5 patarimai vyrams seksualiniam gyvenimui pagerinti

Kasmet lapkritį minime vyrų sveikatos mėnesį. Turbūt jau daugeliui teko girdėti apie „Movember“ judėjimą – visą mėnesį vyrai auginasi ūsus ir barzdas. Šio judėjimo tikslas – didinti sąmoningumą ir žinias apie vyrų sveikatą (ypač prostatos ir sėklidžių vėžį), psichinę sveikatą ir savižudybių prevenciją.

Rūpintis savo seksualine sveikata vyrams turėtų būti savaime suprantamas dalykas, todėl šiame tekste priminsime, kokie paprasti kasdieniai įpročiai gali pagerinti vyrų seksualinę gerovę.

5 patarimai vyrų seksualinei gerovei palaikyti

Gera seksualinė savijauta yra svarbus vyrų bendros sveikatos ir gyvenimo kokybės aspektas. Ji susideda iš daugybės smulkių kasdienių dalykų, kuriuos pakeitus pokyčiai gali būti labai ryškūs. Trumpai juos apžvelkime.

1. Sveikesnė mityba

Nors tikrai nebandysime įtikinti, kad papildomas brokolis pietų lėkštėje kardinaliai pakeis jūsų sveikatą ir savijautą, tačiau valgydami visavertį maistą, kuriame gausu naudingų medžiagų ir mažai riebalų, išlaikysite geresnę „seksualinę“ sistemą – ji veiks visu pajėgumu.

Į ką atkreipti dėmesį planuojant mitybą? Maisto produktai, palaikantys širdies ir kraujagyslių sveikatą, pavyzdžiui, turintys daug antioksidantų, omega-3 riebalų rūgščių ir nitratų, gali padėti pagerinti kraujotaką. Norint ilgiau išlaikyti tvirtą erekciją, gera kraujotaka tiesiog būtina. Tad rekomenduojame valgyti daugiau uogų, riebios žuvies, žalumynų ir burokėlių.

Tokios maistinės medžiagos kaip cinkas, vitaminas D ir riebalų rūgštys yra labai svarbios reguliuojant hormonų gamybą organizme. Hormonai, tokie kaip testosteronas, yra būtini vyro seksualiniam potraukiui ir veiklai. Tam tikri maistas, pavyzdžiui, austrės, liesa mėsa, riešutai ir pieno produktai, gali padėti palaikyti normalų hormonų lygį.

Reikia pažymėti, kad vienas maisto produktas ar viena maistinė medžiaga nėra magiškas sprendimas seksualinei sveikatai pagerinti. Svarbiausia yra subalansuota, sveika ir įvairi mityba.

2. Žalingų įpročių atsisakymas

Apie rūkymo ir alkoholio įtaką vyrų seksualinei gerovei teko girdėti daugeliui. Pavyzdžiui, rūkymas yra pagrindinis erekcijos sutrikimo rizikos veiksnys. Tabako dūmuose esančios cheminės medžiagos gali pažeisti kraujagysles ir sumažinti kraujo tekėjimą į varpą. Dėl to sunku pasiekti ir išlaikyti erekciją. 

Kiti rūkymo sukeliami padariniai seksualinei sveikatai:

  • Cigaretėse esančios cheminės medžiagos gali sutrikdyti hormonų, ypač testosterono, lygį, todėl sumažėja lytinis potraukis.
  • Rūkymas gali pakenkti spermos kokybei (mažesnis spermatozoidų skaičius, jų judrumas) ir sumažinti vaisingumą.
  • Sumažėjusi ištvermė sekso metu.

Alkoholis gali sumažinti nervų jautrumą ir pabloginti smegenų gebėjimą siųsti seksualinius signalus. Dėl nesaikingo gėrimo gali būti sunku pasiekti orgazmą. Ir, žinoma, vartojant alkoholį, dažnai priimami netinkami sprendimai, pvz., gali kilti noras mėgautis nesaugiu seksu, dėl to padidėja lytiniu keliu plintančių infekcijų ir neplanuoto nėštumo rizika.

