Keli svarbūs ginekologių patarimai, kaip rūpintis savo vulva
Nuotrauka: Rugilė Merkevičiūtė
Intymios higienos priežiūra – dalykas rimtas. Jei ja rūpinamės tinkamai ir laikomės tam tikrų taisyklių, galime džiaugtis gera vulvos būkle. Tačiau neretai ji kelia tam tikrų iššūkių: atsiradęs niežėjimas, sausumas, tempimas ir kiti nemalonūs pojūčiai tiesiog veda iš kantrybės… arba pas gydytoją. Ką svarbu žinoti norint tinkamai rūpintis savo intymia higiena, teiravomės Mergaičių ir moterų akademijos gydytojų ginekologių.
Rinkis tinkamas kasdienės priežiūros priemones
Moters intymi higiena labai svarbi, tačiau būtina suprasti, kad šioje vietoje taip pat nereikėtų persistengti, nes noras „ten“ kvepėti rožių žiedais gali atnešti rimtų makšties mikrobiotos sutrikimų.
Kalbant apie intymios higienos priemones, svarbiausia rinktis natūralius produktus be kvapiklių, dažiklių. Kuo daugiau sudėtyje cheminių medžiagų, tuo didesnė tikimybė pažeisti natūralią makšties mikroflorą, sukelti alergijas, sudirgimus. Dėl netinkamų priemonių naudojimo taip pat gali atsirasti pienligė, bakterinė vaginozė ar kitos ligos, taip pat galite pradėti jausti diskomfortą, sausumą, niežulį makštyje.
Labai svarbu paminėti, kad kasdienės priežiūros kontekste negalima plauti makšties vidaus, reikia apiplauti tik išorinius lytinius organus.
Mūsų parduotuvėje rasi porą puikių prausiklių intymiai higienai. Jie pasižymi mūsų kūnui saugia sudėtimi: juose nėra pavojingų dažiklių, kvapiklių ar kitų sudedamųjų dalių, nepalankių vulvos priežiūrai.
Intymios higienos prausiklis „Lady Suite“ pagamintas iš visiškai natūralios kilmės ingredientų. Savo sudėtyje prausiklis turi gyvybingųjų bakterijų (probiotikų), augalų ekstraktų ir rožinio kvarco, kurie atkuria makšties pusiausvyrą, ramina ir minkština odą. Produktas saugus ir palaiko normalią makšties mikrofloros rūgštinę terpę, ko kartais negali užtikrinti kiti prausikliai, savo sudėtyje turintys nepageidaujamų ingredientų.
Taip pat galite rinktis ir mūsų turimą ypatingą produktą. Tai – du viename produktas, intymios higienos prausiklis ir taurelių valiklis „Organiwash“. Prausiklis ir valiklis viename – skamba įtartinai? Nėra ko nerimauti – valiklio sudėties formulė yra itin švelni ir visiškai saugi jį naudoti kaip intymios srities prausiklį.
Beje, prausimuisi nenaudokite visam kūnui ar kitoms kūno dalims, o ne intymiai higienai skirtų muilų, dušo želių ar šampūnų.
Makšties pH yra rūgštesnė nei viso kūno ir taip yra tam, kad joje būtų sunaikinti blogieji mikroorganizmai. O visos anksčiau išvardintos priemonės tik dar labiau šarmina makštie pH.
Kiek kartų ir kaip plauti vulvą?
Visų pirma, reikėtų įprasti plauti lytinius organus du kartus per parą (ryte ir vakare).
Per mėnesines arba jei yra gausesnės išskyros, jau kiekvienai pagal poreikį, bet dažniau nei įprastai.
Įprastam apsiplovimui visiškai puikiai tinka paprastas šiltas vanduo. Praustis reiktų nuo priekio į galą (nuo moteriškų lytinių organų link išangės).
Atsargiau su depiliacija
Reikėtų paminėti ir grožio procedūras, susijusias su vulva. Nesvarbu, ar tai depiliacija, epiliacija ar kitokie plaukelių šalinimo būdai – visi jie yra tinkami ir kiekviena mergina gali rinktis jai priimtiniausią procedūrą.
Svarbu užtikrinti, kad procedūros metu nebūtų jaučiamas skausmas. Taip pat reikia stebėti, ar neatsiras vulvos bėrimo, sudirgimo (aišku, šiek tiek diskomforto tikrai visada bus, bet taisyklė „per kančias į žvaigždes“ čia netinka). Vulvos oda yra plonesnė, tad ją žymiai lengviau pažeisti.
Kai kurios moterys po plaukų šalinimo procedūros skundžiasi pagausėjusiomis išskyromis. Vulvos plaukai yra tam, kad sulaikytų nešvarumus ir jie nepatektų į makštį.
Taip pat plaukų šalinimo procedūros apskritai sukelia stresą organizmui, todėl jis tampa jautresnis ir tai gali išreguliuoti mikrobiotos (normalios makšties mikrosistemos) balansą.
