Kokias kelnaites rinktis?

Apatinis trikotažas dažnai yra labiausiai nepastebimas drabužis, todėl turbūt daugelis iš mūsų niekada nesusimąstome, ką būtent dėvime po kelnėmis ar suknele. Jeigu ir įdedame kiek nors pastangų rinkdamiesi naujas kelnaites, labiausiai galvojame tik apie tai, kaip jos atrodo ir ar yra patogios. 

Tačiau ginekologai sutaria, kad mūsų pasirinkti apatiniai gali daryti teigiamą arba neigiamą poveikį lytinių organų būklei. Gal ir juokinga, bet yra kelios paprastos taisyklės, kuriomis vadovaudamiesi išsirinksite geras kelnaites ir išmoksite jas tinkamai prižiūrėti. Apie tai šiandien ir pakalbėsime.

Kokias kelnaites rinktis ir kaip jas prižiūrėti?

Rinkdamosi kelnaites turite pagalvoti apie kelis paprastus dalykus: medžiagą, iš kurios jos pagamintos, jų kirpimą ir dydį. Netinkamas pasirinkimas iš tikrųjų gali sukelti nemažai problemų. Pavyzdžiui, prastos medžiagos kelnaitės, dėl kurių daugiau prakaituojate, gali sukelti niežulį ir mielių infekciją. Pernelyg aptempti apatiniai drabužiai gali spausti, trinti ir padidinti bakterinės infekcijos riziką.

Kaip viso to išvengti? 

Rinkitės natūralias medžiagas, pavyzdžiui, medvilnę.

Medvilnė yra geriausias audinys renkantis kelnaites. Vulva yra labai jautri kūno vieta, tad su ja reikia elgtis švelniai. O pats paprasčiausias, švelniausias audinys yra būtent medvilnė. Ji pralaidi orui ir sugeria skysčius, todėl padės išvengti mielių infekcijų. 

Kitos geros natūralios medžiagos yra kanapės, bambukas ir linas. Grynas poliesteris tikriausiai yra blogiausias apatinių drabužių audinys. Su visa pagarba nėriniuotoms ir šilkinėms kelnaitėms, jos taip gerai nesugeria skysčių, tad gali sukelti dirginimą. Poliesteris ir kiti sintetiniai audiniai gali padaryti tą patį. 

Tad jei jūsų oda jautri arba jūsų vulva nuolat sudirgsta, venkite kelnaičių, pagamintų iš nailono, acetato ar kito dirbtinio pluošto, nes jos prastai praleidžia orą ir gali kaupti drėgmę. Tačiau jei vis dėlto renkatės nėriniuotą apatinį trikotažą, ieškokite medvilninio tarpkojo.

Be to, apatiniai neturėtų būti labai aptempti. Tokių kelnaičių dėvėjimas nėra pats sveikiausias pasirinkimas vulvai, nes didina kūno šilumą bei drėgmę.

Rinkitės odai jautrų skalbiklį.

Skalbiant kelnaites nerekomenduojama naudoti audinių minkštiklių arba skalbiklių su fermentais, vadinamųjų biologinių skalbiklių. Kai kurių skalbiklių sudėtyje esančios cheminės medžiagos gali dirginti makštį arba odą aplink ją. Vietoj to ieškokite skalbiklių, skirtų jautriai odai.

Nesvarbu, ar skalbsite rankomis, ar skalbimo mašinoje švelniu ciklu, skalbimas šiltu vandeniu ir džiovinimas mažuoju ciklu padės sunaikinti bakterijas nesugadinant audinio.

Stenkitės apatinius keisti kiekvieną dieną (arba dažniau).

Taisyklė, kuri daugelio tikrai nenustebins, tačiau svarbu ją priminti. 

Kai kurie gydytojai sako, kad galima „išsisukti“ dėvint vieną porą apatinių dvi dienas iš eilės, bet tik tuo atveju, kai nėra daug išskyrų ar prakaito. Tačiau jei dėl susikaupusių makšties išskyrų pradedate jausti diskomfortą, turėtumėte jas keisti netgi dažniau nei kartą per dieną.

Ginekologai pastebi, kad daugelį pacienčių vargina išskyrų drėgmė, todėl jos nuolat dėvi kelnaičių įklotus. Taip elgtis nepatartina, nes dėl įklotų jausite trintį, oda gali sudirgti. Šią problemą išspręs medvilniniai apatiniai su pamušalu arba apatinių kelnaičių keitimas dažniau nei kartą per dieną. 

Skirtingai nei, pavyzdžiui, džinsų, apatinių drabužių nereikėtų dėvėti pakartotinai vien tam, kad sutaupytumėte skalbimą.

