Analinis seksas – ką apie jį žinoti?

Nuotrauka: Ramez E. Nassif iš Unsplash

Tarp milžiniško Nebegėdos turinio galime rasti daugybę tekstų apie masturbaciją, vaginalinį seksą, oralinį seksą, sekso pozas, patarimus kaip pasiekti patį geriausią orgazmą, kaip pagerinti intymų gyvenimą ir t. t. Tačiau iki šiol turėjome tik vieną tinklalaidės SULTYS epizodą, apie analinį seksą, pavadinimu „Analinis seksas: tabu ar nuostabu?“ Šiandien taip pat nusprendėme plačiau pakalbėti būtent apie analinį seksą.

Analinis seksas yra tikras tabu sekso pasaulyje. Nuomonės apie šią sekso rūšį garsiai nežarstomos, o jeigu keletas ir išlenda į viešumą, dažniausiai jos labai išsiskiria. Vieni drastiškai nusistatę prieš analinį seksą, kiti – labai juo susidomėję, o trečioji žmonių grupė tikina, kad į lytinį gyvenimą įtraukus analinį seksą, jokiu būdu nebesinori jo atsisakyti. Tad kaip yra iš tikrųjų? Šiandien pabandysime susidėlioti, ką reikėtų žinoti apie analinį seksą, o ar norėsite jį išbandyti – spręsti tik jums patiems.

Kaip nebijoti?

Dažniausiai žodžius „analinis seksas“ lydi kitas žodis – skausmas. Ir ta baimė yra visai natūrali – juk nepabandęs negali žinoti, kas laukia. Bet vien mintis apie kažką ten.. Na, išbandant analinį seksą reikia pradėti nuo pasiruošimo ir baigti visišku atsidavimu partneriui.

Daug baimių įvaro ir pats nežinojimas, kas laukia, tad kartu su partneriu galite pasinerti į interneto platybes ir pasiieškoti informacijos. Yra daug straipsnių šia tema, taip pat vaizdo medžiagos su patarimais. Nesitikėkite, kad viskas eis lyg per sviestą kaip pornografiniame filme. Nusiteikite, kad norėdami patirti didįjį malonumą, turėsite pasipraktikuoti ir patys, atsipalaiduoti, pasirūpinti lubrikantu, ir tik tada nerti į dar nepažinto malonumo paieškas.

Daugelis porų, išbandžiusių analinį seksą sako, kad dabar be jo nebeįsivaizduoja savo seksualinio gyvenimo. Tai galbūt tikrai verta?

Seksui svarbus abipusis susitikimas

Kaip ir kiekvienai sekso patirčiai, taip ir analiniam seksui reikia abiejų partnerių sutikimo. Atrodytų, visai suprantama? Vis dėlto, kai kuriose porose vienas iš partnerių dažnai nutyli savo nenorą ar baimę išbandyti šią sekso rūšį. Tyla arba žodis „gal“ nereiškia sutikimo. Prieš stačia galva nerdami į šį dar netyrinėtą pasaulį, pasikalbėkite su partneriu (-e), pasidalinkite baimėmis, dvejonėmis, pasitarkite, ar jums tikrai to reikia. Taip pat labai padės, jeigu iš pradžių pasidomėsite analiniu seksu – kaip tinkamai juo užsiimti, kokias priemones naudoti, kad patirtis būtų daug malonesnė ir t. t.

Pasiruošimas analiniam seksui

Prieš pirmąjį analinį seksą su partneriu (-e) gali pasiruošti atitinkamus „namų darbus“. Kokie jie?

1. Higiena. Yra keli pasiruošimo būdai ir, kokį pasirinksite jūs, yra jūsų individualus reikalas. Kai kuriems žmonėms užtenka tiesiog apsiprausti, o kitiems reikia ir analinio dušo. Šį produktą gali rasti ir Nebegėdos parduotuvėje. Analinį dušą naudoti labai paprasta – tiesiog atsukite viršutinę dalį, pripildykite ją vandens ir valykite analinę angą. Kaip pagalbinę priemonę į analinę angą įvedant klizmą galima naudoti ir lubrikantą.

2. Prieš pirmąjį bandymą su partneriu (-e) galima pasipraktikuoti ir vienam, pasitelkiant pirštus arba specialius sekso žaislus, pavyzdžiui, vibratorių arba analinį kaištį. Tai gali padėti geriau pažinti savo kūną, suvokti jo ribas, pasitreniruoti ir padrąsinti save. Kaip pradedančiajam (-ai), reikėtų rinktis mažesnio diametro kaištį. Iš pradžių jis gali kiek išgąsdinti, tačiau jūsų kūno galimybės yra daug didesnės, nei būtumėte pagalvoję. Vis dėlto būkite atsargūs – per daug intensyvūs bandymai gali pažeisti išangės srityje esančius audinius. Tad naudokite lubrikantą ir neskubėkite – jauskite, kas geriausia jūsų kūnui.

