Po sekso apsiverkiu: ar tai normalu?

Mūsų sekėjai aktyviai dalyvauja „Nebegėdos“ veikloje, tad nieko nuostabaus, kad dažnai sulaukiame iš jų įvairiausių klausimų. Vienas, dar visai neseniai mus pasiekęs, skambėjo taip: „Po sekso apsiverkiu: ar tai normalu?“.

Šiandien būtent šią temą plačiau ir panagrinėsime: kodėl kartais verkiame po sekso? Ką tokiu atveju daryti? Ir svarbiausia – ar verkti po sekso yra normalu?

Ašaros po lytinės sueities yra normalus reiškinys

Jeigu kada nors verkei po sekso ir dabar dėl to nerimauji – nusiramink, tai visiškai normalu. Verkti galite dėl to, kad jus veikia įvairiausios emocijos, kurios tikrai ne visos yra blogos. Tai gali būti džiaugsmo ašaros, atsiradusios po fantastiško orgazmo ir itin nuoširdaus ir tikro artumo. O kartais ašaros po sekso gali būti tiesiog fizinė reakcija, kurios negalime suvaldyti.

Prieš darant bet kokias išvadas, reikėtų pažvelgti į santykius iš šono – ar ašaros po sekso gadina jūsų santykius? Ar bet kuris iš partnerių dėl to jaučiasi nemaloniai? Ar tai trukdo mėgautis visavertišku seksualiniu gyvenimu? Jeigu atsakymai neigiami, tuomet neverta sukti galvos. Jeigu visgi santykiams ašaros trukdo, verta paieškoti priežasčių, kodėl verkiama ir kaip būtų galima suvaldyti šias emocijas.

Kodėl žmonės verkia po sekso?

Verkimas po sekso nėra toks jau retas reiškinys ir priežasčių, kodėl kartais taip įvyksta, yra daugybė. Aptarkime keletą dažniausiai pasitaikančių.

Ašaras sukelia teigiamos emocijos

Džiaugsmo ašaros yra dažnas reiškinys mūsų kasdienybėje – susigraudinti galime žiūrėdami romantinį, draminį filmą, klausydamiesi kokios nors dainos, dalyvaudami vestuvėse ir t. t. Tad jeigu jauti didelę meilę savo partneriui (-ei) ir tai buvo bene geriausias seksas tavo gyvenime, ašaros yra normalus ir visai ne keistas reiškinys. 

Verkti galite dar ir dėl to, jei ilgai buvote atskirai, ilgą laiką nesimylėjote. Verkimas iš džiaugsmo yra tarsi nevaldomas juokas po stresinės situacijos – tai sumažina įtampą ir padeda atsipalaiduoti. 

Itin stiprūs pojūčiai patiriant orgazmą

Ką tik patyrei patį galingiausią orgazmą savo gyvenime? Galbūt vieno lytinio akto metu patyrei net kelis orgazmus? O gal tai buvo tavo pirmasis orgazmas apskritai?

Patiriant intensyvų malonumą paaštrėja visi pojūčiai, taip pat ir emocijos, kurios kaip banga gali parblokšti ir net pravirkdyti. 

Skausmas

Skausmingas lytinis aktas yra vadinamas dispareunija. Skausmas gali būti juntamas dėl kelių priežasčių:

  • drėgmės, lubrikacijos trūkumo (todėl visada paranku šalia turėti lubrikanto buteliuką);
  • lytinių organų traumos ar sudirgimo;
  • šlapimo takų ar makšties infekcijos;
  • egzemos ar kitos odos ligos apie lytinius organus;
  • makšties raumenų spazmų, vadinamų vaginizmu;
  • įgimtos anomalijos.

Primename, kad sekso metu jaučiamas skausmas gali būti gydomas – svarbu apie tai pasikalbėti su specialistu.

Sekso metu jaučiamas nerimas

Kai jaučiame stresą, baimę ar nerimą, ašaros yra gana dažna reakcija į šias emocijas. Jeigu jauti nerimą dėl to, kaip pasirodei, arba bijai, kad nepatenkinai partnerio (-ės), iš streso galime pravirkti.

