
Menstruacinės taurelės: viskas, ką reikėtų žinoti
Menstruacinės taurelės – nuostabus, o daugumai moterų jau ir nepakeičiamas atradimas, padėjęs į mėnesines žiūrėti daug palankiau. Merginos, naudojančios taureles, jau ilgą laiką tikina, kad joms nebelabai ir rūpi kada tos mėnesinės užklumpa – jos visada jaučiasi pasiruošusios ir nesuvaržytos.
Vis dėlto didelė dalis merginų ir moterų į taureles vis dar žiūri su šiokia tokia baime – o jeigu išsirinksiu netinkamą? O kaip ja naudotis? O jeigu pratekės? O kaip žinoti kada išsiimti? O ar apskritai gerai įsidėjau?
Skatindami vis daugiau moterų prisidėti prie ekologiškų mėnesinių, šiandien atsakysime į dažniausiai užduodamus klausimus ir galbūt padrąsinsime įsigyti pirmąją savo svajonių taurelę.
Kaip išsirinkti?
Išsirinkti sau tinkamą taurelę yra daug paprasčiau, negu atrodo. Iš tiesų apie taurelės pasirinkimą jau esame paruošę išsamų ir naudingą tekstą – „Nebegėda menstruacinės taurelės: kurią pasirinkti?“ Taip pat esame parengę ir filmuką, kurį gali peržiūrėti čia.
Renkantis taurelę svarbu žinoti, kokių poreikių turite, kadangi yra produktų, skirtų pradedančiosioms, taip pat yra mažesnių ir didesnių taurelių, sulankstomų ir galinčių prisitaikyti prie tampono dydžio. Yra taurelių, pritaikytų jau turėjusioms lytinių santykių ir dar neturėjusioms, taip pat gimdžiusioms ir ne.
Taip pat taurelę reikia rinktis pagal savo gimdos kaklelio aukštį, tad nepamiršk jo išmatuoti pirštais. Tai padaryti gali pažiūrėjusi į paveikslėlį. Jeigu rinksiesi taurelę nežinodama savo gimdos kaklelio aukščio, yra didelė tikimybė, kad nusipirksi netinkamą, kuri bus nepatogi arba pratekės.
Kuo naudingos taurelės?
Visų pirma, tinkamai prižiūrėdama savo menstruacinę taurelę galėsi ją naudoti iki 10 metų! Ar bent įsivaizduoji, kiek sutaupysi pinigų, kuriuos išleisdavai higieniniams paketams ir tamponams? O kur dar draugystė su gamtai! Naudojant taurelę itin prisidedame prie ekologijos – juk visame pasaulyje kas sekundę išmetamas milžiniškas kiekis panaudotų higienos priemonių. Jeigu norime prisidėti prie gamtos saugojimo, tai gali būti puikus pirmas žingsnis.
Taurelės naudojimas praverčia ir kelionėse, kai į lagaminą nebereikia kišti milijono (dėl visa ko) tamponų ir įklotų. Užtenka įsidėti nedaug vietos užimančią taurelę ir pirmyn į nuotykius!
Naudojant taurelę nebus juntamas nemalonus kvapas, nors taurelę laikyti galima net 12 valandų! Ši savybė itin naudinga tada, kai nėra galimybės pasikeisti įkloto ar tampono.
Švaros pojūtis ir galimybė nešioti šviesius drabužius be jokios baimės – check.
Baimės dėl taurelės naudojimo
Nepasitikėjimas menstruacinėmis taurelėmis dažnai atsiranda iš baimės. Pabandykime keletą tų baimių išsklaidyti kartu.
O jeigu nesugebėsiu taurelės išimti?
Visų pirma, ką būtina paminėti – taurelė niekaip negali pasimesti tavo viduje, todėl jeigu ir atrodo, kad niekaip negali jos išsiimti – ji vis dar ten. Svarbiausia nusiraminti ir nepanikuoti – tau viskas gerai ir taurelę tu tikrai išsiimsi.
Taurelė turi uodegėlę – švelniai už jos patrauk ir taurelė turėtų išsiimti. Jeigu taurelė yra šiek tiek giliau, gali ją išstumti pasitelkdama makšties raumenis – šiek tiek stumtelėk taurelę, tarsi šlapintumeisi, atsipalaiduok – turėtum lengvai pasiekti uodegėlę, tada belieka švelniai ištraukti.
O jeigu viešajame tualete nėra kriauklės – kaip taurelę išplauti?
Per mėnesines, kai naudojiesi menstruacine taurele, dėl viso pikto visuomet nešiokis vandens buteliuką. Jeigu tualete nebus kriauklės, praskalauk ją vandeniu iš buteliuko. Galvoje viskas atrodo daug sudėtingiau, nei yra iš tikrųjų – milijonai moterų su tuo susiduria kasdien ir kasdien kuo puikiausiai susitvarko. Tad tikrai pavyks ir tau!
Niekaip nepavyksta įsidėti
Ką reikia žinoti apie taurelės įsidėjimą:
- Prieš naudojimą pavirink savo taurelę bent 3–5 minutes – tokiu būdu ją dezinfekuosi. Taip pat nepamiršk gerai nusiplauti rankų, kad neleistum sklisti bakterijoms.
