Geriausi mūsų tekstai apie mėnesines

Nuotraukos: @ugnehenriko

Šią savaitę pristatėme mūsų marškinėlius su užrašu „Mėnesinės”. Šie marškinėliai yra vieno iš mūsų tikslų – šviesti visuomenę apie moters sveikatą ir ciklą – dalis. Nors ne visi žmonės pritaria, kad mūsų visuomenėje yra stigma, sklandanti aplink mėnesinių temą, tačiau mes esame tuo įsitikinusios. Džiaugiamės, jeigu jūs užaugote ir esate aplinkoje, kur gavote pakankamai žinių apie savo ciklą, taip pat jums niekada nereikėjo slėpti ar gėdytis su menstruacijomis susijusių dalykų. Tačiau ne visiems ir ne visoms taip pasisekė. Turėdamos minty tokius žmones, stengiamės suteikti kuo daugiau informacijos apie menstruacijas ir paversti šią temą įprasta žmogaus sveikatos tema.

Šie marškinėliai turi keletą šaunių galimybių:

  • Puiki pokalbio pradžia. Vieną kartą, moteris sporto klube, su kuria anksčiau nesu kalbėjusi, pamatė užrašą ant mano marškinėlių ir sako: „Ooo, geras. Mano dukrai kaip tik artėja tas amžius, kai reikės su ja apie tai pasikalbėti. Kaip manai: nuo ko geriausia būtų pradėti?” Ir mes įnikome į įdomius pasvarstymus, kaip kalbėtis apie mėnesines su paaugle.
  • Paaiškini savo savijautą. Gatvėje sutikau pažįstamą, o tądien man buvo pirma siaubinga mėnesinių diena, kai vos pavilkau kojas ir beveik nė žodžio pratarti nebegalėjau, ką jau kalbėti apie mandagų šypsojimąsi. Tad, aš tiesiog linktelėjau, parodžiau pirštu į savo marškinėlių užrašą ir pažįstamas sako: „Supratau, stiprybės!”
  • Pralaužia tabu ledus. Įėjusi (-ęs) į kambarį su šiais marškinėliais, suteikiate erdvę visiems žmonėms, kuriems ši tema nėra lengva, ir laisvę atsisakyti savo gėdos, neigiamų nuostatų bei išdrįsti į tai žiūrėti kaip į sveikatos reikalą.

Užsisakę marškinėlius, su jais gausite instrukciją, kurioje parašėme įdomius faktus apie menstruacijas – visa tai jums gali praversti jūsų būsimuose pokalbiuose!

O dabar – mūsų geriausi tekstai apie mėnesines:

1. KAIP AŠ PAMILAU SAVO MĖNESINIŲ CIKLĄ

„Mėnesinės man niekada nebuvo patrauklus dalykas: tai buvo skausminga, slapta ir nemaloni patirtis, kuri mane aplankydavo kas mėnesį. Su draugėm jas vadinom „menkėm“, o su kitais žmonėm apie tai tiesiog nekalbėjau. Šie metai, 29 mano gyvenimo metai, tapo kelione į draugystę su savo mėnesinių ciklu. Pasidalinsiu dalykais, kuriuos aš sužinojau.”

2. KODĖL REIKIA KALBĖTI APIE MĖNESINES

Mums dažnai užduoda klausimą: taip, tai biologinis reiškinys, bet kam apie jį kalbėti? Šiame tekste labai išsamiai išdėliota, kodėl apie mėnesines verta kalbėti. Šis reiškinys yra ne tik biologinis, jis turi įtakos ne tik kraujuojančių moterų savijautai, tačiau ilgą laiką turėjo įtakos ir jų padėčiai visuomenėje, taip pat daugybėje pasaulio šalių vis dar nulemia mergaičių galimybes siekti išsilavinimo.

    3. MĖNESINIŲ CIKLAS: KAS TEN VYKSTA?

    Ne visos moterys žino, kiek jų ciklas trunka, kada įvyksta ovuliacija, ką reiškia vienos ar kitos išskyros bei kodėl kelias dienas prieš mėnesines svyruoja nuotaikos – ši informacija yra labai svarbi, ne tik norint (ne)pastoti, bet ir suprasti apie savo organizmo savijautą. Šiame tekste išsamiai parašyta, kas vyksta su hormonais viso ciklo metu.

    4. APIE SLAPTĄ KRAUJO GALIĄ

    Labai kietas mūsų podcastas su kino režisiere Lina Plioplyte. Linos būsimas projektas – filmas apie mėnesines: kokie kultūriniai, socialiniai veiksniai veikia kraujuojančias moteris skirtingose pasaulio šalyse? Lina pasidalino labai įdomia informacija, kurią sužinojo, ruošdamasi šiam projektui.

    5. PENKI MĖNESINIŲ MITAI

    Mergaičių ir moterų akademijos akušerės ginekologės atsakė į dažniausius klausimus apie mėnesines. Pavyzdžiui: ar galima maudytis, būti pirtyje, mylėtis, sportuoti?

    Na, o jeigu jau kurį laiką svarstote apie ekologiškesnes mėnesines, tai pasidomėkite, kokia menstruacinė taurelė jums galėtų tikti labiausiai. Nenorite taurelės? Savo parduotuvėje turime menstruacines kelnaites ir žavius daugkartinius įklotus.

     

    Komentuok

    Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

    Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

    Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.