3 mano draugių patirtys su menstruacine taurele

Iliustracija: Jurgita Avišansytė

Prisipažinsiu: nors tai, kad menstruacinė taurelė yra tikras amžiaus stebuklas, girdėjau jau gerus porą metų, pati išbandyti ją ryžausi tik šią vasarą. Tam iš esmės mane parangino kelios šaunios draugės, kurios jau seniai kalbėjo ir džiaugėsi atradusios taurelę (aaačiū jums, panos!)
O kas rinktis taurelę paskatino mano bičiules? Su kokiais sunkumais naudodamos taurelę susidūrė jos ir kodėl tai buvo verčiausias sprendimas? Jų – Lauros, Giedrės ir Žiedūnės to ir paklausiau. Merginos vienbalsiai sutaria: taurelė – geriausia, kas nutiko jų mėnesinėms!

Merginos, ar buvo baisu pasiryžti, dvejojot išmėginti menstruacinę taurelę? Kas vis tik paskatino ją išbandyti?

Giedrė: nepavadinčiau to baime. Labiau buvo keista, neįprasta, atrodė labai nepatogu tiek fiziškai, tiek emociškai. Turėjau ryžtis artimiau susipažinti su savo kūnu, o artimos pažintys su savimi retai būna malonios. Ryžausi iš idėjos – tikiu aplinkos tausojimu ir šiukšlių mažinimu. Idėja, kad vieno daikto užteks keleriems metams, sutaupant šimtus eurų, skambėjo labai patraukliai. Tad buvo laiko klausimas, kada gi pasiruošiu.

Laura: mano baimes ryžtis taurelės išmėginimui išvaikė teigiami bandžiusiųjų atsiliepimai ir asmeninis noras mažiau teršti aplinką. Taip pat vyliausi, kad dėl taurelės mažiau skaudės menstruacijų metu – taip ir yra.

Žiedūnė: mane taip pat labai motyvavo ekologinis taurelės pasirinkimo aspektas. Visą laiką naudodama vienkartinius paketus ar tamponus ir išmesdama juos į šiukšliadėžę jausdavausi teršianti aplinką tuo, kas savaime visai nėra šiukšlė, o pavirsta tokia tik dėl priemonių, kurias naudoju.

Mano baimė dėl taurelės buvo daugiau nežinojimo jaudulys. Pamenu, dar žiūrėjau video įrašą apie tai, kiek giliai taurelė turi įsidėti, kokiu būdu viskas ten išsilaiko ir kaip išsiima.

Žodžiu, klausimų buvo, bet juos puikiai atsakė vienas video ir tada jau beliko įsigyti šią nuostabią mano mėnesinių sergėtoją.

Ar visoms pavyko taurelę įsidėti iš pirmo karto, ar teko pavargti, kol perpratot, kaip visa tai veikia?

Laura: man pradžioj buvo sunkiau, nes tai gana neįprastas veiksmas, betgi treniruojantis procesas kaskart vis lengvėjo. Tereikia įprasti. Šiandien neįsivaizduočiau kito pasirinkimo, trumpalaikis nepatogumas – niekis, lyginant su taurelės teikiamais privalumais.

Giedrė: įsidėti pavyko, tačiau ne visai taisyklingai, dėl ko pirmąjį ciklą vargino didesni pratekėjimai ir retkarčiais aplankydavo nemalonūs fiziniai pojūčiai įsidėjus taurelę. Kiekvienas įsidėjimas ir išsiėmimas buvo vis kitoks, tyrinėjau savo kūną ir kantriai bandžiau perprasti sistemą.

Sakyčiau, prireikė apie trijų ciklų, kad jausčiausi visiškai laisvai su taurele, nors džiaugsmas ją naudojant lankė nuo pirmųjų, ne iki galo pavykusių, kartų.

Žiedūnė: kadangi ankščiau esu naudojusi tamponus, tai nebuvo kažkoks neįprastas veiksmas. Pirmąsyk iškart pajaučiau, kaip taurelės krašteliai tapo natūralios formos ir palietė sieneles viduje, tuomet dar įsitikinau, kad galiukas, už kurio reikia išsitraukti taurelę, buvo patogiai pasiekiamas ir tuokart tiesiog pusdieniui pamiršau šiuos reikalus. Pamenu, jaučiausi švariai ir labai patogiai nuo pat pirmo taurelės naudojimo karto.