Neseniai mūsų parduotuvėje pasirodė intymios odos aliejus „Lady Suite“, kuris skuba į pagalbą visoms, kenčiančioms nuo visų nemalonių pojūčių, kurie aplanko po depiliacijos. Šis prabangus botaninių aliejų mišinys padės apsisaugoti vulvos odą nuo išsausėjimo, įpjovimų, sudirgimo bei įaugančių plaukelių.
Lytiniai santykiai ir higiena
Būtų idealu, jeigu prieš lytinius santykius abu partneriai apsipraustų, tačiau dažniausiai seksas būna spontaniškas – juk aistros viršūnėje nebėgsite į dušą praustis. Tačiau po lytinių santykių apsiprausti ir nusišlapinti būtų puiku – taip sumažinsite šlapimo takų ir vulvos infekcijų tikimybę, ypač jei santykiai atsitiktiniai arba sekso partneris yra naujas. Tiesa, anksčiau sklandęs mitas, kad gausiai apsiprausus galima apsisaugoti nuo nėštumo, vis dar yra mitas.
Ypatingas dėmesys kasdieniams įklotams
Nenaudokite higieninių įklotų kasdien (nebent jums mėnesinės, labai gausios išskyros arba vargina šlapimo nelaikymo problema). Jei įklotus naudojate, keiskite juos kas 2-3 val.
Juos svarbu dažnai keisti, nes drėgnoje, šiltoje terpėje bakterijos kuo puikiausiai dauginasi ir gali plisti aukštyn tiek į makštį, tiek į šlapimo takus bei sukelti infekcijas.
Naudokite įklotus, kurių sudėtyje nėra dažų ir kvapiųjų medžiagų. Rinkitės įklotus, pagamintus iš natūralių medžiagų (medvilnės) bei tuos, kurių lipni juosta yra ne vientisa (įklotuose naudojami klijai nepraleidžia oro ir gali sukelti vadinamąjį „šiltnamio efektą“, kai viskas tik šunta).
Kitų higienos priemonių naudojimas
Tamponus geriau naudokite tik sportuodamos, maudynių metu ar puošiantis prigludusiais rūbais. Juos keisti reikėtų ne rečiau kaip kas 3-4 valandas. Naudoti tamponus naktį nepatartina. Produktai turėtų būti pagaminti iš ekologiškos medžiagos, nes naudojant tamponus susidaro dar palankesnės sąlygos veistis bakterijoms ir kitoms blogybėms, nes kraujas naudojant tamponą net neišteka iš gimdos kaklelio, o tai reiškia, kad ten bus dar daugiau šilumos ir drėgmės. Jei naudojate menstruacinę taurelę, jos irgi nelaikykite ilgiau nei 8 valandas. Po kiekvieno naudojimo labai kruopščiai taurelę išplaukite, nusausinkite ir tik tada vėl įsidėkite.
Dar keli patarimai
Visada turėkite savo asmeninį rankšluostį. Kiekvieną dieną keiskite apatines kelnaites. Dėvėkite švarius drabužius, natūralaus pluošto apatinius, venkite labai aptemptų, sintetinių kelnių bei apatinių (be abejo, visi nėriniai, stringai gali turėti vietą drabužinėje, tinkamą laiką ir progą, bet ne kasdien).
Mūsų gyvenimo būdas ir įpročiai turi įtakos visam organizmui, taip pat ir makšties mikrobiotai. Alkoholio vartojimas, rūkymas, didelis kiekis pridėtinio cukraus ir greitas maistas nedaro mūsų organizmui paslaugos.
Visi šie dalykai silpnina mūsų imuninę sistemą, blogina kraujotaką, todėl galima dažniau susidurti su sunkiai gydomomis vulvos/makšties infekcijomis, skausmingais lytiniais santykiais ar blogu kvapu.
Jei kyla neaiškumų, kaip prisižiūrėti ir kokie yra lytinės higienos principai, visada galite kreiptis į gydytoją ginekologą ir apie tai pasišnekėti. Jei jauti vulvos/makšties niežulį ar blogą kvapą, tempimą ar kitus neįprastus simptomus, tuomet būtinai kreipkitės į specialistą ir nebandykite gydytis savarankiškai.
Greta
Labai laukiu kada pas jus (jei kada nors taip bus) atsiras pirkti kietas muilas kūnui prausti, kuris tiktų ir intymių vietų prausimui. ☺️
Pingback: Geriausi vibratoriai pradedančiosioms: kurį rinktis? Nebegėda.lt - modernios sekso prekės tavo malonumui
Pingback: Išskyros: ką apie jas verta žinoti? Nebegėda.lt - modernios sekso prekės tavo malonumui
Pingback: „Dirty talk“ pradžiamokslis Nebegėda.lt - modernios sekso prekės tavo malonumui
Pingback: Pienligė: kai TEN niežti, degina ir peršti Nebegėda.lt - modernios sekso prekės tavo malonumui