Dalykai, kuriuos reikia žinoti kiekvienam vyrui

Nuotrauka: Pexels

Mūsųvisuomenėje moterims ir vyrams galioja labai skirtingi principai bei reikalavimai. Šiandien norime su jumis pakalbėti apie seksą: nuo pat „Nebegėdos“ įkūrimo pradžios diskutavome apie tai, kad šioje visuomenėje dar sudėtinga moterims pripažinti turint seksualinių poreikių ir skleistis moterų seksualumui, nes joms priklijuojama „kekšės“ etiketė. Čia galite paskaityti daugiau.

Iš vyrų tikimasi visko atvirkščiai: kad jie viską apie seksą žinos vos gimę, lytinis aktas truks tiek, kiek reikės moteriai patenkinti, jeigu erekcija nepakankamai standi arba jos išvis nėra – siaubas. Nuo turėtų lytinių partnerių skaičiaus tolygiai priklauso vyro vertė ir, kas nesigiria savo lytinio gyvenimo pasiekimais, tas ne vyras.

Šiandien rašome laišką vyrams, kuriuos mes mylime, ir skatiname atsipalaiduoti bei atsiminti keletą svarbių dalykų.

Vyras nėra sekso vadovėlis

Aukščiau minėta nuostata, kad iš vyrų tikimasi šimtaprocentinių žinių apie seksą ir malonumo partnerei (-iui) užtikrinimą, yra dažnai pasitaikanti mūsų visuomenėje. Vis dėlto malonumas poroje yra komandinis darbas. Mintinai išmoktos „Kamasutros“ technikos dar negarantuos fantastiško orgazmo – norint pasiekti didžiausią malonumą, svarbu pajusti vienas kito kūnus, dalintis emocijomis, norais. KALBĖTIS. Į šį procesą turi vienodai įsitraukti abi pusės, todėl tikėtis, kad vyras kaip burtininkas privers iš tavo burnos išsiveržti orgazmo aimanai tau nieko neveikiant, yra klaidinga.

Abiejų pusių įsitraukimą sekse puikiai apibūdino Beata Tiškevič: „Jūs abu – partneriai, kartu šokantys tą patį šokį, turintys skirtingus, vienas kitą papildančius žingsnelius. Jūsų abiejų atsakomybė už šį procesą yra lygiavertė.“

Erekcijos nebuvimas nereiškia tragedijos

Erekcijos nebuvimas dar paauglystėje yra tapęs tabu reikalu, kuris iškart virsdavo gėdingu, vos apie jį prakalbus. Vis dėlto erekcijos nebuvimas gali būti paaiškinamas labai paprastomis priežastimis: nuovargiu, nuotaikos nebuvimu, jauduliu, stresu, alkoholio vartojimu, netinkamu gyvenimo būdu ir kt. Žinoma, kartais atsiranda ir rimtesnių priežasčių, dėl kurių reikėtų kreiptis į urologą (-ę). 

Erekcijos nebuvimą reikėtų vertinti labai ramiai ir tokiu atveju paprasčiausiai padaryti pertrauką. Išgerkite kartu arbatos, pasikalbėkite, įsijunkite filmą – taip nejausite streso ir galbūt viskas grįš į savas vėžes savaime. Partneriai neturėtų manyti, kad jie nebejaudina vyro, jeigu dingsta erekcija. Kartais taip tiesiog nutinka ir reikia tai priimti kaip natūralų dalyką, nes būtent toks jis ir yra.

Taip pat erekciją sustiprinti gali padėti tam skirti produktai, pavyzdžiui, įvairūs geliai, kurie veiksmingai gerina kraujotaką, todėl erekcija išlieka ilgiau. Tokio tipo gelį gali rasti ir „Nebegėdos“ parduotuvėje, paspaudęs (-usi) ČIA.

Sekso žaislams – taip!

Sekso žaislus dažniausiai perka moterys. Kodėl? Todėl, kad vyrai šiuos pirkinius laiko priešais ar net konkurentais. Apie šią situaciją taip pat yra rašiusi Beata: „Statistiškai tik 1 iš 4 moterų patiria orgazmą vaginalinės sueities būdu be išorinės klitorio stimuliacijos. Tokia mūsų kūnų anatomija. Tai nereiškia, kad kažkas su tavimi yra blogai ar kažko nesugebi, ar kad tavo varpos dydis nepakankamas. Ne, tai reiškia, kad tokia yra tavo partnerės anatomija.

Sekso žaislų naudojimas nereiškia, kad kažkuris iš partnerių kažko negali. Tai reiškia, kad jų laukia fantastiškas, iš kojų verčiantis seksas su itin puikiais orgazmais. Sekso žaislus galima naudoti ilgesnio lytinio akto treniruotėms, erogeninių zonų paieškoms ir dar intymesniam ryšiui su savo paties ar partnerio (-ės) kūnu. Porų vibratorius rasi čia. 

Stereotipai

Stereotipai apie tai, kaip turi atrodyti ar elgtis tam tikra lytis, mus vis dar lydi ir šiandien. Apie tai esame kalbėję ir kituose tekstuose, pavyzdžiui „Tikro vyro reikalai“ arba „Ar aš pakankamai vyriškas?“ 

Laikas sulaužyti keletą stereotipų apie vyrus:

 • tau nereikia užsiauginti kalno raumenų, kad tave vadintų vyru;
 • tu gali parodyti žmonėms, kad esi jautrus ir pažeidžiamas;
 • fizinė ištvermė nėra lygi vyro apibrėžimui;
 • aukštas, žemas, liesas, stambesnio sudėjimo – kiekvienas kūnas yra gražus;
 • tu neprivalai visada būti herojumi;
 • pagalbos prašymas, kai tau jos reikia, reiškia stiprybę;
 • homoseksualumas ir vyriškumas gali eiti koja kojon;
 • vyras neprivalo visada norėti mylėtis;
 • kiekvienas vyras gali rengtis ir atrodyti taip, kaip nori. Išvaizda nenusako vyriškumo.

Ir galiausiai – tavo jausmai, veiksmai, išvaizda ir emocijos nesumenkina tavęs kaip vyro. Tu esi tu ir tai yra didžiausias vyriškumo įrodymas.

Daugiau apie vyriškumą: Koks šiandien yra tikras vyras?

Komentarai (1)

 • Simonas

  Nėra susiję su seksu, bet kolkas man užknisamiausi būna, tai kad daugumai merignų svarbu ūgis, ar tu vairuoji, ar turi automobilį, kad būtinai turi mėgti vairuoti, žvejoti ir t.t.

  reply

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.