Kaip galvojat, kokie dažniausi iššūkiai ištinka taurelių pirmokes?

Laura: ne visoms gali būti malonu dedantis taurelę prisiliesti prie savo vidinių organų, veiksmas tikrai gali trikdyti, o jei kūnas įsitempęs, įsidėjimas gali tapt ir labai nemalonus. Taip pat mintyse gali dažniau sukirbėti baimė, ar nepratekės.

Esu girdėjusi, kad taurelės – vargas: „išsiimt, išpilt, išplaut, įsidėt…“ Šiuolaikinis žmogus skuba. Mano galva, taurelė tą skubėjimą pristabdo, dėl jos galima užmegzti artimesnį kontaktą su savo kūniškumu ir pastebėti realų kraujavimo kiekį.

Žiedūnė: manau, kad pirmais kartais merginoms gali pasitaikyti pratekėjimų, bet to galima išvengti skyrus daugiau laiko ir išjautus taurelės poziciją viduje.

Giedrė: daugelio mūsų iššūkiai tie patys – kaip įsidėti, kaip išsiimti, kaip žinoti, kada jau laikas ją išsiimti, ir kaip suprasti, kad įsidėjau ją tinkamai. Išankstinių nuostatų daugelis mūsų turi daugybę – nuolat sulaukiu klausimų, ar tikrai patogu, ar tikrai nesijaučia nieko viduje. Taip, tinkamai ją įsidėjus ir priėmus savo kūną (tas visokeriopas priėmimas labai svarbus pradedant naudoti taurelę) jos tikrai nesijaučia. Sutinku nemažai merginų ir moterų, kurios nebūna pasiruošusios matyti, kas gi mumyse kaupiasi menstruacijų metu. Naudojant įklotus ir tamponus dažnai neturime idėjos nei kokiu gausumu kraujuojame, nei kokios struktūros yra mūsų gimdos patalėliai.

Taurelė atneša labai daug sąmoningumo ir daugybę meilės sau, susitaikymo, kad štai, esu tokia ir viskas su manimi yra gerai.

Kaip keičiasi jūsų santykis su savo kūnu įpratus naudoti taurelę?

Žiedūnė: aš pradėjusi naudoti taurelę, apskritai geriau pažinau savo menstruacijas. Taurelės plovimas leido prisiliesti prie vidinių savo kūno procesų ir su jais suartėti, dingo nepatogumo ar gėdos jausmas, jog man prasidėjo „tos dienos“. Apskritai, naudojant taurelę, rūpinantis savo kūnu bei aplinka užgimsta pasitenkinimo ir bendrystės jausmas – pagaliau mano natūralūs kūno procesai nepasilieka neperdirbamuose plastiko pluoštuose keliems šimtams metų.

Gyvenant darnoje su savimi ir savo aplinka man mėnesinės ateina laiku, yra neskausmingos ir beveik nepastebimos. Išties, kartais net pamirštu, kad esu su taurele!

Giedrė: išmokstu geriau suprasti savo ciklą, ypač jo pradžią, susipažįstu su kūno sandara. Be to, taurelės padeda geriau susipažinti su savo psichologine būsena – nepavykę bandymai su taurele dažnai būna nulemti daugybės vidinių blokų. Ir tik pasiryžus juos po truputį paleisti, būtinai su susitaikymu ir meile, jie jau netrukus išnyksta su visam, o taurelės naudojimas kas kartą teikia džiaugsmą ir pasitenkinimą.

Laura: pažindama savo kūną, jo ritmą, biologiškumą labiau priimu save, kaip ritmiškai besikeičiančią būtybę. O savęs priėmimas sąlygoja geresnę mano psichologinę būseną.

menstruacine taurele pirkti

 

Ką pasakytumėte toms, kurios vis dar dvejoja ar baiminasi išbandyti taurelę?

