Apie reikalavimus vyrams
Beatos Tiškevič nuotrauka
Naujausias epizodas yra skirtas vyrams ir jiems iškylantiems klausimams.
Su psichologe-seksologe Laura Butvilaite aptarėme stereotipus bei mitus, kuriuos girdime visuomenėje apie tai, kaip vyrai turi elgtis.
Kalbėjome ir apie tai, kaip reiktų prieiti prie moters, kaip reaguoti į atstūmimą, ar varpos dydis yra svarbus bei tai, kaip lūkesčiai vyrams yra susiję su seksualinėmis disfunkcijomis.
Klausydami epizodo taip pat išgirsite, ar g-taškas iš tiesų egzistuoja, apie ką yra #metoo, kaip reaguoti, jei moteris po orgazmo apsiverkia ir kam mums reikalingi vienos nakties nuotykiai.
Me too yra ne apie tai, kad aš negaliu pakęsti to, kai vyras rodo man dėmesį. Me too yra apie tai, kad aš negaliu pakęsti, kai vyras prievartauja mane savo dėmesiu, kuris man yra nemalonus ir aš tai bandau iškomunikuoti visais patogiais ar nepatogiais būdais.“
Kviečiame klausytis ir dalintis savo mintimis!
Už galimybę kokybiškai įrašyti užkadrinį balsą dėkojame Lietuvos Nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai.
Justė
“Priimti savo kitoniškumą” – labai patikusi ir teisinga frazė. Ir čia vėl prieiname pirmiausia prie meilės sau. Mylėti, rūpintis, gerbti ir pasitikėti savimi. Mylėti savo skirtumus ir dėl to nesijausti atstumtuoju ar kitokiu. Nebijoti pažinti savo kūno poreikių. To linkiu kiekvienam vyrui, kuris turi kažkokių kompleksų. Man visada labai baisu, kai forumuose matai moterų diskusijas apie, tai kokia vyro varpa yra gera, o kokia tra bloga ir neduok dieve susiradai vaikiną su pagal jų standartus tariama maža varpa, tai viskas. Vyra mesk pro bortą. Ir aš galvoju, kaip reikia jaustis, tam vyrui, kurio varpa mažeanė ir kuris dėl to kompleksuoja. Juk nei vienas neturim galimybės pasirinkti savo kūno formų išvaizdos, dydžio… Kodėl tas vyras kažkuo blogesnis?!
Greta
Tikrai tap! Reiktu dar nepamirsti, jog dauguma kuno standartu “madu” yra pagrista marketingu. Varpos dydis propaguojamas porno puslapiuose, apatiniu reklamuose (subtiliai), zurnaluose ir t.t. yra intensija parduoti kuo daugiau didinimo papildu, viagros, penio pompu ar visokiu extention ir kitu produktu. Lygiai taip pat ir su bet kokiais kitais kuno standartais kaip pvz, didele krutine (liemeneliu, plastiniu operaciju industrija), putlios lupos (makiazo, injekciju, kitu produktu industrija), net ir tu paciu raumenu kultas yra pagristi marketingu. Galetume vardinti ir vardinti.. Subtiliai sios “silpnos” savivertes vietos (kurios taip pat sukuriamos su keliamais nerealiais idealais visuomeneje) yra dirginamos su intensija parduoti produktus. Ir kaip mineta siam podcaste, kuno suvokimas keitesi su laikais, keitesi ir kuno “mados”. Net ir dabar skirtingose salyse yra skirtingi grozio, kuno standartai, ir dazniausiai zmones turi investuoti, jog to pasiektu. Taigi nebukime madu aukos 🙂
Greta
Pastebejau jog “demesiu” priekabiaujantys vyrai dazniausiai buna neissilavine zmones. Su tuom susidurti teko ir kitose salyse, ir dazniausiai tai maziau issivysciusiose salyse, prie kuriu vis dar galima is dalies priskaityti ir Lietuva. Nuo gasliu zeminanciu zvilgsniu (daziausias atvejis) iki zodiniu ir lietimosi priekabiavimu (daugiau pasitaikantys vietose kur vartojamas alkoholis (alkoholis daznai linkes issaukti agresija)). Labai gerai pastebeta jog tai yra ne kiek seksualinis o labiau norejimo parodyti savo ‘galia’ veiksmas. Taip daro ir moterys beje, pries kitas moteris kurioms jaucia konkurencija. Tai yra labai nemalonus dalykas, ir dziaugiuos kad pradejo me too judejima apie kuri tik neseniai suzinojau per nebegeda puslapi. Manau cia lieka atviras klausimas, kiek zmones besielgiantys vedami siu primal instinktu gali is to issilaisvinti, manau tai ilgas kelias samoningumo link, kuri tik nedaugelis deja pradeda.
Emilija
Ačiū už dar vieną puikų podcast’ą!
