5 dalykai, kurie padės geriau išlaikyti erekciją

Teksto autorius gydytojas urologas-seksologas Titas Simaška

Iliustracija: Jurgita Kislovska

Vyrams senstant dažnai blogėja ir jų erekcija. Tačiau ar tikrai taip turi būti? Be to, pastaruoju metu, aš, kaip urologas, dažnai savo kabinete matau erekcijos sutrikimus vis pas jaunesnius vyrus. Kodėl taip yra ir ką galima padaryti, kad to išvengtumėte?

Erekcijos funkcijos išsaugojime labai svarbią rolę vaidina gyvenimo būdas bei įvairūs žalingi įpročiai.

Maitinkitės teisingai

Erekcija yra ne kas kita, kaip kraujo pritekėjimas į varpą, todėl labai svarbu rūpintis gera kraujotaka. Geriausias žmogaus kraujotakos kokybės indikatorius – širdies sveikata. Maistas, kuris kenkia jūsų širdžiai, taip pat kenkia ir jūsų erekcijai. Žalingiausia dieta yra ta, kurioje mažai vaisių bei daržovių, daug riebaus, kepto maisto. Tokia mityba sąlygoja aterosklerozės progresavimą, o dėl to mažėja kraujagyslių spindis, didėja infarkto, insulto tikimybė, atsiranda erekcijos sutrikimai.

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad vyrui sveikiausia dieta yra Viduržemio jūros, kurioje gausu vaisių, daržovių, nesmulkintų grūdų, širdžiai sveikų riebalų, kurių yra riešutuose, alyvuogių aliejuje, žuvyje, raudonajame vyne.

Atsikratykite viršsvorio

Nutukimas ne tik neleidžia turėti kokybiškų lytinių santykių, bet ir sukelia tokias organizmo būkles, kurios kenkia erekcijos kokybei. Nutukimas yra viena pagrindinių antro tipo cukrinio diabeto išsivystymo priežasčių, dėl jo trinka mikrocirkuliacija, miršta nervų galūnėlės, pažeidžiama varpos inervacija, trinka erekcija. Svarbu stengtis nepriaugti daug riebalinio audinio, todėl verta kartais užlipti ant svarstyklių ir pasitikrinti, ar tikrai viskas gerai ir ar nereikia pirkti sporto salės abonemento arba naujų bėgimo batelių.

Sportuokite protingai

Sakoma, kad sportas – sveikata, bet ar taip yra visada? Ne visada, bet dažniausiai. Sportuojant palaikomas geras raumenų ir riebalų santykis, gerinama kraujagyslių būklė. Tačiau ne visas sportas yra naudingas erekcijai. Venkite sporto, kurio metu sukeliamas didelis spaudimas mažajame dubenyje ar žalojama tarpvietė. Toks sportas kenkia tiek kraujagyslėms, tiek nervams, kurie keliauja iki varpos. Ypač kenkia profesionalus dviračių sportas, jodinėjimas, motociklai. Be abejo, lengvas pasivažinėjimas dviračiu tikrai nepakenks, tačiau, važiuodami didesnius atstumus, pasirūpinkite specialia apranga su paminkštinimais reikiamose vietose, patogia sėdyne.

Internete gausu mitų apie Kėgelio pratimus vyrams ir jų naudą. Kėgelio pratimai tikrai padeda moterims esant šlapimo nelaikymui, tačiau įrodymų, kad Kėgelio pratimai bent kiek gerina erektilinę funkciją vyrams nėra.

Kiek įmanoma, venkite streso

Stresas turi įtakos ne tik erekcijos kokybei, bet ir visoms organizmo funkcijoms. Streso metu išsiskiria hormonas adrenalinas, kurio pagrindinė funkcija yra kraujagyslių spazmas – priešinga kraujagyslių būklė, reikalinga erekcijai. Be to, stresas kenkia miego kokybei, o testosteronas, hormonas, atsakingas už gerą vyro libido, gaminasi būtent naktį ir tik miegant.

Stresas yra pagrindinė jaunesnių vyrų erekcijos sutrikimo priežastis. Dėl nerimo prieš lytinius santykius atsiranda erekcijos sutrikimų, lytiniai santykiai būna nesėkmingi, tada prieš kitus lytinius santykius nervinamasi dar labiau, lytiniai santykiai būna dar nesėkmingesni. Taip prasideda uždaras ydingas ratas, kurį nutraukti sudėtinga. Tokiu atveju rekomenduotina urologo-seksologo pagalba.

Palaikykite optimalų testosterono lygį

Testosterono kiekis organizme linkęs mažėti nuo 20 metų amžiaus ir mažėja po ~1 procentą per metus. Tiesa, testosteronas tiesiogiai erekcijos mechanizme nedalyvauja, tačiau tai labai svarbus hormonas, sukuriantis bendrą seksualinį vyro foną. Būtina paminėti, kad ne tik per žemas, bet ir per aukštas testosteronas gali sukelti erekcijos funkcijos sutrikimus, todėl vyrai, vartojantys anabolinius steroidus sportiniams rezultatams gerinti, labai dažnai turi erekcijos sutrikimų tiek vartojant preparatus, tiek baigus juos vartoti.

Testosteronas gaminasi miego metu, tad miegokite bent 7-8 valandas. Testosteronas gaminasi iš cholesterolio – maitinkitės teisingai, venkite dietų, kuriose atsisakoma riebalų. Testosteronui gamintis impulsas atsiranda fizinio krūvio metu – sportuokite ir būkite aktyvūs. Testosterono gamybą slopina pastovus alkoholio vartojimas, rūkymas – atsisakykite žalingų įpročių. Testosterono gamybai didelį impulsą duoda lytiniai santykiai – dažniau mylėkitės.

Jeigu jaučiate nuolatinį nuovargį, sunku susikaupti, dažnai keičiasi nuotaika, turite mažą lytinį potraukį, rekomenduojama apsilankyti pas urologą, pasitikrinti testosterono lygį.

Kaip matote, erektilinei funkcijai didžiausią įtaką daro gyvenimo būdas. Be abejo, aš, kaip urologas, jums padėti galiu, medikamentų bei priemonių gerinti erekcijai turiu daug. Tačiau jūs esate savo gyvenimo kalvis ir jūsų kūnas priklauso tik jums. Rūpinkitės savimi ir organizmas jums atsidėkos – kad ir gera erekcija.

Jums taip pat gali būti įdomu paskaityti: PRIEŠLAIKINĖ EJAKULIACIJA

Komentarai (6)

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.