Myliu žmogų, bet nenoriu sekso su juo

„Mūsų su mylimuoju santykiai labai sėkmingi, myliu jį, tačiau yra viena bėda – nenoriu mylėtis. Kodėl taip yra? Ką daryti?“ – tokią žinutę visai neseniai gavome iš vienos begėdės.

Sekėjos pasidalyta situacija yra daug dažnesnė, nei galėjome įsivaizduoti, – šiuo klausimu internete diskutuoja daugybė žmonių. Priežasčių, kodėl partneris (-ė) nenori mylėtis, yra įvairių – tai gali priklausyti nuo jūsų ankstesnės patirties, emocinės būklės, įvairių baimių, netgi sveikatos.

Kodėl nenorime mylėtis? Ką daryti tokioje situacijoje? Pabandykime atsakyti į šiuos klausimus.

Kodėl nenorime mylėtis?

Tai, kad nenorime su mylėtis, ne visada reiškia, kad partneris (-ė) mūsų netraukia ar jį (ją) mažiau mylime. Dažniausiai sumažėjęs libido yra pagrindinė nenoro mylėtis priežastis. Kodėl sumažėja lytinis potraukis? Panagrinėkime keletą atsakymų į šį klausimą.

Kontraceptinės tabletės

Lytinis potraukis gali sumažėti pradėjus vartoti arba pakeitus kontraceptines tabletes. Reakcija į kontraceptinių tablečių sudėtyje esančius hormonus gali būti skirtinga – vieni vartotojai nepajus jokio hormonų poveikio, kitų vartotojų lytinis potraukis smarkiai sumažės.

Jei pastebėjote, kad jūsų lytinis potraukis sumažėjo iškart pradėjus vartoti naujus hormoninius kontracepcijos preparatus, pasitarkite su gydytoju. XXI amžiuje galima lengvai reguliuoti šį sutrikimą, parinkus tinkamas kontraceptines tabletes.

Tiesa, nustojus vartoti kontraceptines tabletes, hormonų pusiausvyra taip pat gali sutrikti, dėl to gali pakisti ir noras mylėtis.

Stresas

Stresas skatina streso hormonų, tokių kaip kortizolis ir adrenalinas, išsiskyrimą. Padidėjusi hormonų koncentracija gali sukelti organizmo hormonų pusiausvyros pokyčius, įskaitant lytinių hormonų, tokių kaip testosteronas ir estrogenas, sumažėjimą. Šie hormonų svyravimai gali prisidėti prie seksualinio potraukio sumažėjimo.

Taip pat dėl lėtinio streso galite justi šiuos fizinius simptomus: nuovargį, raumenų įtampą ir galvos skausmą. Dėl to galite jaustis fiziškai išsekę ir mažiau domėtis seksualine veikla.

Seksas tapo nuobodus

Seksualinis nuobodulys gana dažnas reiškinys, ypač jei jūsų santykiai ilgalaikiai. Kartais, net jei romantiniais santykiais esate patenkinti, seksas tampa rutininis, nuspėjamas, nekelia pirminio jaudulio, kurį jautėte santykių pradžioje.

Laimė, nuobodulį sekse galima gana nesunkiai įveikti. Išbandykite naują sekso pozą, į miegamojo žaidimus įtraukite sekso žaislą, išsiaiškinkite vienas kito fantazijas ir pabandykite jas įgyvendinti. Daugiau apie tai, ką daryti, kai seksualiniai santykiai tampa nuobodūs, rašėme ČIA.

Ką daryti, jeigu nenori mylėtis su partneriu (-e)?

Jeigu mylite partnerį (-ę), bet nenorite su juo mylėtis, labai svarbu atvirai ir nuoširdžiai paaiškinti apie savo jausmus ir nusibrėžti ribas. Štai keletas veiksmų, kurių galite imtis:

  1. Prieš aptardami tai su antrąja puse, skirkite šiek tiek laiko apmąstyti savo jausmus ir priežastis, kodėl nenorite mylėtis. Įsivardiję emocijas ir motyvus, lengviau galėsite paaiškinti, kodėl seksas jus mažiau domina ar visai nebedomina.
  2. Pokalbis turi vykti jaukioje, saugioje aplinkoje. Nesistenkite apie tai kalbėti įsikarščiavę ar ginčydamiesi.
  3. Būkite visiškai atviri tiek sau, tiek jam (jai): sąžiningai pasisakykite, kaip jaučiatės, ir būkite dėmesingi partnerio (-ės) jausmams. Leiskite jam (jai) suprasti, kad mylite jį (ją) ir rūpinatės juo (ja), bet šiuo metu nesate pasiruošę seksualiniam intymumui. 
  4. Skatinkite atvirą bendravimą: pakvieskite partnerį (-ę) pasidalyti mintimis ir jausmais apie tai, ką išgirdo. Būkite pasirengę įsiklausyti į jo (jos) požiūrį.
  5. Aiškiai apibrėžkite fizinio intymumo ribas. Leiskite partneriui (-ei) sužinoti, kas jums patinka, o kas ne. Šių ribų nustatymas yra labai svarbus, kad abu jaustumėtės gerbiami ir suprasti.
  6. Būkite kantrūs ir supratingi – pokalbis šia tema gali būti abiem sudėtingas. Ramiai reaguokite į partnerio (-ės) reakcijas ir emocijas ir skirkite jam (jai) laiko, reikalingo jūsų jausmams ir sprendimams suprasti.
  7. Ieškokite kompromiso – galbūt rasite jums abiem tinkamą išeitį. Galbūt šiuo etapu pasirinksite alternatyvų būdą, kaip išreikšti meilę ir intymumą, nesimylėdami. Artumui didinti sukūrėme nemokamą programą: net 12 savaičių gausite laiškus su įvairiomis, mokslu pagrįstomis praktikomis poroms. Jos padės suartėti tiek emociškai, tiek fiziškai. Užsiregistruoti galima ČIA.
  8. Gerbkite partnerio (-ės) jausmus: nors svarbu papasakoti apie savo jausmus ir ribas, taip pat svarbu gerbti ir jo (jos) jausmus bei sprendimus. Priimkite, jei jūsų antrajai pusei gali prireikti laiko pagalvoti, ar jis (ji) gali su jumis būti, nereikalaudamas (-a) sekso.
  9. Jei pokalbis tampa pernelyg sudėtingas, apsvarstykite galimybę kreiptis pagalbos į santykių konsultantą ar terapeutą. Specialistai patars ir padės jums sprendžiant šią problemą.

Nepamirškite, kad visiškai normalu nusibrėžti ribas ir susitarti dėl fizinio intymumo taisyklių. Sveiki santykiai turėtų būti grindžiami abipuse pagarba, pasitikėjimu ir supratimu. Tylėjimas ir mylėjimasis tada, kada nenorite, tik pakenks santykiams. Atvirai ir nuoširdžiai bendraudami su partneriu (-e), išspręsite ne tik šią problemą, bet ir daugelį kitų. Svarbiausia – kalbėtis.

Myliu žmogų, bet nenoriu sekso su juoTaip pat skaityk: Santykiai – kada laikas pasitraukti?

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.