5 ženklai, kad artėja skyrybos
Kai galvojame, kokie ženklai gali signalizuoti apie artėjančias skyrybas, dažniausiai įsivaizduojame karštus kivirčus ir netikėtus pykčio proveržius, po kurių būna „nekalbadienių“. Žinoma, kai kurias poras šie dalykai priveda prie skyrybų slenksčio, tačiau priežasčių tam yra daug daugiau. Kartais tų ženklų galima nė nepastebėti, o susipratus jau būna per vėlu kažką pakeisti.
Tad kokie ženklai mums gali padėti suprasti, kad santykiai netrukus iširs?
5 ženklai, kad artėja skyrybos
Nemanykite, kad kiekvienas šio teksto punktas tikrai reikš, kad jūsų poros santykiai nėra geri ir protingiausia būtų tiesiog išsiskirti. Visi esame skirtingi, tad ir santykių būna visokių. Kas vieniems atrodo priimtina, kitiems gali atrodyti labai toksiška.
Dalijamės dažniausiai pastebimais ženklais, kurie leidžia suprasti, kad artėja skyrybos.
1. Pradėjote mažiau kalbėtis vienas su kitu
Kad santykiai būtų tvirti ir pagarbūs, abu partneriai turi daug ir nuolat komunikuoti. Apie tai, kas jiems šiuose santykiuose patinka, apie tai, ką norėtų pakeisti. Jeigu bent vienas iš partnerių nustoja bendrauti ir mieliau užsidaro savyje, nei išsako viską, kas jį neramina, labai tikėtina, kad santykiai pakryps bloga linkme.
Kartais partneriai nustoja kalbėtis, nes nuolat jaučia negatyvumą. Atrodo, kad kiekvienas pokalbis pasibaigs konfliktu, nesvarbu, ar kalbamasi apie santykius, kaimynus ar pirkinius. Santykiai jums turi būti saugi erdvė, tad jeigu toje erdvėje nebesijaučiate gerai, reikėtų sunerimti .
2. Nustojote stengtis
Net jeigu jums atrodo, kad šiuo metu jūs išgyvenate gražiausią savo santykių laiką, koks tik gali būti, labai svarbu nenustoti stengtis ir toliau. Kai mes stengiamės būti geresni, tam skiriame laiko ir pastangų, džiaugiamės nustebinę, pralinksminę partnerį (-ę) ir tikimės, kad pasiektas rezultatas išliks ilgai, net ir nebeskiriant santykiams tiek daug resursų.
Pirminė „kibirkštis“, kai norisi būti kartu 24 valandas per parą, tikrai gali išlaikyti jūsų santykius pirmus kelerius metus, tačiau bet kokiems ilgalaikiams santykiams klestėti reikia nuolatinių pastangų ir laiko, nesvarbu, ar tai būtų romantikos puoselėjimas, ateities planavimas, vienas kito palaikymas. Abu partneriai turi nuolat dirbti, nes jei vienas šlubuos, santykiai paprasčiausiai nebetenkins.
Jeigu pastebi, kad tu arba tavo partneris (-ė) santykiams puoselėti neberodo tokio didelio užsidegimo (kaip draugystės pradžioje), gali būti, kad jausmai vienas kitam pradeda blėsti.
3. Vienas kito poreikiai nebėra patenkinami
Kiekvienas žmogus iš savo partnerio (-ės) reikalauja skirtingų dalykų. Šie poreikiai gali būti emociniai, pavyzdžiui, kai vienas iš poros nori daugiau kokybiško laiko su savo partneriu (-e), arba funkciniai, pavyzdžiui, reikalauti, kad jie atsakingai prižiūrėtų namus.
Kai mūsų poreikiai nėra patenkinami, gręžiamės į kitus žmones, kurie supranta, ko mums reikia ir kaip jie gali mums padėti. Tuomet po sunkios darbo dienos kreipiamės į draugus, o ne į partnerį (-ę), taip pamažu nutolstame vienas nuo kito, nepasidalijame savo patirtimis, kol galiausiai apskritai nebelieka nei noro, nei temų, apie kurias santykiuose būtų galima kalbėtis.
Viena iš priežasčių, kodėl žmonės išlaiko santykius, kurie neatitinka jų poreikių, kyla iš neigiamos mūsų visuomenės nuomonės apie vienišumą. Gali atrodyti, kad jei jie išsiskirs, daugiau niekada neras nieko geresnio. Tai tikrai nėra tiesa. Būti kartu, nekreipiant dėmesio į vienas kito poreikius, nėra teisinga nei vieno iš jūsų atžvilgiu.
4. Dažniausiai jautiesi nelaimingas (-a)
Santykiai yra prasti, jeigu nuolat tvyro nepasitenkinimas vienas kitu, partneriai jaučiasi nelaimingi. Kartais mes taip įsitraukiame į santykius, jog pamirštame save. Ar pastebite, kad nebenorite siekti tikslų, kurie seniau jums atrodė labai svarbūs? Patiriate stresą, tačiau su juo kovojate rinkdamiesi žalingus įpročius, pavyzdžiui, pradėjote rūkyti arba dažniau išgerti vyno taurę? Laikas pagalvoti apie save.
Daugelis porų susiduria ir su kitokia situacija. Pavyzdžiui, prieš dabartinius santykius tu gyvenai pilnavertį gyvenimą. Sporto klube lankydavaisi penkis kartus per savaitę, su draugais šokdavai koncertuose ir ieškodavai naujų užsiėmimų. Dabar viską darai tik su savo partneriu (-e). Sutelkei visą dėmesį į jį (-ą) ir pamiršai save. Nebepameni, kada vakarojai su draugais, nes tavo partneriui (-ei) nepatinka su jais bendrauti. Jeigu ši situacija tave liūdina, verta apie tai pasikalbėti su savo partneriu (-e) – kokie turi būti santykiai, kad abu partneriai jaustųsi laimingi.
5. Nustojote kalbėtis apie bendrą ateitį
Poros, jau ilgai esančios kartu, linkusios svarstyti ir kalbėti apie bendrą ateitį: šeimos kūrimą, būsto nuomą arba įsigijimą, bendrų daiktų pirkimą. Kai tokios kalbos aprimsta ir iš žodžio „mes“ lieka žodis „aš“, verta susirūpinti.
Santykius gali padėti sustiprinti labai paprasti dalykai: atviri pokalbiai, paprastos užduotys, kurias atlikus galbūt pagerinsite ne tik santykius, bet ir poros seksualinį gyvenimą. Esame sukūrę 5 dienų iššūkį poroms, kurį išbandydami 5 dienas kasdien gausite po naują užduotį, kurios yra skirtos jūsų poros ryšiui puoselėti. Ką gali žinoti – galbūt šios užduotys atneš į jūsų santykius kažką labai gražaus.
Kiekvienas iš mūsų nusipelnė sveikų, laimingų santykių – tokių, dėl kurių jaučiamės priimti, mylimi, saugūs, laimingi. Jeigu būdami kartu su partneriu (-e) to nepatiriame, laikas pamąstyti apie pokyčius – jie taip pat gali atnešti daug gražių ir naujų dalykų.