12 klausimų ir atsakymų apie menstruacinę taurelę

Menstruacinės taurelės pamažu užkariauja pasaulį – vis daugiau kalbame apie tvarumą, tad normalu, kad vis daugiau moterų ieško alternatyvos gamtą teršiantiems higienos produktams.

Pirmąją menstruacinę taurelę 1937 metais išrado moteris, vardu Leona Chalmers. Tiesa, iš pradžių šis išradimas sulaukė didelio pasipriešinimo ir nepadarė tokio didelio poveikio, kokio tikėjosi išradėja. Ir nors bėgant metams menstruacinės taurelės tapo vis populiaresnės, tačiau žmonėms vis tiek kyla daug klausimų apie šią iš pažiūros keistą varpelio formos taurelę. 

Ir tai visiškai normalu. Kadangi įklotai ir tamponai yra labiausiai paplitusios higienos priemonės, naudojamos per mėnesines, gali būti sunku rasti patikimos informacijos apie menstruacines taureles. Nebijokite – mes esame čia, kad atsakytume į dažniausiai užduodamus jūsų klausimus.

12 klausimų ir atsakymų apie menstruacinę taurelę

Atrinkome klausimus, kuriuos dažniausiai randame jūsų žinutėse. Jeigu turite daugiau klausimų, drąsiai užduokite šio teksto komentaruose arba parašykite mums žinutę instagrame.

1. Kokie yra taurelės privalumai ir trūkumai?

Kaip ir bet koks kitas produktas, taurelė turi tiek privalumų, tiek trūkumų. Pakalbėkime apie juos abu.

Menstruacinės taurelės privalumai:

  • Patogumas. Tinkamai įsidėję taurelę, jos nejausite. Tai reiškia, kad galite mėgautis dienos malonumais ir pamiršti mėnesines. Naudodamos taurelę per menstruacijas, galite būti aktyvios, mankštintis, sportuoti ar net maudytis. Labai patogu ir tai, kad taurelę ištuštinti reikia labai retai – galima tai daryti kas aštuonias valandas.
  • Puiki kaina. Geros kokybės menstruacinė taurelė yra vienkartinė investicija. Tai jums kainuos tiek pat, kiek kelių mėnesių įklotai ar tamponai, ir tarnaus jums ilgus metus, todėl tikrai sutaupysite pinigų.
  • Ekologiškas pasirinkimas. Per visą gyvenimą viena moteris sunaudoja apie 12 000 tamponų ar įklotų. Perėjimas prie daugkartinio naudojimo menstruacinės taurelės yra vienas geriausių dalykų, kuriuos galite padaryti planetai. 
  • Sulaiko daugiau skysčių. Menstruacinėje taurelėje telpa iki 3 kartų daugiau skysčių nei įprastuose tamponuose ir įklotuose. Tai reiškia, kad galite nešioti ją iki 8 valandų, jos neištuštindamos. Mažiau šurmulio, mažiau streso ir mažiau apsilankymų vonioje.

Menstruacinės taurelės trūkumai:

  • Reikia nemažai praktikos. Prie menstruacinės taurelės priprasti gali prireikti nemažai bandymų. Turite išmokti taisyklingai ją sulankstyti, įdėti ir išimti. Bandant tai padaryti pirmus kartus, tikrai galima tikėtis pratekėjimo – toks tas mokymosi procesas. Tačiau po vieno ar dviejų ciklų tapsite tikra taurelės profesionale.
  • Gali nepatikti įklotų naudotojoms. Ne visoms moterims tinka ir patinka menstruaciniai produktai, kurie turi būti dedami į kūną. Dėl vaginizmo taurelės įvedimas gali būti netgi skausmingas. Tad visoms, kurios vietoj tamponų visą gyvenimą rinkosi higieninius įklotus gali būti sunku pereiti prie taurelės.
  • Taurelę reikia prižiūrėti – sterilizuoti. Žmonėms, kurie pripratę prie vienkartinių higienos priemonių, gali būti sunku priprasti prižiūrėti taurelę. Tarp kiekvienų menstruacijų patartina taurelę 10 minučių virti – taip ją sterilizuosite. Tai užtikrins švarą, apsaugos nuo bakterijų – taurele naudositės pakartotinai daugybę metų.

