Skyrybos: tragedija ar galimybė?

Mes mokomės kaip daugiau uždirbti, laimėti, būti sėkmingu.. ir šnekėti apie tai kaip susitaikyti su pralaimėjimu – po truputį pradedam, bet santykiai – vis dar turi būti amžini. Mes vis dar plojame už „penkiolika metų kartu“, ir liūdime dėl „išsiskyrė po dešimties“. Bet ar amžini santykiai = sėkmingi? Išlikti kartu dažnai yra „naudinga“ dėl amžiaus, patogumų, įpročių ir tūkstančių bendrų dalykų, todėl skyrybos kartais veikiau reiškia drąsą ir brandą, nei pasidavimą. Nepaisant to, apie santykius mes norime mokytis iš ilgaamžių partnerių, ne iš Gwyneth Paltrow ir Chris Martin ar Bruce Willis ir Demi Moore. Bet ar mūsų noras išlikti kartu kartais mūsų neįkalina nelaimingoje partnerystėje?

Daugeliui mūsų gyvenimas nebėra “išlikimas”, dėl apatinių Maslow piramidės laiptelių nesiplėšome. Mūsų kasdieniai iššūkiai tapo laimė, pilnatvė ir savirealizacija. Kaip lengva išlaikyti amžinus įžadus, kai iš tikrųjų tavęs jie nebepapildo? Kiek reikia dirbti su savimi ir savo partneriu, o kada jau nieko nebegalima padaryti? Kaip reikia pastebėti, kad metas skirtis?

Vieną naktį sugalvojau, kad reikia diskusijos, kurios tema būtų: “Kaip išsiskirti?”. Pokalbį įrašėme jau prieš keletą mėnesių, jis pasirodo tik dabar, bet ne mažiau svarbus ir įdomus. Tikiuosi mūsų pokalbis jums padės išjudinti šiek tiek įsisenėjusius standartus, mokytis atpažinti, kada reikia skirtis ir kaip būnant santykiuose nepamesti savęs.

Epizodo vedėja: Aurelija Krikščiūnaitė
Epizodo pašnekovai: Rasa Jusionytė ir Tomas Čelkys
Garso režisierė: Kata Bitowt
Muzikos autorius: Martynas Gailius
Iliustracijos autorė: Rugilė Merkevičiūtė

Jums taip pat bus įdomu: Kaip santykiuose nepamesti savęs?

Komentarai (9)

  • Partneryste

    Puikiai, puikiai, ačiū!:)
    Bet norisi pabrėžti, kad pažvelgimas tik iš skyrybų aspekto. Nebūtinai, kai manome, kad norime skirtis, nes nesijaučiu laiminga ir tt. Santykiuose esmė :)atkurus ryšį su savimi, gali paaiškėti jog visa ko norejau iš partnerio, ko man truko ir atrodė santykiai ‘subinėj’, nelaiminga reikia skirtis ir tt., dingsta įtampa ir atsiranda ta laimė:) dažnai savo vidinius poreikius išprojektuojame į artimiausius, nesąmoningai. Kad vizualizuoti partnerį su kuriuo laiminga, kaip minėjo Aušra, tai lyg vėl nusiima atsakomybė nuo savęs ant kito, kažkas kitas darys laimingu:))

    reply
  • Partneryste

    Ką turiu omenyje, Kad nebuvo išskirta, jog visuose santykiuose įvairiuose etapuose gali būti iššūkių ir it’s fine jei būna ir etapas, kai atrodo nori skirtis, augimui metas gal, ryšio atkūrimui, nebūtinai, tai jau paskutinioji kartu ir nebėra prasmės kažko keistis, stengtis, šiti santykiai jau visam žlugę.
    Dažnai po tokių patyrimų ir gimsta dar stipresnė partnerystė, vidinis augimas, nauji suvokimai.
    Ir kad daugiau mažiau mes dauguma esame toksiški ilgalaikiuose santykiuose, todėl abi pusės auga ir mokosi santykiuose, niekas to nemokė ir pavyzdžių kitokių nematę.
    Visiems gero klausimo!

    reply
  • Roberta

    Aurelija, nuostabus tavo balsas ir įdomi tema.
    Rasos pasidalijimas ir pastebėjimai ištaškantys, labai labai palietė ir privertė susimąstyti. Ačiū!

    reply
  • KittyPryde

    Šitas podcastas yra visiška tiesa, kai esi tas, kuris galiausiai inicijuoja skyrybas. Priežasčių, kodėl nedrįstame žengti “sorry, noriu skirtis” žingsnio gali būti daugybė ir jo, sutinku, kad reikia tokio paskatinimo. Jeigu yra blogai, jeigu kalbantis išspręsti problemų neina, reikia skirtis.
    Bet kai esi kitoje pusėje – to žmogaus, kuriam viskas tuose santykiuose buvo zjbys – istorija visai kitokia… Gyveni po saule be menkiausio debesėlio ir staiga saulę kažkas ima ir tiesiog išjungia. Kaip ir negali pykti, jei kitas žmogus išėjo, nes jam buvo blogai. Bet iš bejėgiškumo jausmo ir totalaus gedulo – pojūtis absoliučiai toks pat, galiu palyginti – nepadeda tai išsikapstyti…

    reply

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.