Menstruacinės taurelės naudojimas turint spiralę: galima ar ne?

Menstruacinės taurelės sulaukia vis daugiau moterų susidomėjimo visame pasaulyje dėl ekologiškumo ir patogumo. Šio produkto neišbandžiusios moterys dažnai mūsų klausia, ar menstruacinę taurelę galima naudoti turint spiralę.

Šiame tekste apie tai ir kalbame – ar galima naudoti menstruacinę taurelę turint gimdos spiralę? Kokių grėsmių kyla ir kaip jų išvengti?

Menstruacinė taurelė ir gimdos spiralė: ar jos suderinamos?

Trumpiausias atsakymas į šį klausimą būtų TAIP. Kaip tamponą, taip ir menstruacinę taurelę įsidedame į makštį, o štai spiralė būna gimdoje, tad šios priemonės viena kitai neturėtų trukdyti. Tačiau svarbu paminėti, kad gimdos spiralė turi ūselius, kurie kaba ties gimdos kaklelio anga, tad kartais šie ūseliai gali liestis su menstruacine taurele. Dėl to moterims ir kyla klausimų – ar išimdama menstruacinę taurelę nepajudinsiu tų ūselių ir gimdos spiralė nepakeis savo pozicijos?

Tyrimai apie taurelės ir spiralės naudojimą kartu

Tiesa ta, kad itin trūksta tyrimų apie šiuolaikinę kontracepciją. Kiek seniau atlikti tyrimai parodė, kad menstruacinės taurelės naudojimas turint gimdos spiralę yra visiškai saugus ir suderinamas. Tačiau 2020 metais buvo atliktas dar vienas tyrimas, paskelbtas žurnale „Obstetrics & Gynecology“. Jame nustatyta, kad moterims, kurios naudojo menstruacinę taurelę, spiralė išslydo dažniau nei toms, kurios naudojo tamponus ar įklotus.

Žinoma, tai tik vienas tyrimas, kuriame skelbiama, kad menstruacinės taurelės ir gimdos spiralės kartu turi būti naudojamos labai atsargiai, tačiau į jį taip pat reikia atkreipti dėmesį. Tad geriausias patarimas turinčioms gimdos spiralę – apsilankyti pas ginekologą.

O štai mes savo ruožtu galime pasiūlyti keletą skirtingų menstruacinių taurelių.

Pradedančiosioms visada siūlome „Lily One Cup“ – universalaus dydžio, su patogiu žiedeliu, palengvinančiu naudojimą net ir negimdžiusioms ar lytinių santykių neturėjusioms moterims. Puikiai tinka lengvai ar vidutiniškai kraujuojančioms.

Turinčioms aukštą gimdos kaklelį siūlome „Lily Cup“ – ši taurelė talpina maždaug tiek, kiek 4 tamponai (28 ml). Tai reiškia, kad mentruacinės taurelės galima nekeisti iki 12 valandų, priklausomai nuo kraujavimo gausumo. Mėnesinėmis rūpintis reikės tik ryte ir vakare – patogiau nebūna.

O toms, kurios mėnesinių metu nori mėgautis pilnavertišku seksu, siūlome menstruacinę taurelę „Ziggy“. Skamba neįtikėtinai, bet būtent ši taurelė naudojama sekso metu! Ji tinka ir gausiau, ir mažiau kraujuojančioms, taip pat turinčioms aukštą gimdos kaklelį. 

Kokios pagrindinės grėsmės naudojant menstruacinę taurelę ir gimdos spiralę vienu metu?

Kadangi gimdos spiralė yra su ūseliais, moterys dažnai bijo, kad įdėdamos arba išimdamos menstruacinę taurelę tuos ūselius netyčia užkliudys ir dėl to spiralė pakeis savo padėtį ar netgi netyčia išslys. Taip pat daug ką neramina vakuumas, susidarantis įdedant menstruacinę taurelę. Manoma, kad dėl vakuumo gimdos spiralė irgi keičia padėtį.

Tad labai svarbu žinoti, kad išimant taurelę visų pirma reikia ją viduje suspausti, kad nebeliktų spaudimo. Taip pat pirštu atsargiai apvesti aplink taurelės kraštus ir įsitikinti, ar prie jų neprikibo spiralės ūselių, ir tik tada labai atsargiai ištraukti taurelę.

Kuo reikėtų pasirūpinti prieš renkantis menstruacinę taurelę? 

Jeigu naudoji gimdos spiralę ir nori išbandyti menstruacinę taurelę, pateikiame kelis paprastus žingsnius, kurie padės nurimti ir priimti geriausią sprendimą:

  1. Svarbiausia – pasitarti su ginekologu. Niekas geriau neišmano tavo kūno ir sveikatos niuansų, kaip tavo gydytojas. Kiekviena situacija skirtinga, todėl tai, kas pasiteisina vienai moteriai, nebūtinai pasiteisins ir kitai. Tad labai svarbu nepasitikėti vien tik internete rasta informacija – geriausia pasikalbėti su ginekologu.
  2. Specialistai pataria, kad po gimdos spiralės įvedimo reikėtų palaukti bent 3 mėnesius, kad būtų galima naudoti ir menstruacinę taurelę.
  3. Taip pat gydytojai kartais siūlo patrumpinti gimdos spiralės ūselius, kad šie nekliūtų išimant menstruacinę taurelę. Tačiau kiekvieną atvejį būtina aptarti su specialistu. 
  4. Pravers ir artimesnė pažintis su savo kūnu. Pavyzdžiui, moterys, kurių gimdos kaklelis yra žemai, turi didesnę tikimybę išjudinti gimdos spiralę įdėdamos ar išimdamos menstruacinę taurelę. Tad visai pravartu sužinoti savo gimdos kaklelio ilgį – jis taip pat parodys, kokios higienos priemonės tau tinka geriausiai ir kokio dydžio taurelę reikėtų rinktis.
  5. Taip pat atsižvelk į menstruacijų gausumą. Dažnai įvesta hormoninė gimdos spiralė gali palengvinti menstruacijas arba jos gali visiškai išnykti. Tad jeigu tavo mėnesinės itin negausios, galbūt verta rinktis kitokias tvarias higienos priemones, pavyzdžiui, menstruacines kelnaites.

    Menstruacinės kelnaitės „AllMatters“, 31.09 Eur

  6. Jeigu jau naudoji menstruacinę taurelę, stebėk savo savijautą. Pavyzdžiui, jeigu viduje jauti gimdos spiralę, tikėtina, kad ji pajudėjo. Taip pat apie iš vietos pajudėjusią spiralę gali signalizuoti stiprus skausmas ir neįprastai gausus kraujavimas. Apie pakitusią spiralės poziciją gali sužinoti ir patikrindama pati – pirštais po kiekvienų mėnesinių pabandyk užčiuopti spiralės ūselius. Jeigu jie vis dar ten, vadinasi, kad spiralė yra savo vietoje.

Nors menstruacinės taurelės yra labai geras ir patogus būdas prisidėti prie gamtos saugojimo, būtina pažinti savo kūną, taip pat pasikonsultuoti su gydyoju, prieš pradedant naudoti šį puikų produktą. Ir nepamiršk visuomet begėdiškai rūpintis savo sveikata ir savijauta.

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.