2. Kaip žinoti, kada laikas ištuštinti taurelę?

Tai priklauso nuo daugelio veiksnių: kokio dydžio yra jūsų menstruacinė taurelė, kuri dabar mėnesinių diena, koks gausumas ir kaip dažnai keisdavote kitus mėnesinių produktus. Priprasti prie menstruacinės taurelės prireiks šiek tiek laiko, todėl rekomenduojame ją ištuštinti panašiu ritmu, kaip paprastai keistumėte įklotą ar tamponą. Laikui bėgant suprasite, ar jau pilna jūsų taurelė. Jei taurelėje liko daug vietos, pridėkite kelias valandas iki kito ištuštinimo. Laikui bėgant tai taps taip pat paprasta, kaip pakeisti tamponą.

3. Ar taurelė gali sukelti toksinio šoko sindromą?

Toksinio šoko sindromą sukelia bakterijos, kurios dauginasi sugeriančiose medžiagose, pavyzdžiui, tamponuose. Skirtingai nei įklotai ir tamponai, menstruacinės taurelės yra pagamintos iš medžiagos, kuri yra visiškai saugi organizmui ir yra naudojama sveikatos priežiūros srityje 60 metų – iš medicininio silikono. Ši medžiaga nekeičia makšties pH, nesausina, nealergizuoja ir nepalaiko bakterijų dauginimosi kaip tamponai. Toksinio šoko sindromo (TSS) rizika naudojant taurelę yra žymiai mažesnė nei naudojant tamponą, tačiau ji vis tiek išlieka.

4. Niekaip negaliu išsiimti taurelės… Ar jau sunerimti?

Nesijaudinkite – taurelė niekur įstrigti negali, tad tikrai ją išsiimsite. Iš pradžių tai padaryti gali būti sudėtinga, tačiau pažadame, kad po kelių bandymų taps visiškai įprastu procesu. 

Išimdami taurelę nepamirškite naudoti savo dubens dugno raumenų. Dubens raumenimis stumkite taurelę žemyn (tarsi tuštintumėtės), kol galėsite tvirtai suimti iš apačios. Smiliumi ir nykščiu suspauskite taurelės apačią, kad pašalintumėte vaakumą. Tada lėtai traukdami taurelę spauskite ją toliau. Taip pat galite šiek tiek sulankstyti taurelę, kaip ją lankstėte įsidėdami.

5. Ar taurelę gali naudoti merginos, neturėjusios lytinių santykių?

Žinoma – tam netgi turime specialią mažesnio dydžio taurelę. Jei niekada nenaudojote tamponų ar nesimasturbavote, tiesiog gali prireikti šiek tiek daugiau laiko ir praktikos ją įsidedant. Bet viskas įmanoma ir tikrai saugu.

6. Ar galima treniruotis įsidėti taurelę ne mėnesinių metu?

Žinoma. Kadangi ne mėnesinių metu gali trūkti drėgmės, naudokite vandens pagrindo lubrikantą – jis labai pravers mokantis įsidėti taurelę.

7. Ar su menstruacine taurele galima mylėtis?

Su įprastomis taurelėmis mylėtis negalima, tačiau yra speciali taurelė, kurią drąsiai galima naudoti ir sekso met,u – „Ziggy Cup 2“. Jos forma skiriasi nuo įprastų taurelių ir primena diską. Daug šią taurelę naudojančių moterų sako, kad „Ziggy Cup 2“ įsidėti yra netgi lengviau nei įprastos formos taureles. Tad šią galime rekomenduoti ir toms, kurios taurelę išbando pirmą kartą ir susiduria su sunkumais ją įsidedant.

