Kaip naudoti menstruacinę taurelę?

Menstruacinės taurelės sulaukia vis daugiau dėmesio ne tik visame pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Yra moterų, kurios yra girdėjusios apie šio nuostabaus išradimo pliusus, tačiau vis dar dvejoja įsigyti, nes nežino, kaip naudoti menstruacinę taurelę. Iš tiesų labai dažnai sulaukiame klausimų iš savo sekėjų apie įvairias su menstruacine taurele susijusias baimes ir dvejones.

Šiame tekste tai trumpai ir aptarsime bei išvaikysime visas abejones. Taigi, kas yra menstruacinė taurelė, kodėl verta įsigyti ir kaip ją naudoti? 

Dažniausios baimės, lydinčios menstruacines taureles

Skaitydamos sekėjų klausimus ir pasidalinimus atrinkome dažniausiai pasitaikančias baimes, dėl kurių dvejojama įsigyti menstruacinę taurelę.

Baimė, kad nepavyks taurelės išsitraukti

Skubame nuraminti ir patikinti, kad taurelė tavo kūne tikrai nepasimes ir neužstrigs. Nenustebk, jeigu iš pradžių ją išsiimti bus sunku. Mūsų patarimai – stenkis kuo labiau atsipalaiduoti, nestresuok, gali įsijungti keletą mokomųjų vaizdo įrašų Youtube, neskubėk ir būk kantri. Tau tikrai pavyks!

Dvejonės dėl saugumo

Yra moterų, kurios bijo taip ilgai nešioti savyje kažkokį nežinomą daiktą. Dažniausiai taurelės gaminamos iš kūnui saugaus silikono ir yra visiškai nekenksmingos. Žinoma, nerekomenduojame viršyti 8 valandų naudojimo taisyklės. 

Be to, taurelė yra netgi higieniškesnė nei kitos higienos priemonės. Ją naudodamos išvengsite blogo kvapo ir keisto „nešvaros“ jausmo. 

Nežinojimas, ar taurelę galima naudoti turint gimdos spiralę

Nors ilgai buvo manoma, kad šie du dalykai nesuderinami, vis tik nėra tai patvirtinančių tyrimų. Drąsiai teigiame, kad yra moterų, kurios net ir turėdamos gimdos spiralę sėkmingai naudoja ir menstruacinę taurelę. Vis dėlto, jei turi gimdos spiralę, prieš naudodama menstruacinę taurelę geriau pasitark su gydytoju – taip bus ir ramiau, ir saugiau.

Kaip pasikeisti taurelę viešajame tualete, kai arti nėra kriauklės?

Galvoje visos dvejonės skamba daug baisiau, negu iš tiesų yra. Atsakymas į šį klausimas yra labai paprastas – mėnesinių metu rekomenduojama su savimi visuomet turėti vandens buteliuką, jis pravers, jeigu taurelę norėsi pasikeisti viešoje vietoje. Tuomet galėsi praskalauti taurelę turimu vandeniu ir iššluostyti ją tualetiniu popieriumi. Štai ir viskas!

Kaip naudoti menstruacinę taurelę?

Jeigu jau pasiryžai įsigyti menstruacinę taurelę – labai sveikiname! Laikas užsukti į parduotuvę ir išsirinkti sau tinkamiausią.

Išsirinkti tinkamą dydį

Pirmiausia, atsižvelk į taurelės dydį. Apskritai, mažesnės menstruacinės taurelės dažniausiai rekomenduojamos jaunesnėms nei 30 metų moterims, kurios nėra gimdžiusios. Didesni dydžiai dažnai rekomenduojami moterims, vyresnėms nei 30 metų, gimdžiusioms ir kurių menstruacijos gausesnės.

Tačiau rinkdamasi dydį atsižvelk ir į tai, ar gausios menstruacijos ir koks gimdos kaklelio ilgis. Kartais dydį galima rinktis ir pagal kūno sudėjimą – smulkesnės merginos dažniausiai renkasi mažesnes taureles. Kitaip tariant, menstruacines taureles renkamės kiekviena pagal savo poreikius. Pavyzdžiui, „Nebegėdos“ parduotuvėje pradedančiosioms naudotojoms mes siūlome taurelę „Lily Cup Compact“ – ir sulaukiam nemažai žinučių, kad šis patarimas puikiai pasiteisina.

Kaip įsidėti menstruacinę taurelę?

Pirmą kartą dedantis menstruacinę taurelę gali būti neramu ir kilti daug klausimų, bet svarbiausia – kuo labiau atsipalaiduoti.

Kartu su menstruacine taurele rekomenduojame įsigyti ir vandens pagrindo lubrikantą. Juo sutepus taurelės kraštus, įsidėti bus daug lengviau ir sklandžiau! Jeigu lubrikanto neturi, galima sušlapinti taurelę vandeniu – poveikis nebus toks pat, bet tikrai geriau, nei dedantis sausą taurelę.

Prieš dėdamasi menstruacinę taurelę, nusiplauk rankas. Tuomet patepk taurelės kraštą lubrikantu, sulenk ją per pusę (arba bet kokia kita forma, kuri tau atrodo patogiausia). 

Įdėk taurelę krašteliu į viršų į makštį taip, kaip tamponą.

Kai taurelė jau bus viduje, ją pasuk, kad atsivertų kraštelis ir neleistų kraujui pratekėti.

Kaip išsiimti menstruacinę taurelę?

Kiek laiko laikysi menstruacinę taurelę makštyje iki ją išimdama, priklauso nuo tavęs ir mėnesinių gausumo. Galbūt pirmus kartus teks eksperimentuoti, kad suprastum, kada laikas keisti. Tačiau ilgiau nei 8 valandas menstruacinės taurelės makštyje laikyti negalima.

Išimdama menstruacinę taurelę, būtinai nusiplauk rankas. Tuomet pirštais švelniai trauk taurelę už kotelio, kol užčiuopsi pagrindą. Nestipriai suspausk pagrindą, kad atlaisvintum kraštelį, ir patrauk žemyn – taurelė turėtų lengvai išslysti.

Daugkartinio naudojimo menstruacinę taurelę reikia nuplauti ir nuvalyti prieš vėl naudojant.

Keli patarimai, jeigu nesiseka

Jeigu sunku „susidraugauti“ su menstruacine taurele, tai gali lemti kelios priežastys:

  1. Netinkamas menstruacinės taurelės dydis.

    Instrukcija, kaip išmatuoti savo gimdos kaklelio ilgį

    Dydžių yra įvairių, tad iš pirmo karto rasti sau tinkamiausią gali būti tikrai sudėtinga. Dydis priklauso nuo moters amžiaus, menstruacijų gausumo, gimdos kaklelio ilgio, fakto, ar moteris yra gimdžiusi, ar ne. Tad jeigu iš pirmo karto nepataikei, nenuleisk rankų – galbūt antra taurelė bus kaip tik tau! Be to, visada gali pasikonsultuoti su pardavėjomis.

  2. Sudėtingas menstruacinės taurelės įsidėjimas ir išėmimas. Visiškai normalu, jeigu per vieną ar du mėnesius vis dar nepavyksta sklandžiai įsidėti ir išsiimti taurelės. Šiems įgūdžiams reikia laiko ir praktikos. Nenusimink – dar pora bandymų ir tikrai išmoksi!

Ir galiausiai – nenustok bandyti. „Prisijaukinti“ menstruacinę taurelę iš pradžių gali būti nelengva, tačiau vėliau pamatysi, kad visos pastangos tikrai buvo vertos rezultato.

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.