Biologiniai procesai

Kalbant iš klinikinės pusės, verkimas po sekso yra žinomas kaip postkoitalinė disforija (PCD). PCD simptomai gali būti ašarojimas, liūdesys ir dirglumas, užplūdusi melancholija, net jeigu seksas buvo geras, malonus ir svarbiausia – su sutikimu. PCD gali pasireikšti bet kam, nepaisant lyties.

Kartais stiprias emocijas sukelia hormonų pokyčiai, o kartais verkiame stengdamiesi sumažinti įtampą ar intensyvų fizinį susijaudinimą.

Gėda arba kaltė 

Turbūt daugeliui kažkuriuo gyvenimo momentu yra sakę, kad seksas yra blogas, juo užsiimantys žmonės – pasileidėliai, todėl jeigu mėgaujiesi seksu, turi gėdytis ir dėl to kentėti, nes to nusipelnei.

Turbūt nė nereikia sakyti, kad visa tai – visiški paistalai. 

Kartais gėda apima ir dėl to, kad nepatogiai jaučiamės dėl savo kūno, netgi sekso metu leidžiamų garsų. Kuo daugiau apie tai galvosime, tuo blogiau jausimės. Tai galiausiai gali pasibaigti ašaromis.

Praeities traumos arba prievarta

Jei žmogus yra susidūręs su seksualine prievarta, tam tikri judesiai ir pozos gali sukelti skausmingus prisiminimus. Kai jaučiamės pažeidžiami, ašaros yra visiškai normali ir suprantama reakcija.

Jeigu žmogus sekso metu jaučiasi prastai, vertėtų kurį laiką nesimylėti ir pasikalbėti su specialistu.

Ką daryti, jeigu po sekso apsiverki tu arba tavo partneris (-ė)?

Sprendimai dažnai priklauso nuo situacijos. Pavyzdžiui, jeigu verkei dėl to, kad mylėdamasis (-si) jautei skausmą, reikėtų apsilankyti pas gydytoją, atrasti skausmo priežastį ir pradėti gydymą.

Jeigu verki dėl kitų priežasčių, visų pirma, duok sau laiko susivokti. Apsvarstyk priežastis, kas paskatino ašaras – galbūt tam yra aiški priežastis.

Kitas žingsnis – atviras pokalbis su partneriu (-e). Apie jausmus, seksą, seksualinius poreikius. Būkite atsargūs ir nekritikuokite vienas kito, skatinkite dalytis jausmais ir idėjomis, siekdami praturtinti savo seksualinę patirtį. Net jeigu jausitės nejaukiai, vėliau šis pokalbis duos daug naudos.

Jeigu matai, kad po sekso verkia tavo partneris (-ė), išbandyk šiuos žingsnius:

  • paklausk, ar kas nors nutiko, tik stenkis nemenkinti ir nekaltinti;
  • gerbk jo (-os) norus, jei jam (-ai) tuo metu norisi pabūti atskirai;
  • pasikalbėkite apie tai vėliau, ne iškart;
  • jokiu būdu nespausk partnerio (-ės) mylėtis;
  • paklausk, kaip gali padėti;
  • tiesiog būk šalia.

Verkimas po sekso nėra nenormalus reiškinys, tačiau jeigu verkiate dažnai, galbūt verta apie tai pasikalbėti su specialistu, kuris padės atrasti užslėptas fizines arba psichologines problemas ir sprendimą joms įveikti.

Po sekso apsiverkiuTaip pat skaityk: 5 dalykai, kurie padės atvirai pasikalbėti apie seksą

Komentuok

Nebegėda pateikiama informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų.

Jei esate vyresni nei 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir bus saugoma nuo nepilnamečių.

Svetainėje yra naudojami slapukai ("cookies"). Plačiau apie slapukų naudojimą sužinokite čia.