Kaip savo kūno priėmimas pakeis tavo seksualinį gyvenimą
Nuotrauka: Unsplash.com
Santykis su savo kūnu yra sudėtingas ir daugialypis. Tai turi įtakos tam, kaip mes rengiamės, kokias veiklas renkamės, kaip bendraujame ir panašiai. Neišvengiamai tai paveikia ir mūsų seksualinį gyvenimą. Įsivaizduok, ką reikštų sekso metu nutolti nuo savo kūno įvaizdžio ir pojūčiais mėgautis taip, kaip tau norisi, atsipalaiduoti bei laisvai išreikšti save. Jei tau jau pavyko tai pasiekti – puiku. Jei ne – kviečiu pradėti šią kelionę.
Kuklios ir savikritiškos mergaitės
„Medijos nuolat objektyvizuoja moterų ar vyrų kūno vaizdinį, taip pat nesveikas kūno formas ir svorį pateikia kaip normalias. Žinoma, kai kurios įmonės atsisako šio vaizdavimo, tačiau didžioji dalis žiniasklaidos mados ir sveikatos tema vis dar palaiko lieknus idealus ir daro reikšmingą įtaką kūno vaizdo suvokimui. Tyrimai rodo, kad moterys ir vyrai, kurie nelygina savęs su modeliais žiniasklaidoje, turi geresnę nuomonę apie savo kūną ir lengviau jį priima“, – sako psichoterapeutė dr. Judy Scheel.
Nėra žmogaus, kuris nebūtų pajutęs dietų pramonės, įprastų grožio standartų ar budrios kuklių įsitikinimų sistemos akies padarinių – užtikrina sekso edukologė Laura Delarato. Daug žmonių, o ypač moterų, apskritai užaugo mokomi, kad kuklumas, drovumas ir savikritika yra labai svarbios ir naudingos vertybės. Visgi turiu paprieštarauti – dažnai šios savybės atneša daugiau žalos nei naudos. Emily Nagoski knygoje „Taip, kaip tau norisi“ pastebi, kad „savikritika yra invazinė piktžolė jūsų sode, tačiau daugelis mūsų buvo išmokytos su ja elgtis kaip su vertingiausia gėle, net jei ji nustelbia vietinius seksualumo daigus. Užuot skatinusi tobulėti, savikritika mus sargdina <…>“.
Savikritika tiesiogiai susijusi su depresija. O ar depresija pagerina jūsų seksualinį gyvenimą? Tikrai ne.
Kūno įvaizdis ir seksualumas
Viename tyrime nustatyta, kad nepasitenkinimas savo kūnu, pojūtis, kad kiti vertina tavo kūną neigiamai bei neigiamos mintys ir jausmai apie savo kūną sekso metu prognozuoja susijaudinimo bei aistros sumažėjimą ir menkesnę orgazmų tikimybę. „2012 m. atliktoje penkiasdešimt septynių tyrimų, apimančių du dešimtmečius, apžvalgoje išryškėjo svarbios sąsajos tarp kūno įvaizdžio ir kone visų seksualinio elgesio aspektų: susijaudinimo, geismo, orgazmo, sekso dažnumo, partnerių skaičiaus, pasitikėjimo savimi ir įsitikinimo, kad jūsų seksualiniai poreikiai ir norai svarbūs, alkoholio ir kitų psichoaktyvių medžiagų vartojimo sekso metu, nesaugaus sekso ir daugybės kitų. <…>
Ryškios bendros tendencijos: moterims, kurios prasčiau vertina savo kūną, seksas neteikia didelio malonumo, jos labiau linkusios į nesaugų seksą, dažniau susiduria su nepageidaujamais padariniais ir patiria daugiau skausmo lytinių santykių metu“, – pasakoja Emily Nagoski knygoje „Taip, kaip tau norisi“.
Trumpai tariant, tai „sumauna mūsų orgazmus, neleidžia patirti malonumo, slopina geismą ir seksualinį pasitenkinimą.
Pasak E. Nagoski, negalime suvokti moterų seksualinio pasitenkinimo nesiejant to su pasitenkinimu savo kūnu. Taigi, kad galėtume džiaugtis savo seksualiniu gyvenimu, turime nustoti nuolat tiek sekso metu, tiek kasdien jį kritikuoti ir peikti. Bet kaip?
Nuo ko pradėti?
Kūno suvokimas ir mūsų poreikiai
Kai jaučiame intymų ryšį su savimi, žymiai lengviau išreiškiame tai, ko mūsų kūnas trokšta ir ko jam nereikia, partneriams, kurie nori suteikti malonumą, gydytojams, norintiems padėti spręsti problemas, žmonėms, peržengiantiems mūsų asmenines ribas. Kai atskleidžiame savo kūną sau, esame intymūs su savimi, išmokstame priimti tai, kaip mūsų kūnas atrodo, imame geriau ir giliau suvokti, ką kūnas bando mums pasakyti.
