7 faktai apie seksą, kurių nežinojai

Galima drąsiai teigti, kad nors dauguma iš mūsų apie seksą jau šį bei tą žinome, ši tema yra tokia plati, kad visada galima rasti ką nors naujo. Mes taip pat gilinamės į šią temą, nes norime geriau perprasti tą užburiantį sekso pasaulį, todėl šiandien norime pasidalyti tuo, ką sužinojome – septyniais smagiais faktais apie seksą, kurie gali tapti puikiomis pokalbių ir diskusijų temomis.

7 faktai apie seksą, kurių nežinojai

Nuo stebinančių istorinių anekdotų iki keistų biologinių smulkmenų – šie faktai padės atrasti sekso pusę, apie kurią dar neteko girdėti.

1. „Reverse Cowgirl“ yra pavojingiausia sekso poza

Ją tikriausiai teko bandyti ir jums. Pasak chirurgo dr. Karan Raj, kuriančio mokomuosius TikTok vaizdo įrašus, pavojingiausia sekso poza pasaulyje yra „Reverse Cowgirl“. Dėl šios pozos įvyksta apie 50 procentų varpos lūžių (nors varpa kaulo neturi, ji gali lūžti – smagu žinoti, kad taip nutinka labai retai). 

Kodėl ši poza pavojinga? Greitį ir gylį šioje pozoje kontroliuoja moteris. Varpai išslydus, ją paprasčiausiai gali stipriai prispausti moters gaktos kaulas. Tad patarimas tik vienas – mylėkitės atsargiai.

2. Su amžiumi seksas darosi tik geresnis

Nors niekam ne paslaptis, kad jauni žmonės susijaudina greičiau ir visa lytinių organų sistema veikia geriau, tačiau nuostabiausią seksą patiria 40–60 metų amžiaus žmonės! Jaunystėje moterys būna kuklesnės, o vyrai dažnai savimi nepasitiki. Metams bėgant žmonės miegamajame mažiau varžosi ir labiau pasitiki savimi, dėl to ir mėgaujasi geru seksu.

3. Išsiskyrimo seksas ne visada yra bloga idėja

Daugeliui fizinis intymumas su buvusiu partneriu asocijuojasi su santykių „užbaigtumu“ – tai būdas vienam su kitu atsisveikinti arba dar kartą patvirtinti kadaise jaustą emocinį ryšį.

Neseniai atliktame tyrime tyrėjai atrado du pagrindinius sekso po išsiskyrimo motyvus: baimę likti vienišam ir socioseksualumo modelį. Tyrimo metu pastebėta, kad moterys, kurios jautė vienišumo baimę, buvo labiau linkusios į skyrybų seksą. Vyrams tai įtakos neturėjo.

Socioseksualumas yra įvardijamas kaip polinkis į seksą be įsiparegojimų. Tyrėjai išsiaiškino, kad vyrai dažniau nei moterys užsiima išsiskyrimo seksu tiesiog siekdami malonumo, nieko daugiau. Šis noras dera su santykių stadija, kai buvę partneriai ir toliau jaučia seksualinį potraukį vienas kitam, grumdamiesi su žinojimu, kad jie nebėra kartu.

Intymumo po išsiskyrimo pasekmės gali būti įvairios, ir nėra vieno visiems tinkamo sprendimo, kaip susidoroti su emocijomis, kilusiomis po išsiskyrimo. Geriausia, ką galime padaryti, tai apgalvotai įvertinti, kokią įtaką mums daro išsiskyrimo seksas, ir pasirinkti, kas ilgainiui bus naudinga mūsų psichinei sveikatai.

4. Kojinių dėvėjimas sekso metu padidina orgazmo šansus

Jei norite padidinti tikimybę patirti orgazmą, sekso metu mūvėkite kojines, sakoma Groningeno universiteto atliktame tyrime. Jame buvo pastebėta, kad poros, lytinio akto metu dėvėjusios kojines, orgazmą patyrė 30 % dažniau nei poros, kurios kojinių nedevėjo. Niekas tiksliai nežino, kaip tai veikia, tačiau viena teorija teigia, kad orgazmas yra labai susijęs su kraujotaka, o kojinių dėvėjimas ją pagerina.

5. Pirmieji vibratoriai buvo naudojami medicinoje

Pirmasis vibratorius, išrastas 1869 metais, buvo naudojamas isterijai arba paslaptingiems „moteriškiems sutrikimams“ gydyti. Kaskart, kai moteris pasisakydavo esanti nusiminusi ar jaučianti isterijos požymius, tai buvo laikoma liga. Vietoj vaistų buvo naudojamas griozdiškas, garais varomas įrenginys (vibratorius), kuriuo buvo masažuojami lytiniai organai. Nors tais laikais nebuvo manoma, kad moterys turi lytinį potraukį, tikėtina, kad dėl tokios būsenos buvo kaltas būtent negalėjimas seksualiai pasitenkinti. Daugiau apie sekso žaislų istoriją skaityk ČIA.

6. Galima sirgti lytiškai plintančia liga ir to nežinoti

Lytiniu keliu plintančių ligų galima ilgai ir nepastebėti, todėl net jei manote, kad tikrai gerai pažįstate savo kūną ir atidžiai įvertinate, su kuo miegate, vis tiek galite užsikrėsti viena iš šių pavojingų infekcijų. Daug žmonių pamiršta faktą, kad lytiškai plintančios ligos ne visada pasireiškia aiškiais įspėjamaisiais simptomais. Štai kodėl labai svarbu, kad visi seksualiai aktyvūs suaugusieji reguliariai tikrintųsi ir sekso metu naudotų prezervatyvus.

7. Sekso žaislų pirkimas gali padidinti libido

Visiškai normalu, kad naudodami sekso žaislus žmonės susijaudina. Tačiau yra ir kita smagi statistika – Jungtinėje Karalystėje atliktas tyrimas parodė, kad 61 procentą moterų jaudina pats sekso žaislų pirkimo procesas! Kai jos renkasi savo svajonių vibratorių, fantazuoja apie jo panaudojimo galimybes ir t. t. Įsivaizduokite šitą procesą kartu su partneriu (-e) – gal visai verta išbandyti tokį libido stiprinimo būdą?

Gal ir tu žinai kokį nors įdomų faktą apie seksą? Pasidalink juo komentaruose!

7 faktai apie seksą, kurių nežinojaiTaip pat skaityk: Skirtingi penių dydžiai ir seksas: ką žinoti?

Komentarai (1)

  • Jonas

    Kodėl patiriama orgazmo daugiau su kojinėmis? Ar kas nors uždavė klausimą kokios kojinės? Moteriškos ar vyriškos? Jei moteriškos, tai daug ką paaiškina. Tai fetišas, toks pat kaip begėdiškas makijažas, vulgarūs žodžiai, laikyseną, provokacijos, erzinimas, pornografija, sexo žaislai. Moteriškos kojinės padydina moters seksualumą, Todėl nieko keisto, kad vyrai labiau susijaudina ir automatiškai dažniau patiria orgazmą.

    reply

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.