Masturbacija gali būti žalinga: ar tai tiesa?

Kam vaikystėje neteko girdėti pamokymų, kad masturbuotis yra labai blogai? Kad tiems, kurie „nepadoriai“ save liečia, želia delnai, tokius žmones dažnai beria spuogais ir, žinoma, – kur dar rizika apakti. Šie „nekalti“ pamokymai suaugus peraugo į naujus mitus – kad dėl masturbacijos gali atsirasti erekcijos sutrikimų ar net pakenkti vaisingumui.

Viskas, ką išvardijome aukščiau, yra vienas didelis mitas – tikimės, kad visi puikiai tai žino. Tačiau ar kada nors iš tikrųjų susimąstėte, ar masturbacija gali būti žalinga? Kad pasimasturbavus ir neapžels delnų, tačiau šis įprotis gali pakenkti mūsų lytinei, emocinei sveikatai? Jeigu susimąstėte – šis tekstas skirtas būtent jums.

Tad ar masturbacija gali būti žalinga?

Iš karto norime atsakyti tiesiai – ne. Netgi atvirkščiai, masturbacija yra pati saugiausia sekso forma, kadangi nėra galimybės pastoti arba užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis. 

Kodėl masturbuotis yra naudinga?

Yra net keletas skirtingų aspektų, kaip masturbacija gali pagerinti mūsų kasdienybę:

  1. Masturbacija padeda sumažinti stresą ir pagerinti nuotaiką. Kaip ir kitų seksualinės veiklos formų metu, masturbuojantis išsiskiria endorfinai. Endorfinai yra neurotransmiteriai, kurie veikia kaip natūralūs nuotaikos „gerintojai“ ir gali padėti sumažinti streso ir nerimo jausmą.
  2. Kai kuriems asmenims masturbacija gali pagerinti miego kokybę. Prie to prisideda atslūgusi įtampa ir fiziologiniai pokyčiai, atsirandantys seksualinio susijaudinimo metu.
  3. Masturbacija yra sveikas būdas sumažinti seksualinę įtampą ir patenkinti seksualinius troškimus saugiai. Kai kuriems žmonėms nepatenkinti seksualiniai poreikiai gali sukelti stresą, o masturbacija gali išlaisvinti tuos jausmus saugioje, neįpareigojančioje aplinkoje tada, kada to norisi.
  4. Savęs lietimas gali padėti geriau pažinti savo kūną, sužinoti, kas jam patinka, o tos žinios tikrai prisideda prie seksualinio gyvenimo kokybės gerinimo.
  5. Vienas tyrimas parodė, kad vyrai, kurie dažnai ejakuliuoja, gali turėti mažesnę riziką susirgti prostatos vėžiu. Taip pat manoma, kad dažna ejakuliacija gali sustabdyti vėžį sukeliančių medžiagų kaupimąsi prostatos liaukoje.
  6. Įrodyta, kad moterų masturbacija yra ypač naudinga. Moterys, kurios masturbuojasi, dažniau patiria orgazmą besimylėdama su partneriais. Moterų masturbacija taip pat gali padėti palengvinti menstruacijų skausmą, sumažinti makšties sausumą ir sušvelninti skausmą lytinių santykių metu.

Ir tai tik maža dalis naudų, kuriomis mus apdovanoja masturbacija. Daugiau pliusų gali rasti šiame tekste: „Masturbacija – 10 priežasčių ja pasimėgauti šiandien vakare“.

Išimtys – ar įmanoma masturbuotis per daug?

Rašant šį tekstą, kilo vienas svarbus klausimas – o kada masturbacijos yra per daug? Kaip žinoti, kiek kartų ar kaip dažnai yra normalu, o kada – žalinga?

Konkretaus skaičius nėra: kai kurie žmonės masturbuojasi dažnai – kiekvieną dieną ar net daugiau nei kartą per dieną. Kiti masturbuojasi kartą per savaitę, kartą per kelias savaites arba retkarčiais. Treti apskritai nesimasturbuoja, ir jiems taip yra gerai. Visi šie išvardyti variantai yra visiškai normalūs.

Kada reikia susirūpinti? Kai masturbacija pradeda trukdyti darbui, pareigoms ar socialiniam gyvenimui. Jei nuolat tik ir galvojate apie masturbaciją arba vietoj susitikimo su draugais pasiliekate namuose, nes norite visą vakarą skirti masturbacijai. Jeigu susiduriate su panašiomis situacijomis, tada verta susirūpinti.

Nepamirškime – kai kuriose religijose masturbacija laikoma nuodėme. Taip pat yra daug visuomenės stigmų, susijusių su masturbacija: kai kurie žmonės mano, kad moterys neturėtų masturbuotis arba kad masturbacija yra amoralu. Tad visai nenuostabu, kad jeigu visu tuo tikėsite ir toliau masturbuositės, vėliau galite jausti kaltę, nerimą, gėdą ar savigraužą. Primename – moksliniu požiūriu masturbacija tikrai nėra laikoma amoralia ar bloga. 

Ir galiausiai, svarbu paminėti kelis nemalonius dalykus, su kuriais galite susidurti, masturbuodamiesi, jei nesilaikysite higienos ar saiko:

  • Bakterinės infekcijos rizika, įskaitant šlapimo takų infekciją – ši grėsmė kyla, jeigu nesilaikote tinkamos higienos, neplaunate rankų arba nedezinfekuojate sekso žaislų.
  • Galite sudirginti odą, jei masturbuojatės per dažnai arba per grubiai.
  • Gali atsirasti varpos edema (patinimas), jei masturbuojatės per dažnai.

Tačiau kalbant apskritai, masturbacija yra naudinga, o ne žalinga – tai natūralus būdas žmonėms tyrinėti savo kūną, patirti malonumą ir įgyvendinti seksualinius troškimus. Tad drąsiai tyrinėkite save ir mėgaukitės pojūčiais, kuriuos atneša šie smagūs žaidimai.

Masturbacija gali būti žalingaTaip pat skaityk: Kaip įgyti drąsos lovoje?

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.