BDSM pradžiamokslis

Kadaise virptelėti ir rausti privertęs trumpinys BDSM šiandien jau daugelio nebestebina – tai įrodo „The Journal of Sex Research“ paskelbtas tyrimas, kurio metu net 47 procentai moterų ir 60 procentų vyrų pripažino nors kartą svajoję išbandyti BDSM. 

Tiesa, svajonės dažnai ir lieka svajonėmis – vieni taip ir neišdrįsta prasitarti apie tai savo partneriams ir įgyvendinti giliausiose kertelėse užslėptų erotinių fantazijų. Kiti tiesiog nežino, nuo ko pradėti. Ne bėda – šiame tekste pateiksime viską, ką reikia žinoti apie BDSM.

Kas yra BDSM?

BDSM galime drąsiai įvardyti kaip vieną iš tų dalykų, kuriuos žmonės yra linkę suprasti neteisingai. Šia sekso rūšimi dažnai bodimasi, neva tai fiziškai ir psichologiškai žalinga, tačiau taip nėra. Iš tiesų tai tarsi žaidimas, kuris vyksta sutikus abiem dalyviams.

Pradedantieji BDSM dažniausiai įsivaizduoja kaip raudonąjį kambarį iš romano „Fifty Shades of Grey“, botagėlius ir nuo lubų kabančias grandines. Tačiau iš tiesų BDSM yra tai, ką patys susikuriate, – jūs patys pasirenkate dekoracijas, aksesuarus ir scenarijų. Tik nuo jūsų priklauso, kaip viską įgyvendinsite.

BDSM galima suskirstyti į tris kategorijas: suvaržymas ir disciplina, dominavimas ir paklusnumas, sadizmas ir mazochizmas. Pavadinimai gali skambėti šiek tiek bauginančiai, tačiau svarbu nepamiršti, kad viskas vyksta tik sutikus abiem partneriams ir visiškai pasitikint vienas kitu. Trumpai apibūdinkime kiekvieną BDSM rūšį.

Suvaržymas ir disciplina

Pagrindinė suvaržymo idėja yra ta, kad tavo malonumą valdo kitas žmogus. Kad būtų galima efektyviai tai įgyvendinti, vieno iš partnerių judesiai yra suvaržomi antrankiais, virvėmis, naudojamas akių raištis.

Disciplina yra tarsi mokymas partnerį (-ę) laikytis taisyklių, atlikti tam tikrus veiksmus, o jam nepaklusus – bausti. Disciplina beveik visada yra dominuojančio ir nuolankaus partnerio santykiuose.

Dominavimas ir paklusnumas

Gyvenime mums kartais labai trūksta kontrolės, tad BDSM yra puikus šansas atsigriebti ir pačiam (-iai) imtis kontrolės. Tam ypač tinka dominavimas, kai įgauni galią valdyti kito žmogaus paklusnumą. Dominavimas ir paklusnumas gali būti emocinis, fizinis arba abu. Būtent ši BDSM rūšis yra viena dažniausiai pasitaikančių erotinių fantazijų.

Sadizmas ir mazochizmas

Sadizmas ir mazochizmas yra artimesnis tiems, kuriems skausmas suteikia malonumą. Sadistui patinka sukelti skausmą kitam, o mazochistui tą skausmą jausti pačiam. Tad čia dažnai naudojami įvairūs sekso žaisliukai, tokie kaip botagėliai, įvairūs spaustukai (pavyzdžiui, klitorio ar spenelių) ir kita.

BDSM pradžiamokslis: nuo ko pradėti?

Tikėtina, kad tie BDSM scenarijai, kurie vaizduojami pornografijoje ar erotiniuose filmuose jums netiks – ten dažniausiai viskas atrodo daug ekstremaliau, negu norėtųsi. Tad kaip susikurti geriausią pirmąją patirtį išbandant BDSM?

Pasikalbėk su partneriu (-e)

Atviras pokalbis su partneriu (-e) yra pirmas ir svarbiausias žingsnis planuojant išbandyti BDSM. Tai puiki proga išsakyti savo norus ir lūkesčius, nustatyti ribas, kiek toli norite ir galite eiti šioje kelionėje. Įkvėpimui galite paieškoti informacijos internete, įsigilinti į skirtingas BDSM rūšis ir išsirinkti artimiausią jūsų porai.

