Antano Grižo knygų rekomendacijos vyrams

Lapkritis yra vyrų mėnuo – šiuo laikotarpiu aktyviai vykdomas „Movermber“ judėjimas, skirtas atkreipti dėmesį į vyrų sveikatą, ypač prostatos bei sėklidžių vėžį ir vyrų psichinę būklę.

Šia proga nusprendėme parašyti keletą knygų rekomendacijų, skirtų vyrams. Jomis sutiko pasidalyti Antanas Grižas – psichologas ir vyrų bendruomenės „Gentys“ įkūrėjas. „Gentys“ yra erdvė, skirta kokybiškam vyrų asmeniniam augimui, tad visos žemiau pateiktos knygos yra kruopščiai atrinktos būtent vyrų auditorijai.

5 knygų rekomendacijos vyrams

Dalijamės knygų rekomendacijomis ir trumpais komentarais apie jas iš Antano Grižo ir „Gentys“ komandos lūpų.

Robert Glover „Nustok būti mielu vyruku“

Norintiems gyventi autentiškai: suprasti savo poreikius, drąsiau pastovėti už save, brėžti ribas ir turėti sveikesnius santykius. Iš patirties žinau, kad ši knyga ypač padeda labiau į depresiją linkusiems, vienišumą išgyvenantiems vyrams. Viena įtakingiausių vyrų saviugdos knygų, kurią jau esame apžvelgę „Nebegėdoje“, o pirmą jos skyrių nemokamai gali paskaityti Genčių svetainėje.

Steve Biddulph „The New Manhood“

Norintiems empatiškai suprasti save kaip vyrą. Puikus pasaulinio lygio psichologas apžvelgia – ką reiškia būti vyru 21 amžiuje? Nemažai vyrų paskaitę šią knygą pradeda klibinti užledėjusį ryšį su savo tėvu, kurti autentiškesnius santykius ir ieškoti daugiau prasmės tame, ką daro. Knygoje apžvelgiami skirtingi vyro gyvenimo etapai, gausu asmeninių istorijų bei praktinių patarimų. 

Mark Manson „Models“

Vyrams, ieškantiems romantinių santykių. Turbūt žinai, kad yra daug visokių „panų kabinimo“ knygų. Ši knyga yra visai kas kita. Joje rašoma, kaip susiformuoti sveiką požiūrį į save, į santykius, kokius socialinius įgūdžius svarbu lavinti ir kaip praktiškai tai įgyvendinti. Tai nebus knyga kuri Tau pasakys auksinę formulę, ką parašyti per tinderį, bet ji Tau duos aiškią viziją, kuri tarnaus Tau visą likusį gyvenimą. Padėkok man vėliau.

Beje, nors knyga subalansuota vyrams – ji tinkama visiems.

Esther Perel „Tarp kasdienybės ir geismo: kaip išsaugoti aistrą ilgalaikiuose santykiuose“

Ši knyga padės išlaikyti aistrą tiems, kurie puoselėja ilgalaikius poros santykius. Esther Perel – viena žinomiausių ir charizmatiškiausių pasaulio porų psichoterapeučių. Savo knygoje ji drąsiai gvildena paradoksą tarp buitiškumo ir aistros. Kas yra reta ir ypač svarbu – ji profesionaliai atsižvelgia ir į unikalias kiekvienos lyties patirtis.

Stephen Guise „Mini Habits“

Jei nori išmokti laikytis nuoseklios disciplinos ir dažniau savimi didžiuotis. Mini Habits yra revoliucioningas požiūris į discipliną, kuri kardinaliai apvertė mano ir mano klientų gyvenimus. Iki šios knygos aš save laikiau labai nedisciplinuotu žmogumi ir dažnai savimi nusivildavau. Ši trumputė knyga man padėjo pasiekti daug svarbių asmeninių tikslų ir padidinti savivertę.

knygų rekomendacijos vyramsTaip pat skaityk: 8 dalykai, kuriuos apie seksą turėtų žinoti vyrai

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.