Kaip pamiršti eks?

Skyrybos retai būna lengvos – dažnai jaučiamės nuskriausti, pradedame abejoti savo verte, ilgimės komforto, kuris lydėdavo būnant drauge su partneriu (-e). Vis dėlto po emocinio neramumu slypi didžiulė galimybė augti ir atrasti save. Tačiau nuo ko pradėti?

Iš „Nebegėdos“ sekėjų dažnai sulaukiame klausimo, kaip pamiršti buvusius (-ias) partnerius (-es). Šiame tekste pabandysime į tai atsakyti.

Kaip pamiršti eks: 5 paprasti žingsniai

Sunku judėti pirmyn ir gyti po pasibaigusių santykių, kai niekaip negali pamiršti savo buvusio (-ios) partnerio (-ės) – niekas to nenuginčys. Visiškai normalu, jeigu to padaryti nepavyksta greitai. Dalijamės 5 mažais žingsneliais, kurie padės gyti po skyrybų.

1. Supraskite, kad mylėti savo eks yra normalu

Jausmai, kuriuos jautėte prieš skyrybas, buvo gilūs ir labai nuoširdūs, tad normalu, kad taip greitai jie niekur nedings – nėra tokio stebuklingo jungiklio, kurį spustelėję tą meilę pamirštume. Tačiau galite pasakyti sau, kad tai kitokia meilė. Tai brandi emocinė būsena, kuri skiriasi nuo romantiškos meilės. Dažniausiai mums kelianti nostalgiją.

Pagalvokite apie tai iš kitos pusės. Galbūt ilgitės vietos, kurioje lankėtės praeityje. Nuolat prisimenate, kokia smagi buvo jūsų kelionė. Tačiau neketinate grįžti į tą pačią vietą, kad ir kokia brangi ji atrodo – esate pasiruošę naujiems nuotykiams. Taip ir su jausmais buvusiam (-iai) partneriui (-ei) – tai širdį virpinantis prisiminimas, tačiau žinote, kad ateityje kursite naujus, dar gražesnius prisiminimus su dar brangesniu žmogumi.

2. Nutraukite bendravimą su eks

Tai pirmas žingsnis, kurį reikėtų žengti pasiryžus pamiršti buvusį (-ią) partnerį (-ę). Kaip mūsų seneliai mėgsta sakyti, kuo mažiau žinosi – tuo geriau gyvensi. Atėjo laikas sutelkti dėmesį į save, o ne į buvusiojo (-iosios) planus, kuriuos galite sužinoti iš socialinių tinklų.

Atminkite, kad po išsiskyrimo nereikia versti savęs likti draugais. Tai gali būti skausmingas ir bergždžias bandymas atgaivinti ir išlaikyti pasibaigusius santykius. Galbūt, kai aistros nurims ir žaizdos širdyje užgis, galėsite pasikalbėti bendrame draugų rate, pasidomėti, kaip abiem sekasi. Tačiau jeigu išsiskyrėte neseniai, nespauskite savęs.

Blogiausia, ką galite padaryti, tai tikėtis, kad tuos santykius susigrąžinsite. Šiuo metu, jei norite tinkamai suvokti išsiskyrimą ir judėti toliau, priimkite tai, kas nutiko. Tai vienintelis būdas pradėti gyti.

3. Pasirūpinkite savimi

Pirmiausia skirkite dėmesio sau – stiprinkite save fiziškai, emociškai ir protiškai. Užsiimkite veikla, kuri leidžia jaustis gerai, pavyzdžiui, sportuokite, leiskite laiką su draugais ir šeima, užsiimkite naujais pomėgiais arba praktikuokite sąmoningumą ir meditaciją. Pakeiskite kalbėjimo su savimi manierą. Nenuvertinkite savęs ir neteiskite, geriau priminkite sau, kad esate verti meilės, kad esate mylimi, kad jūs rūpite. Tai, kad nepavyko sukurti sėkmingų santykių, nėra jūsų ar jūsų buvusio (-ios) partnerio (-ės) atspindys. 

Buvimas vienam po išsiskyrimo gali kelti sunkius jausmus, todėl bendravimas su kitais yra labai svarbus – neatstumkite žmonių. Tai yra pats tinkamiausias metas atkurti ryšį su tais, kurie iš tikrųjų lieka šalia, kad ir kas nutinka. Leisdami laiką su šeima ir artimais draugais prasiblaškysite, o pagrįstų išsiskyrimo priežasčių analizė ir kalbėjimas apie jas su savo draugais, artimaisiais ar santykių terapeutu gali padėti gyti po skyrybų. Stenkitės vengti bendrų draugų, kol pajusite, kad esate pasirengę su jais kalbėtis.

4. Susikurkite naujus įpročius, rutiną

Išsiskyrimas dažnai sutrikdo nusistovėjusią rutiną, todėl pasinaudokite šia galimybe susikurti naują. Užpildykite savo laiką veikla, kuri teikia jums džiaugsmą, ir susitelkite į tokią kasdienybę, kuri nepriklausoma nuo eks.

Dabar pats tinkamiausias metas daryti viską, kam anksčiau neturėjote laiko. Užsirašykite į keramikos užsiėmimus, padelio treniruotes, programavimo pamokos ar vienas (-a) keliaukite į Havajus – bus nuostabu, jeigu šį laikotarpį išnaudosite tinkamai, skirsite laiko sau ir įgyvendinsite tuos projektus, kuriuos vis atidėliojote. 

5. Neskubėkite vėl šokti į santykius

Kitas gana įprastas būdas, kurį dažnai renkamės, norėdami susidoroti su po išsiskyrimo užklupusia tuštuma, yra neapdairus „šokimas“ į naujus santykius. Nors tai veiksmingai galėtų atitraukti mūsų dėmesį nuo skausmo, visgi tai nėra sveikas būdas pamiršti eks. Jei bandysite priverstinai judėti į priekį, galite vėl susitikti su netinkamu žmogumi. Meilė yra ypatinga, o bandymas užmiršti skyrybas ir bandymas kurti naujus santykius neturėtų būti painiojamas su meile. 

Diena, kai galėsite pamilti save tokį (-ią), koks (-ia) esate ir atleisti buvusiajam (-iajai), bus būtent ta diena, kai būsite pasiruošę atverti savo širdį naujiems santykiams ir vėl mylėti.

Skyrybos yra procesas, kurio metu lydės tiek geros, tiek blogos emocijos. Bet prisiminkite vieną paprastą dalyką – kasdien bus vis lengviau.

kaip pamiršti exTaip pat skaityk: Noriu skirtis: kaip pasiruošti pačiam ir paruošti kitą? Pataria psichologė

 

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.