Padidink intymumą ir jausmingumą:
Pasak sekso edukologės Lauros Delarato, kai oda liečiasi prie odos, kūne išsiskiria oksitocinas, taip pat vadinamas meilės hormonu. Žinoma, odos kontaktas dažniausiai siejamas su kitais žmonėmis, bet taip pat gali suveikti ir būnant vienumoje. Nors mes kasdien liečiame savo kūną, kad jį prižiūrėtume, itin malonu glostyti odą ne pragmatiškais tikslais. Taip ne tik atrasi gilesnį ryšį su savo fiziniu kūnu, bet smegenys ims šią patirtį vertinti kaip gerą ir pelnytą – tokią mintį daug lengviau internalizuoti.
Skirk laiko intymiam buvimui su savimi
Parodyti savo kūnui meilę galima įvairiais būdais. Išmyluok savo klitorį prisilietimais ir atskleisk sau, kokius neapsakomus malonumus gali patirti tavo nuostabus kūnas. Kokius iš kojų verčiančius pojūčius jis tau suteikia. Būk dėkinga jam už tai. Saldžius malonumus pasiekti padės prabangus klitorinis masažuoklis „SATISFYER LUXURY HAUTE COUTURE“. Tai – švelnus vakuuminis vibratorius su itin dideliu pulsacijų ir vibracijų pasirinkimu. Jis neabejotinai pasieks ir giliausius klitorio taškus.
Pratinkis būti nuogas (-a):
L. Delarato pataria imtis šių veiklų:
- Leisk kūnui pačiam nudžiūti išėjus iš dušo.
- Miegok nuogas (-a).
- Kalbėk telefonu namie, kol esi nuogas (-a).
- Pratampyk raumenis nuogas (-a).
- Užsiimk kažkokia veikla nuogas (-a) su savimi ar savo partneriu (-e).
- Piešk ir fotografuok savo nuogą kūną.
- Visą dieną praleisk būdamas (-a) namuose nuogas (-a).
- Susirask nuogą draugą (-ę), meilužį (-ę) arba griebk partnerį (-ę) ir važiuokite į tokią vietą, kur galite laiką leisti nuogi (-os). Žinoma, dabartinė situacija riboja mūsų galimybes keliauti, tačiau gyvenimą galima paįvairinti savaitgaliu sodyboje ar kaime.
Leisk partneriui (-ei) tave masažuoti
Rūpestingas partnerio (-ės) masažas padės ne tik atpalaiduoti įsitempusį kūną ir išvalyti susikaupusias mintis. Šildantis „WARMING MASSAGE OIL“ efektas sužadins aistrą karštais prisilietimais. O kada geresnis laikas mėgautis aistringu seksu, jei ne atpalaidavus kūną ir mintis ir prisipildžius geros energijos?
Praktikuok sąmoningumą
„Sąmoningumas yra nesmerkianti būtis, – sako sekso terapeutė Laurie J. Watson. – Kasdien po kelias minutes praktikuodamas (-a) buvimą čia ir dabar, sek visas galvoje kylančias mintis nepriimdamas (-a) jų kaip tiesos. Nevertink jų ir neplėtok, tiesiog leisk joms pabūti galvoje, žvelk į jas su smalsumu. Kai imame kvestionuoti savo mintis ir jausmus, suprantame, kad tai ir tėra mintys ir jausmai, tai nėra tikrovė.“ Vėliau šią praktiką po truputį atsineši ir į seksą.
Susikoncentruok į partnerį (-ę)
J. Watson pataria sekso metu stebėti, kaip partnerio (-ės) kūną įkaitina tavo kūnas. Atkreipk dėmesį, kaip jis (-i) vis labiau susijaudina, kaip kinta kvėpavimas, kūno judesiai, garsai. Pripažink, kad fiziniai ženklai rodo, kaip jis (-i) tavęs trokšta.
Ne visada jausiesi gerai dėl savo kūno – tai nieko blogo
Leisk išjausti sau visus jausmus ir emocijas. Pabandyk identifikuoti tai, dėl ko jautiesi nesaugiai ir susitaikyti su tuo. Vien dėl to, kad matysi savo kūno trūkumus ir juos pripažinsi, nereiškia, kad imsi jį mažiau mylėti ar tapsi mažiau body positive. Gal jei leisi sau būti pažeidžiamam (-ai), kaip tik tapsi stipresnis (-ė).
Rugilė
Įdomus tekstas, malonu skaityti moksliniais tyrimais bei šaltiniais pagrįstą tekstą, bet kam reikia tiek reklamos savo parduodamų produktų. Nebaigiau skaityti, suerzino. Kažkoks Trumano šou. Daug maloniau jei rekomenduojamus produktus išdėstytumėte gale straipsnio, taip būtų įspūdis, jog straipsnis skirtas mums, o ne Jums savo produktus iškišt.