Pasiūlymas ateičiai – būtų puiku jei panagrinėtumėte panašius klausimus iš vyrų pusės ir galbūt su vyru seksologu ar specialistu. Jokių būdu nenuvertinu Lauros žinių, tieisog nori nenori gaunasi šioks toks pasidalinimas MES apie JUOS ir ką JIEMS daryti ir ko JIE bijo, nori, tikisi.
Puikiai išnagrinėti klausimai apie tai, kas yra seksualinis priekabiavimas, ko moteris tikisi arba kaip reaguoti kai moteris atstumia. Labai norėčiau išgirsti diskusiją iš kitos perspektyvos – apie tai labai retai kalbama, bet vyrams irgi tenka atsidurti nepatogiose situacijose dėl nepadoraus moterų elgesio. Tai, žinoma, yra maitinama visuomenės mito, kad vyras visada nori sekso su visomis, taigi jeigu jau nusprendžiu, kad aš jo noriu jis irgi privalo manęs norėti. Galbūt moterys dažnai neturi fizinės jėgos pranašumo, bet vyras atsidūręs tokioje situacijoje gali lygiai taip pat nežinoti ką daryti, kaip atsisakyti arba dar blogiau – kas bus jei atsisakysiu, o neduok Dieve ji įsižeis ir kaip tik apkaltins mane priekabiavimu. Kaip moterims prieiti prie vyrų, juos užkalbinti, nebijoti atstūmimo? Kas yra okei ir aktyvus dėmesio rodymas ir pasitikėjimas savimi, o ko daryti nederėtų? Kaip elgtis jei vyras po orgazmo apsiverkia? Kaip padėti vyrams komunikuoti savo emocijas, kadangi visuomenė taip sėkmingai jas nubukino, užgniaužė ir paslėpė?
Ačiū dar kartą už nerealią iniciatyvą, aukštos kokybės turinį ir gėdos metimą į šiukšlių dėžę. Jūsų labai labai reikėjo!
Ingrida
Ačiū už vis įdomesnius podcastus 🙂 bet žinokit, tie garso efektai… kaip pigioj radio stotyje. Gal daugiau taip nedarykit?
Beata Tiškevič
Gerai 😀 Nebedarysim!
Kristina
O man tai patinka tie garso efektai! 🙂
A.
Noriu labai padėkoti, kad tikrai atsižvegiate į pageidavimus komentaruose (kažkada minėjau, kad būtų įdomu išgirsti, šioje srityje išsilavinusio žmogaus, nuomonę apie one night stand’us)! Matosi, jog Jums nuoširdžiai rūpi išnagrinėti temą iš įvairių rakursų. Dar kartą Ačiū.
Beata Tiškevič
Kaip smagu, kad pastebite! <3
Vytas
Labai patiko pokalbis. Labai malonu girdėti tokį laisvą pokalbį ir pamatyti, kad yra moterų, kurios mus supranta.
Mane labai sujaudino pokalbio dalis apie tai, kad ir seksas ir artumas įmanomas ir kai draugelis jau nebemedinis. Mano žmona visiškai nenori jokio nevaginalinio ryšio, net petingo. Ji nepažįsta ir nenori pažinti savo kūno. Kol viskas veikia tai nieko tokio. Man realiai siaubas, kas laukia kai vienam iš mūsų atsiras koks nors diskomfortas kiek nors trukdantis vaginalinei sueičiai. Įtariu, kad tokie siaubai yra dalis vyriškos vidurio amžiaus krizės.
Simas
Džiugu, kad darot šitą reikalą, tikrai reikalingos temos, o ir turinio forma pagal tendencijas. Pritariu, kad papildomi garso efektai…Ne. Arba tada investuoti daugiau laiko ir dėmesio į tai.
Noriu pridėti porą minčių apie tai ką reiškia vyriškumas 21a.
Žinau, kad pokalbio metu to nepasakėt, bet noriu pabrėžti, kad tradicinės šeimos modeliai yra su mumis nuo gana senai ir jie neturėtų būti išbrokuojami. Įvairios hierarchinės struktūros yra atsikartojančios gyvūnų karalystėje ir dalykai tiesiog taip veikia. Žmogus irgi yra gyvūnas – ką mes esame linkę užmiršti 🙂 Ir pakankamai negrabus gyvūnas, tiesą sakant.
Tos klišės apie ašaras ir atskirus žaislus, suprantu, kad jos skamba baisiai, bet jos atspindi struktūrą, ant kurios yra pastatyta civilizacija. Be abejo, civilizacija evoliucionuoja ir kartu su tuo privalo evoliucionuoti mūsų klišės, kurias pasakojame vaikams. Ir dalykai tikrai sparčiai keičiasi, o viso to pasekmes galima pradėti įžiūrėti jau dabar. Galima daryti ir prognozes į ateitį, kas naudinga tam, jog dabar mėgintume išvengti blogiausių scenarijų.
