkitės į specialistus
Jei jums patiems sunkiai sekasi pagerinti seksualinį gyvenimą, kreipkitės pagalbos į specialistą. Jis gali duoti patarimų, pasiūlyti priemoniųs ir strategijų, pritaikytų jūsų konkretiems poreikiams ir problemoms.
Ir atminkite, kad kiekvieni santykiai yra unikalūs, todėl labai svarbu rasti tai, kas geriausiai tinka jums ir jūsų partneriui (-ei). Būkite vienas kitam kantrūs, rūpestingi ir atlaidūs, kai ieškosite naujų būdų, kaip sustiprinti savo seksualinį ryšį.
Taip pat skaityk: Noriu skirtis: kaip pasiruošti pačiam ir paruošti kitą? Pataria psichologė