3 filmai, įkvepiantys tikėti savimi

Iliustracija: Jurgita Avišansytė

Nesutikau nė vieno visada stipraus žmogaus, atvirkščiai – tie dideli, nuveikę reikšmingus darbus, pasipasakodavo apie nuolat puolančias dvejones, nerimą ar nepasitikėjimą savimi. Kartais, nemalonių iššūkių užklupti, mes savo svajones, tikėjimą, idėjas kaip sunkaus nusikaltimo įkalčius išmetame pro langą, kad tik niekas nesuuostų, jog jų turėjome.

Didelių svajonių turėti yra nepatogu. Daug žmonių sau to nė neleidžia, dėl to gali skeptiškai pažiūrėti į mus, naivuolius, vis svajojančius pakeisti pasaulį. Sunku tikėti savo ambicingais tikslais, jeigu tavęs nepalaiko net artimieji – tai, ko sieki, atrodo taip tolima, kartais neįmanoma ir galima pasijusti visišku bepročiu šiame kelyje.

Šios abejonės man nesvetimos, bet savo idėjų pro langą išmesti nebenoriu, o atvirkščiai – mokausi susitvarkyti su baimėmis kitaip.

Vienas iš būdų – dokumentiniai filmai apie stiprias asmenybes. Jas ne kartą kiti vadino pamišėlėmis, jas atstumdavo artimieji ar net visa šalis, bet jos nepasidavė ir joms pavyko!

Visus šiuos filmus galite rasti ŽMONĖSCINEMA.LT

SILVANA

Žemaitės ir siro dukra, užaugusi Švedijoje. Silvana Švedijoje – vienas galingiausių balsų repo scenoje, savo rimais malanti į miltus lyčių nelygybę, rasizmą, islamofobiją. Šios atlikėjos kūryba ir pats filmas įkvepia priimti save tokią (-į), kokia (-s) esi. Su visais keiksmais, jeigu jie tave užklumpa. Su sveiku pykčiu status quo ir rėmams. Su meile, kad ir kokia ji bebūtų. Su nerimu, juk jis aplanko visus. Silvana savo kūryboje supina 3 kalbas – švedų, arabų ir žemaičių, o kai filmas baigiasi, beprotiškai norisi verkti ir keiktis iš širdies už visus tuos kartus, kai išsižadėjai savęs, nes norėjai pritapti prie visuomenės, kad tik būtum „normalus”.
Atrasite: kad muzika gali būti stipresnė už bet kokius įstatymus, daug nuostabių dainų pvz. Silvana Imam – For Evigt arba Beatrice Eli – Girls.

KUSAMA

Tikriausiai, japonų menininkės Yayoi Kusamos kūrybą, išmargintą įvairaus dydžio taškeliais arba jos sukurtus Visatos beribiškumą primenančius kambarius žino dauguma mūsų, tačiau kokį sunkų ir ilgą kelią teko Yayoi nueiti, kad viso to pasiektų, žino ne daug žmonių. Šis filmas – apie tai. Apie žmogų, kuris nenorėjo kurti šeimos, o to reikalavo tuometinė jos gimtojo miesto kultūra – Kusama tiesiog norėjo kurti. Būdama visiškai jauna, nesulaukusi artimųjų palaikymo, ji išvyko savo svajonių siekti į Niujorką. Niujorke ji buvo moteris, kuri bando įsibrauti į vyrų dominuojamą sritį ir jos kelyje atsirado dar daugiau kliūčių.
Atrasite: puikių Yayoi darbų, apie kuriuos nebuvote girdėję ir tai, kaip stipriai galima stengtis dėl to, kad tavo svajonės išsipildytų.

RBG

Prisiminiau savo draugę, kuri studijavo teisę ir skundėsi, kaip jai tai nuobodu. Filmas apie JAV Aukščiausio teismo teisėją Ruth Bader Ginsburg įrodys, kad teisininko kelias yra labai toli nuo nuobodulio. Ruth baigė teisės mokyklą tuomet, kai moteris priimdavo dirbti į advokatų kontoras tik dirbti sekretorėmis. Negavusi darbo, RBG susikūrė karjerą pati, prisidėjo prie didesnės lygybės JAV, inicijuodama pokyčius įstatymuose. Visą tą laiką šalia jos buvo jos partneris Martin Ginsburg, kuris vardan žmonos paaukojo savo perspektyvią karjerą teisės srityje.
Atrasite: kiek daug gali nuveikti vienas žmogus, kad teisininko specialybė gali būti labai graži ir kas yra tikra meilė.

Gero žiūrėjimo!

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.