Specialios kelnaitės per mėnesines.

Higieniniai įklotai gali kaip reikiant sudirginti vulvą, o ką jau kalbėti apie tai, kokią gerą terpę jie sukuria bakterijoms. Kaip to išvengti? Mėnesinių dienomis naudokite tam skirtas kelnaites!

Menstruacinės kelnaitės sukurtos taip, kad atrodytų ir atstotų įprastus apatinius. Jos dar ir apsaugo nuo pratekėjimo ir kvapo. Daugeliui moterų sunku patikėti, kad kelnaitės gali apsaugoti nuo pratekėjimo mėnesinių dienomis, tačiau tai visai nesunku paaiškinti.

„Nebegėdos“ parduotuvėje turime „AllMatters“ menstruacines kelnaites, kurios pasiūtos iš keturių sluoksnių, todėl sugeria maždaug tiek, kiek 1–2 tamponai. Sluoksniai yra skirtingi – viskozė puikiai sugeria ir išlaiko sausumo pojūtį, poliesteris yra atsparus vandeniui, tad apsaugo nuo pratekėjimo. Merino vilna sudaro vidinį sluoksnį, kuris yra antibakterinis ir bekvapis. 

Tokias kelnaites galima naudoti vietoj įklotų, tamponų ar menstruacinių taurelių arba kartu dėl papildomos apsaugos, jeigu mėnesinės gausesnės. Daugiau informacijos apie šias kelnaites rasi mūsų parduotuvėje.

Miegokite be kelnaičių.

Daug diskutuojama apie tai, kas geriau: ar miegoti su apatiniais, ar be jų. Toms, kurių makštis sveika, tinka bet kuris variantas. Toms, kurios nuolat susiduria su mielių infekcijomis, miegoti be kelnaičių gali būti labai naudinga. Be medžiaginio barjero vulva per naktį gali kvėpuoti, todėl nesikaupia drėgmė bei nesusidaro terpė bakterijoms veistis.

Nepamirškite tinkamo kelnaičių dydžio.

Apsaugoti nuo diskomforto ir dirginimo gali padėti apatinių drabužių kirpimas ir tai, kaip jie priglunda prie kūno. Pavyzdžiui, dėvint per ankštus, itin aptemptus apatinius, gali būti jaučiama trintis ir atsirasti įaugusių plaukelių, nuospaudų, mikroįpjovimų ar mikrotraumų bei kitų problemų. Įsitikinkite, kad kelnaitės neerzina odos dėl gana populiarių elastinių juostelių.

O kaip dėl stringų – ar tikrai jie tokie blogi?

Jau kurį laiką diskutuojama apie stringus ir jų poveikį vaginos sveikatai. Yra daug manančių, kad jų dėvėjimas yra tiesus kelias įvairių infekcijų link. Tačiau iš tiesų viskas priklauso nuo labai paprasto dalyko – to, kaip jūs dėvite savo apatinius.

Visų pirma, kaip ir bet kurias kitas kelnaites, jas reikia keisti kasdien ir tinkamai plauti. Visų antra, geriausia rinktis stringus, kurių tarpkojis yra pagamintas iš natūralios medžiagos, pavyzdžiui medvilnės arba bambuko. Nėriniuoti stringai tinkami dėvėti trumpam, pavyzdžiui, miegamajame.

Tačiau ginekologai vis tiek pabrėžia, kad įprastos apatinės kelnaitės yra geresnis pasirinkimas sveikatai už stringus. Ypač jei šiuo metu sergate makšties infekcija, esate linkusi į pienligę ar bakterinę vaginozę, esate nėščia.

Daug spėlionių girdime ir apie tai, kad stringai gali sukelti šlapimo takų infekcijas. Kol kas jokie tyrimai to nepatvirtina. Tačiau turėkite omenyje, kad kaip ir šluostymasis iš nugaros į priekį didina šlapimo takų infekcijos riziką, taip ir judant į priekį slenkantys stringai gali pernešti bakterijų.

Pabaigai norime priminti, kad visos šios iš pažiūros juokingos kelnaičių taisyklės gali turėti įtakos jūsų makšties sveikatai, tad apatinį trikotažą rinkitės atsakingai, investuokite į kokybę ir nepamirškite higienos. Kartais toks rutininis veiksmas – dažnesnis kelnaičių keitimas – gali stipriai pakeisti jūsų savijautą į gerąją pusę.

kokias kelnaites rinktisTaip pat skaityk: Makšties kvapas: viskas, ką reikia žinoti

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.