Vaikinas nenori naudoti prezervatyvo: ką daryti?

„Mano vaikinas nenori naudoti prezervatyvo: ką daryti?“ Šio klausimo iš savo sekėjų sulaukiame dažniau, nei norėtume. Vis dar kalbant apie seksą, prezervatyvų naudojimas išlieka daug diskusijų ir susirūpinimo keliančia tema. Nors saugaus sekso praktikos svarba yra plačiai pripažįstama ir apie tai daug kalbama, tačiau yra grupė vyrų, kurie sąmoningai nusprendžia nenaudoti prezervatyvų.

Šiame tekste aptarsime tokio jų pasirinkimo priežastis ir patarsime, ką daryti, kai partneris nenori naudoti kontraceptinių priemonių mylintis.

Kodėl taip svarbu naudoti prezervatyvus?

Prezervatyvai yra kontracepcijos priemonė, apsauganti ne tik nuo neplanuoto nėštumo, bet ir nuo lytiniu keliu plintančių infekcijų. Mintyje turime ne tik ŽIV ir AIDS, bet ir gonorėją ir chlamidiozę, kurios paskutiniu metu pasireiškia vis didesnei daliai žmonių.

Pavojinga ir tai, kad kai kurios iš šių infekcijų nepasireiškia jokiais simptomais, todėl nebeaišku, ar kuris nors partneris kuo nors serga, ar ne. Pavyzdžiui, chlamidiozė praktiškai nepasireiškia jokiais simptomais. Apie ją moterys dažniausiai sužino tik tikrindamosi dėl kitų sveikatos sutrikimų. Svarbu paminėti, kad šiuo metu tai viena iš pagrindinių nevaisingumo priežasčių Jungtinėje Karalystėje. Chlamidiozė plinta labai paprastai – mylintis be prezervatyvo, kai partneriai nežino, kad serga.

Priežastys, kodėl partneris atsisako naudoti prezervatyvą

Žinoma, kiekvienas žmogus sugalvoja įvairių priežasčių, kodėl gali užsiimti nesaugiu seksu, tačiau yra keletas besikartojančių:

  1. Daugelis, ypač vyrai, vis dar mano, kad prezervatyvų naudojimas sekso metu sumažina jautrumą ir malonumą.
  2. Kai kurie vyrai tiesiog yra neatsargūs ir galvoja, kad laiku ištraukdami penį apsisaugos nuo neplanuoto nėštumo.
  3. Partneriui nepatinka viduryje veiksmo atsitraukti ir ieškoti prezervatyvo. Daugelis sako, kad tai „numuša“ aistrą.
  4. Manoma, kad naudoti prezervatyvus yra gėdinga, nėra „kieta“.
  5. Partnerė pradeda naudoti kontraceptines tabletes. Tyrimai atskleidė, kad vyrai nejaučia poreikio užsidėti prezervatyvo, kai jų sekso partnerė pradeda vartoti kontraceptines tabletes. Kadangi nebelieka neplanuoto nėštumo rizikos, vyrai pamiršta ir lytiniu keliu plintančias infekcijas.

Ką daryti, jeigu vaikinas nenori naudoti prezervatyvo?

Štai keletas patarimų, ką daryti, jeigu partneris atsisako naudoti prezervatyvą sekso metu. 

Atsisakyti mylėtis

Paprasta kaip du kart du. Tikrai nėra šaunu jausti spaudimą arba spausti partnerį (-ę) užsiimti nesaugiais lytiniais santykiais ir rizikuoti pastoti arba susirgti lytiniu keliu plintančia liga.

Jei vaikinas sako, kad jam nereikia prezervatyvų, nes jis žino, ką daro, tikėtina, kad jis tikrai nežino, ką daro. Jis nesaugo partnerės sveikatos, neprisiima už tai jokios atsakomybės. Galiausiai, jūs turite teisę priimti sprendimus, kurie saugo jūsų sveikatą ir gerovę. Jei partneris atsisako rūpintis jumis, galbūt laikas į santykius pažvelgti šiek tiek atidžiau.

Paieškoti būdų pagerinti prezervatyvų naudojimo patirtį

Dar vienas geras būdas spręsti šią problemą – kalbėtis apie ją tiesiai šviesiai. Paklauskite savo partnerio, kodėl jis nenori naudoti prezervatyvų. Ar jie nepatogūs? O gal nuslysta? Galbūt spaudžia? Ar juos naudojant seksas nėra toks malonus? 

Primename, kad prezervatyvai būna įvairiausių dydžių, tekstūrų ir storių, todėl pasirinkimas tikrai didelis! Jeigu nepatiko vieni, visuomet galima išbandyti kitus. Taip pat skatiname pabandyti šiek tiek brangesnius prezervatyvus – jie dažniausiai būna kokybiškesni ir sukurti didesniam malonumui.

Atvirai pasakyti, kad mylėjimasis be prezervatyvo jums kelia stresą

Pasakykite partneriui, kad seksas be prezervatyvo jums kelia stresą ir tampa sunku mėgautis seksu. Galite pasakyti: „Jei nenaudosime prezervatyvo, aš tiesiog jausiu stresą ir negalėsiu susikoncentruoti į tai, ką darome, negalėsiu atsipalaiduoti“.

Aiškiai pasakykite savo partneriui, kodėl jums svarbu naudoti prezervatyvus. Kalbėkite apie galimą nesaugių lytinių santykių riziką, pvz., nepageidaujamą nėštumą ir lytiškai plintančias ligas. Įsitikinkite, kad jis supranta jūsų susirūpinimą.

Aptarkite ir abipusę atsakomybę: pabrėžkite, kad seksualinė sveikata yra abiejų partnerių bendra atsakomybė. Prezervatyvai ne tik apsaugo jus, bet ir partnerį nuo galimų pavojų. Aptarkite kontracepcijos ir LPI prevencijos būdus, kurie yra abipusiai priimtini, pavyzdžiui, ieškokite alternatyvių metodų (kontraceptinių tablečių) arba kartu išsitirkite dėl lytiškai plintančių ligų.

Apsvarstykite galimybę naudoti moteriškus prezervatyvus

Jeigu nerandate bendro sutarimo dėl įprastų prezervatyvų naudojimo, dar galite išbandyti moteriškus prezervatyvus – tuos, kurie prieš sueitį yra dedami į makštį ir atlieka tą pačią funkciją, kaip ir įprasti prezervatyvai. Galbūt toks variantas abiem bus priimtinesnis.

Ir galiausiai…

Prezervatyvų nauda neapsiriboja vien tik lytiniu keliu plintančių infekcijų ir neplanuoto nėštumo prevencija. Tai atviro bendravimo, pasitikėjimo ir bendros atsakomybės skatinimas intymiuose santykiuose.

Pasirinkimas naudoti prezervatyvus atspindi įsipareigojimą vienas kitam. Tai leidžia parodyti, kad partneriams rūpi vienas kito savijauta: fizinė sveikata ir emocinė būklė. Tad būkite atviri vienas kitam ir atvirai apie tai kalbėkitės. Rūpinkitės savo ir savo artimųjų sveikata.

vaikinas nenori naudoti prezervatyvoTaip pat skaityk: Kaip suprasti, kad čia TAS žmogus? Atsako psichologė

Komentarai (1)

  • Alma

    Na dar buvo galima duoti patarima eiti abiems pasitikrinti ar neserga LPL, jei jau saugosi nuo nestumo kitais budais (kontracepcijam, spirale ar. pan.).

    reply

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.