Į viršų

Kaip išmokti mylėti?

Iliustracijos autorė: Saulė Gimžūnaitė

Ši istorija merginos, kuri gyvenime yra pasiekusi labai daug, bet mylėti ji ilgą laiką bijojo. O kai pamilo, suprato kodėl – kai nemyli savęs, negali mylėti ir kito.

Ši istorija apie žmogų, kuris gali per penkias minutes savo antrai pusei parašyti „labas, ką veiki?“, o iškart negavęs atsako, dvidešimtos žinutės pabaigoje, iškelti skyrybas. Tai istorija apie kontroliavimą, aukos vaidmenį, nemokėjimą išsakyti savo jausmų ir pasirinkimą tokių partnerių, kuriuos norisi ne mylėti, o gelbėti. Kiekvienuose santykiuose, už uždarų durų, būna visokiausių kraštutinumų, kas naktimis skiriasi, kas daužo lėkštes, kas save ir kitą emociškai išsekina… kartais, nė neįtartume, kad iš pažiūros nuostabūs ir sėkmingi žmonės meilėje prieina prie išprotėjimo ribos.

Mano pašnekovė nusprendė sau padėti. Elgesys yra išmokstamas, tad ji pasinėrė į savo demonų paieškas. Perskaitė daugybę knygų, kol vieną dieną Balio saloje draugė jai pasakė: „pasidomėk codependecy (liet. co-priklausomybė), manau rasi daug atsakymų“.

Kviečiu prisijungti prie mūsų narstant tokias temas, kaip mūsų vaikystės išgyvenimai ir mūsų tėvų elgesys daro įtaką mūsų santykiams ir… kaip išmokti tvariai mylėti. Pirmiausia save, o tada kitą.

Ačiū Ievai Kerzaitei, psichologei, už komentarus ir taip pat nuostabų pokalbį apie co-priklausomybes ir kaip padėti sau.

Pokalbyje minėta knyga: „Codependent No More“ Melody Beattie

Lauksime jūsų minčių komentaruose!

Dėkojame Nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai
Epizodo kūrėja Rasa Janina Jusionytė
Muzikos autorius Martynas Gailius
Garsas: Kata Bitowt

Rasa kas antrą savaitę pristato Sulčių tinklalaides – anonimiškas istorijas apie mūsų jausmus. Ką reiškia išsiskirti? Ką reiškia būti paliktam? Kaip mylėti ir auginti santykius, net kai sunku ir norisi pabėgti?

Komentarai (15)

 • Avatar

  Albina

  Ačiū. Penki metai terapijos, bet vis dar neišmokau mylėt savęs. Labai svarbu išgirst kitus žmones su panašiom problemom.

  reply
 • Avatar

  Migle L

  O dangau, kaip tiksliai 🙌 Aciu, paciu laiku.
  Nebeneigti saves.
  Suprasti save.
  Atleisti sau.
  Pamilti save.
  Myleti Kita.
  Visada yra isejimas.

  reply
 • Avatar

  Simona

  gal kas nors radot kur įmanona nusipirkti „Codependent No More“ Melody Beattie?? visur sold out..

  reply
 • Avatar

  A

  Man taip pat šis podcastas taip laiku. Dar prieš keletą dienų viena pati sau galvojau, kodėl net po menkiausio nesutarimo bijau, kad mano vaikinas mane paliks. Ir net kvaila kai pagalvoju, jis niekada apie tai net užsiminęs nėra. Supratau kad čia visa tai gyvena mano galvoje. Paskaitysiu apie tai daugiau, klausydama labai daug atradau savęs.

  reply
 • Avatar

  I.

  Labai stipru ir reikalinga. Remiantis asmenine patirtimi ir nuomone, norėčiau pridurti, kad svarbu kreiptis į specialistus, nes vien savarankiškas darbas ir net pačios geriausios knygos gali dar labiau įsukti į užburtą ratą arba suteikti gan ribotą ir, deja, laikiną, pagalbą. Savarankiškai bandant įveikti žalingas mąstymo programas, koją kiša tai, kad gautą informaciją iškreipiam, pritrūksta objektyvaus žvilgsnio iš šalies (jo sunku tikėtis ir iš draugių, kurios dažniausiai irgi murkdosi vienokiose ar kitokiose programose, neturi reikalingos kompetencijos ir patarimus dalija per draugystės/subjektyvią prizmę). Su knygomis bėda ta, kad jos, net pateikdamos konkrečias situacijas, bėdas ir sprendimus, vis tiek lieka gan bendro pobūdžio. Be to, galim lengvai sau pritaikyti ir tokias diagnozes, kurios toli nuo realybės (visi žinom, kad googlinant apie galvos skausmą galim prisitaikyt tiek dehidrataciją, tiek smegenų vėžį – su psichologiniais simptomais irgi panašiai). Tuo tarpu psichologas/psichoterapeutas/psichiatras gali įvertinti net smulkius asmenybės niuansus, specifinius vaikystės patyrimus ir pagal tai pateikti labai individualių įžvalgų. Individualus nuoseklus darbas padeda siekti gilesnio ir, svarbiausia, ilgalaikio gijimo, įsisąmoninti tikrąsias vidines bėdas.

