Kaip išsirinkti prezervatyvą?

Dauguma mūsų, išsilavinusių ir atsakingų piliečių, puikiai žino, kad prezervatyvai apsaugo ne tik nuo neplanuoto nėštumo, bet ir nuo lytiniu keliu plintančių ligų, o mylėtis be prezervatyvo su žmogumi, kuris nėra mūsų ilgametis partneris, yra labai rizikinga. Visi tą žinome, tačiau tai ne visada atsispindi mūsų veiksmuose.

Nesinaudojame prezervatyvais net tuomet, kai privalome

2019 metais ULAC (Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro) paskelbtais duomenimis, 30 proc. užsikrėtusiųjų ŽIV infekcija į klausimą, ar naudojasi prezervatyvais, atsakė neigiamai. Ir tik 4,4 proc. užsikrėtusiųjų teigė, kad naudojasi visada. 2018 metais užregistruota 160 naujų užsikrėtimo ŽIV infekcija atvejų.

Nė vienas asmuo, užsikrėtęs sifiliu, į tą patį klausimą atsakymo „visada“ nepasirinko, o kaip dažniausią užsikrėtimo šaltinį įvardijo pažįstamą asmenį.

Dauguma užsikrėtusiųjų chlamidioze ir gonorėja yra 20-34 metų asmenys, miestų gyventojai, taip pat nelinkę naudotis prezervatyvais.

Kodėl mes nesinaudojame prezervatyvais?

Bandydami pateisinti šį neracionalų ir kartais labai brangiai kainuojantį poelgį, prisigalvojame įvairiausių pasiteisinimų, iš žmogaus veido ir bendravimo sprendžiame apie jo sveikatos būklę ir/ar turimas lytines infekcijas arba galvojame, kad prezervatyvais rūpintis turi tik vyrai arba tik moterys. Dažniausia mūsų klaida yra ta, kad apie apsaugines kontracepcijos priemones pagalvojame jau tik aistros sūkury.

Elgesio ekonomikos profesorius Dan Ariely 2001 m. pakvietė sudalyvauti 25 Berklio universiteto studentus vaikinus jo tyrime, kuriuo jis norėjo išsiaiškinti, kaip lytinis susijaudinimas veikia mūsų sprendimus. D. Ariely teigė: „Paklausk daugumos dvidešimt kažkelių metų studentų vaikinų, ar jie galėtų užsiimti nesaugiu seksu, ir jie tuoj pat tau pacituos skiltį iš vadovėlio apie tai, kokia didelė tokiu atveju bus neplanuoto nėštumo ir LPI rizika.“ Tačiau profesorius įtarė, kad lytinis susijaudinimas gali sujaukti net pačius racionaliausius mūsų įsitikinimus.

Dan Ariely tyrimo dalyviams uždavė tuos pačius klausimus jiems esant ramioje būsenoje ir pakartojo jiems lytiškai susijaudinus. Atsakymai skyrėsi kardinaliai – susijaudinusioje būsenoje studentai buvo labiau linkę nesinaudoti prezervatyvais.

Profesorius teigė, kad mes esame tvirtai įsitikinę dėl to, kokie mūsų veiksmai bus, kai būsime užvaldyti aistros, tačiau mūsų numanymas yra ribotas. Mes galime rizikuoti užsikrėsti lytiniu keliu plintančiomis infekcijomis ar neplanuotai pastoti vardan seksualinio pasitenkinimo.

Šaltinis: Dan Ariely „Predictably Irrational“ 2008, 2009

Kaip suvaldyti savo emocijas?

Dauguma mūsų tikriausiai yra buvę situacijose arba girdėję iš savo draugų, kai abu įkaitę partneriai staiga suvokia, kad nė vienas neturi prezervatyvo ir, pusei sekundės susikrimtę, vis tiek tarę: „Tiek to, važiuojam toliau!“ D. Ariely teigia, kad labai sunku save suvaldyti ir pasielgti racionaliai tokiose situacijose, tad siūlo imtis papildomų atsargumo priemonių:

  • prezervatyvai turi būti su mumis, vyrai ir moterys, visada, dėl viso pikto (moteris prezervatyvai gali pasirūpinti pati, juos rasi čia);
  • turime išmokti pasitraukti nuo aistros ugnies iki tol, kol ji dar mūsų nepasiglemžė – vos pajutę trauką, karštį, kol dar mūsų racionaliosios smegenys ne visai išsilydė, traukimės iš tos situacijos, jeigu ji mums pavojinga, nes mūsų sprendimai bus kardinaliai kitokie aistros sūkury.

