Kaip padidinti libido? Dalijasi sekėjai

Savo sekėjų jau ne kartą esame klausę, kiek svarbi jų santykiuose yra aistra. Didžioji dalis patvirtino, kad seksualinis potraukis itin reikšmingas jų poros gyvenime. Atsižvelgus į tai, visai nenuostabu, kad dažnai sulaukiame klausimų, tokių kaip: kaip padidinti libido? Kaip susigrąžinti aistrą ilgalaikiuose santykiuose? Ar yra natūralių būdų tai pasiekti?

Savo bei „Nebegėdos“ sekėjų patarimais šiandien ir dalijamės šiame tekste.

Kas yra libido?

Libido yra mūsų jaučiamas seksualinis potraukis. Tiesa, jį jausti galime ne visada – dėl pačių įvairiausių priežasčių jis gali svyruoti, todėl vieną dieną galime fantazuoti apie seksą, o kitą nejausti visiškai jokio noro mylėtis. Ir tai visiškai normalu.

Nėra bendro medicininio apibrėžimo, kas yra didelis ar mažas lytinis potraukis. Todėl kartais pastebimas sumažėjęs lytinis potraukis tikrai nėra problema, tačiau jeigu žmogus nori padidinti savo libido, yra keletas visiškai paprastų ir natūralių būdų tai padaryti. 

Kaip padidinti libido?

Kiekvieno žmogaus seksualinio potraukio lygis skiriasi. Įprasta, kad seksualinis susidomėjimas laikui bėgant keičiasi, ypač esant ilgalaikiuose santykiuose. Tad kaip atgaivinti aistrą ir sustiprinti libido?

Venk streso, atsikratyk nerimo

Stresas ir nerimas yra vienas didžiausių libido slopintojų (be to, gali daryti neigiamą įtaką erekcijai). Žmonės, turintys intensyvų darbo grafiką ar patiriantys kitokią įtampą, gali jaustis pavargę, nuolat galvoti apie savo problemas ir dėl to jausti mažą seksualinį potraukį.

Ką daryti? Labai svarbu gerai išsimiegoti, pailsėti – prasta miego kokybė daro neigiamą įtaką libido. Reikėtų nepamiršti skirti laiko pomėgiui, reguliariai mankštintis, žinoti, kada „atsijungti“ nuo minčių apie darbą ir kitus neraminančius dalykus. 

Nuolat gerink santykių kokybę

Kai į santykius įsisuka rutina, gali būti jaučiamas šioks toks seksualinio potraukio sumažėjimas. Visa tai nesunku ištaisyti! 

Įsivaizduokite, kad grįžote į savo santykių pradžią. Planuokite pasimatymus, nuveikite ką nors kartu už miegamojo ribų. Daug ir atvirai kalbėkitės – apie svajones, vienas kitą, poreikius, fantazijas ir kita. Išbandykite naują sekso pozą ar sekso žaislą, dirty talking, susirašinėjimą intymiomis žinutėmis ir kitus panašius, jaudinančius dalykus.

Stenkis sveikai maitintis

Nors nėra stebuklingo maisto, kuris akimirksniu padidintų lytinį potraukį, yra maisto produktų, kurie kuriuose gausu vertingų maistinių medžiagų ir vitaminų. Kokie tai produktai?

Štai maisto produktai, kuriuose yra cinko, reguliuoja testosterono kiekį, pavyzdžiui, austrės, raudona mėsa ir pušies riešutai. Ištvermę gerina švieži produktai, nesmulkinti grūdai ir ankštiniai augalai. Maistas, kuriame gausu flavonoidų, padeda išvengti seksualinės disfunkcijos, pavyzdžiui, citrusiniai vaisiai, pipirai, arbata ir kakava.

Taip pat venk per didelio alkoholio vartojimo (jis slopina libido), stenkis kuo rečiau rūkyti.

Nepamiršk preliudijos

Preliudija gali labai stipriai pagerinti poros seksualinę patirtį. Be viso to, ilga įžanga padidina artumo jausmą, padeda atsipalaiduoti, bučiniai ir prisilietimai sužadina libido. Preliudija ypač svarbi moterų susijaudinimui, tad tikrai verta to nepraleisti.

Prieš seksą galite padaryti vienas kitam erotinį masažą – tai puiki ir itin jaudinanti preliudijos forma.

Nuolat domėkis

Tu tikrai nesi pirmas žmogus, susidūręs su libido problemomis. Būtent todėl internete ir knygose apstu informacijos, kaip galima sau padėti, atsidūrus tokioje situacijoje.

Daug naudingos informacijos sužinosi ir iš įvairių seminarų. Labai džiaugiamės, kad pagaliau vieną tokį siūlome įsigyti ir mūsų parduotuvėje! Mūsų pirmasis išleistas seminaras „Dingusi aistra, kaip ją atkurti?“ skirtas būtent tiems, kurie mums rašė žinutes klausdami, ką daryti tuomet, kai aistra poroje priblėsta ar išvis dingsta. Seminaro lektorė – psichologė, neuroedukatorė, edukologė Rugilė Šatė pasidalys būdais ir rekomendacijomis, ką daryti, susidūrus su šiuo iššūkiu.

seminaras libido

Kas padidina libido mūsų begėdžiams?

Apskritai, libido yra individualus dalykas, todėl norėjome paklausti savo sekėjų, kas jiems užkuria aistrą bei juos sujaudina. Atsakymai – gana skirtingi, kaip ir priklauso, kalbant apie santykius ir aistrą.

Sekėjų vardai pakeisti, siekiant išlaikyti anonimiškumą.

Ema: Geri santykiai su antrąja puse. Jeigu yra emocinių problemų – nebus ir libido.

Ignas: Kai mieste ėjome su žmona ir ji trumpam parodė, kas po suknele.

Meda: Sportas pirmoje vietoje. Tada tik maistas ir rūpinimasis savimi.

Neringa: Sexy lingerie.

Paulina: Atostogos, kelionės.

Gintarė: Quality time su antrąja puse. Matyt, tai yra mano love language.

Dalia: Steamy serialas.

Irena: Aplinkos pakeitimas. Kažkur toliau už miesto pakeliauti bent dienai.

Rūta: Poilsis ir pasinėrimas į fantazijas.

Austėja: 70-ųjų porn movies soundtrack!

Vita: Dirty talk.

Andrėja: Kai jis visą dieną gundo „netyčiniais“ prisilietimais ir žvilgsniu.

Danguolė: Tam tikra muzika, bučiniai į kaklą, prisilietimai.

Rugilė: Geras miegas ir poilsis.

Kotryna: Išėjimas iš rutinos.

Giedrė: Neišsitaškymas. Palaukimas TŲ dienų.

Yra daugybė skirtingų metodų, kurie gali natūraliai sustiprinti lytinį potraukį. Tačiau svarbu atsiminti, kad kiekvienas žmogus yra skirtingas. Gali prireikti šiek tiek laiko ir eksperimentų, kad išsiaiškintum, kuris būdas tau ir tavo partneriui (-ei) tinka labiausiai.

Kaip padidinti libidoTaip pat skaityk: Ką daryti, kai jis negali „baigti“?

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.