Kur link spaudžiu. Apie moteris žinau nedaug. Ir viskas ką žinau yra iš vyriškos perspektyvos (o ar įmanoma kitaip?). Tačiau vyrai ir moterys turi fundamentalių skirtumų, kurių nedera ignoruoti.
Žiūrint į vaikus, nuo tam tikro amžiaus, jų žaidimai natūraliai išsiskiria ir tie žaidimai formuoja elgsenos modelius – tai kokie tie žmonės bus ateityje. Todėl sakydamas berniukui – neverk – imponuoji kertines vertybes, kaip atkaklumas ir sugebėjimas ištverti sunkumus. Parodydamas, kad jo poelgis yra neteisingas – imponuoji dorą ir sąžiningą elgseną toje ir panašiose situacijose.
O kaip kitaip jaunas žmogus supras asmeninės atsakomybės vertę, jei ne susimaudamas ir mokėdamas už tai skaudžią kainą?
Aš čia rašau gan abstrakčiai, nes pats dar neturiu vaikų, bet manau jog kalbu apie universalius principus. Žiūrint į vaikus, berniukus ir mergaites, jie patys atsirenka kurie žaislai ir žaidimais jiems ar joms yra įdomūs. Todėl iš viršaus ant jaunų žmonių nuleisti lygybę kaip taisyklę yra pavojinga. Nes tai gali ir greičiausiai išaugs į kraštutinius atvejus, kaip leidimas vaikui pačiam pasirinkti savo lytį (tikra praktika, beje) Kas, mano galva, yra labai negeras procesas. Tačiau žiūrint atgal į žmonijos istoriją – iš pirmo žvilgsnio „geri“ mėginimai kažką pagerinti visuomenėje, panaudojant tuo metu modernias idėjas – ne visada atsiliepia gerai.
Gal tai ką norėjau pasakyti – viskas tvarkoj, jei vyras paverks. Bet tai neišspręs jo problemų.
Greta 2
Nu jau nu jau, vaikas pats pasirenka su kuo jam žaisti? Vaikai lygūs tol, kol nepradeda suvokti savo paties skirtumų, o tuos skirtumus išryškina ir pabrėžia ne kas kita, o aplinka (plačiąja prasme).
https://www.youtube.com/watch?v=nWu44AqF0iI
Beje gyvūnai duodasi skersai išilgai ir su tos pačios lyties atstovais ir dar su kita rūšimi, panašu, kad vienas kitas dar ir lytį pasikeistų jei galėtų 😀
Kamilė
O kaip reaguoti kai tave atakuoja nepadoriu żvilgsniu? Kai liečia, gali atsitraukti, parodyti, pasakyti… o kai spokso viesoj erdvej (nepazistamas, o gal ir pazistamas) į krutine, uzpakali… noreciau tiesiog atspoksoti atgal, bet neramu, kad pagalvos, kad esu pati gaslune. Nors man visada tiesiog pikta, jei esu “valgoma” akimis. Taciau tada apsimetu, kad nematau, nors noretusi kazka daryti ir parodyti, kad, nu, atsiknistu.
Dalija
Man labai patiko tema apie žvilgsnį… Vieną kartą mačiau kaip į mane žiūrėjo gal kiek girtokas vyras, tai man buvo toks šokas (nors daugiau nieko nebuvo), kad net dabar negaliu pamiršti kaip mačiau jo akyse tą nurenginėjimą ir bijau pamatyti tai dar kartą…
Debesyla
Ačiū, buvo tikrai įdomu! 🙂
Tiesa į akis
Kalbu tiesiai iš vyrų pusės.
Tos kuriom šitas kamuoja, tai gal pabandykit nesirengt taip, kad atrodo stripake šokat? Pusnuogės išeina į miestą, viskas krenta, lenda ir po to verkia, kodėl čia į mane žiūri ir nurenginėja akim. Man atrodo kvaila ir naivu tikėtis, kad nežiūrės kai nori, kad žiūrėtu. Kaip sakoma, ant ko gaudai, tas ir kimba :).
Pingback: Vaiva Rykštaitė. Ką privalo tikra moteris? Nebegėda.lt
dede misa
kaip vyras su patirtimi didele galiu pasakyti kad pirmi lytiniai santykiai toki ir buvo kad naudojausi penio galybe bet susitikus su drasesnemis merginomis buvau ismokintas ir buciniu ir glamoniu ir t.t. manau kad moterys pacios is dalies kontroliuoja kaip kas vyksta…siuo metu gyvenant seimoje nekyla miciu sukti i kaire ar pan. net juokas ima is tu vyru kurie tai daro. juk visa esme leisti laika su mylimu zmogumi kartu ieskoti nauju potyriu gyvenime lovoje gaminant maista ar leidzziant laisvalaiki….beja tie ir tos kurios suka i kaire juos veza pats procesas slapstymasis naujas flirtas ir t.t.