8. Ar galima naudoti menstruacinę taurelę lėktuve? Ar oro slėgio pokyčiai niekaip nepakeis jos veikimo?

Skrydžio metu jūsų menstruacinė taurelė yra saugi jūsų kūne ir oro slėgis jai įtakos tikrai neturės. Skriskite drąsiai (ir labai patogiai).

9. Ar galima naudoti taurelę turint hormoninę spiralę?

Menstruacinė taurelė „įsitaiso“ toliau nuo gimdos kaklelio, todėl ji neturėtų trukdyti naudoti hormoninę spiralę. Tačiau įsidedant taurelę vis tiek reikia šiokio tokio atsargumo, nes visada yra tikimybė, jog spiralė gali pasislinkti, ypač jei ji buvo įdėta neseniai. Geriausia būtų pasikonsultuoti su savo ginekologe (-u), kuri (-is) patars, kaip geriausia įsidėti taurelę turint spiralę ir ar apskritai jums galima naudoti abu produktus vienu metu.

Daugiau apie tai galite paskaityti šiame tekste.

10. Kaip pasikeisti taurelę viešajame tualete?

Situacija iš tiesų gali atrodyti problemiška, kadangi ištuštinant taurelę visada reikėtų ją praplauti. Bet mes pagalvojome ir apie tai! Ištuštinus taurelę į klozetą, ją galima praskalauti tiesiog vandeniu iš buteliuko, kurį visada galite nešiotis savo kuprinėje. Jeigu vandens neturite, ištuštinę taurelę nuvalykite ją tualetiniu popieriumi arba specialia tam skirta servetėle. O grįžus namo nepamirškite jos tinkamai išplauti.

Be to, primename – taurelę galima ištuštinti ir kas 8 valandas, tad tikimybė, kad reikės tai padaryti viešajame tualete, yra tikrai maža. 

11. Ar taurelė gali kažkaip pasimesti manyje?

Toliausiai, kur taurelė gali nuslysti, yra gimdos kaklelis, tad ne – ji tikrai nepasimes jūsų kūne. Tačiau visiškai normalu, kad, pavyzdžiui, po nakties taurelė pasislenka giliau ir ryte atsikėlus neužčiuopiate taurelės kotelio. Tokiu atveju suveiks gravitacija. Pasivaikščiokite, o jeigu labai nekantraujate taurelę išimti, pamėginkite pritūpti ir stumtelėti ją dubens dugno raumenimis. 

12. Ar normalu, jeigu kraujas prateka nešiojant taurelę?

Tinkamai įsidėjus taurelę kraujas neturėtų pratekėti. Tačiau pirmus kartus taip tikrai gali nutikti – jūs dar tik mokotės įsidėti ir išsiimti taurelę, tad klaidų gali pasitaikyti. Netinkamai įdėta taurelė gali nesukurti vakuumo ir dėl to gali atsirasti šiek tiek netvarkos. Todėl pirmus naudojimo kartus rekomenduojame kartu naudoti ir įklotą, dėl viso pikto. 

Treniruotis, kaip įsidėti ir išimti taurelę, patogiausia yra duše – išsitepus iškart galima nusiprausti, galima išbandyti bet kokią jums patogią pozą. 

Tiesa, kartais prastos kokybės menstruacinės taurelės būna labai minkštos ir trapios, o tai reiškia, kad jos sandariai neįsitvirtina, todėl ir prateka. Tad rinkitės tik kokybišką produktą ir jums tinkamą taurelės dydį.

Ir pabaigai norime pasakyti, kad menstruacinės taurelės yra nuostabus išradimas ir mūsų komanda tiki, kad jis gali pakeisti daugybės moterų mėnesines. Jeigu turite daugiau klausimų apie taureles, kaip jas išsirinkti, įsidėti, išimti ar naudoti, drąsiai mums rašykite – norime paskatinti kuo daugiau moterų pagalvoti apie tvarias mėnesines ar palengvinti jų patirtį.

12 klausimų ir atsakymų apie menstruacinę taurelęTaip pat skaityk: Menstruacinės taurelės: viskas, ką reikėtų žinoti

 

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.