Ką veikti namuose, kai slegia nerimas? 7 patarimai
Nuotrauka: Aliaksei Lepik, Unsplash
Pasaulio sveikatos organizacijai paskelbus koronaviruso (COVID-19) pandemiją, mūsų gyvenimus užgriuvo neramus laikas. Šiuo metu griūva planai, dūžta svajonės, žmonės netenka darbų ir pajamų šaltinių, didelė našta tenka medikams – jie dirba kasdien, rizikuodami savo sveikata tam, kad mus apsaugotų. Mums rekomenduojama vengti kontakto ir nesilankyti masinio susibūrimo vietose, svarstomas visuotinis karantinas, kuris daugybei žmonių sukels daug nepatogumų, pavyzdžiui, vienišoms mamoms ir tėvams, vienišiems žmonėms.
Taip, mus ištiko ypatingas ir nelengvas laikas. Nebegėdos komandos nariams taip pat labai neramu (mes irgi sekam spaudos konferencijas, užvalgom stresą, užsisėdim tinderyje). Tačiau norime ir sau, ir jums priminti, kad pačiu sunkiausiu laiku tampa dar svarbiau pasirūpinti savimi.
Nepasiduokime panikai, sutvirtėkime, laikykimės mūsų Vyriausybės, savivaldybių, medikų nurodymų ir rūpinkimės savimi. Mes Nebegėdoje esame jums paruošę labai daug gražaus ir įdomaus turinio, kuris nesusijęs su pandemija, bet taip pat kartais pasidalinsime rekomendacijomis, kaip padėti sau tokiu metu.
Šiandien papasakosiu, kaip pasirūpinti savimi galite namų sąlygomis:
1. Medituokite arba tiesiog kvėpuokite
Žinau, kad kyla noras įsijungti visus įmanomus žinių šaltinius ir sekti naujienas, tačiau kartais svarbu padaryti pauzę, užsidegti smilkalų ir įsiklausyti į savo širdies plakimą.
Kaip pradėti medituoti, skaitykite mūsų tekste, kuriame psichologė ir meditacijos mokytoja Evelina Vasiljeva aiškina, ką verta žinoti norint užsiimti meditacijos praktika. Tekstą rasite čia.
2. Sportuokite
Sportas paskatina endorfinų išsiskyrimą smegenyse, o jutubas turi labai daug variacijų, kaip galima sportuoti namuose. Tad – judėkite!
3. Pareflektuokite
Dabar yra tinkamas metas atsisukti į savo gyvenimą, nes inercija sustabdyta, ir pagalvoti, kur einate, o galbūt norėtumėte keisti savo vagą?
4. Domėkitės
Užuot sekę vis atsinaujinančias žinias apie virusą, verčiau pasiklausykite tinklalaidžių, paskaitykite knygų, pasižiūrėkite filmų aktualiomis temomis.
5. Skirkite dėmesio kūno malonumams:
a) jeigu esate vienas(-a), nueikite į šiltą vonią, užsidekite žvakių ir smilkalų, užsileiskite mėgstamos muzikos. Pasimasturbuokite. Tam galite naudoti savo pirštus arba atsparų vandeniui klitorio masažuoklį/vibratorių.
b) jeigu turite partnerį(-ę), skirkite dėmesį vienas kito kūno pažinimui ar atradimui iš naujo: pamasažuokite vienas kitą, bučiuokitės, mylėkitės! Buvimas ryšyje su kitu žmogumi gali prigesinti nerimą.
6. Prisiminkite, kad ne viskas prarasta
Nukreipkite savo dėmesį ne į tai, kas sugriuvo, žlugo, ko netekote, o į tai, ką vis dar turite ir kas yra jūsų valioje: pavyzdžiui, jūs galite užsiimti prieš tai išvardytais dalykais, jūs galite eiti pasivaikščioti į gamtą, jūs galite palikti gražias atvirutes kaimynų pašto dėžutėse, galite skambinti artimiesiems, dalį savo darbų galite atlikti internetu, galite save džiuginti skaniai paruoštais patiekalais namuose ar pirkiniais internetu.
7. Svarbiausia – nurimkite
Nuo mūsų čia jau niekas nepriklauso. Mūsų gyvenimai bent jau šiuo metu neišvengiamai keičiasi ir, ką mes žinome – galbūt tai bus naujų atradimų pradžia.
Pingback: Kotryna Bass. 6 svarbūs patarimai poroms, dirbančioms namuose Nebegėda.lt
Pingback: Eglė Vaitkevičienė: „Keturiolika – tiek vaikų vadina mus tėčiu ir mama“ Nebegėda.lt
Pingback: Kada aš jau neištikima(s) ir kiti klausimai apie erotines fantazijas Nebegėda.lt
Pingback: Vyrų masturbacija: kuo ji naudinga? Nebegėda.lt