Nebegėdos parduotuvėje galite rasti pradedantiesiems skirtą vibruojantį analinį kaištį „NEXUS – ACE“, kuris gali tapti puikia treniruote ruošiantis išbandyti analinį seksą. Taip pat galite įtraukti šį žaislą ir į paprastus sekso žaidimus. Dviguba stimuliacija – dvigubas malonumas.

Vibruojantis analinis kaištis valdomas pulteliu „Nexus – Ace“, 75.29 Eur

Lubrikantas analiniam seksui – būtinas!

Kaip ir pirmieji lytiniai santykiai, taip pat ir pirmoji analinio sekso patirtis gali praeiti su šiokiais tokiais nesklandumais. Kad jų būtų kuo mažiau, reikėtų pasirūpinti specialiomis priemonėmis. O svarbiausias iš jų – lubrikantas. Didelis kiekis lubrikanto palengvins įsiskverbimą, apsaugos nuo skausmingų patirčių, todėl sugalvoję išbandyti analinį seksą, būtinai įsigykite ir tam skirtą lubrikantą. Be jo analinio sekso geriau nebandyti.

Yra lubrikantų, kurie skirti būtent analiniam seksui. Nebegėdos parduotuvėje rasite lubrikantą „YESFORLOV“, kuris yra švelnus ir tinkamas net jautriausiai odai. Taip pat jis puikiai atpalaiduoja analinę angą, tokiu būdu labai palengvina įsiskverbimą.

Vandens ir silikono pagrindo lubrikantas analiniam seksui „YesForLov“, 30.15 Eur

Apsauga analinio sekso metu

Kaip ir vaginalinio sekso metu, taip ir analinio galima užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis, todėl būtinai pasirūpinkite prezervatyvais. Galvoje visada turėtų skambėti šis posakis: „Saugus seksas arba jokio“.

Jeigu po analinio sekso norite „peršokti“ ir staiga pasimėgauti vaginaliniu, pakeiskite prezervatyvą nauju. Tokiu būdu neplis bakterijos, galinčios sukelti įvairias infekcijas. Net jei ir atrodo, kad tai užtrunka ir keičiant prezervatyvus gali apskritai praeiti noras, geriau vadovaukitės šia taisykle – „SAUGUS SEKSAS ARBA JOKIO“. 

Sekso pozos

Kai galvojate apie analinį seksą, pagalvokite, kokias pozas ketinate naudoti. Pateikiame kelias, tinkančias pradedantiesiems.

Šuniuko poza

Ši poza yra patogiausia analiniam įsiskverbimui. Vienas iš partnerių turėtų atsistoti keturiomis ir patogiai atsiremti į lovą ar kitokį pagrindą. Kitas partneris, besiskverbiantis vidun, turėtų klūpoti už partnerio. Norint išvengti skausmingos patirties svarbu, kad penis būtų tame pačiame lygyje kaip ir partnerio analinė anga, o judesiai privalo būti labai lėti. Nuolatos kalbėkitės su partneriu ir judėkite taip, kaip jis jaučiasi.

Žirklės ar šaukštelis

Partneriai guli ant šono, vienas už kito. Priekyje gulintis partneris turėtų praskėsti kojas ir vieną koją perkelti atgal. Partneriui, kuris skverbiasi, užtenka sulenkti kojas. Ši poza yra puikus pasirinkimas, jeigu abu partneriai nori kontroliuoti greitį ir gylį.

Misionierius

Visiems puikiai pažįstama misionieriaus poza pagelbės ir analinio sekso metu. Vienas iš partnerių turėtų paprasčiausiai atsigulti ant nugaros ir praskėsti kojas. Tiesa, patariame po užpakaliu pasikišti porą pagalvių, kad būtų patogiau ir analinė anga būtų lengviau pasiekiama. Tada partneriui, esančiam viršuje, belieka įsiskverbti.

Stebėk savo savijautą

Po pirmojo analinio sekso gali būti šiek tiek kraujo – ir tai yra normalu. Išangės raumenys, audiniai ir kraujagyslės yra labai lengvai pažeidžiamos, tad sutrūkinėję audiniai – dažna analinio sekso pasekmė. Tiesa, viskas susitvarkys savaime – jeigu jaučiate perštėjimą, tiesiog kurį laiką susilaikykite nuo analinio sekso.

Vis dėlto, jeigu kraujavimas nepraeina, o kartu išangės srityje pastebėjote patinimą ar išskyrų, nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Svarbu saugoti savo sveikatą ir įsitikinti, kad nieko rimto neįvyko.

Kad ir koks būtų seksas – jis visados gražus

Viename interviu Nebegėdos bendraįkūrėja Kotryna Bass sakė: „Aš manau, kad seksas tiek su savimi, tiek poroje yra gražus dalykas“. Belieka tik sutikti – nesvarbu, kokia tai sekso rūšis, visos jos vienodai ypatingos. Tad palinkėjimas – tyrinėkime savo ir partnerių kūnus, atsipalaiduokime, mėgaukimės visais pojūčiais ir nebesigėdykime – juk seksas toks gražus dalykas!

Daugiau apie analinį seksą klausykitės mūsų SULČIŲ epizode: Analinis seksas: tabu ar nuostabu? II dalis

Komentarai (9)

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.