Tantra – raktas į pribloškiantį seksą?

Iliustracija: Rugilė Merkevičiūtė

Kas šauna į galvą, paminėjus tantrą? Seksas, trunkantis daugybę valandų? Erekcijos prailginimas? Panašu. Pagal tantrą seksas gali būti ilgas, seksualus ir jausmingas.

Klinikinė seksologė ir knygos My Husband Won’t Have Sex With Me autorė dr. Dawn Michael pasakoja, kad tantrinis seksas yra senovinė induistų praktika, skatinanti gilesnį intymumą, pasitelkiant kvėpavimą, energiją, lėtesnį prisilietimą ir uždelstą orgazmą.

KODĖL TURĖTUME IŠMĖGINTI TANTRINĮ SEKSĄ?

Turbūt geriausia tantrinio sekso dalis yra ta, kad jis naudingas visiems. „Tantra gali padėti vyrams, kenčiantiems nuo priešlaikinės ejakuliacijos, nes ji sulėtina procesą ir sumažina spaudimą partnerei suteikti orgazmą“, – sako santykių ekspertė ir terapeutė dr. Tammy Nelson. O moterims tantra naudinga tuo, kad  padeda atsipalaiduoti ir būti čia ir dabar (ypač kai moteris gyvena ateitimi ir jos rūpesčiais), gerina sutrikusią orgazminę funkciją ir didina aistrą. Apskritai, gilinantis į intymų bendravimą, tantra gali pagerinti santykius ir už miegamojo ribų.

 

Iš tiesų orgazmas nėra tantrinio sekso tikslas (tai padeda žmonėms, kurie baiminasi patirti orgazmą per anksti arba iš viso jo nepatirti), tačiau „tantriniai orgazmai“ dažnai apibūdinami kaip transcendentinės patirtys. Psichologė ir sekso terapeutė dr. Cheryl Fraser teigia, kad jos klientai tantrinio sekso metu jaučiasi taip, lyg vienas kitame ištirptų.

KOKS YRA TANTRINIS SEKSAS?

Tantriniame sekse nėra taisyklių knygos ar tikslios žingsnių tvarkos, bet yra tam tikri ritualai, padedantys įsijausti ir užmegzti ryšį su partneriu (-e).

1. Paruoškite aplinką       

Tegu aplinka teikia žavesio, juk seksas yra kažkas ypatingo ir atskirta nuo kasdienio gyvenimo. Galite paversti kambarį šventove su žvakėmis, pagalvėlėmis ir ramia muzika. Tačiau nebūtinai tinkama aplinka yra tokia. Su partneriu (e) rinkitės tai, kas tinka būtent jums. Gal norite išbandyti naują vietą seksui, o gal jums užtenka išjungti elektroninius prietaisus ir atsiriboti nuo to, kas blaško?..

2. Užmegzkite akių kontaktą

Akių kontaktas padės jausti didesnį artumą sekso metu, sutelkti savo dėmesį į vienas kitą. Žiūrėkite vienas kitam akis būdami su rūbais, susitelkite tik ties viena partnerio akimi (žiūrėjimas tai į vieną, tai į kitą akį, sumažina įtampą, tačiau tai yra sukčiavimas).

3. Kartu teisingai kvėpuokite

Sekso terapeutė dr. Sally Valentine pataria giliai įkvėpti per nosį, pripildyti pilvą oru ir iškvėpti (jei darote viską teisingai, pilvas turėtų išsipūsti su įkvėpimu ir sumažėti su iškvėpimu.

Įsivaizduokite, kad orą stumiate žemyn dubeniu, keliais, link grindų. Sekso terapeutė pataria šią kvėpavimo techniką pasipraktikuoti prieš seksą, kad ji reikalautų mažiau pastangų ir taptų labiau automatiška.

Žiūrėdami vienas į kitą, sinchronizuokite kvėpavimą. Kartu įkvėpkite ir iškvėpkite. Pakeiskite kvėpavimą: vienas įkvepia, kol kitas iškvepia ir atvirkščiai – tarsi abu vienas kitą įkvėptumėte. Darykite tai bent 10 minučių.

