Kaip galutinai nesusipykti karantino metu: 5 psichologės patarimai poroms

Tekstas: psichologė Viktorija Bartkutė-Vyšniauskienė
Nuotrauka: Unsplash

Neseniai iš vienos gydytojos gavau žinutę, kuri privertė susimąstyti ir mane. Ji rašė: „Aš suvokiau, kad ši viruso pandemija grąžina žmonijai esmines vertybes: buvimą, bendravimą, pagalbą ir bendrystę. Suvokiau, kad mes turime pasirinkimą, kam ir kaip investuoti savo laiką ir energiją.“ Ir išties, dabartinis metas suteikė mums progą susitelkti į vidų ir tai, kas svarbu. Tačiau šiuo metu didžiąją savo laiko dalį kartu praleidžiančioms poroms tikrai kyla iššūkių ir gali atrodyti, apie kokias mes čia vertybes, jei partneris indų neplauna, iš mylimosios sulaukiu tik priekaištų, o dirbti vienuose namuose tapo tiesiog neįmanoma… Tad kaip partneriams išbūti taip arti vienas kito pratęsto karantino metu? Dalijuosi keliais paprastais, bet tikrai veiksmingais patarimais poroms.

Nevenkite konfliktų

Karantino metu beveik visą laiką leisdami kartu turbūt visi patiriate pykčio akimirkų. Juk drauge leidžiant tiek laiko partnerio trūkumai matyti tarsi dienos šviesoje. Leiskite sau juos tiesiog matyti ir priimkite. Dabar yra tas laikas, kai abu galite išsikalbėti, vienas kitą išgirsti, suprasti, atmesti, priimti ir vėl naujai pamilti. O gal tiesiog suprasti: ilgą laiką bėgau nuo savo kuriamų santykių, nes juose jaučiausi labai blogai, bet niekaip negalėjau jų palikti ir taip savo asmeninį gyvenimą užpildydavau darbais, veiklomis, kad tik nereikėtų priimti sudėtingų sprendimų ir pradėti gyventi kitaip. Taigi konfliktų vengti nereikėtų, svarbiausia, kad jie padėtų jums prieiti prie kokių nors išvadų. Žinoma, pasistenkite kalbėtis konstruktyviai, kad pokalbis virstų ne priekaištų vienas kitam lavina, o taikiais susitarimais.

Skirkite laiko intymumui

Aktualijų kontekste šiek tiek skaudus punktas, nes jei turite įtarimų, kad galite būti užsikrėtęs COVID-19, tuomet turėtumėte būti ne su partneriu, o izoliuotis. Pasak specialistų, jei esate sveikas, pastarąsias kelias savaites niekur nėjote iš namų ir laikėtės būtinosios saugos priemonių, sveikiname, seksas jums neturėtų būti draudžiamas.

Su partneriu(-e) pasikalbėkite apie tai, kas judviejų netenkina (ar kaip tik patinka) judviejų intymiame gyvenime. Išbandykite naujus dalykus. Patyrinėkite vienas kito kūnus.

Leiskite vienas kitą nustebinti. Atraskite džiaugsmą vienas kitą liesti, jausti, suprasti. Tyrimais įrodyta, kad intymūs, malonumą suteikiantys santykiai mažina patiriamo streso lygį. O šitai dabar tikrai aktualu.

Pagirkite partnerį

Galbūt šiandien tavo partneris pagamino puikius pietus? Gal tave žavi, kaip ramiai ji įveikia karantino keliamą stresą? Galbūt esi nustebusi, kaip šauniai partneris tvarkosi buityje? Tai puiki proga vienam kitą pagirti. Tai puikus metas vienas kitam (ir sau pačiam) atskleisti savo gebėjimus. Dabar dauguma mūsų tikrai turime laiko, kurio įprastai mums visuomet trūksta, tad išnaudokime jį! Nepamirškime, kad gerųjų partnerio savybių ar veiksmų pastebėjimas ir įvertinimas mums nieko nekainuoja, o kitam tai suteikia labai daug. Ypač pasitikėjimo savimi ir santykiais.

Planuokite ateitį

Nors ji šiuo metu gana miglota, pasvajokite ir pasitarkite, ką galėsite drauge veikti ir kam skirsite savo dėmesį, kai baigsis šis neramus laikas.

Gal vyksite į ilgai lauktą kelionę? Gal ieškosite bendro būsto? Darysite remontą?

Gyvenimas nesustojo, jis tik gerokai mus pristabdė. Taigi, mes turime išmokti gyventi ne tik šia akimirka, bet ir pagalvoti, kas bus ir ko norėčiau rytoj, kai praeis ekstremali padėtis visuomenėje.

Nepamirškite dienos režimo

Nors visai netikėtai turėjome persiorientuoti į kitokį gyvenimo tempą ir tai mūsų organizmui sukėlė stresinę reakciją, dabar galime pasiruošti grįžimui į įprastą gyvenimą. Tam reikalingas režimo laikymasis, kad nebūtų taip, kad gyvenau labai ramiai, nejaučiau gyvenimo ritmo ir staiga vėl turiu skubėti, daug visko daryti ir nieko nespėti. Tokiu atveju konfliktai poroje – garantuoti.

Beje, šis laikas yra itin geras išmokti planuoti savo dieną ir to plano laikytis, nes itin daug priklauso tik nuo manęs ir itin mažai turime išorinių trukdžių, tokių kaip kamščiai, vėluojantis kolega ir panašiai. Kelkitės ir eikite miegoti panašiu metu, pasiskirstykite darbus pagal laiką ir laikykitės plano. Pailsėję ir įvykdę tai, ką planavote, būsite tikrai geros nuotaikos, o ji labai svarbi ir puoselėjant darnius poros santykius.

 

Tau taip pat patiks šis psichologės-seksologės L. Butvilaitės interviu: Kaip poroje konstruktyviai kalbėtis apie blogą seksą

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.