5 dalykai, kurie padės atvirai pasikalbėti apie seksą

Geras seksualinis gyvenimas yra itin svarbus sveikiems poros santykiams. Bėda ta, kad ne visuomet lengva apie seksą atvirai kalbėtis, o kai nesikalbame, tai ir seksas gali būti ne toks geras. Susidūrus su problemomis miegamajame, atrodo, daug lengviau apie tai pasiskaityti internete, tačiau vis tik nesusipratimų, susijusių su seksu, taip išspręsite. Tiesiausias kelias į sėkmę – atviras pokalbis su partneriu (-e).

Šiame tekste ir aptarsime, kaip pradėti atvirą pokalbį apie seksą.

Kodėl verta kalbėtis apie seksą?

2021 metais atliktas tyrimas atskleidė, kad poros, turinčios stiprų seksualinį ryšį, yra labiau patenkintos savo seksualiniu gyvenimu. Atviras pokalbis apie seksą gali sustiprinti poros intymumą, pasitikėjimą vienas kitu ir netgi bendrą pasitenkinimą santykiais.

Be viso to, savo poreikių išsakymas gali stipriai pagerinti seksualinį gyvenimą. Kai žinai, kaip ir ką daryti, kad ir partneriui (-ei), ir tau būtų malonu, seksas tampa daug įdomesnis ir, be abejonės, malonesnis.

Kokias temas reikia paliesti?

Pokalbis apie seksą nesusideda vien tik iš papasakojimo vienas kitam, kas jums patinka sekse. Yra ir keletas kitų temų, kurias galėtumėte aptarti kartu:

  • saugus seksas (Ar jus tenkina pasirinktas kontracepcijos būdas? Ar norėtumėte kažką pakeisti? ir t. t.);
  • noras išbandyti kažką naujo (pvz., sekso žaislai, sekso pozos);
  • šeimos planavimas (Ar jau norite kurti šeimą? Jeigu ne, kokia kontracepcija jums abiem priimtiniausia?);
  • partnerio (-ės) iniciatyva (Galbūt kuris nors iš jūsų visuomet jaučia pareigą inicijuoti seksą, nesijaučia geidžiamas?);
  • intymumo trūkumas (aptarkite aplinkybes);
  • kiek kartų per savaitę norėtumėte mylėtis;
  • skausmas mylintis;
  • seksualinė disfunkcija;
  • sumažėjęs libido;
  • seksualinio pasitenkinimo trūkumas.

Tai tik keletas pavyzdžių. Jeigu bent viena tema tinka jūsų porai, drąsiai įtraukite ją į pokalbį.

5 dalykai, kurie padės atvirai pasikalbėti apie seksą

Keli paprasti dalykai, kurie padės jums būti atviresniems.

1. Kuo anksčiau pradėsite apie tai kalbėti, tuo geriau

Akademikas Justin Lehmiller, kuris specializuojasi sekso, meilės ir santykių srityje, sako, kad pradėti kalbėti apie seksą santykių pradžioje yra itin gera idėja, nes kuo ilgiau lauksite šio pokalbio, tuo bus sunkiau kalbėtis.

Akademikas siūlo pradėti nuo lengvesnių temų (pavyzdžiui, kontracepcijos, sutikimo seksui ir pan.) ir tik vėliau kalbėti apie tai, kas jums abiem patinka arba nepatinka sekse. 

Kalbant apie seksualines fantazijas, irgi pradėkite nuo paprastesnių – neužklupkite iškart vienas kito su slapčiausiais fetišais, kurie gali išmušti iš vėžių. Būtent tokiems pokalbiams sukūrėme kortas poroms „Mudu“ su klausimais, kurie padės aptarti tokias temas kaip erotinės fantazijos, seksas, poreikiai ir kita.

2. Apie seksą kalbėkite dažnai

Pokalbis apie seksą nėra vienkartinis pokalbis – tai turėtų būti nuolatinė diskusija ir įprasta jūsų santykių dalis. Juk poreikiai ir norai laikui bėgant gali keistis, tad reikėtų nepamiršti jų aptarti su partneriu (-e) – tai padės išlaikyti įvairiapusišką jūsų seksualinį gyvenimą, t. y. tokį, kokio trokštate būtent dabar.

3. Išklausyk partnerį (-ę), užduok klausimų

Kartais nutinka taip, kad kalbėti apie seksą mes mokame, tačiau klausytis kito – ne. Būk smalsi (-us) – paklausinėk partnerio (-ės) apie jo poreikius ir norus, paprašyk, kad papasakotų plačiau, parodytų, kas jam (-ai) patinka.

Taip pat labai svarbu būti kantriam. Kiekvienas iš mūsų turime skirtingą atvirumo lygį (ir nebūtinai kalbant tik apie seksą) – vieniems atsiverti lengviau, kitiems sunkiau. Nespauskite vienas kito ir pradėkite nuo paprastesnių temų.

4. Pokalbis turi būti pozityvus, be kaltinimų

Auksinė taisyklė – nekaltinti vienas kito. Geriau sutelkti pokalbio temą į tai, kas jums patinka, o ne tai, kokie judesiai ar metodai miegamajame šiuo metu neveikia. Vietoj to, kad sakytum: „Kodėl taip grubiai viską darai?“, geriau sakyk: „Man labiau patinka, kai mane lieti taip…“ Ir parodyk, kas tau patinka.

5. Nepriimk visko asmeniškai

Jeigu kalbantis susidarė įspūdis, kad partneris (-ė) tave kritikuoja dėl kažkokių įgūdžių trūkumo, nepriimk to asmeniškai. Tai tikrai nereiškia, kad jis (-i) tavęs nemyli ir nenori su tavimi mylėtis. Tikrai ne! Tokia ir yra atvirumo kaina – tik kalbėdamiesi sužinosite, kaip kiekvienas galite patobulėti. O viso to rezultatas – geresnis seksas!

Ir galiausiai, nepamirškite, kad gerais seksualiniais partneriais tampama, o ne gimstama. Tad kuo daugiau žinosite apie partnerio (-ės) malonumą, tuo geresniu seksu mėgausitės. Kalbėkitės – žodžiai yra viena svarbiausių sėkmingų santykių sudedamųjų dalių.

 

Šaltinis: https://www.verywellmind.com/keep-sex-life-healthy-in-marriage-2300942

 

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.