Laura: raginu išbandyti. Svarbiausia nesisiųsti taurelės iš įtartinų puslapių, kur jos būna ypač pigios, nes menstruacinės taurelės gaminamos iš specialių nepigių (todėl ilgaamžių) medžiagų, kurios gali būti sąlytyje su kūnu. Dar svarbu pasirinkti tinkamą dydį. Patarčiau paisyti ant pakuočių skelbiamų rekomendacinių dydžių.

Taurelė pakeitė mano požiūrį į mėnesines: viskas tapo kur kas paprasčiau, nebebaisios nei maudynės ežere, nei šviesių džinsų dėvėjimas, dažnai pamirštu, kad man menstruacijos, kaskart pasidžiaugiu šiuo atradimu.

Negana to, ir sąžinė nebegraužia – pagaliau galiu neteršti gamtos. Tiesa, dar siūlau įsigyti ar pačiai pasisiūti daugkartinių įklotų, nes būna, kad išsilieja vienas kitas kraujo lašas. Ypač papildomos priemonės pravarčios naktį.

Žiedūnė: aš toms, kurios dvejoja, patarčiau įsivardyti taurelės pliusus – patogumas, ekologija, švaros jausmas. Taip pat galima prie taurelės pereiti palaipsniui, ją naudoti ne pačiomis gausiausiomis mėnesinių dienomis, tol, kol jausitės komfortiškai įstatant ir išimant ją. Pradžioje išbandykite taurelę namuose, aplinkoje, kur jausitės saugiai bet kuriuo metu ją išimti, jei kils toks poreikis. Apskritai, raginu labiau įsiklausyti į savo kūną ir suprasti, kaip jis jaučiasi su taurele ir be jos. Yra ir kitų ekologiškų alternatyvų – tokių kaip Lauros minėti daugkartiniai moteriški įklotai, tačiau man taurelės naudojimas yra pats patogiausias būdas. Be to, vienos taurelės užtenka mažiausiai keliems metams, tad net vertinant labai pragmatiškai, tai – ir finansiškai naudingas sprendimas.

Naudojant taurelę, žinoma, svarbu ją gerai išplauti, išvirinti vandenyje prieš ir po ciklo, tai patarčiau šiuos ritualus atlikti namuose ar ten, kur jaučiatės saugiai ir komfortiškai.

Išties, viskas yra tik įpročio klausimas, čia kaip ir su daugkartiniais kavos puodeliais – kažkam tai neįmanoma misija, o kitiems – klausimo nekeliantis sprendimas.

Giedrė: prieš ryžtantis naudoti taurelę, labai kviečiu pasikalbėti su ją išbandžiusiomis draugėmis, paieškoti informacijos internete – tiek atsiliepimų raštu, tiek pasižiūrėti video apžvalgų. Internetas labai gelbėja, jis žino atsakymus į visus kamuojančius klausimus, tad kviečiu pasikinkyti vidinę drąsą ir eiti į priekį – su taurele.

***

Daugiau informacijos apie mūsų parduotuvėje esančias taureles rasi tekste Nebegėda menstruacinės taurelės: kurią pasirinkti?

Komentarai (4)

  • Gintarė

    Sveiki, norėčiau daugiau sužinoti apie poveikį organizmui. Jei taurelė galima nekeisti iki 12 val, visas turinys buna joje, o taurelė vaginoje. Mano klausimas ar kaupiasi bakterijos, ar nevyksta rugimo procesai ir t.t.?

    reply
    • Kotryna Bass

      Sveika, Gintare, visada reikia laikytis privalomos higienos – taurelę tarp ciklų pavirinti, kas kartą keičiant švariai išvalyti vandeniu. Visi taurelių gamintojai teigia ir jų atlikti tyrimai rodo, jog taurelę galima laikyti iki 12 valandų. Galima, bet nebūtina, tad jeigu nerimaujate ir norisi papildomos švaros, galite ją pasikeisti taip dažnai, kaip jums norisi 🙂

      reply
  • Mon

    Taurelė – vienas geriausių sprendimų mano gyvenime! Nežinau, kodėl anksčiau jos nenaudojau. Skatinu visas, kurios dar dvėjoja. Tai yra labai patogu, švaru ir tai naudinga, ne tik mūsų kūnams bet ir gamtai!

    reply

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.