Saikas yra labai svarbus. Retkarčiais ir saikingai vartojamas alkoholis vargu ar turės reikšmingos neigiamos įtakos seksualinei sveikatai. Tačiau nuolatinis gausus alkoholio vartojimas ir rūkymas gali pridaryti labai daug žalos.

3. Reguliarus sportas arba mankšta

Negalima pamiršti, kiek daug naudos teikia reguliarus judėjimas – mankšta, pasivaikščiojimai, plaukimas, bėgimas ir kitoks sportas. Dažniausiai sportas siejamas su didesniu libido – judėjimas skatina endorfinų išsiskyrimą ir gali sumažinti stresą bei nerimą, tad ir mylėtis norima labiau!

Reguliarūs pratimai, ypač pasipriešinimo treniruotės ir svorio kėlimo pratimai, gali padidinti testosterono kiekį, kuris yra svarbus seksualinei sveikatai ir funkcijai. Nutukimas yra susijęs su padidėjusia seksualinės disfunkcijos rizika.

Be to, mankšta didina azoto oksido gamybą organizme, dėl to pagerėja kraujo tekėjimas į lytinius organus. Tai ypač svarbu norint pasiekti ir išlaikyti erekciją.

Svarbu pažymėti, kad nuoseklumas yra labai svarbus kalbant apie mankštos naudą seksualinei gerovei. Reguliariai užsiimant fizine veikla, geriausia kelis kartus per savaitę, tikimybė pasiekti geresnių rezultatų mylintis yra didesnė.

4. Reguliarūs apsilankymai pas gydytoją

Džiugu, kad kasmet sveikatą tikrinasi vis daugiau žmonių. Net jeigu ir jaučiamės gerai, pagrindiniai tyrimai turėti tapti įpročiu. Puikiai žinome, kad daugumą ligų tik tiriantis ir galima nustatyti – be simptomų dažnai apie jas nė nenutuokiame.

Reguliarūs sveikatos patikrinimai leidžia anksti nustatyti ir valdyti pagrindines sveikatos problemas, kurios gali turėti įtakos seksualinei sveikatai. Tokios ligos kaip diabetas, hipertenzija, širdies sutrikimai ir hormonų kiekio svyravimas gali sukelti seksualinę disfunkciją. Ankstyva intervencija ir gydymas gali padėti sušvelninti šias problemas. Vyresnio amžiaus vyrai, reguliariai lankydamiesi pas gydytoją, dažnai išvengiau bėdų, susijusių su prostata. Prostatos vėžio patikra ir prostatos būklės stebėjimas yra ypač svarbus.

5. Dėmesys emocinei būklei

Psichikos sveikata yra glaudžiai susijusi su seksualine gerove. Stresas gali būti veiksnys, prisidedantis prie erekcijos disfunkcijos išsivystymo arba paūmėjimo. Kai jį patiriame, organizmas išskiria streso hormonus, tokius kaip kortizolis, dėl kurio gali susiaurėti kraujagyslės ir sumažėti kraujo tekėjimas į varpą. Dėl to gali būti sunku pasiekti ir išlaikyti erekciją.

Stresas taip pat gali veikti santykius, kelti įtampą ir konfliktus su partnere (-iu). Mūsų patarimas – praktikuokite streso mažinimo metodus, tokius kaip meditacija, gilus kvėpavimas, joga. Kartais emocinei būsenai pagerinti labai padeda atviras ir nuoširdus bendravimas su savo partneriu (-e), tad stenkitės kuo dažniau aptarti vienas kito norus, rūpesčius ir ribas.

Atminkite, kad seksualinė sveikata yra sudėtingas ir daugialypis bendros gerovės aspektas. Rūpinkitės savimi ir savo mylimais vyrais, reguliariai lankykitės pas gydytojus, stenkitės kasdien laikytis vis daugiau sveikų įpročių ir rūpinkitės ne tik fizine, bet ir emocine savijauta.

patarimai vyrams kurie pagerins seksualinį gyvenimą Taip pat skaityk: Skyrybos: kas padės jas išgyventi?

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.