4. Kitas etapas: glamonės

Kai esate pasiruošę pereiti prie seksualinės tantros, tuos pačius kvėpavimo ir akių kontakto žingsnius galite kartoti jau be rūbų. Moteris atsisėda vyrui ant kelių, kojomis apsikabindama juosmenį. Vis dar apsikeičiant kvėpavimu, pereinama prie bučinių ir glamonių. Vėliau, nenutraukiant šių veiksmų, pradedama lėta sueitis.

5. Stebėkite savo kūnus

Psichologas ir sekso terapeutas David Yarian rekomenduoja galvoti apie jausmą, kai du kūnai juda kartu. Bandykite nevertinti to, ką daro partneris (-ė) ir nelyginti jo (-os) su buvusiais meilužiais, negalvokite apie orgazmą, kurį turėtumėte pajusti už kelių minučių. Stenkitės būti čia ir dabar ir išjausti šią akimirką. Tada tikrai nepraleisite visų nuostabių pojūčių dar iki kulminacijos.

6. Išbandykite tradicinę tantrinio sekso pozą

Dr. Judy Kuriansky, parašiusi knygą The Complete Idiot’s Guide to Tantric Sex, sako, kad labiausiai suartinanti sekso poza yra yab yum. Vyras, sukryžiavęs kojas, atsisėda ant žemės, o moteris, apsijuosia jį galūnėmis ir atsisėda ant viršaus. Žinoma, kiekviena poza gali būti tantrinė, jei joje jaučiatės patogiai ir gerai (nepatogios pozos gali pernelyg išblaškyti).

7. Uždelskite orgazmą

Uždelstas orgazmas dažnai sustiprina patirtį.

„Kai nuolat būni stipriai susijaudinęs (-usi), gali patirti energetinius orgazmus arba orgazmus be ejakuliacijos“, – sako Patricia Johnson and Mark Michaels, knygos Tantra for Erotic Empowerment autorės.

8. Kaip praktikuoti uždelstą orgazmą?

Uždelsto orgazmo techniką, vadinamą edging, patariama praktikuotis masturbuojantis, tada bus lengviau ją kontroliuoti. Moterims, kurioms sunku patirti orgazmą, praktikuotis padės klitorinis vibratorius „Satisfyer Pro Deluxe Ng“, turintis net 11 intensyvumo lygių ir klitorio galvutę stimuliuojantis maloniomis ir dilgčiojančiomis pulsacijomis. Kai jaučiate, jog kūnas artėja prie orgazmo, patraukite vibratorių nuo klitorio ir stenkitės nusiraminti. Tada – tęskite masturbaciją ir kartokite šiuos veiksmus kelis kartus.

Vyrams, trokštantiems įvaldyti edging techniką, reikalingas maloniai visą penį apgaubiantis ir suteikiantis itin tikrovišką įsiskverbimą masturbatorius. Būtent toks yra „Satisfyer Men Classic Black“. Jis stimuliuoja penio paviršių siaurėjančiomis angomis ir gali daugybę kartų atvesti prie orgazmo.

Bandykite sustoti priartėję prie orgazmo, o tada vėl tęskite. Taip vėliau galėsite elgtis su partneriu (-e) pasikeisdami, vienas kitą privesdami prie artėjančios kulminacijos, tada vėl nustokite. Galiausiai, kiek patobulėjus, galima išsiugdyti gebėjimą pratęsti orgazmą. Tiek moterims, tiek vyrams tai yra tarsi daugybinių orgazmų variacija, kai liekama malonumo viršūnėje be kulminacijos. Patiriami visi įprasto orgazmo pojūčiai, tačiau jis gali trukti daugybę minučių (ar net valandų).

Taip patiriamas stiprus emocinis ir fizinis susiliejimas.

Pasak dr. Cheryl Fraser, lėtas tantrinio sekso tempas leidžia tyrinėti jusminį kūnų ir protų diapazoną. Mylėtis valandą ar daugiau tai tarsi buritą iš greito maisto restorano paversti švente su prabangiais patiekalais. Abu gali patenkinti alkį, tačiau šventė suteiks daugiau malonumo, džiaugsmo ir pasitenkinimo.

Daugiau apie seksą skaitykite tekste: 6 populiariausi Nebegėdos tekstai apie seksą

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.