Populiariausi mūsų tekstai apie motinystę

Iliustracija: Rugilė Merkevičiūtė

Šiandien pasaulyje švenčiama Motinos diena. Tad mes norime visoms ir visiems priminti, kokį milžinišką, tačiau dažnai nematomą ir pakankamai neįvertinamą darbą dirba mūsų mamos. Mylėkime mamas tokias, kokios jos yra, nepamiršdami, kad jos – tokie patys žmonės, kaip ir mes. Šia proga dalijamės savo populiariausiais tekstais apie tikrą mamystę: su visomis jos baimėmis, nesėkmėmis, išbandymais, laimėjimais ir didžiausiais džiaugsmais.

AUSTĖJA LANDSBERGIENĖ: „AŠ PLANUOJU NET SUSITIKIMUS SU MAMA“

Viena žaviausių šalies visuomenės veikėjų puikiame savo interviu praskleidė asmeninio gyvenimo užuolaidą ir atvirai pasidalino savo kasdienybės užkulisiais. Kaip Austėjai pavyksta viską suspėti ir neišprotėti nuo tokios gausybės atsakomybių? Kas yra jos varomoji jėga? Žinoma šalies moteris atvirauja, kad jai viską suspėti padeda:

  • vadovavimasis nuostata, kad gyveni SU vaikais, o ne jiems ar už juos;
  • sąmoningas planavimas;
  • nuolatinis alkis ko nors mokytis.

O kaip Austėjos gyvenimo karuselė veikia jos santykius su partneriu? Apie tai ir dar daugiau skaitykite šauniame jos interviu.

KAIP ĮVEIKTI BAIMĘ GIMDYTI?

Laukiesi, dar tik planuoji pastoti ar jau tiesiog gimdymo? Jei į kurį nors iš šių klausimų atsakei teigiamai, šis tekstas tikrai turėtų tave nuraminti. Ar viskas vyks sklandžiai? Kam reikia nusiteikti? Ką reikės daryti, jei gimdysiu ne pagal planą? Šiuos ir kitus klausimus savo interviu svarstė medicinos psichologė ir dula Sigita Valevičienė. Raminančių jos minčių ir patarimų, kaip tinkamai nusiteikti gimdymui, rasi čia.

AMELIJA: „JAUČIAUSI KAIP NUSIVYLUSI NAMŲ ŠEIMININKĖ, BET RADAU BŪDĄ JAUSTIS KITAIP“


Daugybės instagramo vartotojų pamėgta amelijak paskyros kūrėja Amelija Jakučionė-Žliobė Nebegėdai pasakojo apie savo kaip mamos gyvenimą. Motinystę Amelija rinkosi sąmoningai ir tikina niekad nesijautusi ką nors dėl to prarandanti. Atvirame savo pasakojime Amelija dalijasi savo patirtimi apie tai, ką jai reiškia mamystė, kokių kompleksų jai pavyko atsikratyti tapus mama, kokiais būdais pavyksta įveikti iššūkius auginant tris vaikus, kas jai padeda nurimti sudėtingomis akimirkomis ir dar daugiau! Apie tai skaityk šiame interviu.

IDEALI MAMA – MISIJA NEĮMANOMA

„Visada galvojau, kokia gi aš būsiu tapus mama, bet tikrai žinojau, kad būsiu ideali. Ne tik puiki mama, bet ir tobula žmona! Ir aš tikrai viską spėsiu. Na, negi auginant vaikus gali būti sunku susitvarkyti namus, paruošti valgyti, pabūti su vyru… Juk reikia tik noro!

Suklydau tik dėl vieno: savo „priešvaikinėje“ fantazijoje mačiau puikiai naktį miegančius ir gerai valgančius vaikus, tokius, kurie neatsikalbinėja ir apskritai nedaro nesąmonių.

Jie buvo tikri angelėliai. Ir jie niekada nesiguldavo ant žemės vidury parduotuvės, kai nenupirkdavai jiems kažkokio nesąmoningo žaislo. Gal kartais kitų žmonių vaikai taip elgdavosi, bet tikrai ne mano! O realybėje…“ – mums rašė skaitytoja Gintarė, atsiuntusi savo kaip mamos kasdienybės dienoraščio ištraukų. Kodėl visiškai neverta nusiminti, jei kaip įmanydama stengiesi būti tobula mama ir visiškai nesiseka? Skaityk šiame nuotaikingame Gintarės tekste čia.

KAIP IŠSAUGOTI LYTINĮ GYVENIMĄ, KAI TURI VAIKŲ? PSICHOLOGĖS PATARIMAI

Susilaukus vaiko partneriams įprastai kyla daugybė naujų iššūkių. Nuolatinis rūpinimasis mažuoju, nemigo naktys, neturėjimas laiko sau, dingusi aistra – visa tai daugybės naujai iškeptų tėvų kasdienybė. Svarbu tai, kaip su šiomis bėdomis tvarkomės.

Net jei priimame jas kaip natūralią gyvenimo dalį, iš poros gyvenimo pasitraukus seksui ir intymiam laikui drauge, gali kilti nemenkų iššūkių.

Pasak psichologės Sigitos Valevičienės, gimus vaikui, porai labai svarbu ne tik būti partneriais buityje, bet verta atkreipti į dar kelis aspektus. Kokius? Skaityk šiame Sigitos tekste.

 

Daugiau apie gyvenimo pokyčius susilaukus vaikų ir motinystės patirtis skaityk šiame žinomos rašytojos tekste: Vaiva Rykštaitė. Kur dingsta seksas atsiradus vaikams (ir kaip jį susigrąžinti)

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.