Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje per 1-2 d.d. Kilo klausimų? Susisiek: pardavimai@nebegeda.lt

Ar galima mylėtis per mėnesines?

Iliustracijos: Teklė Ūla

Ar galima mylėtis per mėnesines? Ar užsiimdama seksu kraujavimo dienomis galiu nesisaugoti? Šie klausimai mus vis pasiveja sekėjų lūpomis. Jeigu reikėtų atsakyti trumpai drūtai – tai taip, per mėnesines mylėtis galite ir tam tikrais atvejais tai netgi rekomenduotina. Tačiau yra keli svarbūs dalykai, į kuriuos svarbu atkreipti savo dėmesį. Štai jie.

SEKSO PER MĖNESINES PLIUSAI

Mergaičių ir moterų akademijos gydytojos akušerės ginekologės įvardija, kad lytiniai santykiai per mėnesines gali sumažinti menstruacinį kraujavimą, pagerinti nuotaiką, taip pat dėl gausesnių išskyrų lubrikacija bus geresnė. Orgazmo metu gimdos raumuo susitraukia, o taip greičiau išstumiamas gimdos turinys, todėl kraujavimo kiekis ar trukmė gali net sumažėti. Ir tai dar ne viskas!

Anot specialisčių, lytinių santykių metu pagerėja kraujotaka dubenyje, o patiriant orgazmą išsiskiria endorfinai, kurie sukelia teigiamas emocijas, todėl gali sumažėti pilvo apatinės dalies maudimas, na, o jeigu vargina stiprūs menstruaciniai skausmai ir apie santykius negalit nė pagalvot, tuomet versti savęs tikrai nereikia.

PAVOJUS: INFEKCIJOS

Tačiau, kad ir kaip šauniai viskas beskambėtų, yra ir pavojų mylintis per mėnesines. Vienas iš jų – padidėjusi infekcijų patekimo rizika. Menstruacijų metu gimdos kaklelis yra kiek praviras, dėl to turime būti budrios: galime užsikrėsti ir turime saugotis ne tik moters lytinių organų ar lytiškai plintančių infekcijų, bet ir kraujo keliu plintančių (tokių kaip ŽIV, hepatitas C). Tad nepamirškite naudoti prezervatyvų.

AR ĮMANOMA PASTOTI MENSTRUACIJŲ METU?

Taip, nes spermatozoidai, patekę į moters kūną, išlieka gyvybingi 5 dienas, tad, priklausomai nuo dienos, kada įvyko lytinis aktas ir nuo to, kada bus ovuliacija, pastoti įmanoma. Tad vėlgi primename, jeigu nenorite pastoti, prezervatyvai pravers.

NENORITE IŠTEPTI PATALYNĖS? ĮMANOMA

Menstruacinė taurelė „Ziggy Cup“ yra sukurta seksui per mėnesines. Naudodamos ją, galėsite būti visiškai tikros, kad jūsų balta patalynė liks vis dar balta be kraujo dėmių, taip pat jūsų partneris savo varpa tikrai nejaus taurelės, nes ji pagaminta iš itin plono medicininio silikono. Ją savo viduje galite laikyti iki 12 valandų ir ji sulaiko net labai gausias mėnesines:

IR DAR:

Labai rekomenduojame naudoti kalendorių savo menstruacijų ciklui stebėti. Yra specialiai tam skirtų programėlių, pavyzdžiui, „Flo“ arba „Clue“ (jas galima rasti tiek Apple Store, tiek Google Play parduotuvėse). Naudodamos ciklo stebėjimo programėles suprasite, kiek dienų apytiksliai trunka jūsų ciklas, kiek iš jų – kraujuojate, kada vyksta ovuliacija, PMS, o kada jau reikia pradėti virinti menstruacinę taurelę (paaiškiname: rekomenduojama menstruacines taureles tarp ciklų dezinfekuoti laikant verdančiam vandeny 6-8 minutes.)

Nebegėda.lt- viskas apie kūną, seksą ir santykius.

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.