5 Netflixo rekomendacijos savaitgaliui
Iliustracija: Gerda Zlatkauskė
Artėjant savaitgaliui galime kirsti, kad planuojate pasižiūrėti ką nors gero. Jei taip, mes turime ką jums pasiūlyti, nes radę plonytę laiko liniją tarp darbų, rutinos bei reikalų, panardome ir po Netflixą. O čia kokybiško ir galvą perkratančio turinio apstu. Taigi šiandien dalijamės keliomis Netflixo filmų bei serialų rekomendacijomis motinystės, gyvenimo būdo, LGBT+ ir kitomis temomis, iš esmės atspindinčiomis, koks skirtingas ir įvairus gali būti pasaulis.
1. WORKIN’ MOMS
Jei tėvystės ir mamystės tema jums aktuali, greičiausiai, šį perliuką savo Netflixe jau esate prasukę. Tačiau šis serialas tikrai bus įdomus ir toms bei tiems, kuriuos kamuoja klausimas, kaip žmonėms (ne)pavyksta suderinti romantinius santykius, vaikų auginimą bei karjerą. Pagrindinės šio serialo herojės, keturios dirbančios mamos, mamystę išgyvena savaip, tačiau viena kitą palaiko, kas benutiktų – ar kalbame apie pogimdyvinę depresiją, ar apie identiteto krizę, ar apie neplanuotą nėštumą. Workin’ Moms – juokingas, šmaikštus, dažnai nepatogus, bet subtilus žvilgsnis į šiuolaikinę motinystės rutiną išsiilgusiems ko nors pozityvaus.
2. I AM MARIS
Šiame dokumentiniame filme paauglė amerikietė Maris Degener pasakoja apie savo kelią iš visiškos nevilties į savęs priėmimą ir sveikimą. Nuo vaikystės kankinama nerimo, depresijos ir gyvybei pavojingos nervinės anoreksijos, Maris patenka į ligoninę. Išėjusi iš jos, jauna mergina pradeda sveikimo procesą, atranda jogą ir vos 16-os tampa sertifikuota jogos trenere. Ši dokumentika – itin asmeniškas, jautrus ir autentiškas liudijimas apie jauno žmogaus kovą su pačiu savimi ir būdą, padėjusį tą kovą laimėti.
3. MINIMALISM: A DOCUMENTARY ABOUT THE IMPORTANT THINGS
Kaip ir kodėl mes tiek daug vartojame? Kokį esminį poreikį bandome patenkinti kasmet pirkdami naują išmaniojo modelį ar kitą daiktą? Du draugai amerikiečiai, populiarios tinklalaidės The Minimalists kūrėjai Joshua ir Ryan savo filme pasakoja, kaip patys nusprendė minimalizuoti savo poreikius ir kodėl apskritai verta tai daryti. Šis filmas – kritinis vartotojiškos visuomenės ir nusprendusiųjų sukti kitu keliu portretas, kurį papildo neuropsichologų, ekonomistų, sociologų ir kitų sričių specialistų komentarai.
4. GROWING UP COY
Kaip toli gali nueiti kovodamas dėl lygių savo vaiko teisių? – tokį klausimą kelia šio dokumentinio filmo kūrėjai. Viena jauna šeima iš Kolorado valstijos įsitraukia į viešą teisinį mūšį dėl savo šešiametės translytės dukros teisės naudotis mergaičių tualetu pradinėje mokykloje. Ši dokumentika ne tik nepaliks abejingų, bet iškels dar daugiau klausimų, tokių, kaip problemos viešumas vaiko privatumo, o gal ir emocinio saugumo sąskaita.
5. YOU ME HER
Tai pirmąja poliromantine komedija vadinamas serialas. Istorija sukasi apie Jack ir Emmą, sutuoktinius, kurie nors ir nori vaikų, jiems stipriai trukdo judviejų lytinio potraukio trūkumas. Tačiau vieną dieną porelės gyvenime pasirodo mergina, kurią abu partneriai ima įsimylėti ir… jos atsako sulaukia abu. Tai – istorija apie kovą su socialinėmis normomis ir nuostatomis tuo pat metu siekiant išspręsti ir savus iššūkius, kurių pamėtėja poliamorinė draugystė.
Pingback: 3 filmai, įkvepiantys tikėti savimi Nebegėda.lt
Pingback: Ką veikti namuose, kai slegia nerimas? 7 patarimai Nebegėda.lt