Sekso preliudija: kodėl ji svarbi?

Jeigu yra manančių, kad svarbiausia sekso dalis yra finišas (arba kitaip – orgazmas), galima pagalvoti, kad taip manantys niekada nekalbėjo su moterimi apie tai, kokią įtaką jos malonumui daro sekso preliudija.

Iš ko susideda sekso preliudija? Žinoma, bučiniai, glamonės, glostymai, oralinis seksas – tą jau tikriausiai žinai. Tačiau įžanga galime vadinti ir masažą, erotinio romano skaitymą ir tokio pat tipo filmo žiūrėjimą kartu. Netgi nusirenginėjimą galima vadinti preliudija – šis paprastas veiksmas gali kaip reikiant įkaitinti kraują.

Sekso preliudija: kodėl svarbu jos nepamiršti?

Yra atlikta daugybė tyrimų, kurių metu įrodyta, kad preliudija leidžia seksu mėgautis ilgiau ir suteikia geresnius orgazmus. Tai galioja ir masturbuojantis. Viename žurnalo „Journal of Sex Research“ numeryje paskelbtame tyrime dalyvavę vyrai ir moterys buvo prašomi masturbuotis tol, kol patirs orgazmą. Abi lytys teigė, kad jų orgazmas buvo malonesnis, kai prieš tai jie buvo labiau susijaudinę.

Tad kad įžanga daro įtaką malonumui, jau išsiaiškinome. Kodėl dar svarbu į sekso žaidimus įtraukti preliudiją?

Įžanga prieš seksą reikalinga moteriai susijaudinti

Niujorko universiteto profesorė ir psichoterapeutė Ruth Westheimer viename iš savo straipsnių yra sakiusi, kad moterims reikia daugiau laiko nei vyrams pasiekti tokį susijaudinimo lygį, kuris galėtų privesti prie orgazmo. Kartais vyrams užtenka tik pagalvoti apie seksą, kad atsirastų erekcija, tačiau moterims vien tik noro neužtenka. Sekso preliudija padeda tiek protui, tiek kūnui pasiruošti seksui, tad bučiniai, glostymai ir prisilietimai yra labai svarbi sekso dalis.

Nors spontaniškas ir greitas seksas taip pat gali būti itin malonus, tai dažniau yra išimtis, o ne taisyklė.

Sekso preliudija padeda pasiekti orgazmą

Afrodiziakinis šildantis masažinis aliejus „Shunga“

Kad moteris galėtų pasiekti orgazmą, jai reikia visiškai atsipalaiduoti. Niekas taip nenuramina ir neatpalaiduoja kaip preliudija. Susijaudinus į klitorį priteka kraujo, tad stimuliuojant klitorį pojūčiai tampa daug stipresni ir geresni. Atsiranda daugiau drėgmės, šiek tiek pakyla gimdos kaklelis, tad makštyje atsiranda daugiau vietos. Jeigu atrodo, kad drėgmės šiek tiek trūksta, labai patogu šalia turėti lubrikantą.

Labai svarbu paminėti, kad nusprendus preliudiją praleisti, seksas gali apskritai nuvilti arba net neįvykti. Jeigu moteris nėra atsipalaidavusi, įsiskverbimas abiem gali būti skausmingas ir nemalonus. 

Tad prieš sėsdami prie „pagrindinio patiekalo“, pasimėgaukite „užkandžiais“. Labai smagia ir malonia preliudija gali tapti masažas. Yra keletas tekstų, kuriuose dalijomės patarimais, kaip atlikti masažą JAM ir JAI. Tik nepamirškite pasirūpinti priemonėmis – masažo aliejumi. „Nebegėdos“ parduotuvėjė turime labai įdomią naujieną – afrodiziakinį šildantį masažinį aliejų „Shunga“, kurį galima ne tik tepti, bet ir skanauti. Jame esantis afrodiziakas tik dar labiau užkaitins kūnus ir padės pasiekti aukščiausią susijaudinimo lygį.

Glamonės ir bučiniai intymumui palaikyti

Preliudija ypač naudinga ilgalaikius santykius puoselėjančioms poroms. Bėgant laikui, tarp partnerių įsisuka kas nors kitas: stresas, darbas, vaikai, buitis ir t. t. Tuomet sugebėjimas palaikyti artimą ryšį ir intymumą su partneriu (-e) yra kaip niekad svarbus. O įžanga prieš seksą yra puiki priemonė tai padaryti.

Vis dėlto preliudija yra komandinis darbas – abu turite įdėti tiek pat pastangų geram rezultatui pasiekti. Pradėti reikėtų nuo paprasčiausių klausimų vienas kitam: kokie prisilietimai tau patinka? Kas tave labiausiai jaudina? Kuriai tavo kūno vietai turėčiau skirti daugiau dėmesio, kuriai – mažiau? 

Jeigu kalbėtis sunku, pasitelkite kūno kalbą ir garsus. Galite netgi parodyti kelią – paimti jo (ar jos) ranką ir padėti ten, kur stimuliacija jums maloniausia. Neslopinkite aimanų ir malonaus kūno drebuliuko – jie padeda suprasti, kad glamonės yra tokios, kokių norisi.

Įžangos svarbios ir vyrams

Sekso preliudija yra naudinga abiem partneriams, ne tik moterims. Glamonės ir bučiniai suaktyvina ir vyro kraujotaką, kuri padeda greičiau susijaudinti ir pasiekti erekciją. Visiškai natūralu, kad kuo labiau norime mylėtis, tuo mums maloniau užsiimti šia smagia veikla.

Preliudija yra labai svarbi geram seksui. „Boston Medical Group“ yra parašę straipsnį, kuriame teigia, kad preliudija ilgainiui padeda poroms išlaikyti ilgalaikius santykius ir garantuoja seksualinį pasitenkinimą abiem partneriams. Tai taip pat padeda išlaikyti emocinį ir fizinį ryšį. Įžanga prieš seksą yra naudingas abiem partneriams, tad tikrai nereikėtų jos ignoruoti. O kad būtų smagiau „įsivažiuoti“ į veiksmą, siūlome išbandyti keletą libido produktų – galbūt jie atvers naujas duris jūsų seksualiniame gyvenime?

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.