Pirmosios (ir tikrai ne paskutinės) mano mėnesinės su menstruacine taurele
Iliustracija: Jurgita Avišansytė
Susipažinusi su Nebegėdos komanda, supratau, kad laikas keistis. Nusprendžiau, jog mano pradžia bus ekologiškos mėnesinės. Išsimatavusi savo gimdos kaklelio aukštį, viską gerai apgalvojusi, perskaičiusi daugybę straipsnių, peržiūrėjusi pusę jutubo bandžiau suprasti, kaip reikės naudoti taurelę. Galiausiai pasirinkau A dydžio Lily Cup Compact. Mano gyvenimas gan aktyvus, nesėdžiu vienoje vietoje ilgą laiką, tad šios taurelės kompaktiškumas (ji susilanksto į mažytį dėklą ir telpa net į mažiausią džinsų kišenę) mane sužavėjo. Taip pat ji minkšta, lengvai susilanksto iki tampono dydžio. A dydį rinkausi, nes nesu gimdžiusi.
Tačiau taurelė ir mano ryžtas gulėjo stalčiuje keletą mėnesinių. Turbūt kaip ir visoms, man trūko drąsos ir pasiryžimo. Kažkaip sunku, baisu, nežinai, kas bus ir kaip. Bet pagaliau atėjo palankus metas ir sukaupusi jėgas nusprendžiau, kad mano taurelė pagaliau turės naujus namus. Tad dalijuosi savo patirtimi (daugiau apie patirtis su menstruacine taurele gali paskaityti šiame tekste) ir atradimais.
Pirmoji mėnesinių diena
Pirmąkart įsidėti taurelę buvo neįtikėtinai lengva, neužtrukau nė pusės minutės. Nebuvau visiškai tikra, ar viską padariau tinkamai, ar ji atsidarė, tad, kilus abejonėms, dar kartą ištraukiau ir įsidėjau atgal. Viskas puiku! Taurelės viduje nejaučiau visai, net sėdant, nors kotelio norėjosi kiek trumpesnio (jį galima koreguoti pagal save, aš šiek tiek galiuką nukirpau, tad dabar pats tas).
Praėjus maždaug 5 valandoms, pradėjau justi keistą drėgmę, lyg būtų pratekėję, tad skubėjau į tualetą tikrinti, ar viskas tvarkoj. Netikras pavojus – niekas nepratekėjo.
Labai įdomu pirmą kartą pamatyti savo menstruacijų kraują. Naudodama įklotus niekada nemačiau nei gleivių, nei to tikrojo kraujo, mat viskas įklote susimaišydavo. Iš tikrųjų, labai smagu matyti tai, kas vyksta mano kūne.
Vakaras buvo ramus, prieš miegą dar kartą ištuštinau taurelę. Jokio pratekėjimo.
Antroji mėnesinių diena
Per naktį kraujo daug nesusirinko, gal, sakyčiau, jo buvo mažiau nei pusė taurelės, tad pratekėjimo išvengiau. Išsitraukiau ir įsidėjau taurelę labai sklandžiai vos per kelias sekundes.
Po maždaug 5 valandų pajutau, kad kažkas ne taip – arba ji pasislinko, atsikabino, arba persipildė, nes gan smarkiai pratekėjo. Kai ištraukiau taurelę, ji buvo pilna. Matyt, pačią gausiausią dieną reikėtų dažniau išpilti. Taip pat prasidėjo ir stipresnis pilvo maudimas, kas man dažnai nutinka, nors pirmąją dieną to nebuvo, galvojau, kad taurelė mane net iš šios bėdos gelbėja. Pradėjau jaustis nesmagiai, nes univero tualete krapščiau tą taurelę gal 10 minučių ir bandžiau tvarkytis tam kraujo klane. Šiuo atveju mane išgelbėjo drėgnos intymios higienos servetėlės.
Sunku per pirmąsias mėnesines su taurele tikėtis perfekcionizmo ir visapusiško ekologiškumo. Reikia duoti sau laiko, kol suvoki, kaip veikia taurelė, kol ją pačią prisijaukini.
Reikia susipažinti ir su savo mėnesinių gausumu, kurio naudodama paketus įprastai nepastebėdavau. Lengvesniam susitvarkymui siūlau išbandyti menstruacinių taurelių valiklį – su juo tikrai paprasčiau, jei galimybės išsiplauti taurelės kriauklėje neturite.
Vakare dar porą kartų tikrinau ir išpylinėjau lengvos paranojos paveikta, kad vėl prabėgs. Bet viskas buvo ramu ir sklandu. Antrąją dieną buvo sunkiau tik išsitraukti, atlipinti ją nuo sienelės.
Kitos dvi mėnesinių dienos
Kadangi kraujuoju tik apie 4 dienas, paskutiniąsias laikiau taurelę po 12 valandų visiškai pamiršdama, kad ji manyje. Išplaunu ją pabudusi ryte ir grįžusi namo vakare.
Akivaizdu, kad joks paketas ar tamponas manęs greičiausiai nebesužavės.
Man mėnesinės anksčiau būdavo lengva kančia (gerai, kartais ir nelabai lengva), bet taurelė… Ji nejuntama, ją lengva išsiimti ir įsidėti, pradedi labiau pažinti savo kūną, pamatai, koks iš tikrųjų yra tavo menstruacijų kraujas. Vieni pliusai, tikrai. O ką jau kalbėti apie meilę žemei ir tvarumą.
Jeigu ir nepavyksta susidraugauti su taurele per pirmą ar antrą kartą, neverta nusiminti. Yra tikimybė, kad taurelė jums netinkama, t.y. per maža ar per didelė. Todėl reikėtų arba bandyti kitą taurelę, arba rinktis kitas ekologiškas alternatyvas, tokias kaip daugkartiniai įklotai ar menstruacinės kelnaitės. Kiekvieno kūnas unikalus ir savitas. Svarbiausia bent mažais žingsniais artėti prie ekologiškumo.
Jei pagaliau svarstai įsigyti ir išmėginti menstruacinę taurelę, tau gali būti naudingas šis tekstas: Nebegėda menstruacinės taurelės: kurią pasirinkti?
Pingback: Keli svarbūs ginekologių patarimai, kaip rūpintis savo vulva Nebegėda.lt
Pingback: Menstruacinės taurelės: viskas, ką reikėtų žinoti Nebegėda.lt - modernios sekso prekės tavo malonumui
Pingback: Menstruacinė taurelė – visiškai taip | Nebegėda.lt - modernios sekso prekės tavo malonumui
Pingback: Kaip sužinoti savo gimdos kaklelio aukštį? Nebegėda.lt - modernios sekso prekės tavo malonumui