  reply
 • Avatar

  Ieva

  Ačiū! O Dieve, ar Jūs taip sugebat įžvelgti į klausytojų sielos gelmes? Ar mes visi tokie sužeisti ir besilaižantys žaizdas? Taip taip reikalinga ir tai tokia terapija sužeistom sielom!
  Labai labai labai ačiū!!!!!

  reply
 • Avatar

  Ruta

  Bet ant kiek gera tinklalaide, ka? Tiesiog vau. As pati neseniai supratau, kad esu ziauriai priklausoma nuo kitu, absoliuciai esu control freak ir nemoku buti viena, nes per pietu pertrauka vienai eiti valgyti jauciuosi nejaukiai, netgi gedos jausma… Tai sakau ir garsiai, lyg skusdamasi kitiems apie tai,lyg ir juokaudama, taciau nemaniau, kad tai jauciu ne as viena, kad tai visgi yra ta co-priklausomybe. Maniau, kad turiu anxiety, taciau ne tokia ryskia, kaip kad knygose aprasyta, o vat isgirdus apie co-priklausomybe, siek tiek aiskesne „diagnoze“. Kaip pasidaryti paciai sau idomia ir malonia draugija? Kaip nuraminti ta nerima, neissedejima ramiai bunant vienai? Kaip isimyleti save ir saves nemenkinti? Kaip nebesitiketi is aplinkiniu, kad jie tau turi teikti laime? Ziauriai sudetinga visa tai atrodo, bet kai klausau jau nebe pirma tinklalaide panasia tematika, visgi atrodo, kad tai imanoma… Einu pries miega pasedesiu prie lango ziurint i nakti ir bandysiu nuraminti save bei susidraugauti 🙂

  reply
 • Avatar

  Elzbieta

  Moterys, jei jau klausot sito podcasto, paskaitykit ir Robin Norwood knyga „Moterys, kurios myli per stipriai“! Apie netinkamus partnerius ir ju gelbejima, man atvere akis, placiai.

  reply
 • Avatar

  Orinta

  Pasileidus įrašą galvojau kad viso ne klausysiu ir jokių čia komentarų nerašysiu.
  Mhm..
  Nusiunčiau draugei, buvusiam vyrui (nors jis ir nekenčia manęs).
  Bet ir paverkiau ir supratau ir dabar tikrai jaučiuosi geriau.
  Apie tokį dalyką niekad negirdėjau bet dabar viskas makes sence….
  Ačiū kad esat.

  reply
 • Avatar

  Rrr

  Super laida, daugiau tokiu!
  Viskas Pazistama-ir pasijuokiau, ir paliudejau, ir bisk vilciu ir noro toliau Su savim dirbti.
  On a separate note- Rasa, you are my girl crush! 🙂 tavo balsas labai labai tinkamas podcastams- klausyciau ir klausyciau.

  reply
 • Avatar

  D

  Pokalbis nuostabus ir labai artimas <3
  p.s. gal žinot, ar galima paskaityti pdf variantą „Codependent No More“ Melody Beattie knygą?

  reply
 • Avatar

  Ieva

  Neseniai suzinojau,kad esu codependent.. is tiesu,jau seniai galvoju uzsiimti terapija, bet salygos susidescius vis nepavyksta to igyvendinti…
  Na prie ko noreciau prieiti siuo komentaru.. visada yra ar bus zmogus/kazkas kas kencia/turi panasias problemas..
  Todel man pradejo patikti platforma „Reddit“,taip,gali skambeti kvailai…bet kazkada ieskojau klausimo,gal kazkas bus uzdave/klause kazka panasaus kas paciai nedave ramybes,ale gal tai man duos ramybes.. supratau, kad problema visai kitur radus zmoniu kurie klause panasiu klausimu ir kiti,atsakantieji,rekomendavo pasidometi tam tikra literatura(butent sia pamineta knyga, codependent no more)
  Tad, pagalvojau, viena is pirmu kartu,kad kartais nera taip kvaila kartais „googlinti“ kazkokia esancia problema/klausima kas neduoda ramybes:)…

  Ir zinoma,aciu jums, nebegeda,kad esate! Be galo jumis dziaugiuosi, kad kalbate ivairiomis temomis taip nuosirdziai!!!

  reply
 • Avatar

  Jovita

  Wow. Ačiū.
  Gal galite kas nors rekomenduoti knygą trumpiems ryto/vakaro paskaitymams? Kažką panašaus, kaip mini Elena.

  reply

Komentuok