12 klausimų apie seksą, kurių bijai paklausti

Ar kada nors susimąstei, ar viskas, kas vyksta už tavo miegamojo durų, yra normalu ir įprasta? Jeigu taip, sveikiname – tikrai esi ne viena (-as)! 

Kiekvieną sekmadienį savo instagramo paskyroje atsakome į sekėjams rūpimus klausimus apie seksą, santykius, sekso žaislus, lytinę sveikatą. Nusprendėme išrinkti 12 dažniausiai užduodamų klausimų ir į juos atsakyti šiame tekste.

12 dažniausiai užduodamų klausimų apie seksą

Trumpai apžvelkime, kokios problemos dažniausiai neramina „Nebegėdos“ sekėjus.

1. „Ar normalu kartais po sekso verkti?“

Visiškai normalu! Seksologai pažymi, kad seksualinės patirtys gali sukelti daugybę intensyvių emocijų – nuo euforijos iki liūdesio ar pykčio. Be to, fiziologinė orgazmo patirtis moters smegenyse išskiria neurochemines medžiagas, tokias kaip oksitocinas, dopaminas ir norepinefrinas, kurios gali suaktyvinti daugybę netikėtų, galingų emocijų. Juk kartais galime apsiverkti tiesiog todėl, kad patyrėme geriausią orgazmą savo gyvenime.

Tačiau jei dėl sekso ar minčių apie seksą patiriate neigiamas emocijas, po sekso jaučiatės emociškai išsekę ir nelaimingi, verta pasitarti su specialistu.

2. „Kartais po sekso pastebiu šiek tiek kraujo. Ar tai normalu?“

Jeigu po sekso pastebite kraujavimą ar tiesiog nedideles kraujo dėmes, geriausia būtų pasikalbėti su gydytoju. Kraujavimas po lytinių santykių dažnai gali įspėti apie kokią nors infekciją ar gimdos kaklelio polipą, tad dėl viso pikto pasitikrinti reikėtų, net jeigu nieko blogo ir nėra.

Žinoma, kartais kraujo atsiranda tiesiog dėl grubesnio sekso, didesnės trinties arba per pirmąsias lytines patirtis.

3. „Ar normalu sekso metu pagadinti orą?“

Ne tik normalus, bet ir gana dažnas reiškinys. Moterų reprodukciniai organai – gimda, kiaušidės ir makštis – yra labai arti storosios žarnos (tai paskutinė virškinamojo trakto dalis). Lytinių organų trintis mylintis gali išjudinti storojoje žarnoje susikaupusias dujas, todėl jas gali būti sunku sulaikyti. Nieko tokio – tai įprastas fiziologinis jūsų kūno procesas. Tiesa, kartais netgi orgazmas gali padėti susidaryti dujoms, nes atsipalaiduoja raumenys. Tiesiog priimkite tai, kas vyksta su kūnu, ir… smagiai iš to pasijuokite.

4. „Sekso metu niekada nesu jautusi orgazmo. Ar su manimi viskas gerai?“

Tikrai viskas gerai – tai įrodo ir tyrimai. Remiantis Kinsey instituto atlikta apklausa, vos 29 procentai moterų sekso metu patiria orgazmą. O 71 procentas didžiojo malonumo taip ir nepasiekia. Kodėl taip yra? Daugelis moterų malonumą patiria tik tiesioginės klitorio stimuliacijos metu.

Kiekviena moteris yra unikali, todėl tam tikri anatominiai kūno ypatumai arba kūno dalių jautrumas gali skirtis. Tiesa, taip pat svarbu atsižvelgti į emocinį ir psichologinį aspektą bei aplinkybes, kurios gali turėti įtakos orgazmui.

Nepamirškite, kad klitoriniai orgazmai yra tokie patys orgazmai. Mėgaukitės jais be jokios sąžinės graužaties.

5. „Norėčiau pabandyti „nuleidimą į burną“, bet vos pajuntu priešspermį, kyla noras žiaugčioti.“

Gag refleksas, dar žinomas kaip ryklės refleksas, yra natūralus refleksas, padedantis apsaugoti kvėpavimo takus nuo užspringimo ar aspiracijos, t. y. skystų arba kietų medžiagų patekimo į kvėpavimo takus įkvepiant. Vieniems jis pasireiškia stipriau, kitiems silpniau. 

Šį refleksą gali sukelti įvairūs dirgikliai, pavyzdžiui, pašalinių medžiagų buvimas, stiprus kvapas ar skonis ar pojūtis, kad kažkas liečia užpakalinę gerklės dalį. Tad žiaukčiojimas yra natūrali jūsų organizmo reakcija į šiuos dirgiklius oralinio sekso metu. Tokiu atveju gali padėti oraliniam seksui skirtos mėtinės juostelės, kurios nuramina nervinę sistemą maloniu kvapu ir skoniu. Dar gali padėti panašaus poveikio geliai, kremai.

6. „Ar reikia lubrikanto sekso metu, ar užtenka ir seilių?“

Seilių, kaip lubrikanto pakaitalo, apskritai reikėtų atsisakyti, nes mūsų seilėse yra labai daug bakterijų. Jos gali sutrikdyti makšties mikroflorą ar net sukelti makšties infekciją, pavyzdžiui, mielių.

