Kaip per šias Kalėdas sukurti gilų ryšį su šeimos nariais?

Nuotrauka: Nataliya Vaitkevich

Daugumai žmonių Kalėdos yra šeimos šventė, į kurią susirenka artimieji. Visgi dabartinė situacija gali kiek pakoreguoti mūsų planus. Britų mokslininkai teigia, kad „bet koks atsipalaidavimas švenčių metu stipriai padidins viruso perdavimo ir paplitimo galimybę“. Pasak jų, vos per kelias dienas skaičiai gali padvigubėti. Tad paieškokime būdų apsaugoti artimuosius ir išlaikyti ryšį su šeima per šių metų šventes.

Virtualus ryšys

Nors vaizdo skambučiai gal jau kaip reikiant pabodę, tačiau tai – pats saugiausias būdas atšvęsti Kalėdas. Todėl norėdami tai paversti kuo smagesne ir jaukesne pramoga – planuokite iš anksto.

 • Išsiųskite virtualius kalėdinės vakarienės pakvietimus.
 • Taip pat galite išsiųsti šventines kepures, dekoracijas ir net sukurti specialų kalėdinį foną savo pokalbiui.
 • Padovanokite artimiesiems Advento kalendorius, kad švenčių laukimas ir ruošimasis būtų smagesnis.

Išlaikykite tradicijas

Kiekviena šeima švęsdama Kalėdas turi savo tradicijas, tačiau šie metai kitokie, tad ir tradicijos privalės bent kiek keistis. Tačiau nestokodami kūrybiškumo ir turėdami gerą interneto ryšį, vis dar galime saugiai užsiimti tam tikromis kalėdinėmis veiklomis. Psichiatrė Amanda Leggett rekomenduoja prisiminti įprastas šeimos tradicijas ir jas pritaikyti virtualiam susitikimui.

 • Galite iki Kalėdų vieni kitiems išsiųsti dovanas ir kartu išpakuoti susisiekdami per „Zoom“ platformą.
 • Turite mėgstamą šventinį filmą? Žiūrėkite jį kartu per „Netflix Party“ ar kitą bendro žiūrėjimo platformą.
 • Išsirinkite žaidimą, kurį galite žaisti kartu nuotoliniu būdu, pavyzdžiui, šaradas, viktoriną. O gal sugalvosite savo žaidimą?
 • Artumo jausmą galite sukurti klausydamiesi to paties muzikinio grojaraščio ar muzikos kanalo.
 • Paruoškite tokius pačius patiekalus šventinei vakarienei.

Inicijuokite gilius pokalbius per trumpus susitikimus

Jei turite galimybę susitikti – imkitės visų saugumo priemonių. Galite trumpam susimatyti lauke, laikydamiesi saugaus atstumo ir dėvėdami kaukes. Pasivaikščiokite, apžiūrėkite miesto eglę ir kitas šventiškai išpuoštas vietas. Tai – puikus metas jaukiems ir giliems pokalbiams. Kaip juos pradėti?

 • Klausinėkite to, kuo domisi kitas žmogus.
 • Papasakokite daugiau asmeninių dalykų apie save, galbūt ir kitas žmogus, paskatintas jūsų atsivėrimo, leis labiau jį pažinti.
 • Paklauskite patarimo.
 • Klausinėkite konkrečių klausimų: ne „kaip sekasi?“ ar „kaip šventės?“, o paprašykite papasakoti, koks geriausias šiandien nutikęs dalykas, ko labiausiai ilgisi per šias šventes, kurios Kalėdos žmogui buvo pačios įsimintiniausios gyvenime. Tai paskatins pasidalinti savo patirtimi ir vidiniais išgyvenimais visus susitikusius.

 

Taip pat skaitykite: Dovanos vyrams Kalėdų proga

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.