Ko santykiuose ir lovoje nori vyrai: dalijasi sekėjai

Lapkritis visame pasaulyje yra minimas kaip vyrų sveikatos mėnuo. Tai laikas, skirtas dalytis informacija apie vyrų sveikatą: sėklidžių ir prostatos vėžį bei vyrų psichikos sveikatos problemas.

Tikriausiai teko girdėti apie „No-Shave November“ arba „Movember“ judėjimus, kai visą mėnesį vyrai augina barzdas ir ūsus, kurie tampa puikia priežastimi pradėti pokalbį apie šių judėjimų svarbą.

Tarp savo begėdžių mes taip pat turime nemažai vyrų, ir šiandien norime skirti tekstą būtent jiems.

Kodėl svarbu kalbėti apie „Movember“?

Lapkričio mėnuo yra puiki proga mylimiems vyrams priminti rūpintis savo fizine ir emocine sveikata. Šį mėnesį vyrai skatinami pasitikrinti savo sveikatą net ir tada, kai nejaučia jokių simptomų, bei paraginti kitus vyrus daryti tą patį.

Kodėl tai svarbu? Prostatos vėžys yra antras pagal dažnumą visame pasaulyje ir kiekvienais metais jis diagnozuojamas daugiau nei 1,3 mln. vyrų. Tuo tarpu sėklidžių vėžys yra dažniausia onkologinė liga, pasitaikanti tarp jaunesnio amžiaus vyrų.

Kalbant apie psichikos sveikatą, statistika taip pat rodo, kad 3 iš 4 savižudybių įvykdo būtent vyrai. Galima sakyti, kad psichikos sveikatos problemos dažniau paliečia vyrus, nei moteris. 

Vis dar pastebima tendencija, kad nuo mažų dienų vyrai yra skatinami slėpti savo emocijas, nesiskųsti, neprašyti pagalbos, nes jie mano, kad visa tai yra „nevyriškumo“ požymis. Šis posovietinis mąstymas buvo perduodamas iš senelių tėvams ir tikėtina, kad vis dar diegamas toliau. Tačiau tai būtina pakeisti.

Tad mūsų palinkėjimas visiems vyrams – rūpinkitės savimi, reguliariai tikrinkitės sveikatą ir būkite atviri sau ir savo mylimiems žmonėms. Gebėjimas pasirūpinti savo gerove yra puikus vyriškumo bruožas.

Vyrų poreikiai santykiuose ir lovoje

Mes daug dėmesio skiriame moterims ir jų malonumui, tačiau rečiau susimąstome apie tai, ko santykiuose ir miegamajame nori vyrai. Nusprendėme labiau pasidomėti šia tema ir pasižiūrėti, kaip į šį klausimą atsako žmonės internete.

Ko vyrai nori santykiuose?

Pasak internete diskutuojančiųjų, išskiriami keli pagrindiniai dalykai, kurių vyrai tikisi ir nori iš savo partnerių. Trumpai juos aptarkime:

 1. Jaučiama emocinė parama iš partnerės (-io). Vyrams svarbu, kad juos priimtų tokius, kokie jie yra, – nors tai apskritai yra pagrindinė sveikų santykių sudedamoji dalis. Vyrams svarbu, kad juos palaikytų ir vertintų jų sumanymus.
 2. Pagyrimai ir pripažinimas. Vyrai nori, kad juos pagirtų atlikus gerą darbą, pastebėtų jų išvaizdos pokyčius ar pagirtų ką nors visiškai paprasto, pavyzdžiui, apkabinimus, gerus kulinarinius sugebėjimus.
 3. Pasitikėjimas. Vyrai nori, kad santykiuose partnerė (-is) besąlygiškai jais pasitikėtų.
 4. Žinojimas, kad partnerė (-is) su juo yra laiminga (-as). Laimė gali būti išreiškiama žodžiais, prisilietimais ir t. t.
 5. Atvirumas. Vyrai dalijasi, kad dažnai jaučiasi atstumti, ypač po kokio nors kivirčo, kai partnerė (-is) nepasako, kodėl supyko ir kaip būtų galima šią situaciją pakeisti. Vyrai visada nori žinoti tiesą, net jeigu ji ir nebus maloni. Atvirumas jiems yra prioritetas.
 6. Laisvas laikas tik sau. Yra porų, kurioms patinka gyventi tarsi vieną gyvenimą. Tačiau kartais santykiuose vyrai nori atsiriboti – susitikti su savo draugais, užsiimti savo mėgiamais hobiais, ramiai pabūti vienumoje. Ir tai visiškai normalu ir sveika!

