Daugiausiai dėmesio sulaukę mūsų įrašai 2018

Nuotrauka Donatas Zazirskas

Na, štai ir metų pabaiga. Nebegėdai netrukus sukaks visi 5 mėnesiai. 2018 metų dalis mums buvo labai sėkminga:

+ subūrėme didžiulį palaikytojų ratą
+ atradome daug talentingų rašytojų ir iliustratorių
+ patreon’ų palaikymas kasdien vis didėja
+ sėkmingai pradėjo veikti mūsų parduotuvė, patyrėme didelį pirkėjų antplūdį

Kitais metais jūsų lauks dar daugiau naujų dalykų. Mes nesustosime! Jūsų emocinis ir finansinis palaikymas mus labai motyvuoja. Ačiū <3

Buvo nefainai tai, kad per šventes facebook ištrynė mūsų puslapį, kuriame buvome sukaupusios daug naudingos informacijos ir didelį sekėjų ratą. Kviečiame užsukt ir palaikint mūsų naują puslapį. O mes pavarysim su dar didesne jėga ir aistra!

Geriausi podcastai

Šiemet parengėme 10 tinklalaidžių.

1. Apie slaptą kraujo galią – pokalbis su režisiere Lina Plioplyte apie jos būsimą projektą, pasakosiantį apie menstruojančias moteris įvairiausiuose pasaulio kampeliuose ir tai, kokių keblumų, minčių ir patirčių šios patirtys joms sukelia. Lina papasakojo įdomius faktus apie mėnesines, jos dėka daug mūsų sekėjų susidomėjo menstruacinėmis taurelėmis, mėnesinių magija ir programėle Clue.

Beata ir Lina Plioplytė

2. Apie reikalavimus vyrams. Kalbėjau su psichologe seksologe Laura Butvilaite, kuri yra parašiusi nuostabių tekstų mūsų puslapiui, taip pat gruodį su ja turėjome pirmąjį nebegėdos seminarą. Šioje tinklalaidėje su Laura kalbamės, su kokiais reikalavimais susiduria vyrai, kaip lytinės disfunkcijos susijusios su lūkesčiais, keliamais vyrams ir kaip prieiti prie patinkančios moters taip, kad tai nebūtų #metoo. Paklausę šio podkasto, sužinosite, kodėl vyrai jaudinasi dėl varpos dydžio ir ką Laura mano apie tai – ar varpos dydis daro lemiamą įtaką kokybiškam lytiniam gyvenimui ar ne?

3. Apie dingusią aistrą ir vaginizmą. Šioje tinklalaidėje su nebegėdos seksologe psichologe Laura Butvilaite stengėmės paliesti temas, kurios būtų aktualios moterims – pavyzdžiui, vaginizmą. Vaginizmas yra makšties raumenų susitraukimas, kuris bet kokią intervenciją į makštį padaro labai skausmingą arba net neįmanomą. Laura teigė, kad ši dažnai moterims pasitaikanti lytinė disfunkcija gali kilti dėl stiprių religinių įsitikinimų arba griežto auklėjimo. Klausiau jos, kaip kūrenti užgesusią aistrą ir ji pasidalino keliomis rekomendacijomis.

Geriausi tekstai

Šiemet jums parengėme virš 50 tekstų – konsultavomės su ginekologėmis, seksologėmis, urologais, dermatovenerologėmis, psichologais… Kalbinome įdomius žmones apie aktualius dalykus, dalinomės savo mintimis ir patirtimi. Tekstus nebegėdai jau parašė apie 20 skirtingų autorių. Kai kurie – net po kelis! Labai ačiū jums už tai <3

Donato Zazirsko nuotr.

1. Kodėl reikia kalbėti apie mėnesinės? Šiame tekste pasidalinau savo pačios gėdos, susijusios su mėnesinėmis, patirtimi, apžvelgiau, remdamasi Anna Dahlqvist knyga „It’s only blood”, mergaičių, gyvenančiose besivystančiose pasaulio šalyse situacijas, susijusias su menstruacijų higiena ir papasakojau, kodėl turėtume drąsiau kalbėti apie šį savo kūno sveikatos dalyką.

2. Kaip aš pamilau savo mėnesinių ciklą. Vėl mėnesinės ¯\_(ツ)_/¯. Panašu, kad ši tokia kasdienė ir paprasta tema mums užmina nemažai mįslių ir ten yra didžiuliai klodai, kuriuose įdomu panardyti ne tik mums, bet ir mūsų skaitytojams. Šiame tekste pasidalinau 7 punktais, kuriuos atradau būdama tik 29-erių ir pradėjusi atidžiau sekti savo mėnesinių ciklą. Mane tam įkvėpė ir podcastas su Lina. Ir visos knygos, bendravimas su nebegėdos žmonėm ir pašnekovais.

3. Ką verta žinoti apie pirmąjį kartą? Seksologės psichologės Lauros Butvilaitės tekstas apie tai, ką turėtų žinoti kiekvienas žmogus, besirengiantis pirmajai lytinei patirčiai. Šio teksto išreikalavo mūsų skaitytojai, o jame Laura išsamiai pasidalino savo profesinėmis žiniomis apie tai, kada ji mano verta pradėti savo lytinį gyvenimą ir kaip protingai tai padaryti.
P.S. komentaruose po šiuo tekstu žmonės pasidalino savo pirmomis lytinėmis patirtimis. Išgyvenau labai daug jausmų juos skaitydama.

Labai ačiū, kad jūs buvote su mumis 2018, palaikėte, o kitąmet, pažadam, bus dar geriau!
IKI 2019!

 

Kotryna ir Beata appvt nuotr.

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.