Kotryna Bass. 6 svarbūs patarimai poroms, dirbančioms namuose
Nuotrauka: Dovaldė Butėnaitė
Manopartneris Tomas ir aš jau daugiau nei šešerius metus kartu dirbame namuose. O šiuo visiems įtemptu metu daugybei porų teks pereiti naują, dar nepatirtą, santykių etapą, jei reikės kurį laiką abiem dirbti namuose. 24 valandos drauge daugeliui gali būti tikras iššūkis, ypač, jei spaudžia darbo terminai, nuovargis ar stresas dėl nežinomybės. Štai Kinijoje po daugiau nei mėnesio karantino jau pastebimas augantis kartu gyvenančių porų skyrybų skaičius. Tad užbėgdama įvykiams už akių noriu su jumis pasidalinti keliais patarimais, kurie dirbant namų sąlygomis kartu labiausiai pasiteisino mūsų porai.
Suteikite vienas kitam erdvės
Susilaikykite nuo nereikalingo trikdymo. Jums neprivaloma nuolat bendrauti. Jei turite galimybę, nebūtina dirbti toje pačioje patalpoje ir jūsų partneris tikrai vis dar mylės jus, net jei ir praleisite kelias valandas nesikalbėdami. Gerbkite savo antrą pusę, kaip gerbiate savo kolegas darbe. Nuolatinis darbo proceso pertraukinėjimas tikrai gali partnerį erzinti, o tai išvirs į konfliktus. Ar jums to reikia? Verčiau susitarkite, kas kiek laiko darysite pertraukėles, kurių metu skirsite vienas kitam dėmesio.
Nusistatykite aiškias darbo valandas
Mudu su Tomu aiškiai suprantame, kad darbui ir bendravimui skirtą laiką reikia aiškiai atskirti. Tai reiškia, kad nuo to laiko, kai atsibundame ir papusryčiaujame, abu susikoncentruojame į darbą. Kartais susitinkame virtuvėje ir drauge pasigaminame pietus, tačiau gerbiame vienas kito darbą ir be kaltės jausmo leidžiame vienas kitam susitelkti į užduotis, kurias turime atlikti. Man labai patinka šis mūsų susitarimas. Tokiu būdu galime šiltai leisti laiką darbo dienos pabaigoje, nes per visą dieną vienas kito pasiilgstame.
Nepamirškite pasimatymų
Būnant namuose gali atrodyti, kad juk ir taip leidžiate laiką drauge ir to užtenka, tačiau, norint išlaikyti tą kibirkštį, reikia susiplanuoti sau ir kaip porai skiriamą laiką. Pasipuoškite, pasigaminkite savo mėgstamo maisto, užsidekite žvakę, padarykite vienas kitam masažą ar galiausiai išbandykite naują sekso žaislą. Pasimatyme nekalbėkite apie darbą, nepulkite tikrinti el. laiškų telefone, o pasikalbėkite apie save, savo jausmus ir atsipalaiduokite. Tai labai svarbu.
Apdovanokite save
Svarbu pasidžiaugti savo darbo pasekimais, ypač kai abu dirbate namuose. Jei darbo dienos eigoje įgyvendinote didelę užduotį, vakare suplanuokite nuveikti ką nors smagaus ir įkvepiančio. Išsikepkite pyragą ar pažiūrėkite filmą. Arba tiesiog užsisakykite maisto, pažiūrėkite Netflixą ir… pasimylėkite! Nėra nuotaikos seksui? Paskaityk, ką šiuo atveju pataria seksologė čia.
Palaikykite vienas kitą
Jei vienas iš jūsų turi daug neatidėliotinų užduočių, susitarkite, kad kitas pasirūpintų namų ruoša, pavyzdžiui, pagamintų pietus ar sutvarkytų skalbinius. Kitą savaitę/dieną apsikeiskite. Tai ne tik padės susikoncentruoti į šiuo metu svarbiausias užduotis ir jas greičiau atlikti, bet ir parodys, kad mums išties nuoširdžiai rūpi šalia esantis žmogus. Sutikite, jaučiamas partnerio palaikymas yra nepamainoma darnių poros santykių dalis.
Bendraukite
Tai – pats svarbiausias patarimas. Rimtai, mes su Tomu daug, labai daug kalbamės. Galbūt net daugiau, nei reikėtų 🙂 Tačiau aš esu įsitikinusi, kad tik taip galime žinoti, ar mūsų poreikiai yra patenkinami. Kalbėkitės, kartais ir pasipykite, bet nelaikykite savo jausmų užgniaužę. Karantinas gali būti puiki proga pasikalbėti apie jūsų porai itin svarbius dalykus. Nebijokite atsiverti ir būti pažeidžiami. Tai vienintelis būdas išlaikyti jūsų santykius darnius net tada, kai gyvenimas jums meta iššūkių.
Pingback: Kaip galutinai nesusipykti karantino metu: 5 psichologės patarimai poroms Nebegėda.lt