- Pasirink tau priimtinesnę pozą. Pavyzdžiui, gali atsisėsti ant klozeto ir išskėsti kojas. Tuomet spustelti rodomuoju pirštu per vienos briaunos vidurį ir nutempti žemyn (taurelė bus U formos). Lengvai stumdama, įdėk taurelę į makštį.
- Kai menstruacinė taurelė jau yra makštyje, reikėtų pirštu apvesti jos kraštus, kad įsitikintumei, jog ji visa prigludo prie makšties sienelių, t. y. „atsidarė“. Jeigu ji neprigludo, kai kurioms moterims padeda įkišti pirštus ir vieną iš jos dalių spustelti, išleidžiant orą, kai kurios padaro porą pritūpimų arba taurelę suspaudžia makšties raumenimis.
- Kaži ar rastum nors vieną moterį, kuriai tobulai įsidėti taurelę pavyko iš pirmo karto. Tad nusiteik, kad reikės padirbėti, kol priprasi – paskui neteks gailėtis!
Taurelė prateka
Taurelės pratekėjimas – gana dažna problema naujokėms. Pratekėjimas galimas dėl kelių priežasčių: taurelė gerai neišsiskleidžia, todėl nesudaro vakuumo, taurelė yra perpildyta, ją spaudžia stiprūs dubens raumenys, taurelė neatitinka gimdos kaklelio aukščio arba ji prateka dėl judesių žarnyne. Kaip sau padėti?
- Įsidėjusi menstruacinę taurelę, patikrink, ar nėra įlinkimų. Jei juos užčiuopi, spustelėk iš kitos pusės ar pasuk, kad taurelei atsirastų vietos atsidaryti.
- Lengvai truktelėk, kad patikrintumei, ar ji gerai išsiskleidė. Jei taurelė teisingai atsidarė, bus susidaręs vakuumas.
- Išbandyk kitokį nei įprasta taurelės lankstymo būdą.
- Ištuštink taurelę dažniau nei kas 12 valandų.
Daugiau patarimų rasi mūsų tekste čia: Kodėl menstruacinė taurelė prateka ir ką daryti.
Kaip taurelę prižiūrėti?
Tinkamai prižiūrima taurelė gali tau tarnauti net 10 metų. O tai itin džiugina, nes ir taurelės priežiūra yra visai nesudėtinga.
Kaskart, kai taurelė prisipildo, išimk ją, paprasčiausiai praplauk vandeniu (jei nėra kriauklės, kuo puikiausiai tiks geriamas vanduo iš gertuvės) ir įsidėk ją atgal.
Pasibaigus mėnesinėms, taurelę pavirink 5–7 minutes verdančiame vandenyje, visiškai apsemiant.
Po kiek laiko taurelės spalva gali pradėti blukti, tačiau spalvos netekimas visiškai nepaveiks taurelės efektyvumo. Tiesa, taurelę tačiau gali valyti ir su specialiu menstruacinių taurelių valikliu arba sterilizavimo skysčiu. Nebegėdos parduotuvėje rasi intymios higienos prausiklį ir taurelių valiklį „ORGANIWASH“, kuris skirtas naudoti menstruacinės taurelės priežiūrai, tačiau formulė yra pakankamai švelni, kad ją būtų galima naudoti kaip intymios srities prausiklį.
Taurelės naudojimo privalumai
Menstruacinės taurelės gali padovanoti tau laisvės kupinas mėnesines. Ją įsidėjus neteks kiurksoti ant sofos su prasčiausiomis, mėnesinėms skirtomis treningo kelnėmis ir žiūrėti nesibaigiantį serialų maratoną (žinoma, jeigu yra poreikis – tai pirmyn!). Naudojant taurelę neteks keisti planų: eiti į žygį, sportuoti, nubėgti maratoną, maudytis baseine ar ežere, neslėpti šviesių džinsų. Mėnesinės taps visai nepanašios į tas praeityje likusias dienas, kai tekdavo užsidaryti mažiausiai 3 dienoms kambaryje, daug valgyti, verkti, juoktis, skalbti drabužius ir panašiai. Laisvė!
Yra netgi tokių taurelių, su kuriomis galite mylėtis – say what? Nebegėdos parduotuvėje turime menstruacinę taurelę „Ziggy“, kuri yra inovatyviausia ir vienintelė taurelė pasaulyje, kurią galima naudoti sekso metu. Netiki? Laikas išbandyti!
Bet ar tikrai verta?
Jeigu vis tiek kyla abejonių, siūlome perskaityti keletą mūsų tekstų, kuriuose merginos dalinasi savo patirtimis: „Pirmosios (ir tikrai ne paskutinės) mano mėnesinės su menstruacine taurele“ ir „3 mano draugių patirtys su menstruacine taurele“. Jau anksčiau minėjome, kaip menstruacinė taurelė gali pakeisti tavo mėnesinių patirtį į daug pozityvesnę. O ar ją įsigyti – spręsti tik tau!

Pingback: Kaip sužinoti savo gimdos kaklelio aukštį? Nebegėda.lt - modernios sekso prekės tavo malonumui