Be to, seilės greitai išdžiūsta, tad tai nėra gera lubrikacija sekso metu. Geriau rinkitės patikimą vandens pagrindo lubrikantą, kurį naudojant seksas bus malonus, patogus, o viskas eisis kaip per sviestą.

7. „Lytinės sueities metu jaučiu skausmą. Ar taip turi būti?“

Taip iš tiesų gali būti. Tam įtakos gali turėti daugybė dalykų, pavyzdžiui, partnerių nesuderinamumas. Ar žinojote, kad kai kurių moterų makštis yra siauresnė arba gimdos kaklelis trumpas? Dėl tokios moters ypatybės partneriui neįmanoma giliai įsiskverbti, nes jaučiamas nepatogumas ar net skausmas.

Taip pat skausmas, kurį moteris jaučia mylėdamasi, gali būti susijęs su neigiamomis sekso patirtimis ar seksualinėmis traumomis. Skausmingą seksą moteriai gali lemti ir per trumpa sekso preliudija – apie tai reikia tiesiog pasikalbėti su partneriu (-e). Kai moteris pakankamai susijaudina, vagina šiek tiek išsiplečia, tad sueitis tampa patogesnė.

Vis dėlto, jeigu lytinių santykių metu jaučiate skausmą, ypač jei jį lydi kiti simptomai, pavyzdžiui, neįprastos išskyros iš makšties, stiprūs sazmai, panašūs į patiriamus per menstruacijas, ar diskomfortas šlapinantis, turėtumėte kreiptis į savo sveikatos priežiūros specialistą, kad išvengtumėte gimdos kaklelio infekcijos, endometriozės ar intersticinio cistito.

8. „Ar partneriui gali nepatikti, kaip atrodo mano vulva?“

Nėra gražių arba negražių vulvų, nes netgi dviejų vienodų nėra. Lytinės lūpos gali būti simetriškos arba asimetriškos, įvairaus dydžio, įvairios tekstūros, lygios, susiraukšlėjusios, įvairių spalvų – nuo rožinės iki rudos.

Kadangi vyrų lytiniai organai yra išorėje, jie juos mato kasdien, liečia kaskart šlapindamiesi. Dėl to vyrai lengviau priima šią savo kūno dalį. Moterys savo lytinius organus gali pamatyti tik žvelgdamos per veidrodėlį. Daugybė moterų taip ir nugyvena nepamačiusios, kaip atrodo jų vulva. Tad čiupkite tą veidrodėlį ir leiskitės į artimesnę pažintį su savimi. 

Ir nepamirškite – jeigu rūpinsitės visa savo sveikata, jūsų vulva irgi žydės.

9. „Mano vyras ne visada nori mylėtis. Ar aš jam nebeatrodau patraukli?“

Seksualiniai poros poreikiai gali skirtis ir tai yra visiškai normalu. Juk dažnai ir kiti mūsų norai skiriasi: žiūrime skirtingus filmus, valgome kitokį maistą. Ką darome, kad vienas kitą palaikytume? Ieškome kompromiso.

Tas pats galioja ir sutarimui dėl sekso. Galima rasti abiem priimtiną variantą, papildomą sekso poreikį patenkinti masturbacija arba kitais suartėjimo būdais. Apie seksualinį nesuderinamumą turime paruošusios seminarą, kurį peržiūrėję rasite visus atsakymus. Seminarą rasite ČIA. 

10. „Ar oraliniam seksui reikia naudoti apsaugą?“

Taip, nes ŽPV perduodamas bet kokiu lytiniu keliu (užsiimant vaginaliniais, analiniais arba oraliniais lytiniais santykiais su ŽPV turinčiu asmeniu). Kad to išvengtumėte, galite naudoti tam specialiai sukurtas plėveles. Tai ploni, dažniausiai iš latekso pagaminti lakštai, naudojami oralinio sekso metu.

11. „Kiek laiko turėtų trukti lytinis aktas?“

Tai yra vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų! Tyrimai rodo, kad dažniausiai įsiskverbimas trunka nuo trijų iki penkių minučių. Apklausose dalyvavę žmonės teigia, kad lytinis aktas, trunkantis vieną ar dvi minutes yra per trumpas, o trunkantis dešimt minučių – jau per ilgas. Tačiau terapeutai teigia, kad vienintelis teisingas atsakymas į šį klausimą yra toks, kad seksas turėtų trukti tol, kol abu partneriai juo mėgaujasi, o poros neturėtų jaudintis dėl kažkieno sugalvoto standarto atitikimo.

12. „Ar galima mylėtis per mėnesines?“

Taip! Seksas mėnesinių metu gali būti netgi naudingas, pavyzdžiui, palengvinti skausmus ir kitus nemalonius mėnesinių simptomus ir suteikti daugiau malonumo dėl geresnio slydimo. Svarbu nepamiršti, kad mylintis per mėnesines vis tiek reikia naudoti apsaugos priemones, nes vis tiek galite pastoti ar užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis. 

Daugiau apie seksą per mėnesines gali sužinoti šiame tekste. 

12 klausimų apie seksąTaip pat skaityk: 7 faktai apie seksą, kurių nežinojai

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.