Šie paprasti dalykai gali labai sustiprinti poros santykius.

Ko vyrai nori lovoje?

Vyrai turi ir seksualinių poreikių. Kokie jie?

 1. Vyrai nori, kad partnerė (-is) dažniau inicijuotų seksą. Jiems tokia iniciatyva asocijuojasi su meilės parodymu, gilesniu emociniu ryšiu, jis jaučiasi geidžiamas. Įrodyta, kad kai jaučiamės geidžiami, padidėja ir mūsų seksualinis pasitenkinimas.
 2. Įvairovės miegamajame. Vyrai internete atvirauja, kad norėtų šiek tiek paįvairinti sekso rutiną: išbandyti naujas sekso pozas, mylėtis skirtingose vietose, išbandyti BDSM, sekso žaislus, vaidmenų žaidimus.
 3. Vyrai nori žinoti, kad jų partnerė (-is) sekso metu patiria malonumą. Tačiau tai nereiškia, kad reikia vaidinti orgazmą vien tam, kad vyras jaustųsi geriau. Tikrai ne! Geriau apie tai pasikalbėti, aptarti savo poreikius ir tuomet ieškoti malonumo kartu. Kai kartu rasite, kaip patirti orgazmą, vyras tikrai liks patenkintas, nes žinos, kad padėjo jį pasiekti.
 4. Fantazijų įgyvendinimas. Vyrai nori, kad partnerė (-is) apsvarstytų jų fantazijas, įvertintų, ar jos įgyvendinamos, ir galbūt šį bei tą išbandytų kartu.
 5. Žinoti, ko mylintis trokšta jo partnerė (-is). Čia tikrai pravers geras, atviras pokalbis apie seksą.

O ko santykiuose ir lovoje nori mūsų sekėjai?

Mūsų sekėjai taip pat atsakė į šį klausimą – dalijamės jų atsakymais.

Sekėjų vardai pakeisti, siekiant išsaugoti anonimiškumą.

Julius: Mažiau įtampos dėl smulkmenų, palaikymo.

Dominykas: Mažiau tabu.

Jonas: Daugiau laisvės išbandymams.

Karolis: Kad kartais ir moterys lovoje paimtų vadeles į savo rankas (pavadovautų).

Ugnius: Plaukų glostymas darant kunilingą yra kažkas tokio.

Tomas: Kaip ir nemažai vyrų, norėtųsi lovoje jausti aistrą ir meilę, ne vien, kad kūnas sektų kūną.

Alvydas: Įsiklausymo.

Paulius: Aistringos moters, kuri parodytų geidžianti vyro. Gundytojos ir vilioklės.

Vaidas: Atvirumo ir pasitikėjimo.

Arnoldas: Švelnumo, masažo, mažiau streso dėl nieko, palaikymo, atvirumo.

Mantas: Kad pati moteris pagaliau kažką parodytų, o ne tą patį per tą patį, trūksta ir glamonių bei bučinių.

Juozas: Viskas super, tik galėtų žmona dažniau norėti.

Tiek vyrai, tiek moterys santykiuose nori labai panašių dalykų. Vienintelis skirtumas yra tas, kad būna akimirkų, kai vyrai nepakankamai aiškiai tai pasako, jiems tikriausiai yra sunkiau kalbėti apie savo jausmus. Kantrybė ir atvirumas yra kelias į malonius ir tvirtus santykius tiek miegamajame, tiek už jo ribų.

ko nori vyraiTaip pat skaityk: Dalykai, kuriuos reikia žinoti kiekvienam vyrui

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.