Kaip pasirinkti tinkamus prezervatyvus?

Dabar, kai jau tave įtikinome, kad prezervatyvai yra būtini, pakalbėkime, kaip juos pasirinkti.

Į ką atsižvelgti vyrams?

Varpos apimtis

Vienintelis reikalas, kuriame jūsų varpos dydis yra labai svarbus, yra, kai renkatės prezervatyvą: per didelis gali nusmukti, o per mažas – suplyšti ar pridaryti kitų bėdų. Tad reikia pasirinkti sau tinkamą prezervatyvą. Šiuo atveju, yra labai svarbi jūsų varpos apimtis susijaudinusioje būsenoje. Pastaba: pats prezervatyvas gali būti truputį didesnio ilgio nei jūsų varpa, tačiau jeigu prie varpos šaknies lieka didelė prezervatyvo dalis, tuomet jums reikia mažesnio dydžio prezervatyvo. Dydžiai pasiskirsto maždaug taip:

  • mažiau nei 11 cm apimčiai reikalingas aptraukiantis (snug fit) prezervatyvas. Jų ilgiai svyruoja nuo 17 iki 20 cm. Plotis apie 4-5 cm.
  • 11–13 cm apimties varpai rinkitės įprastinius prezervatyvus. Jų ilgis yra apie 19 cm. Plotis apie 5-5,4 cm.
  • 13–15 cm – jums reikalingas XL dydis. Prezervatyvų ilgiai yra nuo 19 iki 22 cm. Plotis 5-6 cm.

Varpos apimčiai nustatyti galite naudoti medžiaginę juostelę ar siūlą: apjuosę storiausią varpos dalį susijaudinimo būsenos metu ir, vėliau pridėję matavimo priemonę prie liniuotės, nustatysite varpos apimtį. Taip pat galite nustatyti ir ilgį (nuo šaknies iki galvutės).

Į ką atsižvelgti moterims?

Nors nemaža dalis Nebegėdos sekėjų instagrame atsakė, kad rūpintis prezervatyvais yra vyrų reikalas, nes jie geriau žino, kokie jiems patinka, nes taip džentelmeniškiau ir pan., mes rekomenduojame prezervatyvais rūpintis abiem lytims. Bet aš nežinau, koks dydis jam tinkamiausias! – gali purkštauti moterys. Jūs galite įsimesti į savo kišenę standartinio dydžio prezervatyvų arba su draugėmis įsigyti skirtingų dydžių prezervatyvų pakelių ir pasidalinti tarpusavy taip, kad kiekviena turėtų įvairių.

Nebegėdos parduotuvėje esantys LELO HEX yra standartinio dydžio. Jų gamintojai akcentuoja ypatingą prezervatyvo struktūrą, kuri yra itin patvari, sukurta tam, kad galėtumėte mėgautis intensyviu seksu, nebijodami, kad prezervatyvas suplyš, nusmuks arba trukdys pajusti malonumą. LELO HEX kūrėjai norėjo, kad prezervatyvas negesintų jūsų pojūčių ir puoselėtų jautrumą malonumui.

O jei norite įdomesnių pojūčių, galite rinktis iš EGZO PREMIUM prezervatyvų asortimento: jei norite itin priglundančių arba papildomai lubrikuotų prezervatyvų.

Į ką dar atkreipti dėmesį?

Ar nesate alergiški lateksui. Jeigu esate alergiški, tuomet turite rinktis prezervatyvus be latekso. Dažniausiai prezervatyvai be latekso yra gaminami iš polizopreno arba poliuretano.

Ką iš viso to išmokome?

Prezervatyvai yra labai svarbu ir jais rūpintis turi abiejų lyčių asmenys. Nes arba saugus seksas, arba tada jau jokio. 

Saugių ir malonių patirčių!

Komentarai (3)

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.