Kadangi BDSM paprastai reiškia, kad kažkuris iš jūsų neteks kontrolės, pasitikėjimas ir bendravimas yra tokių žaidimų pamatas. Būkite kuo konkretesni išsakydami, ko norite ir ko ne. Pavyzdžiui, pasakykite, kad mintis būti užrištomis akimis jus jaudina, tačiau surakintos rankos kelia nerimą. Taip pat išklausykite ir partnerio (-ės) pastebėjimus, norus ir abejones.

Pasirūpinkite priemonėmis, kurių prireiks BDSM žaidimams

Nepamirštamiems BDSM žaidimams gali prireikti papildomų priemonių, tad pagalvokite, ko tiksliai reikės jūsų fantazijai įgyvendinti, – tai padės protingai išsirinkti reikalingus sekso žaislus.

Jeigu visgi nesate tikri, ką norite išbandyti, galite išsirinkti išskirtinių malonumų rinkinius. Tai dėžutės, kurių viduje rasite daugybę skirtingų žaisliukų, skirtų BDSM. Dažniausiai tai būna antrankiai, plunksnelės erogeninių zonų stimuliacijai, botagėliai, akių raiščiai ir kitos priemonės, paversiančios žaidimus nepamirštama patirtimi. Tokių rinkinių ir kitų žaisliukų, kurie pagyvins šiuos žaidimus, gali rasti ir „Nebegėdos“ parduotuvėje.

Susigalvokite saugumo žodį

Šis patarimas vėl nukelia mus į pilkų atspalvių pasaulį, tačiau saugos žodis iš tiesų yra labai gera mintis užsiimant BDSM. Jį galima ištarti tuo atveju, jeigu kažkuris jūsų jaučia, kad riba buvo peržengta, nuėjote per toli ir norėtumėte sustoti. Tiesa, reikėtų pasirinkti žodį, kurio šiaip miegamajame neištariate, kad partneris (-ė) tikrai suprastų, kad laikas sustoti.

BDSM veikia tik tada, kai visiems dalyvaujantiems šis žaidimas teikia abipusį malonumą – jeigu paaiškėja, kad vienam iš dalyvių viso to jau gana, žaidimas baigtas.

Įsitikinkite, kad partneris (-ė) jaučiasi gerai

Užtenka paprasto klausimo „ar viskas gerai?“ – labai svarbu, kad visu procesu mėgautumėtės abu. Taip pat pasirūpinkite ir partnerio (-ės) fizine savijauta. Jeigu į žaidimus įtraukėte kokias nors suvaržymo priemones, pavyzdžiui, antrankius arba virves, įsitikinkite, kad jie per stipriai neveržia, nesukelia skausmo, leidžia cirkuliuoti kraujui.

Pradėkite pamažu

Jeigu tai jūsų pirmas kartas išbandant BDSM, niekur neskubėkite. Pasižiūrėkite, kokie judesiai jums atrodo priimtini, o kurie – pernelyg grubūs. Nesvarbu, ar dar tik pradedate mokytis apie tai, ar esate patyrę, kuo daugiau praktikuosite, tuo daugiau sužinosite. Tad nereikia skubėti ir nerti stačia galva. 

Taip pat nepamirškite po žaidimų skirti laiko pokalbiui apie tai, kaip jaučiatės po šios patirties, kas patiko, ko nenorėtumėte kartoti. Žodinis intymumas ir pažeidžiamumas, išreikštas po BDSM patirties, sustiprins judviejų ryšį ir padės dar labiau pagerintį šią patirtį kitą kartą.

Nenustebkite, jeigu pirmi kartai bus nerangūs ir juokingi. Gali būti sunku savo mylimam žmogui liepti klauptis ant kelių ir paklusti, o rišant mazgą ant riešų gali drebėti rankos. Tačiau su laiku vis labiau atsipalaiduosite. Mėgaukitės šia patirtimi ir atraskite giliausius troškimus ir fantazijas drauge.

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.