Santykiai per atstumą. Kaip išlaikyti intymumą gyvą?

Iliustracija: Rugilė Merkevičiūtė

Kaip jausti ryšį su partneriu, kai galimybės artumui nėra? Kaip išlaikyti aistrą, kai negalite vienas kito paliesti? Dažnam santykiai per atstumą atrodo misija neįmanoma. Kai kurios poros išsiskiria vengdamos tokios galimybės. Tačiau tyrimai rodo, kad, pavyzdžiui, 10 proc. visų santuokų Jungtinėse Valstijose prasidėjo nuo santykių per atstumą. Norint juos išlaikyti sveikus ir intymius, reikia nusiteikti, kad teks įdėti nemažai darbo.

ATVIRAS IR NATŪRALUS BENDRAVIMAS

Antropologijos daktarė Wednesday Martin sako, kad raktas į sveikus seksualinius ir romantiškus santykius yra spontaniškumas. Nepaisant to, ar partneris gyvena už 1 ar už 1000 kilometrų.

Dr. Martin kalba ne apie seksualumą ar aistrą, bet apie pastangas išlaikyti smalsumą apie partnerį. Visą dieną laukiame pokalbio, o galiausiai įsijungę kamerą imame skųstis, kaip pasiilgome ir kaip sunku išbūti atskirai. Kad ir kaip esate išsiilgę vienas kito, stenkitės nekalbėti vien apie šiuos jausmus. Papasakokite visas, net absurdiškiausias istorijas apie savo dieną, nusiųskite juokingų memes’ų, klauskite jausmingų ir apgalvotų klausimų.

SEKSO ŽAISLAI

Štai tokiu pasakojimu neseniai pasidalino viena mūsų skaitytoja:

„Mums su partneriu (dabar jau sužadėtiniu) pernai teko nemenkas santykių išbandymas, kai jis išvyko dirbti į Ispaniją pagal specialybę, o aš likau Lietuvoje. Bendrauti buvo paprasta, nesame abu tokie, kad reikėtų nuolatinio kalbėjimosi, turim savo reikalų, tačiau, nepaisant to, vakarais buvo liūdna. Trūko tiek prisiglaudimo, tiek ir aistros, sekso.

Vieną dieną gavau žinutę nuo kurjerio, kad man yra siuntinys. Nustebau, nes nieko nebuvau užsisakiusi. Atidariusi siuntinį, radau vibratorių ir kitų solo žaisliukų. Pasirodo, mano vyras man juos užsakė, padovanojo, nes teigė, kad be jo taip pat turiu pažinti save iš kitos pusės ir patenkinti poreikius.“

Partneris kartais gali būti net tas žmogus, kuris paskatina atrasti naujus potyrius.

Taigi, nebijokite sekso žaislų, kai tema sukasi apie santykius per atstumą. Atvirkščiai – sudrebinkite vienas kito seksualinį gyvenimą. Nusipirkite sau masturbatorių ar padovanokite vibratorių partnerei (-iui). Galite įsigyti ir žaislą, kurį naudosite kartu, kai tik gausite progą vėl susitikti. Tai, kad nesate šalia vienas kito, nereiškia, jog sekso ir intymumo poreikis išgaruoja. O sekso žaislai ne tik padės pajusti malonumą, bet ir geriau pažinsite savo kūną bei suprasite savo poreikius.

MASTURBACIJA

Bendrauti tarpusavyje galite ne tik sėdėdami lovoje ar gamindami valgyti. Sekstinkite ar pasikalbėkite, kol abu su partneriu masturbuojatės. Papasakokite arba parodykite, ką veikiate, neužgniaužkite garsų, kuriuos partneriui (-ei) malonu girdėti.

Galite vienas kitą sujaudinti ir paskatinti lūkesčius dar prieš pokalbį, nusiuntę žinutę ar seksualią nuotrauką kaip galimybę užmesti akį į artėjančias linksmybes (žinoma, pirmiausia įsitikinkite, kad partneris (-ė) tai gali laisvai pamatyti, juk nesinorėtų, kad užpakaliuko nuotrauka iššoktų matant bendradarbiams ar tėvams).

Dažnai poros pirmenybę skiria vaizdo pokalbiams. Esant atskirose vietose, tačiau turint galimybę išvysti vienas kito kūną, padidėja intymumas, išskiriamas dopaminas.

Prieš vaizdo pokalbius nepamirškite pasikalbėti su partneriu (-e) ir aptarti taisyklių, įsitikinkite, kad tam pritaria abu. Nuspręskite, ar jaučiatės saugiai rodydami veidus.

PASITIKĖJIMAS

Santykiai per atstumą negali egzistuoti be pasitikėjimo.

Jei nuolat įtarinėsite vienas kitą, ši bendrystė taps tikra kančia. Ir apie intymumą tokioje situacijoje nebus jokios kalbos.

Jūs negalite partnerio (-ės) „sukontroliuoti“ ar žinoti, kur, kada ir su kuo jis (-i) kažkur eina, kai nematote jo (-os) mėnesiais ar savaitėmis. Negalite žinoti, ar apie savo veiklas jis (-i) pasakoja tiesą. Ne visiems žmonėms yra lengva išlaikyti besąlygišką pasitikėjimą, ypač jei kažkada buvote išduotas (-a). Tačiau norėdami išlaikyti sveikus santykius, turite pasitikėti partneriu (-e). Galite praktikuoti šį jausmą, vienas kitam siųsdami žinutes, vaizdo įrašus ar rengdami trumpus vaizdo pokalbius, galbūt kai pietaujate ar lankotės kažkur su draugais. Tai yra maži dalykai, kurie gali įrodyti, kad veikiate tai, ką pasakėte darąs, ir nesiruošiate meluoti. Pamažu tokių dalykų nebereikės, nes pasitikėjimas ims augti savaime.

VERTINGAS LAIKAS KARTU

Stenkitės, kad tas laikas, kurį galite praleisti kartu, būtų to vertas.

Juk dažnai tai būna savaitė ar kelios. Pasitelkite visą tą laikimą ir degančią aistrą, kuri kyla galvojant apie judviejų susitikimą.

Laikas praleistas su partneriu (-e), turėtų būti išties kokybiškas. Pavyzdžiui, gyvendami kartu arba nuolat matydamiesi imame vienas kito nevertinti, net partnerio (-ės) gerąsias savybes, nuolatinį seksą, prisiglaudimus priimame kaip savaime aiškų dalyką. O santykių per atstumą atveju negalime sulaukti, kada pagaliau gausime progą savo mylimąjį (-ąją) paliesti.  Fiziškai būti atskirai nėra lengva, tačiau susitikimas greičiausiai nuraus stogą.

Daugiau apie santykius per atstumą: Koks jausmas būti santykiuose per atstumą?

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.