Ką veikti namuose, kai slegia nerimas? 7 patarimai

Nuotrauka: Aliaksei Lepik, Unsplash

Pasaulio sveikatos organizacijai paskelbus koronaviruso (COVID-19) pandemiją, mūsų gyvenimus užgriuvo neramus laikas. Šiuo metu griūva planai, dūžta svajonės, žmonės netenka darbų ir pajamų šaltinių, didelė našta tenka medikams – jie dirba kasdien, rizikuodami savo sveikata tam, kad mus apsaugotų. Mums rekomenduojama vengti kontakto ir nesilankyti masinio susibūrimo vietose, svarstomas visuotinis karantinas, kuris daugybei žmonių sukels daug nepatogumų, pavyzdžiui, vienišoms mamoms ir tėvams, vienišiems žmonėms.

Taip, mus ištiko ypatingas ir nelengvas laikas. Nebegėdos komandos nariams taip pat labai neramu (mes irgi sekam spaudos konferencijas, užvalgom stresą, užsisėdim tinderyje). Tačiau norime ir sau, ir jums priminti, kad pačiu sunkiausiu laiku tampa dar svarbiau pasirūpinti savimi.

Nepasiduokime panikai, sutvirtėkime, laikykimės mūsų Vyriausybės, savivaldybių, medikų nurodymų ir rūpinkimės savimi. Mes Nebegėdoje esame jums paruošę labai daug gražaus ir įdomaus turinio, kuris nesusijęs su pandemija, bet taip pat kartais pasidalinsime rekomendacijomis, kaip padėti sau tokiu metu.

Šiandien papasakosiu, kaip pasirūpinti savimi galite namų sąlygomis:

1. Medituokite arba tiesiog kvėpuokite

Žinau, kad kyla noras įsijungti visus įmanomus žinių šaltinius ir sekti naujienas, tačiau kartais svarbu padaryti pauzę, užsidegti smilkalų ir įsiklausyti į savo širdies plakimą.

Kaip pradėti medituoti, skaitykite mūsų tekste, kuriame psichologė ir meditacijos mokytoja Evelina Vasiljeva aiškina, ką verta žinoti norint užsiimti meditacijos praktika. Tekstą rasite čia.

Meditation GIF - Find & Share on GIPHY

2. Sportuokite

Sportas paskatina endorfinų išsiskyrimą smegenyse, o jutubas turi labai daug variacijų, kaip galima sportuoti namuose. Tad – judėkite!

3. Pareflektuokite

Dabar yra tinkamas metas atsisukti į savo gyvenimą, nes inercija sustabdyta, ir pagalvoti, kur einate, o galbūt norėtumėte keisti savo vagą?

4. Domėkitės

Užuot sekę vis atsinaujinančias žinias apie virusą, verčiau pasiklausykite tinklalaidžių, paskaitykite knygų, pasižiūrėkite filmų aktualiomis temomis.

Netflix And Chill GIF by Michael Bolton - Find & Share on GIPHY

5. Skirkite dėmesio kūno malonumams:

a) jeigu esate vienas(-a), nueikite į šiltą vonią, užsidekite žvakių ir smilkalų, užsileiskite mėgstamos muzikos. Pasimasturbuokite. Tam galite naudoti savo pirštus arba atsparų vandeniui klitorio masažuoklį/vibratorių.

b) jeigu turite partnerį(-ę), skirkite dėmesį vienas kito kūno pažinimui ar atradimui iš naujo: pamasažuokite vienas kitą, bučiuokitės, mylėkitės! Buvimas ryšyje su kitu žmogumi gali prigesinti nerimą.

6. Prisiminkite, kad ne viskas prarasta

Nukreipkite savo dėmesį ne į tai, kas sugriuvo, žlugo, ko netekote, o į tai, ką vis dar turite ir kas yra jūsų valioje: pavyzdžiui, jūs galite užsiimti prieš tai išvardytais dalykais, jūs galite eiti pasivaikščioti į gamtą, jūs galite palikti gražias atvirutes kaimynų pašto dėžutėse, galite skambinti artimiesiems, dalį savo darbų galite atlikti internetu, galite save džiuginti skaniai paruoštais patiekalais namuose ar pirkiniais internetu.

7. Svarbiausia – nurimkite

Nuo mūsų čia jau niekas nepriklauso. Mūsų gyvenimai bent jau šiuo metu neišvengiamai keičiasi ir, ką mes žinome – galbūt tai bus naujų atradimų pradžia.

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.